Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75. - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-05, 11:36   #661
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie odbieram tego jako złośliwość tylko mnie to zwyczajnie męczy, bo za każdym jednym razem przy tym temacie są takie teksty.
Zwłaszcza że w drugą stronę jakoś nie widzę porad typu "ale weź się może zbadaj, może tarczyca, może otyłość, to nie jest normalne, żeby źle tolerować 25 stopni".

A nawet jeśli nadwrażliwość na zimno ma podłoże chorobowe, to naiwnym jest wierzenie, że to się zawsze da wyleczyć i coś z tym zrobić.

Po prostu często piszesz ile to Ty się musisz na ubierać, więc ludzi zwyczajnie to dziwi. Gdybyś o tym nie pisała nikt by Cię nie męczył.



No nie, jak ktoś ma ciągle uderzenia gorąca, jest mu za ciepło, nadmiernie się poci czy ma duszności to też nie jest dobre.


Inna kwestia jest taka, że można dobrze tolerować temperaturę 26 stopni w domu, ale to nie jest dobre, bo przegrzewanie się nie jest zdrowe. Jak się ma zwyczaj robienia w mieszkaniu sauny i chodzenia w krótkich gatkach w zimie, to warto stopniowo obniżać temperaturę, ubierać się cieplej i przyzwyczajać się do trochę niższej temepratury.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 11:42   #662
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Po prostu często piszesz ile to Ty się musisz na ubierać, więc ludzi zwyczajnie to dziwi. Gdybyś o tym nie pisała nikt by Cię nie męczył.



No nie, jak ktoś ma ciągle uderzenia gorąca, jest mu za ciepło, nadmiernie się poci czy ma duszności to też nie jest dobre.


Inna kwestia jest taka, że można dobrze tolerować temperaturę 26 stopni w domu, ale to nie jest dobre, bo przegrzewanie się nie jest zdrowe. Jak się ma zwyczaj robienia w mieszkaniu sauny i chodzenia w krótkich gatkach w zimie, to warto stopniowo obniżać temperaturę, ubierać się cieplej i przyzwyczajać się do trochę niższej temepratury.
Dokladnie bo potem kończy się tak jak któraś wizazanka pisala powyżej. Trochę chłodu i od razu choroba.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 11:49   #663
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Dokladnie bo potem kończy się tak jak któraś wizazanka pisala powyżej. Trochę chłodu i od razu choroba.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Ja kiedyś niestety też tak robiłam. Jak mieszałam w domu rodzinnym to nie było upałów. Jak poszłam na studia to praktycznie w każdym mieszkaniu było bardzo ciepło. do tego suche powietrze. W tamtym okresie bardzo często byłam przeziębiona, ale do tego ciepła się przyzwyczaiłam. Potem ogarnęłam, że to nie jest dobre. Wolę chłodniej i dres czy polar niż krótkie spodenki. Zdecydowanie lepiej funkcjonuje i nie jestem ciągle przeziębiona.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 12:11   #664
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89307788]Dziwi mnie ludzka bezczelność. Najpierw olać kogoś na pół roku, a potem pisać z prośbą o polecenie w firmie (i to nie do HR, tylko "zagadaj z managerem"). Sytuacja nie przytrafiła się mnie, ale i tak mnie dziwi, że lasce nie było głupio.[/QUOTE]U mnie w jednej pracy był kiedyś gość który narobił takiego bigosu że o mało firmy do bankructwa nie doprowadził, po tym jak został zwolniony to próbował najpierw założyć własną firmę i robić konkurencję poprzedniemu pracodawcy. Jak to nie wypaliło to poprosił o dobre referencje i jeszcze się dopytywał czy szef nie chciałby od niego odkupić chociaż części towaru. To dopiero jest tupet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 12:12   #665
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja kiedyś niestety też tak robiłam. Jak mieszałam w domu rodzinnym to nie było upałów. Jak poszłam na studia to praktycznie w każdym mieszkaniu było bardzo ciepło. do tego suche powietrze. W tamtym okresie bardzo często byłam przeziębiona, ale do tego ciepła się przyzwyczaiłam. Potem ogarnęłam, że to nie jest dobre. Wolę chłodniej i dres czy polar niż krótkie spodenki. Zdecydowanie lepiej funkcjonuje i nie jestem ciągle przeziębiona.
Ja tak miałam w domu rodzinnym, mój ojciec lubi napalić w piecu taki, że aż się człowiek rozpływa a w dodatku na otworzenie okien i wietrzenie w zimie reaguje histerią, bo ranyboskie, wszyscy będą chorzy, przeciąg jest najgorszy
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 12:25   #666
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Dokladnie bo potem kończy się tak jak któraś wizazanka pisala powyżej. Trochę chłodu i od razu choroba.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Ale to nie było trochę chłodu i choroba, tylko 16 stopni w domu - o ile o tym samym piszemy.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 12:40   #667
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ale to nie było trochę chłodu i choroba, tylko 16 stopni w domu - o ile o tym samym piszemy.
Tak o tym. Jak ktoś się nie przegrzewa regularnie to nie zachoruje od spania w 16stopniach. To nie mróz. Zresztą od mrozu też się nie choruje tylko od wirusów i bakterii

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-05, 14:32   #668
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Po prostu często piszesz ile to Ty się musisz na ubierać, więc ludzi zwyczajnie to dziwi. Gdybyś o tym nie pisała nikt by Cię nie męczył.
Tylko że ja nie proszę o proszę o rady w tym temacie, ani nikomu nie wmawiam, jakie odczuwanie temperatury jest właściwe i że jego nie jest, niech się idzie zbadać. To jest ta mała różnica.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Tak o tym. Jak ktoś się nie przegrzewa regularnie to nie zachoruje od spania w 16stopniach. To nie mróz. Zresztą od mrozu też się nie choruje tylko od wirusów i bakterii

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Które to mają ułatwioną robotę, jak z zimna kurczą się naczynia krwionośne. Więc tak, pośrednio choruje się z zimna.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 15:20   #669
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Tak o tym. Jak ktoś się nie przegrzewa regularnie to nie zachoruje od spania w 16stopniach. To nie mróz. Zresztą od mrozu też się nie choruje tylko od wirusów i bakterii

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Nie trzeba się regularnie przegrzewać, żeby zachorować przy 16 stopniach, jeśli nie jest się przyzwyczajonym do takiej temperatury.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 16:00   #670
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie w jednej pracy był kiedyś gość który narobił takiego bigosu że o mało firmy do bankructwa nie doprowadził, po tym jak został zwolniony to próbował najpierw założyć własną firmę i robić konkurencję poprzedniemu pracodawcy. Jak to nie wypaliło to poprosił o dobre referencje i jeszcze się dopytywał czy szef nie chciałby od niego odkupić chociaż części towaru. To dopiero jest tupet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak to się mówi, są ludzie i parapety.



Co mnie ostatnio wkurza w ludziach, to nieumiejętność umówienia się na konkretny czas i miejsce. Umawiamy się w środę, że spotkanie w piątek o 11 pod punktem C. 20 minut później, że jednak bardziej pasowałaby 16. W czwartek rano, że jednak 11 może być, ale pod punktem Z. Potem, że jednak niech będzie 12, bo coś tam coś tam. W efekcie napisałam, że jednak coś mi wypadło i pa. Ja naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że jedno spotkanie z nimi to dla drugiej strony wydarzenie życia i będzie śledzić zmieniające sie daty niczym spadki na giełdzie.

Edytowane przez 747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Czas edycji: 2022-08-05 o 16:02
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 17:05   #671
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja kiedyś niestety też tak robiłam. Jak mieszałam w domu rodzinnym to nie było upałów. Jak poszłam na studia to praktycznie w każdym mieszkaniu było bardzo ciepło. do tego suche powietrze. W tamtym okresie bardzo często byłam przeziębiona, ale do tego ciepła się przyzwyczaiłam. Potem ogarnęłam, że to nie jest dobre. Wolę chłodniej i dres czy polar niż krótkie spodenki. Zdecydowanie lepiej funkcjonuje i nie jestem ciągle przeziębiona.
Ja miałam lekcję pracując na DriveThru w KFC.

Tam jest taka kurtyna z gorącym powietrzem nad oknem, żeby Ci było ciepło jak się wychylasz.

No i dostać po pysku +30, potem wychylić się na chwilę do -10 i znowu wrócić do +30, genialne rozwiązanie.

"Dlaczego tu u ciebie zawsze tak zimno". No dlatego, że nie włączałam tego ogrzewania, bo tylko rozwala mi się organizm i bez przerwy choruję. Wolę włożyć polarek i sobie siedzieć w zimnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko że ja nie proszę o proszę o rady w tym temacie, ani nikomu nie wmawiam, jakie odczuwanie temperatury jest właściwe i że jego nie jest, niech się idzie zbadać. To jest ta mała różnica.
No to przestań o tym tyle pisać, jeśli nie lubisz komentarzy na ten temat.

Chorujesz na syndrom studenta prawa, tylko z odczuwaniem zimna, no to ludzie komentują, bo to naprawdę nie brzmi normalnie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-05, 17:21   #672
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie trzeba się regularnie przegrzewać, żeby zachorować przy 16 stopniach, jeśli nie jest się przyzwyczajonym do takiej temperatury.
Ale dużo łatwiej o to.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja miałam lekcję pracując na DriveThru w KFC.

Tam jest taka kurtyna z gorącym powietrzem nad oknem, żeby Ci było ciepło jak się wychylasz.

No i dostać po pysku +30, potem wychylić się na chwilę do -10 i znowu wrócić do +30, genialne rozwiązanie.

"Dlaczego tu u ciebie zawsze tak zimno". No dlatego, że nie włączałam tego ogrzewania, bo tylko rozwala mi się organizm i bez przerwy choruję. Wolę włożyć polarek i sobie siedzieć w zimnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------



No to przestań o tym tyle pisać, jeśli nie lubisz komentarzy na ten temat.

Chorujesz na syndrom studenta prawa, tylko z odczuwaniem zimna, no to ludzie komentują, bo to naprawdę nie brzmi normalnie.
Dokladnie. Chmay prowokuje komentarze pisząc jak to chodzi po domu w puchowce i emu przecież to brzmi absurdalnie. Mieszkam w górach, klimat mamy ostry i NIGDY nie słyszałam żeby ktoś się tak ubierał po domu

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 17:32   #673
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Ale dużo łatwiej o to.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Czyli Twoim zdaniem 21 stopni zimą to przegrzewanie?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 17:40   #674
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyli Twoim zdaniem 21 stopni zimą to przegrzewanie?
Ja nie wiem, chyba nie ma nic między 16 stopni (no to taka normalna temperatura w mieszkanii, że szok) albo jakieś 28 stopni.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 17:41   #675
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko że ja nie proszę o proszę o rady w tym temacie, ani nikomu nie wmawiam, jakie odczuwanie temperatury jest właściwe i że jego nie jest, niech się idzie zbadać. To jest ta mała różnica.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------





Które to mają ułatwioną robotę, jak z zimna kurczą się naczynia krwionośne. Więc tak, pośrednio choruje się z zimna.
Chimay a nie byłabyś w stanie spróbować morsowania? Ja mam pełno zjamomych, którzy to robią, w tym byłych zmarzluchow I podobno to bardzo im pomogło w kwestii odczuwania zimna.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 17:42   #676
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyli Twoim zdaniem 21 stopni zimą to przegrzewanie?
Padały temperatury 23-25st. To dla mnie przegrzewanie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 17:43   #677
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja miałam lekcję pracując na DriveThru w KFC.

Tam jest taka kurtyna z gorącym powietrzem nad oknem, żeby Ci było ciepło jak się wychylasz.

No i dostać po pysku +30, potem wychylić się na chwilę do -10 i znowu wrócić do +30, genialne rozwiązanie.

"Dlaczego tu u ciebie zawsze tak zimno". No dlatego, że nie włączałam tego ogrzewania, bo tylko rozwala mi się organizm i bez przerwy choruję. Wolę włożyć polarek i sobie siedzieć w zimnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------



No to przestań o tym tyle pisać, jeśli nie lubisz komentarzy na ten temat.

Chorujesz na syndrom studenta prawa, tylko z odczuwaniem zimna, no to ludzie komentują, bo to naprawdę nie brzmi normalnie.
Też prawda...No rękawiczki i kurtka w domu to jest jest ostra jazda bez trzymanki...

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 18:14   #678
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Padały temperatury 23-25st. To dla mnie przegrzewanie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
23 stopnie, to chyba taka optymalna temperatura w domu.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 18:27   #679
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Padały temperatury 23-25st. To dla mnie przegrzewanie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
No ale wizażanka, która pisała o chorobie po 16 stopniach, pisała o 21.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-05, 18:27   #680
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie w jednej pracy był kiedyś gość który narobił takiego bigosu że o mało firmy do bankructwa nie doprowadził, po tym jak został zwolniony to próbował najpierw założyć własną firmę i robić konkurencję poprzedniemu pracodawcy. Jak to nie wypaliło to poprosił o dobre referencje i jeszcze się dopytywał czy szef nie chciałby od niego odkupić chociaż części towaru. To dopiero jest tupet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezu, nienawidzę takich gnid...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 19:25   #681
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Jezu, nienawidzę takich gnid...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Taa, jeszcze się głąb dziwił czemu szef go wysłał na drzewo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 19:52   #682
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

A ja nie kumam tych tekstów o przegrzewaniu. Są ludzie którzy lubia te 24 stopnie w domu i w czym problem? To nie jest nic dziwnego. Ja nie widzę nic przyjemnego w siedzeniu pod kocem. W domu musi być na tyle ciepło żeby się chodziło w krótkich spodenkach. To jest dla mnie komfort.
Mimo uwielbienie do ciepelka regularnie morsuje zima. I to kompletnie nic nie zmienia, nadal lubię ciepło w domu.



Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 20:00   #683
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89308457]A ja nie kumam tych tekstów o przegrzewaniu. Są ludzie którzy lubia te 24 stopnie w domu i w czym problem? To nie jest nic dziwnego. Ja nie widzę nic przyjemnego w siedzeniu pod kocem. W domu musi być na tyle ciepło żeby się chodziło w krótkich spodenkach. To jest dla mnie komfort.
Mimo uwielbienie do ciepelka regularnie morsuje zima. I to kompletnie nic nie zmienia, nadal lubię ciepło w domu.



Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Niezdrowe to jest, zapytaj jakiegokolwiek lekarza czy 24 stopnie w domu jest ok dla zdrowia (w sezonie grzewczym).

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 20:14   #684
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89308462]Niezdrowe to jest, zapytaj jakiegokolwiek lekarza czy 24 stopnie w domu jest ok dla zdrowia (w sezonie grzewczym).

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Kluczem jest dostosowanie temperatury to własnego organizmu. Jeśli masz dobre samopoczucie, nie chorujesz, to znaczy, że jest dobrze.
Każdy ta idealna temperaturę będzie miał inną. Te gadki, że najlepiej mieć x stopni można między bajki włożyć.

A właściwie najważniejsze jest częste wietrzenie mieszkania. Wygrani są Ci co mają wentylacje mechaniczna i stały dostęp do świeżego powietrza.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2022-08-05 o 20:15
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 20:18   #685
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Kilka lat temu czytałam reportaż o Szwecji i tam było napisane, że wspólnoty reguluje ile stopni ma być w mieszkaniach i nie można grzać mocniej. Już nie pamiętak dokładnie, ale jakiś tam szwedzki instytut wyliczył, że dla zdrowia najlepsze jest 21 stopni i tyle Szwedzi mają w mieszkaniach. Oczywiście opieram się tylko na tej książce, więc może to nieprawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 20:34   #686
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Ja miałam w tamtym roku ustawiony piec na 21 stopni i było mi za gorąco, 20 jest dla mnie idealnie.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 20:37   #687
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Grzanie zimą na tyle, żeby można było chodzić w krótkich spodenkach, to dla mnie tak jak chłodzenie latem do 16, żeby chodzić w swetrze. Mocna przesada. Kompletnie nieekologiczne, nieekonomiczne i w ogóle kompletnie "nie eko".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 20:58   #688
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Ja zimą kiedy siedzę i oglądam film, czytam książkę, cokolwiek gdzie się nie ruszam to ustawiam aby grzało do 24 stopni - wtedy jest dla mnie optymalnie na takie siedzenie - mam wtedy dres z długimi nogawkami, długim rękawem i wełniane skarpetki czy paputy. Do spania 21 stopni. Do "sprzatania" chyba z 22 stopnie.

Nie uważam że się przegrzewam. Zimą chodzę rozpięta (ja w ogóle nie zapinam płaszczy), emu czy inuikki na bose stopy. Choruje hmm raczej przeziębiam się raz do roku od zawsze. Nie liczę zatok bo to potrafię mieć i w upale przy silnym wietrze, od wczesnej jesieni do późnej wiosny czapa na głowie z konieczności niż chęci czy potrzeby "bo zimno".

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 21:07   #689
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja zimą kiedy siedzę i oglądam film, czytam książkę, cokolwiek gdzie się nie ruszam to ustawiam aby grzało do 24 stopni - wtedy jest dla mnie optymalnie na takie siedzenie - mam wtedy dres z długimi nogawkami, długim rękawem i wełniane skarpetki czy paputy. Do spania 21 stopni. Do "sprzatania" chyba z 22 stopnie.

Nie uważam że się przegrzewam. Zimą chodzę rozpięta (ja w ogóle nie zapinam płaszczy), emu czy inuikki na bose stopy. Choruje hmm raczej przeziębiam się raz do roku od zawsze. Nie liczę zatok bo to potrafię mieć i w upale przy silnym wietrze, od wczesnej jesieni do późnej wiosny czapa na głowie z konieczności niż chęci czy potrzeby "bo zimno".

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Ja mam 21 w dzień, w chłodniejsze dni czasami podbijam do 22 i ogólnie w sezonie grzewczym mam długie rękawy i nogawki, gdy siedzę nakładam polar i nieraz muszę jeszcze się okryć kocem, ale kiedy robi mi się tak naprawdę zimno, to staram się po prostu ruszyć - poskakać, przysiady itp.
No i ja rozumiem, że ktoś tak grzeje, bo inaczej nie jest w stanie funkcjonować, ale już chodzenie w krótkich gaciach, gdy za oknem chłód czy mróz, to już taka przesada trochę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 21:11   #690
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 75.

W dyskusji temperaturowej to dodam jeszcze, ze ta sama temperatura w różnych miejscach przez te sama osobę może być różnie odczuwana. Np. Mam takie miejsce, w starym domu, gdzie mimo ze termometr pokazuje 20 stopni to kostnieja palce u rak, a u kogoś np. w mieszkaniu przy 20 stopniach mogę być w krótkim rękawku. A tu i tu jest 20 na termometrze ;p wiec albo ciepło inaczej się rozchodzi, albo termometr jest felerny
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-28 14:33:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.