seksuolog -pierszka wizyta POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-03, 07:59   #1
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142

seksuolog -pierszka wizyta POMOCY


Nie wiem czy jest to dobre miejsce do zakładania takiego wątku ale lepszego nie znalazłam.
Obecnie mam duże problemy ze współżyciem i potrzebny mi seksuolog. Proszę osoby które u niego były o opis jak wygląda pierwsza wizyta(wiem, że to jest sprawa indywidualna). Ale może ktoś mi napisze jakieś przykładowe pytania jakie on zadaje.
Mój problem dotyczy tego, że panicznie boję się zajść w ciąże. Dodam, że mam już jedno dziecko- planowane, ma rok a od porodu biorę tabletki antykoncepcyjne. Na początku o zmniejszone libido a nawet "jego brak" obwiniałam tabletki, ale że już pięć różnych firm przetestowałam i po każdych jest tak samo zdałam sobie sprawę, że gdzie indziej jest przyczyna. Tabletki już odstawiałam dwa razy, libido nie wróciło wręcz był jeszcze gorzej bo..."teraz to na pewno zajdę w ciążę- przecież tyle się mówi że po odstawieniu tabletek łatwo o ciąże". Ogólny obraz jest taki: mam kochanego męża z którym idę do łóżka raz na miesiąc, przy czym z reguły jest tak, że biorę tabletki anty, on używa prezerwatywy a i tak czasami we mnie nie kończy...bo się boję. Na prawdę chciałabym to zmienić, żeby było tak jak przed zajściem w ciąże. Po porodzie jakoś tak zdziczałam.
Proszę o nie udzielanie mi rad typy "najlepiej nie uprawiaj seksu to nie zajdziesz w ciąże".
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 12:24   #2
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: seksuolog -pierszka wizyta POMOCY

Cóż, ja byłam już dawno temu, z innym problemem. Właściwie byliśmy razem z mężem, wtedy jeszcze chłopakiem. W skrócie mówiąc nie osiągałam żadnej przyjemności od rozpoczęcia współżycia (prawdopodobnie przez to, że początki były bardzo bolesne i trudne).
Pani seksuolog była bardzo miła. Pytała m.in. w czym konkretnie jest problem (żeby go dokładnie opisać). Czy tylko nie osiągam orgazmu, czy w ogóle się nie podniecam. Jak wyglądał pierwszy raz. Co było w nim takiego trudnego i dlaczego. Pytała jak się masturbuję i czy wtedy osiągam satysfakcję.
Nic więcej nie pamiętam.
Dała nam jakieś rady, które po części wykorzystaliśmy, choć myślę, że najwięcej pomogła nasza mozolna praca nad tym problemem
Teraz jest OK.
Ogólnie trzeba się nastawić na dużą otwartość, na bardzo intymne pytania i nie wstydzić się odpowiedzi. Pamiętaj, że ta rozmowa będzie po to, żeby Ci pomóc i wiele zależy od Twojej współpracy.
Powodzenia!

PS. Skąd jesteś?
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:13   #3
cukier
Raczkowanie
 
Avatar cukier
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 114
Dot.: seksuolog -pierszka wizyta POMOCY

witam
powaznie zastanawiam sie nad pojsciem do seksuologa poniewaz od ponad roku moje libido jest rowne zero od kilku lat biore tabletki anty ale problem pojawil sie dopiero pozniej. nie wiem czy najpierw powinnam zmieniac tabletki a potem udac sie do sexuologa? zastanawiam sie czy taka terapia jest w stanie mi cos pomoc.czy mial ktos moze podobny problem i moglby sie podzielic ze mna doswiadczeniem, chociazby z zakresu jak dlugo trwa taka terapia (w miesiacach czy latach?) czy sa jakies efekty, czy leczenie odbywa sie rowniez w farmakologiczny sposob itp.
boje sie ze jestem aseksualna
__________________
Być żywym, to tkać historię pomiędzy początkiem, którego już się nie pamięta i końcem,z którego nic się nie pozna.

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:56   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: seksuolog -pierszka wizyta POMOCY

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest to dobre miejsce do zakładania takiego wątku ale lepszego nie znalazłam.
Obecnie mam duże problemy ze współżyciem i potrzebny mi seksuolog. Proszę osoby które u niego były o opis jak wygląda pierwsza wizyta(wiem, że to jest sprawa indywidualna). Ale może ktoś mi napisze jakieś przykładowe pytania jakie on zadaje.
Mój problem dotyczy tego, że panicznie boję się zajść w ciąże. Dodam, że mam już jedno dziecko- planowane, ma rok a od porodu biorę tabletki antykoncepcyjne. Na początku o zmniejszone libido a nawet "jego brak" obwiniałam tabletki, ale że już pięć różnych firm przetestowałam i po każdych jest tak samo zdałam sobie sprawę, że gdzie indziej jest przyczyna. Tabletki już odstawiałam dwa razy, libido nie wróciło wręcz był jeszcze gorzej bo..."teraz to na pewno zajdę w ciążę- przecież tyle się mówi że po odstawieniu tabletek łatwo o ciąże". Ogólny obraz jest taki: mam kochanego męża z którym idę do łóżka raz na miesiąc, przy czym z reguły jest tak, że biorę tabletki anty, on używa prezerwatywy a i tak czasami we mnie nie kończy...bo się boję. Na prawdę chciałabym to zmienić, żeby było tak jak przed zajściem w ciąże. Po porodzie jakoś tak zdziczałam.
Proszę o nie udzielanie mi rad typy "najlepiej nie uprawiaj seksu to nie zajdziesz w ciąże".
To nie tyle seksuolog, a terapeuta potrzebny. Seksuolog to lekarz, wiele na sprawy psychiki nie poradzi. No chyba, że się w tym szkolił, niestety większość umie tylko receptę wypisać.

Pytania zadaje różne, generalnie namawia do opowiadania o problemie, w trakcie zadaje pytania zależne od tego co opowiadasz. Nie ma schematu ani listy pytań.

Cytat:
Napisane przez cukier Pokaż wiadomość
witam
powaznie zastanawiam sie nad pojsciem do seksuologa poniewaz od ponad roku moje libido jest rowne zero od kilku lat biore tabletki anty ale problem pojawil sie dopiero pozniej. nie wiem czy najpierw powinnam zmieniac tabletki a potem udac sie do sexuologa? zastanawiam sie czy taka terapia jest w stanie mi cos pomoc.czy mial ktos moze podobny problem i moglby sie podzielic ze mna doswiadczeniem, chociazby z zakresu jak dlugo trwa taka terapia (w miesiacach czy latach?) czy sa jakies efekty, czy leczenie odbywa sie rowniez w farmakologiczny sposob itp.
boje sie ze jestem aseksualna
Mnie też libido spadło po dłuższym czasie antykoncepcji hormonalnej. Lekarstwo na to było jedno - odstawić tabletki.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 11:24   #5
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: seksuolog -pierszka wizyta POMOCY

Dobry seksuolog powinien w kwestii psychiki też dobrze sobie radzić. Nie koniecznie wypisuje tylko recepty.
Zależy na jakiego się trafi...
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 11:33   #6
cukier
Raczkowanie
 
Avatar cukier
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 114
Dot.: seksuolog -pierszka wizyta POMOCY

mamtakie pytanko do stalych uczestniczek tego forum
jakie tabletki anty sa najczesciej polecane (przez inne uzytkowniczki)jako takie ktore az tak bardzo nie obnizaja libido?
__________________
Być żywym, to tkać historię pomiędzy początkiem, którego już się nie pamięta i końcem,z którego nic się nie pozna.

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 13:21   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: seksuolog -pierszka wizyta POMOCY

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Dobry seksuolog powinien w kwestii psychiki też dobrze sobie radzić. Nie koniecznie wypisuje tylko recepty.
Zależy na jakiego się trafi...
Jeszcze trzeba takiego znaleźć. Ja nie znam.

Cytat:
Napisane przez cukier Pokaż wiadomość
mamtakie pytanko do stalych uczestniczek tego forum
jakie tabletki anty sa najczesciej polecane (przez inne uzytkowniczki)jako takie ktore az tak bardzo nie obnizaja libido?
Mnie polecano Yasminelle i doopa - też obniżały. Trzeba dobrać do SIEBIE, nie ma innej drogi.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 19:18   #8
duperella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: seksuolog -pierszka wizyta POMOCY

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Dobry seksuolog powinien w kwestii psychiki też dobrze sobie radzić. Nie koniecznie wypisuje tylko recepty.
Zależy na jakiego się trafi...


wątek stary, ale jednak napiszę, może kiedyś ktoś skorzysta

są lekarze-seksuolodzy - taki dr może zlecić badania, zbadać pacjenta także fizycznie, przepisać leki

i psycholodzy-seksuolodzy - ci używają narzędzi psychologicznych, nie może przepisać leków ale może prowadzić np psychoterapię. W tym przypadku warto sprawdzić czy ma tytuł seksuologa klinicznego

warto sprawdzić ZAWSZE jakie uprawnienia ma seksuolog, do którego się wybierasz, ważne czy jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Seksuologicznego

Polecam artykuł http://kobieta.wp.pl/kat,126594,page...?ticaid=1101cd

Pierwsza wizyta jest bardzo stresująca, to oczywiste, ale dobry seksuolog postara się by przebiegła w możliwie najmilszej atmosferze. Nakreśla się główny problem z którym się przyszło, rozmawia się sporo o domu rodzinnym, doświadczeniach seksualnych, relacjach z partnerem - w zależności od problemu scenariusz jest różny. Należy się spodziewać trudnych pytań, ale też w razie trudności, początkowych oporów i zdenerwowania nie na wszystkie trzeba odpowiedzieć. Z czasem (jeśli złapie się nić porozumienia z seksuologiem) łatwiej jest się otworzyć i rozmawiać o wszystkim.
duperella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.