Problem z nową pracą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-11, 11:31   #1
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200

Problem z nową pracą


Witam
Potrzebuje rady bo nie wiem co mam zrobić.Pracuje. Do środy mam chorobowe.Od wtorku mam zaczac nowa prace.Chce jutro jechac do zakładu i sie zwolnić.Ale nie wiem czy na chorobowym moge? Bo tylko z tego co wiem nie mozna podjąć zatrudnienia w nowej pracy?
Do tego książeczkę sanepidowska mam w zakładzie i musze po nia jechac bo jutro mam lekarza,więc cos bym musiała wymyślec tylko co?
Nie moge tez zlalezc świadectw pracy i nie wiem czy zostały w moim zakładzie ehh nie wiem co mam robić.Pomoze ktos podsune jakieś pomysł?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 11:41   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Problem z nowa praca

a jakie masz zwolnienie/na co chorujesz? jeżeli masz na zwolnieniu, że może "chodzić" to podejście do zakładu pracy zanieść papiery itp. to nie problem - jeżeli takiej adnotacji na zwolnieniu nie masz to nie możesz
a co do podjęcia innej pracy - jw. podpisać papiery możesz ale świadczyć pracy już nie (rozumiem, że data rozpoczęcia nowej pracy będzie jak już ci się okres wypowiedzenia zakonczy w obecnej tj. nie będą się te okresy na siebie nakładać?)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 12:01   #3
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Problem z nowa praca

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
a jakie masz zwolnienie/na co chorujesz? jeżeli masz na zwolnieniu, że może "chodzić" to podejście do zakładu pracy zanieść papiery itp. to nie problem - jeżeli takiej adnotacji na zwolnieniu nie masz to nie możesz
a co do podjęcia innej pracy - jw. podpisać papiery możesz ale świadczyć pracy już nie (rozumiem, że data rozpoczęcia nowej pracy będzie jak już ci się okres wypowiedzenia zakonczy w obecnej tj. nie będą się te okresy na siebie nakładać?)
więc tak na chorobowym mam,że moge chodzić i te chorobowe konczy mi sie wlasnie w środę.Jutro bym pojechała do pracy po książeczkę sanepidowska.I powiedziała,że chce sie zwolnić i wtedy ide na okres 2 tygodniowego wypowiedzenia akurat poproszę,żeby mi zabrano z urlopu którego mam 10 dni.We wtorek akurat mam zaczac nowa prace.No ale to duże ryzyko prawda?

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

U li bede i na chorobowym i na okresie wypowiedzenia ktory jest dwu tygodniowy pracowała.Tylko nie wiem wtedy jakie moge ponieść konsekwencje i czy jak jutro pojadę na chorobowym do zakładu i powiem ze chce sie zwolnić bo znalazłam nowa prace nie powiem prawdy od kiedy zaczynam.Tylko,ze chce książeczkę bo bedzie mi potrzebna to nie wiem czy sie zgodzą.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 13:55   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Problem z nowa praca

no więc absolutnie nie możesz pracować nigdzie (legalnie - na umowę) w trakcie zwolnienia chorobowego
kolejna sprawa - pracodawca nie ma obowiązku udzielić ci urlopu w okresie wypowiedzenia ponieważ może ci wypłacić za to ekwiwalent pieniężny - tak więc jeżeli nie zechce to żadnego urlopu nie dostaniesz (ewentualnie do rozważenia opcja wypowiedzenia za prozumieniem stron ze skutkiem natychmistowym)
natomiast ogólnie w trakcie urlopu (wypoczynkowego) możesz pracować w innym miejscu (o ile ten urlop w ogóle dostaniesz)
co do samej kwestii podpisywania/dostarczania papierów - generalnie jeżeli Twoja choroba nie jest przeciwskazaniem to możesz np. osobiście dostarczyć pracodawcy swoje zwolnienie lekarskie (sądzę, że dostarczenie wypowiedzenia też nie powinno być problemem) natomiast już podpisywanie umowy z inną firmą w tym czasie podchodzi dla mnie pod wykorzystanie zwolnienia do celów osobistych czyli niezgodnie z przeznaczeniem
pamiętaj przy okazji, że pracodawca (zwłaszcza bym uważała jeżeli masz jakąś widoczną chorobę wpisaną w zwolnieniu a śladu u ciebie po niej nie ma - jak tam wparujesz jeszcze z wypowiedzeniem to bym się nie zdziwiła gdyby nabrali podejrzeń) ma prawo skontrolować Cię lub zgłosić potrzebę kontroli do ZUS
Jeżeli nie korzystasz ze zwolnienia jak należy to pracodawca może Cię zwolnić co przy okazji skutkuje wpisem w świadectwie pracy - no i jeżeli jesteś na zasiłku chorobowym to go tracisz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2014-05-11 o 13:56
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 14:54   #5
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Problem z nowa praca

Za porozumieniem stron wchodzi w grę bo rozmawiałam z tym z moim pracodawca.Czyli najlepiej jechac jutro do zakładu powiedzieć,że chce sie zwolnić.Jak bym we wtorek podjęła prace to by mi zabrali tygodniowe chorobowe najwyżej tak dobrze rozumiem?
No niestety takie czasu,że rachunki same sie nie popłaca i trzeba kabinować gdzie juz teoretycznie jest sie zdrowym.Mialam robione TK i mam chore zatoki,wyniki badań mam,rehabilitacja w czerwcu więc walczę z ta choroba.W pracy mam bardzo zimno i niestety tam pracować nie moge dlatego musze szybko ja zmienic.
Więc jedyne konsekwencje to zabranie mi chorobowego jak podejmę prace tak?

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2014-05-11 o 14:58
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 22:27   #6
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Problem z nowa praca

Pierwszy dzien pracy na kasie i manko 4 zł utarg prawie 3 tysiące
Kurde nic nie powiedzieli ale jednak.Chcialam szybko wszystko zrobic i teraz mam

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Koleżanka ktora pracowała w sklepie i wspominała swoje poczatki mówiła,że nigdy takiego manka nie miała a ja jednak wjechalam na minus nie dobrze
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 08:56   #7
confused women
Zakorzenienie
 
Avatar confused women
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 061
Dot.: Problem z nową pracą

A ja uważam, że takie manko 4zł to naprawdę żadna tragedia. Gdy zaczynałam pracę w banku to na początku stosunkowo często zdarzały mi się niedobory (i często na znacznie wyższe kwoty) także się nie martw, z czasem dojdziesz do wprawy i bedzie Ci się wszystko pięknie zgadzać

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
__________________
<3
confused women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 16:49   #8
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Problem z nową pracą

Cytat:
Napisane przez confused women Pokaż wiadomość
A ja uważam, że takie manko 4zł to naprawdę żadna tragedia. Gdy zaczynałam pracę w banku to na początku stosunkowo często zdarzały mi się niedobory (i często na znacznie wyższe kwoty) także się nie martw, z czasem dojdziesz do wprawy i bedzie Ci się wszystko pięknie zgadzać

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
To mnie troche pocieszylas
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-18 17:49:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.