Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-16, 22:55   #1
Bonii
Przyczajenie
 
Avatar Bonii
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 24

Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład


Witam
Mam pytanie bardzo ważne do profesjonalnej kosmetyczki .
Czy używając podkładów i pudrów bardzo dobrych jakościowo a co za tym idzie i drogich mogę kupować tańsze kremy na dzień mniej znanych firm.
Kiedyś się nad tym nie zastanawiałam ale teraz kupiłam krem na dzień firmy Lirac i mam tak fantastyczną cerę , że szkoda mi nakładać pudru
Jak nałożę bardzo dobry podkład i bazę potem puder to i tak mam ładną cerę a po dobrym kremie nie ma ani śladu równie dobrze mogłabym się oliwką posmarować . Jestem w średnim wieku i mam cerę mieszaną
Pozdrawiam Bonii
Bonii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 07:09   #2
kratkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

jaki miałaś ten kremik ? ;>
kratkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 08:04   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Zacznijmy od tego, że krem się nakłada w innym celu niż podklad
Poza tym każdemu służy co innego, mnie może uczulić krem za 150zł a Tobie będzie pasował, na to nie ma reguły. Więc stosuj to co Ci pasuje i tyle.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 08:32   #4
misterybusiness
Raczkowanie
 
Avatar misterybusiness
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 280
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Cytat:
Napisane przez Bonii Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie bardzo ważne do profesjonalnej kosmetyczki .
Czy używając podkładów i pudrów bardzo dobrych jakościowo a co za tym idzie i drogich mogę kupować tańsze kremy na dzień mniej znanych firm.
Kiedyś się nad tym nie zastanawiałam ale teraz kupiłam krem na dzień firmy Lirac i mam tak fantastyczną cerę , że szkoda mi nakładać pudru
Jak nałożę bardzo dobry podkład i bazę potem puder to i tak mam ładną cerę a po dobrym kremie nie ma ani śladu równie dobrze mogłabym się oliwką posmarować . Jestem w średnim wieku i mam cerę mieszaną
Pozdrawiam Bonii
Skoro Lirac tak się dobrze sprawuje i masz po nim ładną cerę, to po co chcesz nakładać makijaż?

Jak dla mnie zarówno krem jak i podkład powinny współgrać, by dawać dobry efekt. Nie muszą to być kosmetyki drogie - grunt, żeby dobrze działały i nie pogarszały stanu cery.
__________________
"Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam"...
misterybusiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 09:06   #5
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Cytat:
Napisane przez Bonii Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie bardzo ważne do profesjonalnej kosmetyczki .
Czy używając podkładów i pudrów bardzo dobrych jakościowo a co za tym idzie i drogich mogę kupować tańsze kremy na dzień mniej znanych firm.
Kiedyś się nad tym nie zastanawiałam ale teraz kupiłam krem na dzień firmy Lirac i mam tak fantastyczną cerę , że szkoda mi nakładać pudru
Jak nałożę bardzo dobry podkład i bazę potem puder to i tak mam ładną cerę a po dobrym kremie nie ma ani śladu równie dobrze mogłabym się oliwką posmarować . Jestem w średnim wieku i mam cerę mieszaną
Pozdrawiam Bonii
nie jestem profesjonalną kosmetyczką, ale pozwolę sobie na odpowiedź
po pierwsze to drogie nie zawsze równa się dobre jakościowo, cena nie jest wyznacznikiem jakości
po drugie - nie za bardzo rozumiem twoje pytanie - przecież krem ma inne funkcje niż podkład -nawet taki nafaszerowany emolientami, nawilżaczami czy antyoksydantami, nie zastąpi kremu który ma właśnie za zadanie nawilżyć, natłuścić, chronić przed wolnymi rodnikami itd natomiast podkład kamufluje niedoskonałości skóry i wyrównuje koloryt. jeśli masz zdrową cerę to po co ci podkład?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 15:40   #6
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

zdecydowanine lepiej zainwestowac w lepszy krem, bo jest to inwestycja długofalowa. Oczywiscie dobry krem nie znaczy drogi...aczkolwiek kremy typowo drogeryjne za 15 zl poza funkcja nawilzenia nie maja nic. I to tez nawilzenie niekompletne bo nie oparte nawet na kwasie hialuronowym... Podklad spelnia zupelnie inna funkcje... Trzeba inwestowac w swoja skore i jej kondycje, dlatego polecam lepszy krem Jak skora bedzie ladnie nawilzona, odzywiona i rozswietlona wtedy nawet tanszy podklad bedzie dobrze wygladal
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 17:30   #7
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
zdecydowanine lepiej zainwestowac w lepszy krem, bo jest to inwestycja długofalowa. Oczywiscie dobry krem nie znaczy drogi...aczkolwiek kremy typowo drogeryjne za 15 zl poza funkcja nawilzenia nie maja nic. I to tez nawilzenie niekompletne bo nie oparte nawet na kwasie hialuronowym... Podklad spelnia zupelnie inna funkcje... Trzeba inwestowac w swoja skore i jej kondycje, dlatego polecam lepszy krem Jak skora bedzie ladnie nawilzona, odzywiona i rozswietlona wtedy nawet tanszy podklad bedzie dobrze wygladal
ale przecież nie tylko kwas hialuronowy nawilża jest sporo innych czynników, np mocznik, niektóre oligosacharydy itd. a wśród tańszych kremów tez czasami można znaleźć produkt godny uwagi
jeżeli jednak chcesz skutecznej pielęgnacji to polecam półprodukty kosmetyczne - naturalne oleje, wspomniany kwas hialuronowy, peptydy i wiele innych składników drogich kremów, które np w Biochemii Urody czy Mazidłach kupisz w nieporównywalnie niższych cenach. polecam wątki dot. tych sklepów na Biochemii Kosmetycznej
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 17:36   #8
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
zdecydowanine lepiej zainwestowac w lepszy krem, bo jest to inwestycja długofalowa. Oczywiscie dobry krem nie znaczy drogi...aczkolwiek kremy typowo drogeryjne za 15 zl poza funkcja nawilzenia nie maja nic. I to tez nawilzenie niekompletne bo nie oparte nawet na kwasie hialuronowym... Podklad spelnia zupelnie inna funkcje... Trzeba inwestowac w swoja skore i jej kondycje, dlatego polecam lepszy krem Jak skora bedzie ladnie nawilzona, odzywiona i rozswietlona wtedy nawet tanszy podklad bedzie dobrze wygladal
A ja się nie zgodzę! że krem markowy jest lepszy. Krem markowy nie różni się niczym prócz marki i nalepki firmy od kremu z drogerii! tak na prawdę naukowcy nie wynaleźli jeszcze nośników(czytałam ostatnio) które przeniosły by te cud składniki w głąb skory z tych cud kremów markowych, więc co z tego że krem np. Diora ma jakieś tam coś w sobie, czego nie ma inny krem, jak tak na prawdę działa tylko powierzchniowo, tak jak reszta. Tylko o tym się tak naprawdę nie rozmawia- bo wszystkim się wydaje że krem z górnej półki to takie od razu cudo. Miałam niedawno krem za który zabuliłam jak za złoto a okazał się takim szajsem ze pukałam się w czoło, po kiego wydałam tyle kasy! A podkład warto mieć bardzo dobry w końcu nosi się go na twarzy cały dzień -
Więc gdybym Ja miała wybierać- wybrałabym średniej jakości krem (nie z najniższej półki, ale też nie jakiś grubo przepłacony) i bardzo dobrej jakości górnopółkowy podkład, dobrany do potrzeb skóry
Pozdrawiam

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2010-09-17 o 17:44 Powód: literówki
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 10:53   #9
Bonii
Przyczajenie
 
Avatar Bonii
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 24
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Witam
Pięknie dziękuje za wszystkie odpowiedzi, zrobię podział swoich kosmetyków pod kontem Waszych wypowiedzi . Krem który mi bardzo służy to Lierac " Lipofilling " na dzień . Wracając do mojego pytania , kremy dzienne które używałam nie spełniały swojej roli zawsze miałam osad na twarzy i albo się kleiły albo błyszczały a były to Loreal, Vichy, Estee Lauder, Dax Cosmetixs.... itp . Natomiast podkłady mam takie ; Make UP For Ever HD, Chanel Mat Lumiere, Helena Rubinstein Prodigy Founation, i Lancaster skin feel no i do tego Baza Lancome La Base Pro. Kupowałam to na przestrzeni jakiegoś czasu bo zawsze cosik mnie nie pasowało no i w końcu zaczęłam się zastanawiać czy idę w dobrym kierunku.
Pozdrawiam Bonii
Bonii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 13:10   #10
MartusiaB5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 19
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Drogie kremy maja skladniki wiazace wode w skorze i juz po pierwszym uzyciu widac tego efekty wiec jak jabardziej krem.
MartusiaB5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 22:07   #11
Bonii
Przyczajenie
 
Avatar Bonii
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 24
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Martusiu najprawdopodobnie tak jest jak piszesz bo krem który kupiłam nie jest tani ale od pierszego użycia poczułam , że jest idealny dla mojej cery
Bonii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 10:17   #12
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Cytat:
Napisane przez MartusiaB5 Pokaż wiadomość
Drogie kremy maja skladniki wiazace wode w skorze i juz po pierwszym uzyciu widac tego efekty wiec jak jabardziej krem.
a uważasz że tańsze kremy nie mają takich składników? 80% ceny to marka i opakowanie
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 15:31   #13
la margerita
Raczkowanie
 
Avatar la margerita
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 172
Smile Dot.: Co lepsze - dobry krem czy dobry podkład

Cytat:
Napisane przez PinkyDoll Pokaż wiadomość
A ja się nie zgodzę! że krem markowy jest lepszy. Krem markowy nie różni się niczym prócz marki i nalepki firmy od kremu z drogerii! tak na prawdę naukowcy nie wynaleźli jeszcze nośników(czytałam ostatnio) które przeniosły by te cud składniki w głąb skory z tych cud kremów markowych, więc co z tego że krem np. Diora ma jakieś tam coś w sobie, czego nie ma inny krem, jak tak na prawdę działa tylko powierzchniowo, tak jak reszta.
warto czasem zajrzeć do apteki, pooglądać i popytać o kosmetyki apteczne.
Są one warte polecenia chociażby ze względu na większe stężenie substancji aktywnych w tych kremach w porównaniu z takimi które są w drogeriach.
Jakie substancje mam na mysli? Np. witamina C z rutyną w kremie do cery naczynkowej. Wspomniany już kwas hialuronowy w aktywnych połączeniach w kremach p/zmarszczkowych.
Drugi ważny aspekt - takie kosmetyki które są w aptece są przebadane pod kątem uczuleń, wchłanialności i efektów jakie wywołują.

PinkyDoll, piszesz o nośnikach których nie wynaleziono - to dotyczy tylko substancji które mają duże cząsteczki. Więc nie jest tak źle! witaminka A która jest świetna dla skóry wchłania się bardzo dobrze.

Wracając do pytania Bonii w pierwszym poście - zainwestowałabym w dobry krem na Twoim miejscu na rzecz tańszego podkładu.
Moim zdaniem rola kremu dla skóry twarzy jest bardzo istotna. Tzn. odżywienie skóry i ochrona przed promieniowaniem UV tak szkodliwym dla naszej skóry (to ono potęguje powstawanie zmarszczek).

Pozdrawiam
la margerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.