Właścicielki SECOND HAND'ÓW łączcie się !! :D - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-23, 14:39   #61
Dzika Ropucha
Zadomowienie

GG do Dzika Ropucha
Dot.: Właścicielki SECOND HAND'ÓW łączcie się !! :D

No ja właśnie zaczęłam tę przygodę od stycznia, najpierw otworzyłam w mojej wiosce ok 3 tyś gdzie żadnego takiego sklepiku nie ma. A teraz w najbliższym mieście gdzie lumpków jest masa. I na wiosce szło powoli a teraz jest dobrze i tam nie narzekam a w mieście narazie bez szału. Towar mam wyceniony np spodnie 5zl, bluzki 5zl itp a w sobote -50%. Zmiana towaru raz na tydz. Mam coś swojego i z tego się cieszę a co będzie potem.. zobaczymy. Mam nadzieje że trochę sie rozrusza ten drugi

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 18:20   #62
agnieszkaChoch
Przyczajenie

JA ostatnio otwarłam sklepik w Sosnowcu powoli zaczyna się rozkręcać , choć postanowiłam i zając się sprzedażą internetową na allegro co z tego wyniknie zobaczymy , ale jestem dobrej myśli , jeszcze dużo nauki ale .....

co sądzicie jakieś sugestie ?http://allegro.pl/li...d&us_id=2586567
agnieszkaChoch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 08:48   #63
aszuelka
Zakorzenienie

I ja nosze sie z zamiarem otwarcia second hand'u. Czy pomysl na sklepik z sama damska i dziecieca odzieza jest dobry? Mam dobra miejscowke, na przeciwko szkoly.

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 08:22   #64
Ri Ri
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnieszkaChoch Pokaż wiadomość
JA ostatnio otwarłam sklepik w Sosnowcu powoli zaczyna się rozkręcać , choć postanowiłam i zając się sprzedażą internetową na allegro co z tego wyniknie zobaczymy , ale jestem dobrej myśli , jeszcze dużo nauki ale .....

co sądzicie jakieś sugestie ?http://allegro.pl/li...d&us_id=2586567
czy moze to ten sklepik na żytniej?
Ri Ri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:40   #65
edytka0109
Raczkowanie

Odp: Właścicielki SECOND HAND'ÓW łączcie się !! :D

Dziewczyny a jaki wkład finansowy na poczatek byłby potrzebny?

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
edytka0109 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 09:12   #66
izis888
Zakorzenienie

Ja prowadzę second hand od kilku miesięcy. Koszty takie jak: towar+ czynsz+ ZUS+ pomoc przy prasowaniu są tak wysokie że w sumie to zarabiam bardzo mało, a bywa że nic.
Najbardziej denerwujące jest to, że klienci myślą, że my ten towar mamy "skądś" za darmo i wyceniamy drogo, bo chcemy na nim dużo zarobić. Prawda jest taka, że już na hurtowni za sort wołają sobie bardzo dużo, a biorac niesort też niewiele zaoszczędzimy, bo klienci są obecnie tak wybredni że byle czego nie kupią, nawet jeśli będzie za grosze.

kosmetyki

Edytowane przez izis888
Czas edycji: 2013-10-08 o 09:14
izis888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 13:46   #67
karlaidamis
Raczkowanie

Ja chcialam otworzyc second hand ale doszlam do wniosku ze to w wiekszosci przypadkow gra nie warta swieczki. Zajmuje naprawde duzo czasu z zycia. Zarobki nie sa najlepsze a klienci chcieli by wszystko za darmo pomimo ze w hurtowniach coraz drozej. A najlepiej zeby byly same perelki. I to za 1zl. A gdzie czynsz zus i inne oplaty nie mowiac o tym zeby miec cos dla siebie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

https://www.facebook.com/pages/Petit...61559957208303
karlaidamis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:01   #68
madziadoziemi
Raczkowanie

A ja mam pytanie, planuje otworzyc second hand w 30tys miescie, jest to moje marzenie od liceum, teraz koncze studia i chcialabym wyciagnac mame z dosc stresujacej dla niej pracy, a sama wyjechac do wiekszego miasta. Czy moglabym dostac od was jakies wskazówki? Dodatkowo czy jest tu ktoś kto starał się o dotacje? Moze tez ktoś bedzie na tyle dobry i zdradzi mi z jakimi hurtowniami warto lapac kontakty? Bardzo prosze o informacje.
madziadoziemi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 18:41   #69
martusia724842
Przyczajenie

Witam Drogie Panie
Jestem tu nowa i mam nadzieję że mi pomożecie
Planuje otworzyć swój sklep z odzieżą używaną i mam problem bo nie mam dobrej hurtowni. Szukam na terenie kuj-pom ale szału nie ma, moja ciocia ma 5 lat taki sklep i miała już towar z tylu hurtowni a jednak zdarzają ale brudne albo mokre i zniłe tragedia
Może macie jakąś sprawdzoną hurtownie w kuj-pom?
martusia724842 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 18:43   #70
saysej
Przyczajenie

Witam,
Ja pomyślałam, że skoro teraz wszystko jest w internecie, a ludzie mają coraz mniej czasu, to może by tak Internetowy Second Hand...
jakie są plusy dla klientów? Można obejrzeć wszystko ładnie zaprezentowane , w osobnych kategoriach, z metkami, bez metek, niektóre markowe, a to wszystko bez ruszania się z domu i przekopywania sterty nieciekawych, często bardzo złych jakościowo ubrań w poszukiwaniu perełek. Oczywiście, żeby nie było tak idealnie to wiadomo, że dochodzą do takich zakupów koszty przesyłki, jednak przy zakupie kilku, czy kilkunastu rzeczy, przesyłka nie jest droga i przede wszystkim się opłaca. oczywiście taki biznes zabiera z życia przynajmniej kilkanaście godzin dziennie, ale który biznes jest łatwy ?
Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana to zapraszam www.szafonet.pl
saysej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 23:00   #71
Ewa5454
Przyczajenie

Hej jestem tu nowa. Od sierpnia prowadzę razem z narzeczonym secondhand w Warszawie. Zanim otworzyliśmy działalność zrobiliśmy rekonesans po okolicznych warszawskich lumpeksach. To co zobaczyliśmy po prostu nas przerosło... Szmaty tylko tak mogę to opisać. Nie jesteśmy z Warszawy, więc zaszokowało nas to jak można kupować takie rzeczy i jak ciuchlandy mogą mieć przyszłość zaopatrując się w taką odzież. Pomijam oczywiście Szmizjerkę ( największą sieć w wawie), której właściciel ma również hurtownię odzieży używanej więc wali straszne przekręty na towarze - wiadomo najlepszy do jego sklepu gdzie rzeczy mogą kosztować 120 zł/kg. Tak czy inaczej ceny w wawie to od 35 do 70 zł za kg. Masakra. Całe życie ubieram się w lumpeksach i to było moje marzenie żeby mieć w końcu własny - żeby każdy mógł się ubrać ładnie za niewielkie pieniądze. O towar się nie martwiliśmy bo mamy własne źródło, mamy odzież przede wszystkim modną i w przystępnych cenach. Postanowiliśmy sprzedawać rzeczy na sztuki maksymalnie do 10 zł , a kurtki max do 15.
Co nas najbardziej zaskoczyło to... klienci. Są tak przyzwyczajeni do noszenia szmat, że aż brakuje słów. Klientki mające do wyboru w końcu założyć coś stylowego, modnego co odmłodzi je o jakieś 15 lat ( ale nic w stylu z przodu muzeum a z tyłu muzeum), coś w czym będą wyglądały elegancko i gustownie, to zamiast tego wolą chodzić w dresach, bezkształtnych bluzkach, a jak coś ma dekolt to broń Boże! Na początku celowaliśmy w osoby młode, kiedy te się nie pojawił popełniliśmy największy błąd mianowicie posłuchaliśmy starszej klienteli " żeby były większe rozmiary, żeby bez dekoltu były, żeby miały krój taki, śmaki, owaki! Nigdy kurva więcej! Kiedy sprowadziliśmy takie rzeczy, zgadnijcie co się stało? Magicznym sposobem klientki, które marudziły o większe rzeczy nie przychodziły... Za to pojawiły się młode dziewczyny, które nie potrafiły znaleźć dla siebie niczego - nie chodzi o to że towaru dla nich nie było, zauważyliśmy że osoby w wieku 16-18 lat nie potrafią szukać w lumpeksach! Stoją na środku sklepu i próbują nie dotykając broń Boże niczego coś znaleźć! Teraz mamy nauczkę. Naszym planem teraz jest sprowadzanie samych rzeczy najlepszych, najmodniejszych i tylko dla młodych dziewczyn, kobiet. Zauważyliśmy, że kiedy jakaś kobietka (tak do 25 lat) robi zakupy to jeśli coś jej się podoba to po prostu to weźmie, a nie jak emerytka marudzi nad jednym sweterkiem za 5 zł! W planach też mamy hurtownie. Mam nadzieję, że jakoś będzie się to wszystko kręciło, ale jesli ktoś chce wejść w ten biznes to polecam się zastnowić 200 razy, czy chcecie znosić głupie pytania w stylu:
"- Dzisiaj wszystko po 4 zł? Dlaczego tak tanio?"
" Przepraszam, gdzie jest przymierzalnia?" - stała naprzeciwko niej!
" Przepraszam, czy tu jest na kg? - Nie proszę Pani, tutaj obowiązuje wycena, na każdej rzeczy jest cena za sztukę - TO po ile dzisiaj na kg?"
" Czy to się rozprostuje?"
"Czy te lniane spodnie są lniane?"

I jeżeli dla was normalnym zachowaniem jest zachowanie kulturalne, to pogódźcie się z brakiem kultury u klientów. U nich powiedzenie "Dzień dobry" i " Do widzenia" to wysiłek ponad miarę. Oczywiście są klienci również cudowni i do rany przyłóż ale są niestety w mniejszości. Pozdrawiam
Ewa5454 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:50   #72
ojeeej
Przyczajenie

Ja jestem młodą mamą i póki nie poszłam do pracy kupowałam ciuszki córci w lumpie. Z dziecięcych ciuszków często zdarzały się perełki ale gdy mała zaczęła raczkować równie często zaopatrywałam się w gorsze getry.
Niestety jak pracuję, czyli już 5 miesięcy, nie byłam w sh.

Moje znajome również kupują ubranka dzieciom w takich sklepach. Tanio a fajnie i ta adrenalina... u niektórych to nałóg ale widząc jakie cuda przynoszą za grosze, nikt nie powie że z nimi jest coś nie tak.

Dziś mnie natchnęło. Lumpik z dziecięcymi ubrankami i to online. Już nie trzeba będzie tracić czasu na szperanie między wieszakami...

Czy to ma sens? Jakie są koszty ZUS? Ile kg ubranek potrzebowała bym na start? Jestem zielona, potrzebują rady kogoś kto w tym jest.
ojeeej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 17:38   #73
Ewa5454
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ojeeej Pokaż wiadomość
Ja jestem młodą mamą i póki nie poszłam do pracy kupowałam ciuszki córci w lumpie. Z dziecięcych ciuszków często zdarzały się perełki ale gdy mała zaczęła raczkować równie często zaopatrywałam się w gorsze getry.
Niestety jak pracuję, czyli już 5 miesięcy, nie byłam w sh.

Moje znajome również kupują ubranka dzieciom w takich sklepach. Tanio a fajnie i ta adrenalina... u niektórych to nałóg ale widząc jakie cuda przynoszą za grosze, nikt nie powie że z nimi jest coś nie tak.

Dziś mnie natchnęło. Lumpik z dziecięcymi ubrankami i to online. Już nie trzeba będzie tracić czasu na szperanie między wieszakami...

Czy to ma sens? Jakie są koszty ZUS? Ile kg ubranek potrzebowała bym na start? Jestem zielona, potrzebują rady kogoś kto w tym jest.
Nie jestem przekonana do sklepów online, ani z rzeczami używanymi ani nowymi. Nie możesz przymierzyć rzeczy, dotknąć, przyjrzeć się. Jeśli klienci są tak wybredni w sklepach stacjonarnych to co dopiero w sklepie online?
Sklep online jest okropnie wymagający no i klientela trudno osiągalna. Plus ceny, które muszą mieć większą marżę niż w sklepach stacjonarnych do których dochodzą koszty wysyłki. Z mojego punktu widzenia jest to kompletnie nieopłacalne. Nakład pracy jest zupełnie niewspółmierny z zarobkiem. Każdy ciuch wyprany,wyprasowany, sfotografowany z kilku stron, spisane wymiary, rozmiary itd.
Z tego co u siebie obserwuje, najwięcej ubranek dziecięcych kupują babcie więc tutaj jest problem z dostępem do internetu...

ZUS przez pierwsze dwa lata jeśli nigdy nie prowadziłaś działalności gospodarczej w granicach 400-500 zł, później już koło 1000 zł nie powiem Ci ile dokładnie bo nie pamiętam.
Ewa5454 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 18:51   #74
coolanka
Raczkowanie

Pomóżcie!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=782629

Tagi
biznes, hand, odzież używana, second hand

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości