staż pracy a dni urlopu zna się ktoś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 16:15   #1
mania00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21

staż pracy a dni urlopu zna się ktoś?


witam mam pytanie odnośnie dni urlopu jakie mi się należą , nie mogę się w tym połapać, w tych wszystkich latach jakie się dodaje, ale może ktoś się dobrze na tym zna i mi podpowie
a więc od 2007 d0 2010 chodzilam do ogólniaka, potem od 2011 do 2012 mialam własną działalność ktorą zamknęlam i od 2011 do 2013 chodzilam do szkoły policealnej a w trakcie od maja 2012 do teraz pracuje jako pracownik biurowy, czy umię ktoś to ogarnąć?
mania00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 16:45   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: staż pracy a dni urlopu zna się ktoś?

Cytat:
Napisane przez mania00 Pokaż wiadomość
witam mam pytanie odnośnie dni urlopu jakie mi się należą , nie mogę się w tym połapać, w tych wszystkich latach jakie się dodaje, ale może ktoś się dobrze na tym zna i mi podpowie
a więc od 2007 d0 2010 chodzilam do ogólniaka, potem od 2011 do 2012 mialam własną działalność ktorą zamknęlam i od 2011 do 2013 chodzilam do szkoły policealnej a w trakcie od maja 2012 do teraz pracuje jako pracownik biurowy, czy umię ktoś to ogarnąć?
Kilka wątków niżej ktoś też pytał o wymiar urlopowy.

"Umię" to ogarnać. I nie trzeba dobrze się na tym znać, trzeba tylko zerknąć do ustawy lub cofnąć się kilka wątków wstecz..

Zgodnie z art.155 KP:
Cytat:
§ 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:
1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
5) szkoły policealnej - 6 lat,
6) szkoły wyższej - 8 lat.
Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.
§ 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.
Za ukończoną szkołę policealną masz 6 lat pracy.

Dz. gosp nie wlicza się w wymiar urlopu, ponieważ prowadząc dz.gosp. jesteś przedsiębiorcą, a nie pracownikiem.

Odnośnie pracy i podbierania nauki równocześnie, zastosowanie ma powyższy § 2, zaś dopiero okres po jej ukończeniu aż do dnia dzisiejszego leci Ci jako dalszy okres prac, oczywiście o ile jest to umowa o pracę, a nie um.cywilno-prawna.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:56   #3
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: staż pracy a dni urlopu zna się ktoś?

szkola policelana daje ci 6 lat
dzialalnosc gospodarcza - zero
od maja 2012 do maja 2013 - jeden rok, czyli masz juz 7 lat stażu do urlopu
i automatycznie też od 2013.01 wpadlo Ci do wykorzystania 20 dni w roku 2013. jesli nie bralas nic w tym roku to nalezy Ci sie urlop (chyba bo nie wiem czy z pierwsza praca nie ma jakis wyjatków) w rocznym okresie 20 dni. wymiar 26 dni urlopu jest po 10 latach
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:12   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: staż pracy a dni urlopu zna się ktoś?

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
szkola policelana daje ci 6 lat
dzialalnosc gospodarcza - zero
od maja 2012 do maja 2013 - jeden rok, czyli masz juz 7 lat stażu do urlopu
i automatycznie też od 2013.01 wpadlo Ci do wykorzystania 20 dni w roku 2013. jesli nie bralas nic w tym roku to nalezy Ci sie urlop (chyba bo nie wiem czy z pierwsza praca nie ma jakis wyjatków) w rocznym okresie 20 dni. wymiar 26 dni urlopu jest po 10 latach
Chyba nie, bo w tym czasie pobierana była nauka, a czas pracy nie powinien się liczyć. Albo jedno, albo drugie- zależne, co korzystniejsze.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:30   #5
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: staż pracy a dni urlopu zna się ktoś?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Chyba nie, bo w tym czasie pobierana była nauka, a czas pracy nie powinien się liczyć. Albo jedno, albo drugie- zależne, co korzystniejsze.
a no tak, to dupa ;]
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 21:35   #6
coccinelle16
Raczkowanie
 
Avatar coccinelle16
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 53
Dot.: staż pracy a dni urlopu zna się ktoś?

Liczy się to co najkorzystniejsze dla pracownika, ale trzeba pamiętać że staż pracy nie sumuje się z okresem nauki, jeżeli były w tym samym czasie. Albo jedno, albo drugie. Skończyłaś szkołę policealną, czyli Twój staż pracy wynosi 6 lat + czas pracy którą wykonujesz obecnie.
coccinelle16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.