Zabiegi u kosmetyczki dla bardzo suchej skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-12, 15:05   #1
odilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 5

Zabiegi u kosmetyczki dla bardzo suchej skóry


Postanowiłam ostatnio się za siebie wziąć: schudłam 25 kg, poprawiłam stan paznokci (miałam tak miękkie, że wyginały się na wszystkie strony), udało mi się tez poprawić stan włosów (miałam przesuszone jak siano i dodatkowo mi wypadały). Ale ze swoja cerą nie mogę sobie nijak poradzić: mam suchą, wrażliwą cerę - nie znalazłam jeszcze idealnego kremu, który by ładnie nawilżył, ale po wielu latach eksperymentów znalazłam przyzwoity krem (nawilżający Fitoderm). Chciałabym pochodzić do kosmetyczki na jakieś fajne zabiegi nawilżające. Co polecicie?
3 lata temu jak poszłam do kosmetyczki na nawilżanie to powiedziała, że najpierw muszę oczyścić cerę. Byłam chyba 4 razy na jakimś oczyszczaniu ultradźwiękami, ale po każdym zabiegu przez 3 dni musiałam siedzieć w domu, bo twarz to mnie dosłownie bolała (była czerwona, podrażniona). To samo było po zabiegu nawilżającym (chyba coś z dodatkiem parafiny).
Więc teraz szukam zabiegów oczyszczających oraz nawilżających dla suchej skóry - chodzi mi o jakieś konkretne nazwy.
odilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 17:39   #2
re80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Babice
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to re80
Dot.: Zabiegi u kosmetyczki dla bardzo suchej skóry

Ja mam trochę dużo lat i tym samym też cerę wymagajacą mocnego nawilżania więc stosuję kwas hialuronowy do połykania w kapsułeczkac firmy FLP i krem ultranawilżający tej samej firmy.I to wystarcza,cerę mam taką jak być powinna czyli dobrze nawilżoną,jestem zadowolona.
re80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 08:04   #3
Miiami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 29
Dot.: Zabiegi u kosmetyczki dla bardzo suchej skóry

Robiłaś badanie na to jaką masz cerę? nie zawsze tak jest że jej rodzaj zgadza się z tym co zaobserwujesz bo można się łatwo pomylić. Kazda kosmetyczka powinna mieć urządzenie do takiego badania i jest to bezbolesne, niedrogie i zajmuje około 5 minut
jeśli tak to jest piszesz - masz cerę suchą

zabiegi odpowiednie dla cery : to zabiegi nawilżające, odżywcze, regenerujące (czyli takie do których używa się wapozonu, sonoforeza jonoforeza + ampułki bądz leki, maski algowe, peelingi, ewentualnie coś z kwasami(ale to tylko jak ktoś się na tym naprawde dobrze zna), jest ich jeszcze dużo więcej) a do tego jeszcze odpowiednia pielęgnacja domowa.

Składniki aktywne które powinny zawierać kosmetyki do cery suchej to:
kolagen,
elastyna,
mocznik,
kwas hialuronowy,
kaolin,
biała herbata,
ceramidy,
koenzym Q10,
alantoina
poczytaj w necie o tych zabiegach a najlepiej wybierz się na porade do kosmetyczki bo przez internet nie jestem w stanie bardziej pomóc


a co do tego oczyszczania ultradzwiękami (peeling kawitacyjny?) to czy ona jest nienormalna? mówiłas że boli Cię po tym twarz? bo nie powinno tak być, a oczyszczenie twarzy to się robi manualnie, bądz służą do tego peelingi enzymatyczne bądz drobnoziarniste, mleczko do demakijażu i tonik (nie wiem co miała na myśli mówiąc o oczyszczaniu)
__________________

Alicia Keys - Try Sleeping With A Broken Heart


Dyplomowana Kosmetyczka

Edytowane przez Miiami
Czas edycji: 2010-09-15 o 08:12
Miiami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 16:47   #4
odilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 5
Dot.: Zabiegi u kosmetyczki dla bardzo suchej skóry

Dziękuję za odp. Nie wiedziałam nawet, że takie badania są. Poczytam w internecie i może coś wybiorę. Ja już mam naprawdę dość tej swojej skóry; byłam u kilku dermatologów i usłyszałam jedynie: trzeba sobie kupić jakiś krem nawilżający.
odilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.