Kasa fiskalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-03, 15:20   #1
ania226
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 117

Kasa fiskalna


Witam, mam pytanie. Czy to prawda że od 2013 roku wchodzi się na kasę fiskalną po przekroczeniu 20 a nie 40 tys zł obrotu? Na razie mnie to przeraża. Kto mi to z własnego doświadczenia opowie. Jaki % z usług stylizacji paznokci się odprowadza?Czy zakup kasy fiskalnej jest jednoznaczny z wejściem na vat? Do tej pory byłam na karcie podatkowej i to mi najbardziej odpowiadało. Nie płaciłam podatku ponieważ to kwota 134zł i zawiera się w składce zus, nie prowadziłam żadnej ewidencji przychodów i rozchodów. Bardzo proszę o odpowiedź tych z was które musiały kupić kasę i co dalej...
ania226 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 18:12   #2
ania226
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 117
Dot.: Kasa fiskalna

Widzę, że nikt na forum nie chce na ten temat rozmawiać, w takim razie może na pocztę ktoś mi przyśle info?
ania226@poczta.onet.pl
ania226 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 16:03   #3
mariasz12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Kasa fiskalna

ja rowniez bym poprosila, abyscie mi napsiali o tym na emiala. maria.szalak@o2.pl
mariasz12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 13:49   #4
tett
Przyczajenie
 
Avatar tett
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Kasa fiskalna

Znowu coś namieszali, ale pomimo tego, że trzeba mieć wcześniej kasę fiskalną, co jest jednoznaczne z wejściem w VAT to jest jeden wielki plus. Mały podatnik do tej pory musiał odprowadzać VAT za wystawioną fakturę nawet jeśli kontrahent nie zapłacił co w moim przypadku miało poważne konsekwencje. Teraz VAT płacimy dopiero gdy dostaniemy kasę. Brawo!
__________________

tett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 10:45   #5
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Kasa fiskalna

tak, to prawda, że on 2013 roku wchodzi się na kasę fiskalną. i faktycznie zmniejszył się próg z 40 000 na 20 000, o ile dobrze pamiętam to ustawa weszła w życie na przełomie czerwca i lipca.
nie prowadzę działalności takiej, o jaką wy konkretnie pytacie, więc nie odpowiem na pytanie ile % z usług stylizacji paznokci się odprowadza. w tej kwestii polecam udać się do jakiejś księgowej, żeby posprawdzała w rozporządzeniach. wiem, że to jest już jakiś koszt, ale jednorazowo może lepiej zrobić tak i mieć pewność.
przy zakupie kasy fiskalnej można skorzystać z ulg i dostaje się zwrot kosztów zakupu. dokładnie jest to tak, że można odzyskać do 90% wartości kasy fiskalnej, jednak nie więcej niż 700 zł. jest jednak jeden warunek - trzeba kasę zgłosić i zafiskalizować do końca lutego więc jeszcze trochę czasu zostało.
a po zakupie kasy fiskalnej to już wiadomo: nabijać paragony, wręczać klientom, trzymać rolki z kopią (chociaż teraz już bez sensu jest nie kupić kasy z kopią elektroniczną, więc nie ma rolek), pamiętać o raportach i korzystać z możliwości odliczenia vatu.

jeśli będę mogła komuś jeszcze jakoś pomóc piszcie na priv
hoian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 12:24   #6
andrzejkrawczyk
Przyczajenie
 
Avatar andrzejkrawczyk
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Angry Dot.: Kasa fiskalna

Polityka naszego rządu wiele kosztuje, pieniądze są marnotrawione na lewo i prawo wiec trzeba opodatkować wszystkich - producenci kas też zacierają ręce... w jakim my kraju żyjemy
__________________
sex oralny to nie grzech Poznam fajne laski
andrzejkrawczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 20:47   #7
nasiunia2013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kasa fiskalna

witam
prowadze dzialalnosc gospodarcza od 1 czerwca skup zlomu -kupuje od osob prywatnych i sprzedaje firmom skupujacym zlom. jestem na ksiazce przychodow i rozchodow. mam zamiar 1 listopada sprzedawac znicze. i moje pytanie jest takie od kiedy mam obliczac limit obrotu zeby nie wejsc na kase fiskalna??? od dnia zalozenia dzialalnosci czy od 1 listopada?? gdzies wyczytalam ze limit ten oblicza sie od dnia rozpoczęcia sprzedaży dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych do końca roku podatkowego. jest mi to bardzo potrzebne bo nie chce wejsc na kase dziekuje za odpowiedz
nasiunia2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-23 21:47:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.