mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 20:38   #1
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453

mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!


hej
mam problem mianowicie mam 23 lata i nie umiem sie malowac;p może dlatego ze oprócz tuszu do rzęs i cieniu do powiek i błyszczyka nigdy nic nie używałam;/ chciałabym zacząć sie malować bardziej czasami na jakieś imprezki albo cos;p ale mam problem bo jak dam sam puder to tak dziwnie wygląda moja twarz;/ słyszałam o podkładach jakiś albo cos takiego ale nigdy naprawdę nigdy sie tym nie interesowałam... czy może ktoś jak do dziewczynki napisać mi co do czego służy??;/ głupio mi ale naprawdę nie wiem;/

z gory dzieki)
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:02   #2
RiotKitty
Rozeznanie
 
Avatar RiotKitty
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 794
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

wybierz się do drogerii z przyjaciółką/kuzynką/mamą, kimkolwiek, kto zna się na podkładach i kto mógłby ci doradzić. jeśli nie, to na pewno ekspedientka ci doradzi.
ja sama zaczynałam się malować w bardzo młodym wieku (niestety) i mam teraz duże doświadczenie, ale gdybym miała polecić jakiś sposób na nauczenie się to będą to na pewno tutoriale na YouTube - wpisz sobie po angielsku jakikolwiek byś chciała makijaż 'black make up tutorial', 'green make up tutorial' etc. i zobaczysz, jakich technik używają dziewczyny, które to pokazują. wszystko jest tam krok po kroku. powodzenia
RiotKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 00:11   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

A powiedz, znasz angielski? Na youtubie sa swietne video o makijazu. Polecam michellephan, juicystar07, fafinettex3 i evepearl, to moje ulubione. Ale to kazdy musi sobie znalezc kogos kto mu odpowiada, ja lubie akurat taki makijaz co one ;p

Wracajac do pytania. Podklad to klej do pudru tak doslownie. Puder to proszek wiec jak sam polozysz to sie obsypie. Po to jest wlasnie podklad. POdklady sa kryjace jezeli masz problemy z cera lub slabo kryjace jesli nie lubisz tapety i nie potrzebujesz wyrownywac kolorytu skory(niektorzy maja ciemniejsze miejsca na twarzy, zwykle wokol ust, albo zaczerwienienia).
Kolor podkładu dobierasz do koloru skory na żuchwie. Duzo lepiej dobrac za jasny niz za ciemny, dobrze jest miec dwa odcienie, jeden na zime a drugi na lato.
Jak chce wiecej krycia jeszcze to korektor kladziesz na podklad, hociaz niektorzy mowia ze pod, ale to w sumie bez wiekszej roznicy.

Nie polecam podkladow w sloiczkach. Kosmetyki tego typu musza byc w tubce albo z pompka poniewaz nanosisz reka bakterie ze skory na opakowanie podkladu. Jesli to jest tubka czy pompka to nie dostana sie do srodka, w przypadku sloiczka, czy czegos innego otwartego, bakterie dostaja si ena produkt i rozmnazaja, nastepnym razem jak uzyjesz to polozysz sobie wiecej bakterii i Cie wysypie. Bardzo duzo osob narzeka na podklady w sloiczkach Maybelline, oni maja te musy i pianki, lepiej tego nie kupuj bo strasznie po tym wysypuje. Bardzo fajne i stosunkowo niedrogie maja zato z pompkami.

Jak juz polozysz sobie podklad to od razu kladziesz puder duzym pedzlem. I to wlasciwie tyle na temat. Nie kladzie sie pudru na policzki jezeli chcesz na nie polozyc roz, bedzie sie lepiej trzymal.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 07:51   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wracajac do pytania. Podklad to klej do pudru tak doslownie. Puder to proszek wiec jak sam polozysz to sie obsypie. Po to jest wlasnie podklad.

Nie kladzie sie pudru na policzki jezeli chcesz na nie polozyc roz, bedzie sie lepiej trzymal.
co? jaki klej do pudru? ja uzywam samego pudru i nic mi sie nie osypuje..
podklad to nie zaden jakis tam klej do pudru, tylko kosmetyk, ktory sluzy do tego, zeby wyrownac koloryt cery, zamaskowac jakies niedoskonalosci itp.
jesli masz jednak dosc ladna cere, lepiej uzywaj kremu tonujacego. jest duzo lzejszy niz podklad, a ladnie ujednolica kolor skory.
na wieksze niedoskonalosci - korektor. pod oczy (na cienie) plynny, na np krostki - w sztyfcie.
puder jest po to, aby utrwalic podklad i zmatowic skore. sa pudry kolorowe i transparentne (takie przezroczyste jakby, nie nadaja skorze zadnego koloru).

co do rozu - wlsanie powinno sie go nakladac na zmatowiona pudrem skore, bo inaczej moga wyjsc okropne plamy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 12:58   #5
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

dokładnie - jeżeli masz ładną cerę to możesz używać kremu tonującego a na niego troszkę pudru ( najlepiej dużym pędzlem, ale możesz też puszkiem).
Podkład to nie klej! Ma on nadać własnie kolor skórze, wyrównać niedoskonałości - jego zadaniem nie jest przyklejanie pudru!
Tak sobie myślę, że mogłabyś też sprobować podkładów mineralnych - nanosisz je specjalnym pędzlem kabuki, okręznymi ruchami na twarzy. Róż nakładamy na przypudrowaną juz twarz. Możesz stosować róże w musie - wtedy delikatnie palcami rozcierasz je na kościach policzkowych kierunkiem do góry.
A makijaz oczu? Popatrz na moje makijaże - step by step. Tam wiazażanki fajnie opisują krok po kroku jak robią makijaz i oczywscie youtube. No i ćwicz, kombinuj, baw się kolorami poprobuj w czym wyglądasz dobrze, może zaproś koleżanki i malujcie się nawzajem?
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:16   #6
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Kolejnośc makijażu: krem nawilżający, podkład, puder sypki, badz jakis dobry w kamieniu. I ten puder jest po to by zmatowic skórę po podkładzie, nadac jej gładkiego, jedwabistego wyglądu. I taki według mnie jest najlepszy makijaż. No i oczywiście do tego makijaż oczu i ust.
czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 21:35   #7
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez czarnowlosa20 Pokaż wiadomość
Kolejnośc makijażu: krem nawilżający, podkład, puder sypki, badz jakis dobry w kamieniu. I ten puder jest po to by zmatowic skórę po podkładzie, nadac jej gładkiego, jedwabistego wyglądu. I taki według mnie jest najlepszy makijaż. No i oczywiście do tego makijaż oczu i ust.
To co koleżanka napisała to podstawa, a to co ja wymieniłam to też można, ale nie jest to piorytet

+ do tego korektor na wypryski
+ bronzer ( do modelowania twarzy )
+ róż
__________________
Łódź - 23.05.2013r - Allergan Natrelle 340
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 21:48   #8
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Gdyby podklad byl od wyrownywania kolorytu tylko to po co bylby na to puder wyrownujacy koloryt? Podklad jak sama nazwa mowi jest podkladem pod puder, zeby sie trzymal. Mozna go oczywiscie zastapic czyms innym, np. kremem, ale kremy nie sa zaprojektowanie na trzymanie sie przez dlugi czas a podklady tak. W dodatku podklad chroni skore przed warunkami atmosferycznymi, mozna go uzywac zamiast kremu ochronnego na zimno a zwyklego kremu nawilzajace nie wolno, bo woda z nim zawarta zamarznie na zewnatrz.

Na pewno nie radze uzywac podkladu bez pudru swoja droga, mozesz wygladac tlusto. Chyba ze to taki podklad juz z pudrem albo jakis matujacy.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 22:42   #9
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

troche mnie to przeroslo;p ja raczej nie mam problemow z cera
czyli przed daniem rozu trzeba dac puder??

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

dziekuje bardzo) jestescie wspaniale)
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 09:20   #10
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
troche mnie to przeroslo;p ja raczej nie mam problemow z cera
czyli przed daniem rozu trzeba dac puder??

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

dziekuje bardzo) jestescie wspaniale)
Czy trzeba to ja nie wiem, ale z tego co się orientuje to róż i bronzer nakłada się na twarz już pod koniec całego makijażu jako wykończenie:
- podkład
- ewentualnie korektor pod oczy lub wypryski jeśli jest potrzeba
- malowanie oczu i ust
- pudrowanie twarzy
- bronzer i róż na końcu

Jeśli coś pokręciłam to proszę o poprawkę
__________________
Łódź - 23.05.2013r - Allergan Natrelle 340
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:50   #11
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
troche mnie to przeroslo;p ja raczej nie mam problemow z cera
czyli przed daniem rozu trzeba dac puder??

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

dziekuje bardzo) jestescie wspaniale)
Jak polozysz proszek na proszek to sie obsypie ;p Kladziesz podklad, najpierw puder ale omijasz kosci policzkowe, ktore potem kladziesz roz. Wtedy sie bedzie lepiej trzymal. Na koniec sie kladzie bronzer, jesli chcesz. Ja nie uzywam, nie lubie. No i powinnas na pewno klasc go w swietle dziennym, bo mozesz sobie maske zrobic. Jak przegniesz z oczami bo masz za slabe swiatlo to nic sie nie stanie, ale maska to juz co innego xD
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 16:46   #12
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Jak polozysz proszek na proszek to sie obsypie ;p Kladziesz podklad, najpierw puder ale omijasz kosci policzkowe, ktore potem kladziesz roz. Wtedy sie bedzie lepiej trzymal.
wybacz, ale pierdzielisz...

nie osypie sie!

a podklad - jest po to aby wyrownac koloryt cery, a puder by to utrwalic.

dowiedz sie zanim zaczniesz udzielac rad innym bo gadasz glupoty
"podklad to klej do pudru"

idac tokiem Twojego myslenia, mozesz mi wytlumaczyc jakim cudem sypki puder trzyma sie mojej twarzy bez podkladu? bo uzywam samego pudru
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2010-03-10 o 16:53
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:47   #13
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
wybacz, ale pierdzielisz...

nie osypie sie!

a podklad - jest po to aby wyrownac koloryt cery, a puder by to utrwalic.

dowiedz sie zanim zaczniesz udzielac rad innym bo gadasz glupoty
"podklad to klej do pudru"

idac tokiem Twojego myslenia, mozesz mi wytlumaczyc jakim cudem sypki puder trzyma sie mojej twarzy bez podkladu? bo uzywam samego pudru
Dowiadywalam sie i wlasnie takie informacje otrzymalam. Takim cudem ze pewnie masz cere mieszana albo tlusta. Mi sie nie utrzymuje ani puder ani roz a mam cere normalna.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:11   #14
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

a gdzie się dowiadywałaś? bo naprawdę gadasz głupoty ! podkład nie jest klejem do pudru !!!! mozna chodzić bez podkładu tylko z przypudrowaną twarzą
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:40   #15
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez n1kotynka Pokaż wiadomość
a gdzie się dowiadywałaś? bo naprawdę gadasz głupoty ! podkład nie jest klejem do pudru !!!! mozna chodzić bez podkładu tylko z przypudrowaną twarzą


podsumowujac:
1. krem nawilazajacy
2. podklad/krem tonujacy
3. ewentualnie na niedoskonalosci korektor
4. puder (wg mnie najlepszy jest transparentny, bo nie tworzy maski na twarzy, jest bezbarwny)
5. roz na policzki/brazer (brazerem mozesz tez zaznaczyc skronie, czubek nosa - delikatnie - da to efekt lekkiej opalenizny)

dodatkowo, jesli chcesz, jakis cien na powieki, kredka/eyeliner, tusz,
na usta blyszczyk/pomadka

i gotowe
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2010-03-10 o 18:45
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 18:53   #16
Karolinka1306
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Olsztyn / Bydgoszcz
Wiadomości: 209
GG do Karolinka1306
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wracajac do pytania. Podklad to klej do pudru tak doslownie. Puder to proszek wiec jak sam polozysz to sie obsypie.


Nie kladzie sie pudru na policzki jezeli chcesz na nie polozyc roz, bedzie sie lepiej trzymal.
ah ale sie usmialam ))))

troszke pomoge... kazdy moze stosowac wsyztsko jak mu sie podoba...
podklad wyrownuje koloryt buzi, puder najczesciej matowi, nadaje kolorek czasami <zalezy jaki sobie wybierzesz> oczywiscie chcesz jak najmniej uzyc kosmetykow mozesz uzyc sameo pudru kryjacego.

a róż ja w roznej kolejnosci nakladam... ale wg mnie musi byc... buzia od razu lepiej wyglada)
Karolinka1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:13   #17
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

ja mam chyba skore normalna albo sucha;/ zawsze używałam kremu Nivea i mi wystarczyło ;p mam raczej bardziej ciemna niż jasna karnacje wg was jaki puder dla mnie był by najlepszy?? albo jakiego kosmetyku powinnam używać??
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:24   #18
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Cytat:
Napisane przez Dojotka1987 Pokaż wiadomość
ja mam chyba skore normalna albo sucha;/ zawsze używałam kremu Nivea i mi wystarczyło ;p mam raczej bardziej ciemna niż jasna karnacje wg was jaki puder dla mnie był by najlepszy?? albo jakiego kosmetyku powinnam używać??
nie zapycha Cie nivea?

nie da sie tak doradzic jaki konkretnie puder bylby dla Ciebie najlepszy
sama musisz probowac, poczytaj KWC i na pewno cos wybierzesz.

a o jakie kosmetyki Ci chodzi? do mycia twarzy? do nawilzania? do demakijazu?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 16:02   #19
Dojotka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Dojotka1987
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 453
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

mi chodzi a jakis puder? roz?
__________________
Dojotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 09:09   #20
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

Dojotko, mozesz poczytac opinie w KWC.

powiem tylko tyle, ze jesli chcialabys wyprobowac pudru transparentnego, to ja uzywalam kiedys z Vipery i wg mnie jest bardzo fajny.
krem tonujacy - dobry jest z Biodermy tonujaco-matujacy.
puder kolorowy - teraz uzywam Rimmel (ale bez zadnego podkladu uzywam, wiec nie wiem jak sie spisuje z podkladem czy kremem tonujacym).
roz - ja uzywam Wibo (do kupienia chyba tylko w Rossmannie).

ale mowie, to co pasuje mi, niekoniecznie moze pasowac Tobie. poczytaj opinie z KWC.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 13:21   #21
best_27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: bruksela
Wiadomości: 22
Dot.: mam 23lata i nie umiem sie malowac... pomocy!!

mogę opisać ci swój makijaż:
krem nawilżający, baza, podkład, puder oraz brazer. I oczywiście oczy tuszuje i jeszcze cienka kreska zrobiona eye linerem +pomadka ochronna. Tyle na temat
__________________
bez prostownicy
best_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.