100 SPF - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-22, 11:15   #1
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana

100 SPF


Używam kremu Photoderm SPF 100 (zwykły, nie tonujący). Kosmetyczka powiedziała mi, że nawet przy tak silnym filtrze mozliwe jest lekkie opalenie się. Czy to prawda? Jesli nie, to w jaki sposób można skórze nadać opalony odcień (mam skórę wrażliwą, a więc solarium odpada). Czy wszystkie samoopalacze zatykają pory i wysuszają?...
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 15:40   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: 100 SPF

Nie wiem jak KREM Photoderm Max 100, ale Mleczko z tej serii (białe, nie tonujące) po dłuższym czasie używania (mniej więcej po tygodniu, dwóch) nadaje twarzy lekko opalony, złotawy odcień. Tak samo działa np. Antelios XL krem.

Opalenie się przy filtrze 100-tce no pewnie: jeśli nałożysz go zbyt cienko, nie ponowisz aplikacji po 2-3 godzinach pobytu na słońcu (kwestia fotostabilności filtrów; Basia Kwiatkowska dużo o tym pisała w serii o kosmetykach przeciwsłonecznych).

Nie wiem czy można opalić sie z prawidłowo nałożoną 100-tką na twarzy, ale z 60-tką mi się zdarzyło (to był Lierac 60, w wysokich górach).

Co do Twojego pytania o samoopalacze odpowiem - na pewno nie wszystkie. Znam takie które u mnie ani nie wysuszają skóry, ani nie zatykaja porów. Ale po pierwsze - to bardzo indywidualne reakcje skóry, po drugie - nie specjalnie wielu samoopalaczy, więc nie będę pisać o markach.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 16:12   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: 100 SPF

Wielokrotnie czytałam wypowiedzi dermatologów że zadne filtr, nawet ten największy, nie jest w stanie zablokować promieni w 100 % i troche twarz się zawsze opali
Mi się osobiście wydaje zawsze że moja twarz się nie opala, ale być może to tylko moje złudzenie (stosowałam ten krem o którym wspominasz, bardzo go lubię).
Zeby nadać ładny kolor skórze, nie musisz się opalać, mozesz uzyć samoopalacza, albo pudru brązującego... moim zdaniem jest sporo dobrych samoopalaczy, ktore nie podrażniają, nie zatykają porów i nei wysuszają tak strasznie. Swego czasu używałam ich sporo - ale kiedy zaczynałam wybór był sredni, jakieś Loreale, Garnier, w aptece Vichy. Początki nie były dobre, dlatego na długo zarzuciłam samoopalacze z niższej pólki cenowej - nie wiem, moze nie miałam wtedy doświadczenia ale wychodziły mi paski, a na twarzy pryszcze. Mam swoich faworytów wśród ekskluzywnych samoopalaczy (przede wszystkim Guerlain, Clarins, do ciała i nóg Lancome).
Teraz bardzo rzadko stosuję samoopalacze i naprawdę doceniam dobry puder brązujący... to mój ulubiony kosmetyk teraz
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-23, 17:00   #4
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: 100 SPF

Dziekuję wam bardzo za odpowiedzi!!! Idę przeglądac recenzje samoopalaczy i pudrów brązujących na KW Powiedźcie mi prosze jeszcze, czy na jasnej cerze puder bronzujacy nie da efektu maski?...
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.