Chore kryteria przyjęć na staż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-06, 18:36   #1
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951

Chore kryteria przyjęć na staż


Jestem absolwentką pedagogiki i od kilku miesięcy poszukuję stażu. 2 tygodnie temu znalazłam w końcu pracodawcę, który jest gotów wziąć mnie na staż i potem przedłużyć umowę. W up rozmawiałam z moim doradcą klienta, który powiedział że w połowie lutego będą nabory na staż dla osób od 18-29 r. życia z II profilem pomocy. Czyli w moim przypadku wszystko się zgadza. Dziś dokładnie kilka minut przed 15 pojawiła się informacja, że owszem jest nabór ale jeżeli ktoś ma mniej niż 25 lat to musi być zarejestrowany krócej niż 4-msc w urzędzie. Ja jestem zarejestrowana.. 4 miesiące i 9 dni. Czytałam to kilka razy bo nie mogłam uwierzyć. Od zarejestrowania w urzędzie byłam tam 3 razy i za każdym razem rozmawiałam na temat stażu. Nikt nawet słowem nie wspomniał o takim przepisie. I twierdzili że jak najbardziej mogę składać wniosek. A teraz takie coś Gadałam z moim chłopakiem którego siostra jest po prawie i ona twierdzi, że i tak powinnam spróbować złożyć wniosek bo nic nie tracę. No cóż spróbuję tylko nie wiem czy w ogóle mi go przyjmą Czy ktoś się na tym zna albo miał podobną sytuację?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 08:38   #2
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

Ja bym sie wyrejestrowala w poniedzialek, a w srode zarejestrowala i od razu skladala papiery o staz. Chyba, ze oni licza czas rejestracji z calego zycia, wtedy nie obejdziesz w ten sposob przepisow.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 13:38   #3
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

Nie wiem czy porada wyżej ma sens bo od wyrejestrowania i tak chyba musi minąć jakiś czas nim można się znowu zarejestrować (zgaduję, bo już nie pamiętam jak to jest).
Natomiast ja bym sporóbowała. Urzędnicy są różni niestety. Bywa, że jak głupi trzymają się przepisów a bywa, że tych kilka dni ich nie razi. Sama robiąc staż w Urzędzie Skarbowym nie raz słyszałam rozmowy z petentami, typu "proszę nie martwić się taką sumą/dniem tylko przesłać jak najszybciej to i tamto i wszystko zrobimy". Ale muszę przyznać, że w tej komórce pracowali naprawdę uprzejmi ludzie, aż po samego kierownika, który był aż za uprzejmy moim zdaniem
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 14:34   #4
DariaKwia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 57
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

Rzeczywiście, nienormalne;/ ja bym na Twoim miejscu próbowała i tak
DariaKwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 15:13   #5
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;5014690 9]Ja bym sie wyrejestrowala w poniedzialek, a w srode zarejestrowala i od razu skladala papiery o staz. Chyba, ze oni licza czas rejestracji z calego zycia, wtedy nie obejdziesz w ten sposob przepisow.[/QUOTE]

^ Dobra rada.

Złożyć wniosek możesz zawsze, próbuj, może nie znajdą nikogo chętnego zarejestrowanego do 4 miesięcy, wtedy automatycznie powinnaś ''wskoczyć'' na miejsce do stażu .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 12:44   #6
beatka89
Raczkowanie
 
Avatar beatka89
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 329
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

Witam, podepnę się pod temat w związku z moim pytaniem na temat kryteriów przyjęć na staż. Moja sytuacja przedstawia się następująco, w tym roku kończę 26 lat, 7 lat temu urodziłam dziecko, nigdy nie pracowałam, skończyłam szkołę kosmetyczną(mam dyplom, kursy kosmetyczne- czyli kwalifikacje zawodowe posiadam), znalazłam pracodawcę chętnego przyjąć mnie na przeszkolenie na 6-cio mies. staż z UP, po którym mnie zatrudni. Czy kwalifikuję się do którejs z tych grup?

1. STAŻ DO 6 MIESIĘCY
Staż ten jest przewidziany dla osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Do tej grupy kwalifikują się:
- bezrobotni do 25 roku życia,
- bezrobotni długotrwale albo po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego, albo kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
- bezrobotni powyżej 50 roku życia,
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego.

W poniedziałek wybieram się do UP, tak bardzo zależy mi na tym stażu, a czytając te wszystkie przepisy mam wątpliwości czy się w ogóle kwalifikuję :/
__________________
*30.06.2007*
beatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 12:51   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

beatka, jak dla mnie wpadasz do drugiej grupy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-14, 13:05   #8
beatka89
Raczkowanie
 
Avatar beatka89
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 329
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

Z tego co pisze to ja (w moim mniemaniu) zakwalifikowałbym się właśnie jako:
-kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
-bez doświadczenia zawodowego
-bezrobotni długotrwale

i właśnie jeśli chodzi o bezrobotnych długotrwale to się nie zaliczam, bo: bezrobotny pozostający w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez ponad 12 miesięcy przez ostatnie 2 lata, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych

jeśli chodzi o brak doświadczenia zawodowego to wyczytałam taką definicję: osoba, która nie nabyła doświadczenia w trakcie zatrudnienia, wykonywania innej pracy zarobkowej lub prowadzenia działalności gospodarczej przez okres co najmniej 6 miesięcy
no, ale ja nie pracowałam nigdzie i tez nie mam doświadczenia zawodowego tzn mam 160godz bezpłatnych praktyk w salonie kosmetycznym w ramach programu szkoły, a w tej definicji niby pisze, że nie nabyła w trakcie zatrudnienia, tak ma być czy to też dotyczy osób, które nigdy nie pracowały...

a odnośnie kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu nie znalazłam żadnego przypisu/definicji i nie wiem czy tak po prostu jest jak pisze, czy ma to jakieś ukryte dno..

kurcze sama nie wiem, nakręcam się tylko, mam nadzieję, że nie potrzebnie, ale tak się napaliłam na ten staż, bo to dla mnie ogromna szansa i boję się, że nie wypali
__________________
*30.06.2007*
beatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 08:22   #9
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

Te kryteria, o których piszesz są ze starej ustawy. Wg nowej ustawy na staż z Funduszu Pracy może iść każdy bezrobotny, który ma ustalony II profil pomocy. Są jeszcze bony stażowe - też II profil i do 30 roku życia. Chyba,że chcesz iść z jakiegoś projektu Unijnego - wtedy mają swoje różne kryteria w zależności do kogo skierowany jest projekt.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 23:22   #10
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Chore kryteria przyjęć na staż

Witam dziękuję za rady. Niestety póki co z mojego stażu nic nie wyszło, ponieważ instytucja w której miałabym ten staż odbywać ma przerwę wakacyjną a podczas stażu musi być ciągłość. Ten przepis też chyba jest od niedawna bo moja kuzynka która odbywała staż 4 lata temu nie miała takich problemów.
W połowie przyszłego tygodnia idę do urzędu i mają mi przedstawić oferty od wnioskodawców w których spełniam kryteria. Sama jestem ciekawa co mi zaproponują. Może ten urząd w końcu się do czegoś przyda Bo sama już nie mam pomysłu gdzie mogłabym szukać zwłaszcza, że jestem po pedagogice a z tego co wszystkim wiadome szkoły i przedszkola są w wakacje nieczynne.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-21 00:22:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.