frustrująca praca , jak się zwolnic? co mam zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-11, 19:33   #1
sebastian154
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1

frustrująca praca , jak się zwolnic? co mam zrobić?


Witam, Mój problem polega na tym iż pracuję w pewnym małym prywatnym zakładzie (to moja pierwsza praca) właścicielem tam są dwaj bracia.. pracuję tam już koło 4 lat mam umowę o prace na czas nie określony. stawka oczywiście to 1280zł z groszami.. i teraz tak na początku gdy byłem na stażu było ładnie pięknie , fajnie się zapowiadało.. kiedy przyszedł czas na zatrudnienie wiadomo na ileś miesięcy mnie zatrudnili/przedłużyli i tak mogli do trzech razy przedłużać i dać na czas nie określony w końcu czy jakoś tak i tak zrobili..
pięknie koleś co miesiąc dorzucał od siebie dodatkowo koło 100-150 zł..
kiedy przyszedł czas na pierwsza umowę na czas określony-
usłyszałem od jednego z nich (bo to niby szef) że będę miał najniższą i że oni tak sobie też płacą.. - pomyślałem -co jest kurna/...?
ale kit z tym .. i tak się przepracowało 3 latka konto bankowe założyło i wychodzi na to ze oboje se płacą 3 tyski lekko..ale co mnie to nie moja firma..
początki były trudne człowiek się uczył itd ale z czasem z gościa zaczęło wychodzić jego prawdziwe oblicze.. coś pokazał raz i ty już musiałeś to wiedzieć umieć bo inaczej wpadał w szał.. teraz to już w ogóle jest kaplica, czepia się o byle co.. coś powie zrobię to okazuje się że miało być inaczej i oczywiście wina jest moja bo myślał o czymś innym i mi po prostu sam źle kazał coś robić.. nie raz już były spiny kiedy wpadał w szał i bluzgał na wszystkie strony a z oddali jak odchodził było słychać jak pod nosem marudzi na mnie np " co za **uj.. tępak.. itd..
coś zrobiło się źle nie raz no zdarza się prze nie uwagę - oczywiście była spina wypowiadał mi że nie będzie tak dłużnej że zapłaci 2500 na rękę i będzie mieć gościa co robi mu wszystko i umie..
kilka mies temu zapytałem o podwyżkę i rozkręciła się karuzela: że nie ma z czego, że widzi tylko rozwiązanie bym robił u niego na czarno.. żal.
premi na oczy nie widzę , na rzadne święta nic nie dostaję, a gdy zapytałem o odebranie święta wypadającego w sobotę powiedział że go na takie rzeczy nie stać i mi nie da..
pies dostaje lepsze żarcie tam niż nie jeden w domu człowiek.
ale im dłużej tam pracuję czuje się coraz gorzej jak pomyślę że znowu mam go oglądać słyszeć jego głos i stękanie że on mało zarabia....ehh

rozglądam się za czymś innym niby mam na oku kumpel pracuje tam i mówił bym składał papiery że jak coś to mi pomoże ale nie dał gwarancji że mnie przyjmą tez..
jak to zrobić ? by nie zostać na lodzie bez pracy pracując tu gdzie pracuje... czy mogę złożyć papiery o pracę gdzie indziej a w obecnej w razie po rozmowie kwalifikacyjnej zrezygnować od razu z miejsca?? czy będę musiał 3 mies na wypowiedzeniu się męczyć?
proszę o jakieś porady..
sebastian154 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:38   #2
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: frustrująca praca , jak się zwolnic? co mam zrobić?

Zawsze można złożyć wypowiedzenie za porozumieniem stron. Jeśli miałbyś pracę - to wtedy odchodziłbyś po prostu z dnia na dzień. Ale tak czy siak trzeba o tym informować pracodawcę (pracodawca nie musi wyrazić zgody na wypowiedzenie za porozumieniem stron).
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:01   #3
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: frustrująca praca , jak się zwolnic? co mam zrobić?

Moj pies tez je lepiej niz niejeden czlowiek. I co to ma do sprawy?

Z opisu nie liczylabym na rozwiazanie umowy za porozumieniem, ale zawsze mozesz prace porzucic. Bedziesz mial to wpisane na swiadectwie pracy, ale jesli znajdziesz cos pewnego (czyli podpiszesz z nimi umowe, mozesz to zrobic z przyszla data) to ja bym taka decyzje podjela.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 20:48   #4
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: frustrująca praca , jak się zwolnic? co mam zrobić?

Wydaje mi się, że lepiej jednak nie porzucać,
tylko jakoś kulturalnie z tego wybrnąć i pójść na porozumienie stron.
Dziwna cała ta sytuacja, a jeśli będziesz potem szukać podobnej pracy, to lepiej bez wpiski dyscyplinarki za porzucenie.
Chociaż z drugiej strony ja np. raz byłam zwolniona dycypilnarnie ( z mc donalda) i nikt nigdy się o to nie czepiał.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 18:23   #5
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: frustrująca praca , jak się zwolnic? co mam zrobić?

Porozumienie stron, jak sama nazwa wskazuje wymaga zgody pracownika i pracodawcy, jeżeli pracodawca nie wyrazi zgody pozostaje Ci złożyć zwykłe wypowiedzenie z trzymiesięcznym okresem.
Ja bym nie ryzykowała porzucenia pracy i zwolnienia dyscyplinarnego - jeżeli praca tam trwała cztery lata to raczej trudno to ukryć podczas kolejnych rekrutacji. Na chwilę obecną wiele firm, które znam nie zatrudnia osób ze zwolnieniami dyscyplinarnymi, chociaż pewnie znajdziesz i takie, którym to nie przeszkadza....
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 05:34   #6
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: frustrująca praca , jak się zwolnic? co mam zrobić?

Porzucenie pracy to najgorsze, co można zrobić - dajesz wtedy pracodawcy wszelkie prawa do tego, by iść do sądu i oczekiwać od Ciebie odszkodowania. Spróbuj się dogadać, mimo wszystko, jeśli nie, zaciskasz zęby i trwasz do pełnego okresu wypowiedzenia. Przy rozwiązaniu umowy można wnioskować o skrócenie tego okresu, ale pracodawca nie ma obowiązku na to się zgodzić.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 06:34:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.