Niemcy :) - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 10:06   #2071
Mijalea
Zakorzenienie
 
Avatar Mijalea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 282
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Nie martw sie Karenina, sama glowkowalam bo cos mi w tym podpisie nie pasowalo haha
ja jestem co prawda na nizszym poziomie niz ty, bo ucze sie od zera, ale angielski z niemieckim mieszam totalnie w trakcie mowienia, jak nieznam slowka to hop i wciskam angielskie, troche jestem zla, bo zamiast poglowkowac i powiedziec cos w inny sposob to ja sie wspieram tym angielskim Ale co zrobic, skoro po angielsku studiowalam i z mezem tez po angielsku do tej pory mowilismy, choc ostatnio zaczynam do niego mowic coraz wiecej po niemiecku i jestem z siebie dumna, bo jeszcze troche i mam nadzieje, ze niemiecki bedzie dominowal
Mijalea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 10:39   #2072
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Ja tez wplatam czasem slowa angielskie. Ale z TZ za nic nie bede mowic po niemiecku. Nawet najczulsze slowka w nim brzmia tak... niemiecko
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 17:10   #2073
izabela1982
Raczkowanie
 
Avatar izabela1982
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stolberg /kiedys Rybnik
Wiadomości: 247
Dot.: Niemcy :)

Witam
Dziewczyny mam pytanie do osob z okolic Aachen-Niemcy---Czy ktos z was zna jakas polska fryzjerke z tych okolic?
izabela1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 18:31   #2074
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Niemcy :)

Dziewczyny, przepraszam że ja nie na temat...BARDZO gorąco proszę o przetlumaczenie mi tych 2 zdań...Dostalam je od kolegi w mailu i od tych slow zalezy czy mam kupić bilet lotniczy do Frankfurtu, czy do Stuttgartu.
"Frankfurt ist von hier ca. 200 km. weit weg,das ist aber nicht schlimm. Das kann ja schnell gehen diese 200km.macht dir kein gedanken darüber."
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 20:43   #2075
dzastina/25
Raczkowanie
 
Avatar dzastina/25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Krefeld De./Szczecin
Wiadomości: 133
GG do dzastina/25
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez sylwia.gda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam że ja nie na temat...BARDZO gorąco proszę o przetlumaczenie mi tych 2 zdań...Dostalam je od kolegi w mailu i od tych slow zalezy czy mam kupić bilet lotniczy do Frankfurtu, czy do Stuttgartu.
"Frankfurt ist von hier ca. 200 km. weit weg,das ist aber nicht schlimm. Das kann ja schnell gehen diese 200km.macht dir kein gedanken darüber."
Frankfurt jeste okolo 200km stad, ale to nie jest zle/ zadna katastrofa. Te 200km szybko przeleci nie musisz sie tym martwic /nie musisz za duzo o tym myslec i sie martwic.

o to mniej wiecej chodzi.
__________________
"A jeśli miłość jest największym kultem całej ludzkości,
to pierwszą jej kapłanką była i zawsze jest kobieta."
dzastina/25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-21, 22:21   #2076
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: Niemcy :)

Majus, Moni wszystkiego najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjjjj!!!! Wiem, ze bardzo spoznione, ale z czasem i pamiecia mam problemy
Napisz mi jak tam z czasem jest u Ciebie w przyszlym tygodniu to do mnie wpadniesz i do VM outlet. Dzisiaj kupilam spodnice przecieniana z 30 na 7 € CZAD
Zreszta w niedziele zadzwonie
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-22, 09:10   #2077
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez dzastina/25 Pokaż wiadomość
Frankfurt jeste okolo 200km stad, ale to nie jest zle/ zadna katastrofa. Te 200km szybko przeleci nie musisz sie tym martwic /nie musisz za duzo o tym myslec i sie martwic.

o to mniej wiecej chodzi.
Bardzo gorąco dziękuję!!!!
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 18:30   #2078
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Ja tam sie nie przejmuje, tylko juz wyobrazam sobie mine mojego pracodawcy dla ktorego robie tlumaczenia.....
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 10:20   #2079
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez mloda71 Pokaż wiadomość
Majus, Moni wszystkiego najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjjjj!!!! Wiem, ze bardzo spoznione, ale z czasem i pamiecia mam problemy
Napisz mi jak tam z czasem jest u Ciebie w przyszlym tygodniu to do mnie wpadniesz i do VM outlet. Dzisiaj kupilam spodnice przecieniana z 30 na 7 € CZAD
Zreszta w niedziele zadzwonie
Dzieki,dzieki
Ostatnio co sie dzieje z wizazem,wiec tu nie wchodze,dlatego mam opoznienie z odpowiedzia
W tm tyg z czasem krucho,ale moze w przyszlym tyg?
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-25, 20:22   #2080
maldemis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Den Haag
Wiadomości: 7
Dot.: Niemcy :)

Hej dziewczyny! Ja też się dołączam do super-ekstra spóźnionych życzeń urodzinowych: "Sto lat, sto lat..." (to już chyba ostatni moment, co?).

A tak przy okazji, to czy znacie polskie sklepy (lub sklepy z polską żywnością) w NRW, albo dokładniej w Essen, Duisburgu, Duss, Dortmundzie...? Szukam białego sera, grześków, a przede wszystkim lecha
maldemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 10:24   #2081
ewula83
Rozeznanie
 
Avatar ewula83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Opole-Niemcy
Wiadomości: 917
Dot.: Niemcy :)

Hej Dziewczyny!!Melduje sie kolejna emigradka,mieszkam w Monachium,jest ktos z tych okolic
ewula83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 11:47   #2082
beata_agnieszka
Raczkowanie
 
Avatar beata_agnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 158
Send a message via Skype™ to beata_agnieszka
Dot.: Niemcy :)

Dziewczyny, mam pytanie:
jak wyglada sprawa z wlasna dzialalnoscia gospodarcza w Niemczech, czy ktos moze mi przyblizyc cala procedure (co , gdzie i jak)? Tak po krotce, jak to wszystko wyglada (oplaty przede wszystkim), bo ja niestety nie mam pojecia. Zastanawiam sie nad handlem internetowym, ale nie wiem, czy to w ogole moze sie oplacac.
I ogolnie wasze doswiadczenia w tej dziedzinie.
Bede wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam.
Ps: nie chcialam zakladac osobnego watku, bo po co zasmiecac forum.
beata_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 12:07   #2083
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Dalej ciagne temat Allegro... co sie wg Was bardziej oplaca, Allegro + przesylka do niemiec, czy niemiecki e-bay ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 14:45   #2084
Aska76
Raczkowanie
 
Avatar Aska76
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 43
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez ewula83 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!!Melduje sie kolejna emigradka,mieszkam w Monachium,jest ktos z tych okolic
czesc Ewula! Pozdrawiam z samego centrum Monachium! Pracujesz tu, uczysz sie? Jak dlugo mieszkasz? Opowiadaj!

Beata-Agnieszka: Wydaje mi sie ze musisz do Arbeitsamtu sie zglosic. oni tam juz wszystkie papiery maja i powiedza Ci co dalej. Moja kumpela otworzyla latem swoj salon fryzjerski i dostaje z Arbeitsamtu pomoc finansowa przez 9 miesiecy. Do tego czasu musi jej sie tak rozkrecic zeby mogla z tego zyc i wszystkie rachunki jak i Versicherungi poplacic.
Takze wydaje mi sie ze najpierw musialabys zapukac do Arbeitsamtu...
Aska76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 15:31   #2085
ewula83
Rozeznanie
 
Avatar ewula83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Opole-Niemcy
Wiadomości: 917
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez Aska76 Pokaż wiadomość
czesc Ewula! Pozdrawiam z samego centrum Monachium! Pracujesz tu, uczysz sie? Jak dlugo mieszkasz? Opowiadaj!

Beata-Agnieszka: Wydaje mi sie ze musisz do Arbeitsamtu sie zglosic. oni tam juz wszystkie papiery maja i powiedza Ci co dalej. Moja kumpela otworzyla latem swoj salon fryzjerski i dostaje z Arbeitsamtu pomoc finansowa przez 9 miesiecy. Do tego czasu musi jej sie tak rozkrecic zeby mogla z tego zyc i wszystkie rachunki jak i Versicherungi poplacic.
Takze wydaje mi sie ze najpierw musialabys zapukac do Arbeitsamtu...
Jestem tu od 3 miesiecy,przyjechalam tu do meza.Planuje isc na kurs niemieckiego,nie wiesz jak to tu wyglada.Gdzie trzeba sie zglosic,jak wzglada sam kurs
ewula83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 15:33   #2086
beata_agnieszka
Raczkowanie
 
Avatar beata_agnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 158
Send a message via Skype™ to beata_agnieszka
Dot.: Niemcy :)

Ewula , a skad jestes?
beata_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 15:34   #2087
ewula83
Rozeznanie
 
Avatar ewula83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Opole-Niemcy
Wiadomości: 917
Dot.: Niemcy :)

Monachium
ewula83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-26, 15:47   #2088
beata_agnieszka
Raczkowanie
 
Avatar beata_agnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 158
Send a message via Skype™ to beata_agnieszka
Dot.: Niemcy :)

a na jakim poziomie jest Twoj niemiecki?
polecam stronke: http://www.vhs-muenchen.de/3.1/mvhs....ptBereichID=71
beata_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 08:48   #2089
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

e-bay.....
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 10:43   #2090
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

dzieki
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-27, 13:43   #2091
beata_agnieszka
Raczkowanie
 
Avatar beata_agnieszka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 158
Send a message via Skype™ to beata_agnieszka
Dot.: Niemcy :)

Orientuje sie ktos, ile kosztuje teraz przelew z Niemiec (mam konto w Postbank) na jakiegokolwiek konto w Polsce? Bo podobno byly jakies zmiany.
Pozdrawiam
beata_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-28, 21:31   #2092
pannazmokraglowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mainz Niemcy
Wiadomości: 122
GG do pannazmokraglowa Send a message via Skype™ to pannazmokraglowa
Dot.: Niemcy :)

Witajcie dziewczyny.!
Jestem tu nowa i mam pytanie do znajacych panujace w Niemczech prawa. Jestem od roku w Mainz. Opiekuje sie starsza osoba, ale jestem polskim pracownikem,czyli tzw. "pracownik gosc". Niedlugo konczy mi sie umowa. Poszlam w Mainz do Arbeitsamtu i zapytalam sie jakie mam mozliwosci byc zatrudniona legalanie przez pracownika niemieckiego. W zwiazku z tym, ze jestem z wyksztalcenia pielegniarka, pani powiedziala mi,ze nie potrzebuje pozwolenia na prace, ani tez nie mam koniecznosci nostryfikacji dyplomu pielegniarskiego. W przyszlosci chce i tak zrobic ta nostryfikacje, ale ucieszylam sie i zaczelam skladac podania o prace. Ofert jest mnostwo. Jednak po rozmowie w jednej firmie we Frankfurcie, pan powiedzial, ze nie moze mnie zatrudnic jako pielegniarki, bo musze miec uznany dyplom. Tej kobiety w urzedzie pracy w Mainz pytalam sie kilka razy czy aby napewno nie potrzebuje tej nostryfikacji. Mowila, ze nie, oczywiscie pracodawca bedzie moze przychylniej patrzyl na taki papier. Mam w zwiazku z tym pytanie: Czy w kazdy Land rzadzi sie innymi prawami? Czy jest mozliwe, ze w Mainz moge byc zatrudniona jako pigula, a we Frankfurcie juz nie? Czy do nostryfikacji potrzebny jest certyfikat z j. niemieckiego? Czy rzeczywiscie uznanie dyplomu odbywa sie w przeciagu 6 tygodni? Dzis wieczorem znowu dostalam propozycje pracy, ale juz cala jestem skolowaciala od tych rozniacych sie informacji.
pannazmokraglowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-29, 14:39   #2093
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

Niestety kazdy Land ma swoje prawa, chodz ja mysle ze lepiej zebys miala uznany dyplom. Pielegnairka to odpowiedzialny zawod, jak pracodawca ma ci uwiezyc ze sie znasz na rzeczy jak nie masz na to papierka? Jednemu moze wystarczy jak pokazesz mu przetlumaczony dyplom, ale inny moze bedzie chcial zeby byl on tutaj uznyny.
Skoro dostalas propozycje pracy to chyba zle nie jest? Co pracodawca na to? Przyjmie cie bez uznanego dyplomu? Czy wola to uznanie?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-30, 16:28   #2094
pannazmokraglowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mainz Niemcy
Wiadomości: 122
GG do pannazmokraglowa Send a message via Skype™ to pannazmokraglowa
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Niestety kazdy Land ma swoje prawa, chodz ja mysle ze lepiej zebys miala uznany dyplom. Pielegnairka to odpowiedzialny zawod, jak pracodawca ma ci uwiezyc ze sie znasz na rzeczy jak nie masz na to papierka? Jednemu moze wystarczy jak pokazesz mu przetlumaczony dyplom, ale inny moze bedzie chcial zeby byl on tutaj uznyny.
Skoro dostalas propozycje pracy to chyba zle nie jest? Co pracodawca na to? Przyjmie cie bez uznanego dyplomu? Czy wola to uznanie?
Ach,bo ja od tych informacji to juz glupieje. Najpierw dowiadywalam sie sama, co potrzeba by uznac dyplom, przyslali pismo, ze najpierw musze miec certyfikat ze znajomosci j. niemieckiego, a potem mozna mi to uznac. W miedzy czasie konczyla mi sie tu umowa i czasami widzialam ogloszenia o prace, przysylane bezposrednio do polskich gazet i to nie byla praca w charakterze opiekunki, tylko pielegniarki w prywatnej klinice. Przeszlam sie wiec w Mainz do urzedu pracy zapytac o mozliwosc podjecia legalnej pracy ( jakie wymogi musze spelniac). Kiedy powiedzialam, ze jestem pielegniarka, pani powiedziala, ze pielegniarki nie potrzebuja pozwolenia na pobyt ani uznawania dyplomu. Oczywiscie to dotyczy tylko tego zawodu, no i tez dala mi do zrozumienia, ze pracodawca moze przychylniej patrzec na taki papier, ale prawnie moze mnie zatrudnic juz bez tego uznawania. Masz racje, tez wiem ze cos takiego mi sie przyda. Koncze w tej chwili 6 stopien kursu i w styczniu podejde do certyfikatu, a potem chcialam na spokojnie uznac ten dyplom. Ucieszylam sie jednak, gdy otrzymalam taka informacje, bo to znaczylo dla mnie, ze moge juz teraz prace w tym zawodzie podjac. Ofert, jak powiedzialam jest mnostwo. Mialam juz dwie rozmowy, m.in. we Frankfurcie, no i tu chyba sa inne przepisy,bo pan powiedzial mi, ze niestety nie moge byc zatrudniona bez uznania dyplomu i mowil ze na to wystarczy 6tygodni. Przejde sie jeszcze raz jutro do urzedu do Mainz, upewnic sie jak to wyglada, czy potrzebuje ten certyfikat z jezyka niemieckiego, czy bez tego tez mi uznaja dyplom, no i czy koniecznie go w tej chwili musze miec, bo prace w Mainz tez mi zaproponowano ( to juz inny land). Trzymajcie kciuki!
pannazmokraglowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 18:10   #2095
michaela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 150
Dot.: Przezyc w Niemczech (Kramada, ale nie tylko !)

Czesc wszystkim Mam prosbe do dziewczyn mieszkajacych w okolicach Landshut lub München!Potrzebuje adres do Dolmetschera polsko-niemieckiego!Jesli ktos zna bardzo prosze o info
michaela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-11, 12:05   #2096
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Niemcy :)

Dziewczyny !!!

A czy wiecie moze , czy w niemieckich bibliotekach jest kacik z polskimi ksiazkami ? Boze , jakby to bylo wspaniale moc wypozyczac polskie ksiazki ... Zwazywszy na fakt ilu tutaj jest cudzoziemcow , byc moze obcojezyczne ksiazki maja ...
Moze ktoras z Was wie ? ot tak z ciekawosci pytam zanim zaczne szukac jakiejs biblioteki .
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-11, 12:22   #2097
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy :)

Cytat:
Napisane przez Xenia Pokaż wiadomość
Dziewczyny !!!

A czy wiecie moze , czy w niemieckich bibliotekach jest kacik z polskimi ksiazkami ? Boze , jakby to bylo wspaniale moc wypozyczac polskie ksiazki ... Zwazywszy na fakt ilu tutaj jest cudzoziemcow , byc moze obcojezyczne ksiazki maja ...
Moze ktoras z Was wie ? ot tak z ciekawosci pytam zanim zaczne szukac jakiejs biblioteki .
Ja nie widziałam w bibliotece polskich książek, tzn widziałam polskich autorów ale przetłumaczonych na niemiecki. Po polsku nie.
Ale możesz poszukac w jakichs wiekszych, moze cos znajdziesz...

Może to zależy od tego gdzie mieszkasz, czy duzo tam Polaków.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-11, 12:41   #2098
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy :)

W Düsseldorfie jest jakas biblioteka przy uniwerku czy jakos tak. Ma byc to bardzo duza biblioteka. Kiedys na kurs chodzila ze mna dziewczyna z Warszawy, ktora przyjechala ajako Au-perka i wypozyczyla polaskie ksiazki. Pozyczyla mi je. Jenda to "Nigdy w zyciu"( bardzo chcialam ja kiedys przeczytac) , a druga to juz tytulu nie pamietam, ale byla to autobiografia mlodej kobiety z Afganistaniu, ktora opowiadala jak sie zycie znienilo gdy Talibowie doszli do wladzy. Dziewczynie udalo sie uciec do Francji, gdzie teraz mieszka i spisala swoje zycie z tego okresu. Obie ksiazki byly po polsku. Nie interesowalam sie ksiazkami po polsku, wiec nie pytalam sie dokladnie jaka to biblioteka. Po polsu codziennie czytalm w internecia, a na co dzien wole po niemiecku
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-11, 18:01   #2099
m_bange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5
Dot.: Niemcy :)

do Rank

witaj Aniu, dziekuje za odpowiedz. Bardzo sie ciesze, ze odpisalas. Napisalam na GG wiadomosc do Ciebie. Pozdrawiam Ciebie i wszystkie Emigrantki.
m_bange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-13, 17:08   #2100
maldemis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Den Haag
Wiadomości: 7
Dot.: Niemcy :)

Hej Xenia!
widziałam polskie książki w miejskiej bibliotece, co prawda niezbyt dużo, jakieś 40-50, i w dodatku nieciekawe, ale to już kwestia gustu Chociaż był tam i Kołakowski, Brandys czy Wańkowicz. Mnie najbardziej ucieszyły książki angielskie, gry planszowe i filmy na DVD. Chyba więc warto opłacić kartę (jakieś 8 euro na rok) i trochę pomyszkować między regałami Udanego polowania
maldemis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.