Jak założyć własną firmę? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-19, 10:52   #61
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Ja na grupie na facebooku znalazłam kilka ciekawych informacji - chyba najwięcej dał artykuł o mobilizacji Bo u mnie z nią ciężko, a zgłoszenia do sierpnia trzeba wysłać. I niestety nie liczy się data stempla, tylko to, kiedy dotrze do siedziby firmy :|
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:26   #62
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Wiesz - wysyłasz go jak list Teoretyczne z priorytetem może jeden-dwa dni, ale kiedyś na pocztówkę czekałam dwa tygodnie. Ja chyba zdecyduję się na kuriera, żeby mieć pewność, że do końca sierpnia dotrze do Darbovena. Nie chcę, żeby przez taką głupotę ominęła mnie szansa na wygranie 100 tysięcy
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 09:59   #63
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Jak założyć własną firmę?

jeśli się wyrobię do połowy sierpnia to wyślę pocztą, a jeśli nie to dla pewności kurierem żeby sobie potem nie pluć w brodę, że coś nie doszło....
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:51   #64
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Dobry pomysł. Ja powinnam skończyć ze wszystkim do końca sierpnia. Ale to jeszcze zobaczymy... Na razie wszystko wygląda kwitnąco
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 16:56   #65
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Do końca kwietnia? Chcesz wysłać na konkurs Darboven? Bo jeśli tak, to zostało 35 dni
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 13:40   #66
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Jak założyć własną firmę?

kwitnienia, a nie kwietnia
no 34 dni do końca, w jakiej fazie wypełniania formularzy jesteście?
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:10   #67
fanala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 98
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Wszystko zawalam na marną kondycję po upałach :P Matko... wstyd mi :|
A jak idzie? Wypełniłam cały... poleżało... Przeczytałam jeszcze raz. I wypełniam nowy :P Na szczęście mam jeszcze chwile na poprawki. Nie wiesz, czy to można jakoś na komputerze wypełnić? Szybciej idzie w ten sposób, niż pisanie ręczne...
fanala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 13:53   #68
cosmos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

--------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Velvetrope Pokaż wiadomość
A co sądzicie o franczyzie? Jest kilka firm weddingowych pod brandem których można mieć taką firmę, pytanie tylko czy warto pracować pod czyjąś marką zamiast pracować na swoją? Jak myślicie?
Franczyza to dobry pomysł, bo działa się pod wypracowaną już marka, a wiadomo, że to przyciąga klientów. Nie trzeba się martwić o to, czy interes wypali. Największą wadą jest to, że franczyzodawca od a do z narzuca wszystkie zasady prowadzenia biznesu http://www.inwestujwdobramarke.pl/franczyza Niby pracuje się na siebie, ale nie ma się pełnej swobody.
cosmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 15:24   #69
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Zuza Kuczbajska, ta z konferencji Darbovena, również pracuje w branży ślubnej. Jedno ze zdań, które utkwiło mi w pamięci to właśnie to, że każdy biznes trzeba tak prowadzić, jakby w przyszłości miał się stać siecią franczyzową. Chyba wie, co mówi, bo sama ma już kilka filii swojej pracowni w Polsce i za granicą
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 16:04   #70
Pracoholiczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nadarzyn
Wiadomości: 66
Dot.: Jak założyć własną firmę?

sądzę, że z wypełnieniem ręcznym nie ma problemu, tyle tylko żeby wysłać pocztą formularz, zatem wydrukować, zapakować w kopertę no i czekać na wyniki
No i jak ? Zdecydowałaś się na ostateczną wersję?
Pracoholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 16:53   #71
Martita2103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 25
Exclamation Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Odświeżając wątek czy ktoras dobra osóbka mogła by podpowiedziec jak zabrac sie za otwarcie takiej firmy? Jak zacząć? Chodzic po firmach w miescie i popytac czy chciałby wspołpracowac (chodzi mi o fotografow, kosmetyczki, zaspoły, sale weselne) czy moze z innej strony?
Martita2103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 09:03   #72
AgnieszkaRoss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Mnie osobiscie w załozeniu firmy pomogły Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, wiele osob z jakimi rozmawiałam serdecznie polecają ich działalność. Posiadałam pomysł na biznes oraz trochę zaplecza pieniężnego resztę pomogli mi konsultanci z AIP wystarczył tylko jeden telefon do ich biura oraz spotkanie osobiste.
AgnieszkaRoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 18:05   #73
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Ja chcę świadczyć pewne usługi prywatne i mam pytanie, czy musze rejestrować własną działalność gosopdarczą, żeby móc wystawiać faktury? Rozumiem że wtedy trzeba odprowadzać jakieś składki, tylko co jeśli w danym miesiącu nie wykonam żadnej usługi - nic nie zarobie, czy wtedy sa jakieś koszty związane z działalnością?
Bardzo prosze o odpowiedź
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:11   #74
white69rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

A ja raczej bym chciała się dowiedzieć jak napisać biznes plan dla takiej firmy...
white69rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 17:37   #75
magielek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Jak założyć własną firmę?

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaRoss Pokaż wiadomość
Mnie osobiscie w załozeniu firmy pomogły Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, wiele osob z jakimi rozmawiałam serdecznie polecają ich działalność. Posiadałam pomysł na biznes oraz trochę zaplecza pieniężnego resztę pomogli mi konsultanci z AIP wystarczył tylko jeden telefon do ich biura oraz spotkanie osobiste.
Co do AIP to ma swoje złe i dobre strony. Ze złych należałoby wspomnieć np. długi czas oczekiwania na poprawione dokumenty od prawników (około tygodnia), ale jak na 250 pln miesięcznie to zdecydowanie nie można narzekać. Ja byłam pierwszy raz w AIP Śląsk to zostałam bardzo profesjonalnie i mile obsłużona i tak w sumie jest do dziś. Polecam.
__________________
u Boga wszystko jest możliwe
Co wie Strauss Kahn?
Jak chcesz żyć ekologiczne to pompy ciepła!
magielek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 09:36   #76
mssa_group
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Promocja na początku działalności

Właśnie zakładasz firmę lub działasz na rynku od niedawna? Pomyśl o promocji swojej firmy!


W związku z faktem, że w dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej przestało być przywilejem, a stało się podstawą kreowania wizerunku firmy w świadomości konsumentów, Mssa Group IT oferuje Państwu kompleksowe rozwiązania informatyczne dla firmy!


Tylko teraz oferujemy 30% rabatu dla nowopowstałych firm przy tworzeniu strony internetowej, która stanie się swoistą wizytówką przedsiębiorstwa!


Ponadto, by w pełni zaspokoić potrzeby pojawiające się w pierwszym etapie funkcjonowania działalności proponujemy zaprojektowanie logo firmy, a także stworzenie wizytówek, ulotek oraz banerów informacyjnych.


Wszystkich zainteresowanych ofertą zapraszamy do kontaktu pod adresem office@mssagroup.com lub do odwiedzenia naszej strony internetowej www.mssagroup.com


Już dziś stań się widoczny dla swoich przyszłych klientów!
mssa_group jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 20:23   #77
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Ile czasu można zostać w AIP z tą stawką 250 zł?
Czy są teraz jakieś konkursy na biznesplany rozpisane - znalazłam całkiem sporo, ale wszystkie ze "starymi" datami?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:56   #78
aipsgh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Jak założyć własną firmę?


Witam serdecznie,
zachęcam do zapoznania się z ofertą Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy SGH w Warszawie.

Inkubatory są sposobem na: łatwiejsze i szybsze założenie własnej firmy, przetestowanie swojego pomysłu biznesowego i prowadzenie biznesu w odpowiednim do tego otoczeniu.

Inkubatory świadczą pakiet usług dla osób fizycznych. Usługi Inkubatora zapewniają osobie prowadzącej działalność gospodarczą całą infrastrukturę potrzebną do prowadzenia własnej firmy. Osobowość prawna, księgowość, dostęp do prawnika, dostęp do biura, zniżki u dostawców usług - wszystko to otrzymuje przedsiębiorca prowadzący firmę w ramach AIP.

Jak to działa?

Przychodząc do AIP nie trzeba wypełniać druków EDG lub wpisywać swojej firmy do KRS. Prowadząc firmę w ramach AIP korzysta się z osobowości prawnej Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oznacza to, że Startup otrzymuje od nas wycinek Fundacji, poprzez który prowadzi ze swoimi klientami rozliczenia i buduje własną markę. Wszystkie zarobione pieniądze trafiają na konto firmowe do którego tylko Startup ma dostęp. Firma tworzona przez Startup należy tylko i wyłącznie do niego. Nie rościmy sobie żadnych praw do udziałów, żadnego procentu z zysków ani praw do marki tworzonej przez przedsiębiorcę. Wszystko to jest zawarte w Regulaminie AIP i regulowane stosownymi umowami. Wszystko co StartUp zarobi i stworzy należy do niego.

Kto może prowadzić firmę w ramach AIP?

Nie trzeba być studentem aby prowadzić u nas działalność. Zgłosić się do nas może każda osoba z pomysłem i zapałem do otwarcia własnej firmy. W AIP SGH działalność gospodarczą prowadzą głównie uczniowie, studenci, absolwenci uczelni wyższych (nie tylko SGH) jednak zgłosić się może praktycznie każdy.

O AIP SGH

AIP SGH to największy warszawski Inkubator Przedsiębiorczości. W roku 2012 ilość naszych Beneficjentów znacznie się zwiększyła i wynosi już 150 firm. Jesteśmy dumni z zaufania jakie okazują nam nasze firmy chcąc prowadzić u nas działalność gospodarczą. Lubimy to co robimy i podchodzimy do naszych zadań profesjonalnie i odpowiedzialnie, dlatego też jesteśmy najchętniej wybieranym Inkubatorem Przedsiębiorczości w Warszawie. Wierzymy, że o jakości usług naszego Inkubatora nie świadczy wyłącznie ilość firm prowadzonych u nas przez Beneficjentów ale również ich jakość.

Zapraszam do kontaktu!
Damian Strzelczyk
Specjalista ds. marketingu
damian.strzelczyk@przedsi ebiorca.pl
t. 889 012 929
http://aipsgh.blogspot.com/
www.aipsgh.pl
aipsgh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 10:38   #79
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Jak założyć własną firmę?

/

Edytowane przez Rarita
Czas edycji: 2012-10-20 o 23:05 Powód: /
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 08:01   #80
tutamtu4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 87
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Kogo poinformować o założonym koncie firmowym?
Urząd Skarbowy... Urząd Gminy?
Ma się na to 7 czy 14 dni?
Trzeba osobiście, czy można wysłać formularze pocztą?
tutamtu4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 19:02   #81
Czcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jak założyć własną firmę?

7 dni, ale tak się sztywno tego nie trzymają, ja głosiłam po 2 miesiącach i było OK informujesz w urzędzie miasta wypełniają aktualizację CEDIG. Wiem, że jakoś można online, ale gdzieś się trzeba rejestrować. Muszę się rozeznać w tej opcji.
Czcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 18:08   #82
puderka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak założyć własną firmę?

Założenie firmy jest bardzo proste, zajmuje jeden dzień tak naprawdę. Znacznie gorzej jest z jej prowadzeniem. Nie jest to proste niestety dlatego moim zdaniem warto wesprzeć się oprogramowaniem takim jak Comarch erp xl umożliwiającym zarządzanie firmą. Dzieki niemu powinno być łatwiej wszystko ogarnać.
puderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 14:17   #83
Alexxxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: Chce otworzyć własny bizns... proszę o pomoc

Witam,
i jak udało się się komuś założyć taka firmę, jeśli tak to od czego zaczęliście?
Alexxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 08:08   #84
trams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 90
Prowadzenie własnego biznesu

Jak oceniacie trudności związane w prowadzeniu własnego biznesu? Mam tutaj na myśli kwestie podatkowe (wysokość podatków) oraz urzędnicze - czyli stosunek urzędników do "petentów". Uważacie, że coś w tej kwestii powinno ulec zmianie?
trams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 09:37   #85
pingwinn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 65
Dot.: Prowadzenie własnego biznesu

chcesz założyć działalność?
pingwinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 12:49   #86
trams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 90
Dot.: Prowadzenie własnego biznesu

Tak, chciałabym założyć - ale to co mnie wzbrania przed tego typu krokiem, to np duży ZUS. Jako osoba która pracowała już na własnej DG na tzw małym ZUS-ie przez kilka miesięcy, nie mam możliwości skorzystania ponownie z tego przywileju. uważam, że ZUS powinien być mniejszy.
Tutaj znalazłam projekt ustawy o działalności gospodarczej - http://www.robimyustawe.org/ w założeniach ciekawie wygląda, ale czy ma szanse na wdrożenie?
trams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 10:56   #87
ruppi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 75
Dot.: Prowadzenie własnego biznesu

Zgadzam się z założeniami. Ba, poszłabym nawet dalej i zniosłabym obowiązkowe składki ZUS. Uważam, że jak ktoś chce, to nie się sam ubezpieczy. Poza tym ZUS to niewydolny moloch. Widać to doskonale ze statystyk i prognoz, że się zawali - ewentualnie emerytury będą ekstremalnie niskie. Pozostałe pomysły również bardzo mi się podobają. Pytanie czy mają szansę zostać wprowadzone?
ruppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:35   #88
izzsa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 74
Dot.: Prowadzenie własnego biznesu

Wiele zależy od samego społeczeństwa. A czego chce społeczeństwo? Widać to doskonale:
- 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko;
- obniżenie wieku emerytalnego;
- wyższa płaca;
- darmowe leki;

Wg mnie idziemy wprost drogą Grecji. My nie jesteśmy takim krajem jak UK, Niemcy czy Francja - czyli potęgi kolonialne, które miały dużo czasu aby się dorobić. Ale co ja tam wiem.
izzsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 12:56   #89
barwinka_
Raczkowanie
 
Avatar barwinka_
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 33
Dot.: Prowadzenie własnego biznesu

Prowadzę działalność od dwóch lat, czyli od miesiąca płacę duży ZUS. Jestem przerażona.

Posiadam sklep który nie ma jeszcze dużej ilości klientów - cały czas rośnie, ale powoli. Niestety składki uniemożliwiają mi umieszczenie reklam, które bardzo bym chciała mieć. Po prostu mnie nie stać. Mogłabym śmiało powiedzieć że prowadzenie działalności w Polsce nie ma sensu. Co mnie trzyma dalej przy moim sklepie - nie wynajmuję lokalu, mam sklep internetowy, jest szansa na rozwinięcie biznesu dzięki temu - na razie się nie poddaję, zobaczę co będzie
__________________

Blog dzieciowo wnętrzarski
barwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:17   #90
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Prowadzenie własnego biznesu

Cytat:
Napisane przez trams Pokaż wiadomość
Tak, chciałabym założyć - ale to co mnie wzbrania przed tego typu krokiem, to np duży ZUS. Jako osoba która pracowała już na własnej DG na tzw małym ZUS-ie przez kilka miesięcy, nie mam możliwości skorzystania ponownie z tego przywileju. uważam, że ZUS powinien być mniejszy.
Tutaj znalazłam projekt ustawy o działalności gospodarczej - http://www.robimyustawe.org/ w założeniach ciekawie wygląda, ale czy ma szanse na wdrożenie?
Założenia tej ustawy są jak najbardziej słuszne. Chociaż osobiście wolałabym chyba obniżyć ZUS jeszcze bardziej. Albo najlepiej gdyby wybór był dobrowolny. Jeżeli kogoś stać, to niech opłaca składki na zasadzie dobrowolności. Myślę, że to jest dosyć istotna bariera przed prowadzeniem biznesu w PL.
Inne pomysły jak zniesienie licencji i uprawnień tam gdzie jest to możliwe też mi się podobają.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 14:15:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.