Studia dzienne a praca na umowę o pracę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-23, 18:40   #1
agataa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 96

Studia dzienne a praca na umowę o pracę


Studiuję dziennie, ale jestem już na 4 roku, więc zajęcia mam ok. 3 razy w tygodniu. Zaproponowano mi pracę na pół etatu, na umowę o pracę. Nie jest to żadna ciekawa czy związana z kierunkiem studiów praca. Czy da radę pogodzić pracę i studia? Mówiono mi, że niby dostosują grafik do dyspozycyjności, ale wiadomo, że jak mam umowę o pracę i wpiszą mnie na dzień gdy muszę lub chce być na zajęciach to nie będę mogła odmówić przyjścia. I dodatkowo kierownik chce, żebym poza tym pół etatu robiła godziny tzw. dopełnienia. Dopiero za 2 tygodnie idę na szkolenie i po tym zostałabym zatrudniona, ale zastanawiam się czy warto poświęcać studia dla pracy? Zwłaszcza jeśli chcą mi dać poza tym pół etatu nadgodziny? Czy będąc studentką dzienną w ogóle opłaca się pracować na umowę o pracę. Obecnie też pracuje, ale na umowę zlecenie i stawka godzinowo wychodzi mi tylko nieco mniejsza niż tam zarobię na pół etatu, a mogę układać sobie grafik w miarę tak jak chce, z tym że w zasadzie nie wiem ile w miesiącu zarobie, bo czasem wysyłają mnie do pracy dwa razy na tydzień po kilka godzin. A tutaj jak podpiszę umowę o pracę, to wiadomo, że jak będą mi kazali przyjść w danym dniu to będę musiała, a dodatkowo firma w której mam pracować ma raczej negatywne opinie w Internecie jako pracodawca.
agataa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:24   #2
czarnakamila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 28
Dot.: Studia dzienne a praca na umowę o pracę

A która praca jest dla Ciebie ciekawsza? Ta obecna czy ta nowa?

Ja pracowałam w wymiarze 3/4 etatu, mając zajęcia na studiach codziennie i dawałam radę miałam o tyle dobrze, że mogłam pracować w jakich godzinach mi pasuje. Chociaż rzeczywiście ciężko było, na nic poza pracą i nauką nie miałam czasu.
czarnakamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 11:35   #3
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Studia dzienne a praca na umowę o pracę

jak się studiuje to lepiej pracować w pracy bardziej związanej z tymi studiami, a niekoniecznie patrzeć na to, czy jest umowa o pracę.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 11:23   #4
agataa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 96
Dot.: Studia dzienne a praca na umowę o pracę

I właśnie zastanawiam się czy warto podjąć tą pracę, zwłaszcza że nie jest ona związana z wykształceniem i mogłabym tam pracować bez studiów, a obecnie mam pracę, też niezwiązaną z wykształceniem, w zasadzie podobną do tej do której chcą mnie przyjąć, ale z mniejszą liczbą obowiązków i na umowę zlecenie, z tym że w zasadzie nie wiem ile godzin w miesiącu przepracuje i ile zarobię. W wakacje będę mogła starać się o staż z uczelni o ile zaliczę wszystkie przedmioty więc nie wiem czy warto zaczynać tą pracę.
agataa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 08:03   #5
amberus
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 84
Dot.: Studia dzienne a praca na umowę o pracę

Raczej nie warto, znajdź sobie jakąś dodatkową aby móc ją wykonywać w dowolnym czasie, no i z porządnymi dochodami. Jeśli nie możesz takiej znaleźć to pracuj ze mną. Pracuję dla dużej międzynarodowej firmy.
amberus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-30 09:03:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.