Brak krwawienia z odstawienia a seks - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-17, 13:00   #1
kropelka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23

Brak krwawienia z odstawienia a seks


Witajcie Mam dość złożone pytanie postaram się w miarę dokładnie opisać sytuacje. Od roku biorę tabletki madinette - zawsze krwawienie z odstawienia występowało normalnie. W dwóch ostatnich przerwach 7 dniowych krwawienie z odstawienia miałam bardzo skąpe (wcześnie zawsze było dość obfite) Podczas przyjmowania ostatniego blistra pojawiło się duże krwawienie (zapomniałam przyjąć jednej tabletki) postanowiłam zatem przerwać przyjmowanie na 7 dni uznając że w końcu musi nastąpić wreszcie normalne krwawienie. Po 7 dniach zaczęłam dalej łykać to opakowanie 4 dni temu zakończyłam i krwawienie z odstawienia nie wystąpiło. Dodam że regularnie współżyje ale partner "nie kończy w środku". Rozumiem że prawdopodobieństwo iż jestem w ciąży jest równe zeru lecz czy teraz w tej przerwie 7 dniowej jestem zabezpieczona? Czy jest ryzyko? Nie musicie mi pisać że namieszałam bo zdaję sobie z tego sprawę...
kropelka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 13:11   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Ale nie rozumiem. Strasznie chaotycznie napisane. Napisz jak brałaś to ostatnie opakowanie- ile tabletek wzięłaś i kiedy rozpoczęłaś branie.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 13:49   #3
kropelka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Rozpoczęłam branie blistra zgodnie z zaleceniem po 7 dniowej przerwie (w przerwie było b skąpe plamienie) Łyknęłam 4 tabletki piątej zapomniałam i rozpoczęło się krwawienie (b obfite) zaprzestałam brania tabletek na 7 dni aby "mogło się wykrwawić" Po tych 7 dniach zaczęłam przyjmować już napoczęty blister i tak przez kolejnych 17 dni przyjmowałam po czym zakończyłam blister i jestem w 7 dniowej przerwie. I tu pytanie z poprzedniego postu czy jestem zabezpieczona? (wykluczam bycie w ciąży?)
kropelka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 14:51   #4
kicikicikotku
Raczkowanie
 
Avatar kicikicikotku
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 123
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Pominąwszy fakt, że moim zdaniem nie byłaś zabezpieczona od momentu przerwania brania tabletek po 4 dniach przez cały czas okresu i 7 dni po powrocie do tabletek, więc prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży jest duże... To ja nie wiem, co to za pomysł w ogóle, żeby przerywać branie tabletek w połowie blistra?

Przerwanie w 17. dniu to sytuacja analogiczna jak w przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu - można przestać brać tabletki i od razu zrobić przerwę), ale ochrona jest zmniejszona i należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Nie wiem, jak można fundować organizmowi taką burzę hormonalną?!
__________________
When you're finished changing, you're finished.



Edytowane przez kicikicikotku
Czas edycji: 2014-05-17 o 15:10
kicikicikotku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:13   #5
kropelka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Kicikiciktku fakt przerwa w tabletkach była co najmniej głupim pomysłem. Ale czy prawdopodobieństwo być w ciąży jest duże? Sama nie wiem a teoretycznie kiedy powinnam ewentualnie zrobić test?
kropelka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:13   #6
kicikicikotku
Raczkowanie
 
Avatar kicikicikotku
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 123
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Nie byłaś bezpieczna przed 4-dniowym braniem tabletek (normalnie w czasie przerwy byś była, ale jako iż przerwałaś branie tabletek, to nie byłaś - w końcu w ulotce jest napisane "w razie pominięcia tabletki w 1 tygodniu jest prawdopodobieństwo ciąży, jeśli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie pigułki), w trakcie tych 4 dni i przez kolejne 7 dni (co daje w sumie kilkanaście dni, w których możliwe było zajście w ciążę).

Obecnie masz sytuację taką, jakbyś zapomniała więcej niż jednej tabletki w trzecim tygodniu brania - przeczytaj sobie ten podpunkt w ulotce. W mojej jest napisane, że w przypadku takiej sytuacji należy przerwać stosowanie tabletek, zrobić 7-dniową przerwę i dodatkowo się zabezpieczać.

Nie jestem kompetentna, żeby udzielać takich porad i biorę to na chłopski rozum, więc mogę się mylić.
__________________
When you're finished changing, you're finished.



Edytowane przez kicikicikotku
Czas edycji: 2014-05-17 o 15:19
kicikicikotku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:14   #7
kropelka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Głupota moja... A kiedy zrobić test?
kropelka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 15:45   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Cytat:
Napisane przez kropelka_1 Pokaż wiadomość
Głupota moja... A kiedy zrobić test?
14 dni od stosunku test z moczu a 10 dni od stosunku z krwi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:46   #9
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

przeanalizujmy. przerwa przy plamieniu nie byla zabezpieczona (dobra pomyslmy ze pierwsze 3 dni sa zabezpieczone bo iles ten plemnik bedzie tam zyl ) + 4 tabletki ktore wzielas i przerwalas + 7 dni przerwy ktore zrobilas aby sie "wykrwawic" + 7 dni po rozpoczeciu opakowania, bo w takim wypadku dopiero po 7 dniach owulacja sie blokuje

uscislijmy, zabezpieczona bylas dopiero od 8 tabletki od momentu wykrwawienia sie

co do drugiej kwesti mozna wziac 17 tabletek i bedzie sie zabezpieczonym i nie nalezy tego interpretowac jak" pominiecie wiecej niz 1 sztuka" tylko wlasnie przy pominieciu tabletki w 3 tyg jest napisane ze mozna laczyc opakowania albo zrobic przerwe wraz z dniem pominiecia.3 tydzien to tabletki 15-21/24(dla tabletek 24+4)
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 16:04   #10
kropelka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

A czy mogę założyć że po "wykrwawianiu" były dni niepłodne? i czy teraz jestem zabezpieczona - chyba tak skoro wzięłam te 17 nieszczęsnych tabletek? Skoro test 14 od stosunku hmm ale którego?! Czy zatem normalne brać teraz po skończonej przerwie 7 dniowej następny blister?
kropelka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 16:56   #11
kicikicikotku
Raczkowanie
 
Avatar kicikicikotku
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 123
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Cytat:
Napisane przez aguusia88 Pokaż wiadomość
co do drugiej kwesti mozna wziac 17 tabletek i bedzie sie zabezpieczonym i nie nalezy tego interpretowac jak" pominiecie wiecej niz 1 sztuka" tylko wlasnie przy pominieciu tabletki w 3 tyg jest napisane ze mozna laczyc opakowania albo zrobic przerwe wraz z dniem pominiecia.
Faktycznie, mój błąd.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kropelka_1 Pokaż wiadomość
A czy mogę założyć że po "wykrwawianiu" były dni niepłodne? i czy teraz jestem zabezpieczona - chyba tak skoro wzięłam te 17 nieszczęsnych tabletek? Skoro test 14 od stosunku hmm ale którego?! Czy zatem normalne brać teraz po skończonej przerwie 7 dniowej następny blister?
Najlepiej nic nie zakładaj, tylko zrób test. Z Twojego "zakładania" niewiele dobrego wyszło ("zakładam, że jeśli dostałam okres, to najlepiej przestać brać tabletki, a i tak będę zabezpieczona").

Myślę, że test z krwi możesz zrobić już teraz, bo jesteś "bezpieczna" pi razy drzwi od 10 dni, więc jeśli zaszłaś w ciążę, to właśnie ok. 10-... dni temu. Test z moczu za kilka dni. Testy zrób koniecznie przed rozpoczęciem kolejnego blistra - jeśli okaże się, że nie jesteś w ciąży, zacznij brać pigułki po tygodniu przerwy od zakończenia obecnego.
__________________
When you're finished changing, you're finished.


kicikicikotku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-17, 17:38   #12
kropelka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi
kropelka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 18:56   #13
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Brak krwawienia z odstawienia a seks

Podobnie jak kicikicikotku uważam, że nie byłaś bezpieczna w trakcie brania tego opakowania, także w przerwie teraz również nie jesteś.
Będziesz bezpieczna dopiero od 1 tabletki nowego opakowania (jeżeli weźmiesz ją po 7 dniowej przerwie).
Radzę zrobić test ciążowy przed rozpoczęciem nowego opakowania.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-17 18:56:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.