HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-29, 22:59   #1
blondrebellion
Przyczajenie
 
Avatar blondrebellion
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: United States Of America - L.A O.C
Wiadomości: 27
Angry

HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!


Dziewczyny poradźcie coś albo nie wiem, bo oszaleję.
Jestem po rozmowie kwalifikacyjnej która odbyła się dziś w pewnym sklepie który jest bardzo prestiżowy - H.Boss
Pani kierownik była bardzo zachwycona rozmową ze mną i nawet nie czekała tylko zaprosiła mnie na jutrzejrzy dzień na inwentaryzację sklepu po to żeby zobaczyć co gdzie leży, jaki jest asortyment, itp. W sumie fajnie, bo będę wiedzieć gdzie czego szukać.
Zaproponowała mi na umowę zlecenie 3 dni próbne a potem jeżeli mi się spodoba i im to wtedy po 3 dniach otrzymam umowę o pracę - okej, ucieszył mnie ten fakt.
Po jakiś 2 godzinach od spotkania kierowniczka do mnie dzwoni i mówi, że nie będzie jutro jednak tej inwentaryzacji oraz rekrutacja została przez coś tam niby wstrzymana...
Nie wiem czy mam w to wierzyć czy po prostu znalazła kogoś innego :/
Powiedziała jeszcze, że na pewno się do mnie odezwie i ma moje CV więc żeby oczekiwać na informację...
__________________
Fucking perfection

Intensywna regeneracja włosów,rzucenie palenia,beautiful nails.
blondrebellion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 23:04   #2
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Wierz mi, że nikt tutaj nie wie na ten temat więcej od Ciebie, sorry
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 23:06   #3
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

teraz to juz nic nie zminili czy powiedziala prawde czy znalazla kogos innego, np jakiegos znajomego. Powiedziala do kiedy sie odezwie? Mogla tak powiedziec, bo rutynowo sie mowi ze Cv zostaje w bazie i gdyby cos to sie odezwiemy. Bo moga sie odezwac za tydzien a moga sie w ogole nie odezeac, wiec moze zacznij szukac praca. Ewentualnie mozesz np zaczekac kilka dni i tak zadzownic i sie zapytac jak wyglada z Toba sytuacja. Co Ci szkodzi? Bedziesz wiedziala na czym stoisz Głowa do gory!
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 23:50   #4
blondrebellion
Przyczajenie
 
Avatar blondrebellion
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: United States Of America - L.A O.C
Wiadomości: 27
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Cytat:
Napisane przez Nunum Pokaż wiadomość
teraz to juz nic nie zminili czy powiedziala prawde czy znalazla kogos innego, np jakiegos znajomego. Powiedziala do kiedy sie odezwie? Mogla tak powiedziec, bo rutynowo sie mowi ze Cv zostaje w bazie i gdyby cos to sie odezwiemy. Bo moga sie odezwac za tydzien a moga sie w ogole nie odezeac, wiec moze zacznij szukac praca. Ewentualnie mozesz np zaczekac kilka dni i tak zadzownic i sie zapytac jak wyglada z Toba sytuacja. Co Ci szkodzi? Bedziesz wiedziala na czym stoisz Głowa do gory!

Powiedziała jedynie, że rekrutacja została wstrzymana bo dostali "nakaz" z siedziby czy coś w tym stylu i na pewno się odezwie.
__________________
Fucking perfection

Intensywna regeneracja włosów,rzucenie palenia,beautiful nails.
blondrebellion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 07:45   #5
Alsou
Raczkowanie
 
Avatar Alsou
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 117
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Cytat:
Napisane przez blondrebellion Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie coś albo nie wiem, bo oszaleję.
Jestem po rozmowie kwalifikacyjnej która odbyła się dziś w pewnym sklepie który jest bardzo prestiżowy - H.Boss
Pani kierownik była bardzo zachwycona rozmową ze mną i nawet nie czekała tylko zaprosiła mnie na jutrzejrzy dzień na inwentaryzację sklepu po to żeby zobaczyć co gdzie leży, jaki jest asortyment, itp. W sumie fajnie, bo będę wiedzieć gdzie czego szukać.
Zaproponowała mi na umowę zlecenie 3 dni próbne a potem jeżeli mi się spodoba i im to wtedy po 3 dniach otrzymam umowę o pracę - okej, ucieszył mnie ten fakt.
Po jakiś 2 godzinach od spotkania kierowniczka do mnie dzwoni i mówi, że nie będzie jutro jednak tej inwentaryzacji oraz rekrutacja została przez coś tam niby wstrzymana...
Nie wiem czy mam w to wierzyć czy po prostu znalazła kogoś innego :/
Powiedziała jeszcze, że na pewno się do mnie odezwie i ma moje CV więc żeby oczekiwać na informację...
po 1. Inwentaryzacja w środku sezonu? gdzie lada moment zjedzie kolekcja jesienna. Pracowałam w kilku butikach i z odzieżą i z obuwiem, ale pierwsze słyszę by robić inwentaryzację na przełomie lipca/sierpnia.
po 2. Po trzech dniach umowę o pracę
po 3. Nie sądzisz, że to trochę dziwne, że w trakcie rekrutacji oni już Ci oferują pracę na następny dzień? W większości rekrutacji jest tak, że oni po rozmowie dają sobie kilka dni na wybranie jakiejś osoby z grupy np. 20 osobowej, z którymi rozmawiali.

Ogólnie mówiąc wg mnie nawet jeśli faktycznie byłaby ta rekrutacja to Ty (wnioskując po twojej wypowiedzi) byłabyś zatrudniona tam tylko na czas inwentaryzacji, a nie jako "normalny" pracownik. Mówiąc krótko - jako pomoc.
ale... kto wie, może się okazać, że się mylę i faktycznie Cię tam zatrudnią, czego Ci życzę
Alsou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 09:17   #6
kropeczka112
Przyczajenie
 
Avatar kropeczka112
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 11
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Niestety najprawdopodobniej po prostu Cie zbyła..
kropeczka112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 10:45   #7
blondrebellion
Przyczajenie
 
Avatar blondrebellion
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: United States Of America - L.A O.C
Wiadomości: 27
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Też mi się tak wydaję, że po prostu próbowała mnie zbyć i zatrudniła kogoś innego...
Poza tym wkurzył mnie fakt, że najpierw zaproponowała to wszystko a potem zadzwoniła i nagle zmieniła zdanie mimo, że wiedziała jak bardzo zależy mi na tej pracy i specjalnie jadę z innego miasta na tą rozmowę.
__________________
Fucking perfection

Intensywna regeneracja włosów,rzucenie palenia,beautiful nails.
blondrebellion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-30, 19:04   #8
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Cytat:
Napisane przez Alsou Pokaż wiadomość
po 1. Inwentaryzacja w środku sezonu? gdzie lada moment zjedzie kolekcja jesienna. Pracowałam w kilku butikach i z odzieżą i z obuwiem, ale pierwsze słyszę by robić inwentaryzację na przełomie lipca/sierpnia.
po 2. Po trzech dniach umowę o pracę
po 3. Nie sądzisz, że to trochę dziwne, że w trakcie rekrutacji oni już Ci oferują pracę na następny dzień? W większości rekrutacji jest tak, że oni po rozmowie dają sobie kilka dni na wybranie jakiejś osoby z grupy np. 20 osobowej, z którymi rozmawiali.

Ogólnie mówiąc wg mnie nawet jeśli faktycznie byłaby ta rekrutacja to Ty (wnioskując po twojej wypowiedzi) byłabyś zatrudniona tam tylko na czas inwentaryzacji, a nie jako "normalny" pracownik. Mówiąc krótko - jako pomoc.
ale... kto wie, może się okazać, że się mylę i faktycznie Cię tam zatrudnią, czego Ci życzę
Wszystko zależy od sklepu i okolicznośći.
1. To czesta praktyka, właśnie dlatego że wchodzi kolekcja jesienna to robi się inwentaryzację po lecie, nie widzę nic niezwykłego, pracowałam w czasie studiów w kilku sklepach i w dwóch z nich w ten sposób to działało.

2. Szanująca się firma daje umowę o pracę (chociażby na okres próbny) nie po 3, 5 czy 10 dniach, tylko PIERWSZEGO dnia. Niestety nie jest to powszechnie stosowane, a powinno być.

3. Zdarza się że potrzebują kogoś na już, raz byłam na dniu próbnym (2 czy 3 godziny) i po nich od razu spytano mnie czy chcę zostać do końca dnia, w ten sam dzien podpisałam umowę na okres próbny.

Więc wszystko zależy od pracodawcy i sytuacji. W tym konkretnym przypadku może to być zarówno ściema, jak i rzeczywiste problemy pracodawcy. Trzeba czekać.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 18:33   #9
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Dziwna sytuacja, ale niestety jedyne co możesz zrobić to czekać (i żeby nie marnować czasu na wszelki wypadek dalej rozsyłać CV). Faktycznie mogło być tak, że przyszedł nakaz z 'góry', żeby jednak nikogo nie zatrudniać, znam takie coś z własnego doświadczenia, bo mój mąż nie miał przedłużonej umowy po 3 miesiącach tylko z takiego powodu - wycofał się ważny inwestor i cała firma we wszystkich krajach rozwiązywała umowy, nie przedłużała z nowymi pracownikami i przerywała wszystkie rekrutacje (na szczęście kryzys minął, męża jednak zatrudnili a do tego czasu szef dopłacał koledze z innej firmy, by go wziął do siebie, więc jest szansa, że i u Ciebie rekrutacja ruszy, jeśli to nie ściema). Może być też tak, że babka się pospieszyła, a np. koleżanka/ siostra/ znajoma pilnie szuka pracy i wcisnęła ją na to miejsce, nikt Ci tego nie powie. Co do inwentaryzacji to pracowałam kiedyś w miejscu, w którym była robiona zawsze po odejściu kogoś lub przyjęciu nowego, a dostanie umowy o pracę na 3 miesiące to w wielu firmach standard (przynajmniej ja tak zawsze miałam, żadne tam zlecenia tylko umowa o pracę, pierwsza próbna, a potem na 2 lata). Cóż, mam nadzieję, że wszystko szybko się wyjaśni
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 18:53   #10
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Moim zdaniem po prostu znalazła kogoś innego a że Tobie bardzo dobrze poszła rozmowa to nie miała serca Ci tego powiedzieć wprost... Tak, to nie jest fair zachowanie, ale niestety też miałam podobne sytuacje i to nie raz! Także na twoim miejscu bym szukała innej pracy, zwłaszcza jeśli masz duże pojęcie o branży . Nawet jeśli by sobie o Tobie przypomnieli po 2 miesiącach - naprawdę chcesz tyle czekać w niepewności?
Równie dobrze mogli przeprowadzić fake'ową rekrutację żeby zatrudnić ''córeczkę kierownika działu X'' - takie numery tylko w Polsce .
Poza tym nie zgadzałabym się na żadne dni próbne, oni szukają taniej siły roboczej i nic więcej, niezależnie czy to mała czy prestiżowa firma.
Poszukaj sprawdzonego pracodawcy, a nie takiego, który ma wątpliwości czy zatrudnić wykwalifikowanego pracownika. Znaj swoją wartość
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 20:09   #11
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

W sklepach odzieżowych inwentaryzacje zaczynają się po lecie... Nie na początku sierpnia, no błagam.

A umowa o pracę - no ja dostałam 1 dnia i to nawet nie miałam dnia próbnego więc różnie bywa


Ale co do tematu do myślę, że jejj się spodobałaś i zrobiła się nieco wylewna jednak wybrali kogoś innego, niestety.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-03, 13:19   #12
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
W sklepach odzieżowych inwentaryzacje zaczynają się po lecie... Nie na początku sierpnia, no błagam.
nie ma reguły
pracowałam w sklepie gdzie inwerka była co miesiąc, a rok obrachunkowy kończył się w lipcu - więc i inwerka roczna była w lipcu
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 14:12   #13
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
nie ma reguły
pracowałam w sklepie gdzie inwerka była co miesiąc, a rok obrachunkowy kończył się w lipcu - więc i inwerka roczna była w lipcu
ale to sklep pokroju boss był?:P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 15:43   #14
blondrebellion
Przyczajenie
 
Avatar blondrebellion
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: United States Of America - L.A O.C
Wiadomości: 27
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Składam na wszelki wypadek kolejną setkę CV do różnych firm, mam nadzieję, że w krótkim czasie uda mi się znaleźć coś odpowiedniego.
Moje CV wylądowało również w popularnym Inditex'ie prowadzącym sklepy Zara, Bershka, itp. Aczkolwiek niestety nikt nie odpowiedział od 3 tygodni mimo, że mam doświadczenie w prestiżowych firmach Hilfiger itp
__________________
Fucking perfection

Intensywna regeneracja włosów,rzucenie palenia,beautiful nails.
blondrebellion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 12:20   #15
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: HELP! Dziwna sytuacja w "niby" przyszłej pracy!

Raczej nikt tego nie wie, ani Ty się nie dowiesz, dlaczego tak Ci powiedziała...
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-12 13:20:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.