Młody wiek i bardzo podwyższone FSH i LH, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-06, 19:38   #1
Ejdzi
Przyczajenie
 
Avatar Ejdzi
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Unhappy

Młody wiek i bardzo podwyższone FSH i LH, pomocy!


Witam,
mam nadzieję, że założyłam wątek w mniej więcej dobrej kategorii.. Może dlatego że to poprzez wizytę u ginekologa wynikł mój problem.
Otóż, mam 15 lat. Ostatnio wybrałam się do ginekologa, generalnie po tabletki (proszę bez komentarzy). Ten przebadał mnie i zlecił USG dopochwowe. Wspomniałam mu że jakiś czas temu miałam ponad normę wyniki TSH. Zlecił zrobienie FSH i LH.
Wyniki FSH i LH są POWYŻEJ NORMY... Powyżej normy dla kobiet PO MENOPAUZIE! Nie wiem co się dzieje. Mój ginekolog powiedział, że przysadka zapewne pracuje OK, ale gorzej z jajnikami, że być może nie mam owulacji. Co mogą znaczyć tak bardzo podwyższone wyniki? Proszę o pomoc.
Wiem, ze powinnam iść do endokrynologa, ale chciałam napisać też tu, może mi coś doradzicie.

Aha, i lekarz, ze względu na moje dobro, tabletek nie przepisał, jednakże nie to jest teraz moim największym zmartwieniem, a te wyniki..

Pomocy!
Buziaki.
__________________
A
Ejdzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:18   #2
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Młody wiek i bardzo podwyższone FSH i LH, pomocy!

Z tego co się orientuje podwyższone FSH i LH skutkuje niemożnością zajścia w ciąże. Niestety. Nawet po leczeniu.
Oczywiście wybierz się jak najszybciej do lekarza, nie można tego zbagatelizować biorąc pod uwagę Twój wiek.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 00:03   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Młody wiek i bardzo podwyższone FSH i LH, pomocy!

Te dwa hormony mają duże znaczenie przy zespole policystycznych jajników. Jeżeli stosunek wynosi więcej niż 1,5-2, masz się czym martwić. W Twoim wieku to dość zaskakujące.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 06:15   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Młody wiek i bardzo podwyższone FSH i LH, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Ejdzi Pokaż wiadomość
Witam,
mam nadzieję, że założyłam wątek w mniej więcej dobrej kategorii.. Może dlatego że to poprzez wizytę u ginekologa wynikł mój problem.
Otóż, mam 15 lat. Ostatnio wybrałam się do ginekologa, generalnie po tabletki (proszę bez komentarzy). Ten przebadał mnie i zlecił USG dopochwowe. Wspomniałam mu że jakiś czas temu miałam ponad normę wyniki TSH. Zlecił zrobienie FSH i LH.
Wyniki FSH i LH są POWYŻEJ NORMY... Powyżej normy dla kobiet PO MENOPAUZIE! Nie wiem co się dzieje. Mój ginekolog powiedział, że przysadka zapewne pracuje OK, ale gorzej z jajnikami, że być może nie mam owulacji. Co mogą znaczyć tak bardzo podwyższone wyniki? Proszę o pomoc.
Wiem, ze powinnam iść do endokrynologa, ale chciałam napisać też tu, może mi coś doradzicie.

Aha, i lekarz, ze względu na moje dobro, tabletek nie przepisał, jednakże nie to jest teraz moim największym zmartwieniem, a te wyniki..

Pomocy!
Buziaki.
Nie napisałaś w którym dniu cyklu wykonałas badanie, jak czesto masz miesiączki,i od jak dawna i nie podałaś konkretnych wartości także TSH. To Ci odpowiem równie niekonkretnie może to byc fizjologia może to byc patologia i możliwe że sa potrzebne przede wszystkim dodatkowe badania hormonów płciowych. Zakładam że Twoja niewiedza wynika z wieku ale nasza wiedza to niby z czego ma wynikac jak nie podałas żadnych dokładnych informacji??? Przecież wróżkami nie jesteśmy...
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 10:18   #5
Jolcia5744
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 18
Dot.: Młody wiek i bardzo podwyższone FSH i LH, pomocy!

Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5.
Jolcia5744 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 17:27   #6
Ejdzi
Przyczajenie
 
Avatar Ejdzi
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Młody wiek i bardzo podwyższone FSH i LH, pomocy!

Miałam robione USG i rzeczywiście lekarz stwierdził PCOS. Miesiączkuję od 4,5 roku, nieregularnie, cykle bardzo różne - od 28 do 50(;o) dni. Niestety wyniki zostały w kartotece w przychodni.. Ale dziękuję Wam za rady. Za pół roku mam powtórzyć badania na tarczycę. Czyli jedyne co mi Drogie Wizażanki radzicie, to endokrynolog?
Dodam, że moja mama także ma policystyczne jajniki, i miała problemy z zajściem w ciążę.
Ginekolog radził poczekać, że być może z wiekiem badania hormonalne będą OK. Ale teraz już sama nie wiem co mam robić, czy powinnam już teraz faszerować się jakąś chemią, czy to będzie lepsze, czy gorsze.. Ech.
__________________
A

Edytowane przez Ejdzi
Czas edycji: 2012-01-18 o 17:31
Ejdzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.