Opuchnięta twarz - co może być powodem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-28, 00:13   #1
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76

Opuchnięta twarz - co może być powodem?


Nie wiedziałam, gdzie o tym napisać, ale myślę że to odpowiednia kategoria. Otóż mam 17 lat, a moja twarz wygląda strasznie, mam wrażenie że ciągle jest opuchnięta, mam straszne worki pod oczami i ogólnie całość wygląda jakbym miała 'nalaną twarz'. Na początku myślałam, że to problemy z tarczycą, bo doszło do tego jeszcze zmęczenie, ale dwa razy miałam badaną tarczycę i wszystko jest ok. Borykam się również z trądzikiem i nadmiernym owłosieniem (nie jest ono silne, jednak zaczęły pojawiać się pierwsze ciemne włoski na brzuchu czy na plecach), poszłam więc do endokrynologa i okazało się że mam trochę podwyższony poziom testosteronu, ale nie widziałam efektów leczenia, więc odpuściłam. Teraz przyjmuje na trądzik izotek, oraz przepisany przez ginekologa cyprodiol, który ma pomóc wyleczyć trądzik i łagodne objawy tego nadmiernego owłosienia. Oba leki przyjmuję od ponad miesiąca, i ostatnio zauważyłam, że moja twarz, pomimo tego, że trądzik znika, robi się jeszcze bardziej napuchnięta i 'zalana' niż kiedyś, policzki zakrywają całą twarz, oczu właściwie nie widać, chociaż nic nie przytyłam przez ten miesiąc. Czy to minie po jakimś czasie?
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 15:45   #2
kasiastrunin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 273
Dot.: Opuchnięta twarz - co może być powodem?

Badałaś nadnercza? Bo pasuje do nadczynności idealnie ten opis.. Zbadaj kortyzol na dobry poczatek ale przede wszystkim idz do endokrynologa

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Ewentualnie opuchnieta twarz, powieki pasuja tez do chorych nerek, ale skoro piszesz o kłopotach z nadmiernym owlosieniem i z tradzikiem to pasuje do nadnerczy i jak ktos wlasnie juz pisał moze to byc np zespoł Cushinga.. -poczytaj, sprawdz ile masz objawow. I jak juz pisalam - LEKARZ
kasiastrunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 17:54   #3
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76
Dot.: Opuchnięta twarz - co może być powodem?

Z tego co czytam o objawach choroba Cushinga to mam tylko trądzik (który właśnie leczę antybiotykami, i widać efekty), zmiany nastroju, nadmierne owłosienie i właśnie tą opuchniętą twarz. To wystarczy? bo pisze tam też o otłuszczonej szyi i karku, a te partie ciała mam akurat szczupłe :P
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 18:18   #4
kasiastrunin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 273
Dot.: Opuchnięta twarz - co może być powodem?

wystarczy u mnie podejrzewaja nadczynnosc a mam b.szczupla buzie, kark, szyje.. tyle ze u mnie powodem moze byc wrodzony przerost..
w kazdym razie zbadaj te nadnercza lepiej
kasiastrunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 18:37   #5
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Opuchnięta twarz - co może być powodem?

A może po prostu jesteś uczulona na izotek lub jakiś inny preparat?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 01:08   #6
Light_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Light_Blue
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 280
Dot.: Opuchnięta twarz - co może być powodem?

Tarczyca ok ,czyli?
Jaki miałaś wynik tsh? bo każdy dobry endo przyzna , że normy są b.zawyżone .Jeżeli jesteś młodą kobietą to nie powinno przekraczać 2,5.
__________________
"W deszczu maleńkich żółtych kwiatów..."

21.05.2011...Notre jour
Light_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 04:52   #7
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76
Dot.: Opuchnięta twarz - co może być powodem?

Wg. endokrynologa u którego byłam z tarczycą wszystko ok, niestety nie mam u siebie wyników, ponieważ zostały one u lekarza. Te badania robiłam z rok temu, w najbliższym czasie zamierzam iść jednak po raz drugi.
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.