Sukienka z wiskozy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-22, 12:17   #1
marta_h91
Raczkowanie
 
Avatar marta_h91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41

Sukienka z wiskozy


Witajcie

Jedzie do mnie właśnie zamówiona na wesele sukienka z wiskozy. Wiedziałam z jakiego materiału jest uszyta ale dosłownie przed chwilą zorientowałam się, że to właśnie ten materiał z którego mam dwie koszule kupione w sieciówkach, które ubieram jak najrzadziej się da bo wystarczy 10 minut do pracy i pod kurtką koszula wygląda jakbym jej nigdy nie prasowała, gniecie się to cholerstwo niemiłosiernie, a prasowanie tego to jak za kare. I mam teraz dylemat co z tą sukienką będzie (zwrócić zawsze mogę ale chyba bym tego nie chciała), droga na wesele to ponad godzina spędzona w samochodzie. Podejrzewam, że sukienka się bardzo pogniecie w czasie drogi
Macie jakiś pomysł jak tego uniknąć? Sama już nie wiem co myśleć.
marta_h91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 13:00   #2
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Sukienka z wiskozy

Cytat:
Napisane przez marta_h91 Pokaż wiadomość
Witajcie

Jedzie do mnie właśnie zamówiona na wesele sukienka z wiskozy. Wiedziałam z jakiego materiału jest uszyta ale dosłownie przed chwilą zorientowałam się, że to właśnie ten materiał z którego mam dwie koszule kupione w sieciówkach, które ubieram jak najrzadziej się da bo wystarczy 10 minut do pracy i pod kurtką koszula wygląda jakbym jej nigdy nie prasowała, gniecie się to cholerstwo niemiłosiernie, a prasowanie tego to jak za kare. I mam teraz dylemat co z tą sukienką będzie (zwrócić zawsze mogę ale chyba bym tego nie chciała), droga na wesele to ponad godzina spędzona w samochodzie. Podejrzewam, że sukienka się bardzo pogniecie w czasie drogi
Macie jakiś pomysł jak tego uniknąć? Sama już nie wiem co myśleć.
Wiskoza wiskozie nierówna.
Jeśli będzie dobrej jakości, to może się nie gnieść aż tak bardzo.
Ale też nigdy nie będzie bez skazy jak poliester.
Nie da się z tym chyba nic zrobić. Taki urok materiału.

Na godzinę drogi samochodem, prawdopodobnie w gorący dzień, bym się chyba nie zdecydowała założyć wiskozowej sukienki. Chociaż z drugiej strony jest o wiele bardziej przewiewna niż poliester. Także coś za coś - będzie bardziej komfortowa w noszeniu, ale gniecenia chyba nie unikniesz.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2019-05-22 o 13:02
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 16:35   #3
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Sukienka z wiskozy

Mam sporo rzeczy ze 100% wiskozy, bardzo ją lubię za lekkość i przewiewnosc. Naprawdę zależy od konkretnego ubrania, już w sklepie widac czy się będzie bardzo coś gniotlo (nie prasuje ubrań na codzień, więc muszę sprawdzać, nie kupuje tych bardzo podatnych). zwykle jeśli się lekko zbierze materiał w dłoni i ściśnie to widać czy się tworzą wyraźne zagięcia. Też stan jej po rozpakowaniu wiele powie.
Radzę odebrać sukienkę i sprawdzić jak ten materiał wygląda na żywo, i zwrócić jeśli mocno podatny na gniecenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 23:28   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Sukienka z wiskozy

nie ma co wróżyć z fusów, zdecydujesz jak dotrze.
natomiast jeśli sukienka jest we wzór to ewentualne zagniecenia nie będą bardzo widoczne. osobiście lubie ja bardziej niż poliester
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 10:24   #5
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Sukienka z wiskozy

Są różne typy wiskozy - zobacz na żywo sukienkę i ocenisz czy to ten typ "łatwo gniotący"
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 12:11   #6
marta_h91
Raczkowanie
 
Avatar marta_h91
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41
Dot.: Sukienka z wiskozy

Dziewczyny, chciałam tylko poinformować, że sprawa z sukienką sama się rozwiązała. Odsyłam ją bo kompletnie nie pasuje do mojej figury
marta_h91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 13:19   #7
thegirlnextdoor
Raczkowanie
 
Avatar thegirlnextdoor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 448
Dot.: Sukienka z wiskozy

Cytat:
Napisane przez marta_h91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam tylko poinformować, że sprawa z sukienką sama się rozwiązała. Odsyłam ją bo kompletnie nie pasuje do mojej figury
thegirlnextdoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-25 14:19:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.