Długie czy krótkie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-05, 20:50   #1
SoulSense1
Przyczajenie
 
Avatar SoulSense1
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 19

Długie czy krótkie?


Kochane kobietki, mam dylemat z wlosami!!!!



Mam geste, scieniowane, dlugosc do polowy plecow.



Ale szczerze, mam problem z nim, mycie suszenie trwa wielki, ciagle je nosze luzem, czuje sie niezadbana…

Mysle ze z dlugoscia long bob, tak lekko przed ramiona, lepiej bym sobie radzila… byly by latwiejsze w ukladaniu!

Z drugiej strony szkoda mi scinac, tyle zapuszczalam, ale wlasnie o to chodzi lol. Sa zapuszczone!

Juz pare ladnych lat mam ta sama fryzure!

Wszyscy mi powia ze mam fajne wlosy i podziwiaja, a ja nie czuje sie w nich zadbana



Doradzcie cos prosze!!!!
SoulSense1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-07, 20:52   #2
aninudy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 809
Dot.: Długie czy krótkie?

Cytat:
Napisane przez SoulSense1 Pokaż wiadomość
Kochane kobietki, mam dylemat z wlosami!!!!



Mam geste, scieniowane, dlugosc do polowy plecow.



Ale szczerze, mam problem z nim, mycie suszenie trwa wielki, ciagle je nosze luzem, czuje sie niezadbana…

Mysle ze z dlugoscia long bob, tak lekko przed ramiona, lepiej bym sobie radzila… byly by latwiejsze w ukladaniu!

Z drugiej strony szkoda mi scinac, tyle zapuszczalam, ale wlasnie o to chodzi lol. Sa zapuszczone!

Juz pare ladnych lat mam ta sama fryzure!

Wszyscy mi powia ze mam fajne wlosy i podziwiaja, a ja nie czuje sie w nich zadbana



Doradzcie cos prosze!!!!
Może trzeba znaleźć fryzjera stylistę, który umie doradzać w kwestii fryzur dopasowanych do twarzy?
aninudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-15, 04:19   #3
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 470
Dot.: Długie czy krótkie?

Ja zawsze miałam długie włosy, ale w lutym ścięłam na boba. Niesamowicie dobrze się czułam w tej fryzurze i idealnie mi pasowała. Czułam się jakby to było idealne dopełnienie mojej osoby. Jakoś tak dodało mi energii. O banalnie prostym myciu włosów i układaniu nie wspomnę, chociaż to też wielki plus
Potem jeszcze ścięłam włosy na krótko, ale odrastają w ekspresowym tempie i właściwie teraz znowu mam boba

Ale decyzję o zmianie fryzury trzeba podjąć samemu i ją naprawdę przemyśleć. Ja tylko dwa razy w ciągu półtora miesiąca pożałowałam, że nie mam długich włosów, wyłącznie ze względu na chodzenie na basen, gdzie długie włosy idealnie pasowały mi do stroju kąpielowego i sylwetki. Bez nich czuję się "naga"
Chyba to dlatego, że u mnie decyzja o ścięciu włosów miała trochę wymiar symboliczny i wynikała z chęci podkreślenia zmian życiowych. Ale jeśli Ty wolałabyś ściąć włosy tylko dla urody czy wygody, spróbuj najpierw pokombinować z nowymi fryzurami lub delikatnym cięciem, cieniowaniem itp.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 21:30   #4
SoulSense1
Przyczajenie
 
Avatar SoulSense1
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 19
Dot.: Długie czy krótkie?

Dzieki Kochana! Super i bardzo pomocna odpowiedz

Fajnie ze u Ciebie zmiana wyszla bardzo dobrze, i nie zalujesz.



U mnie jest podobnie! To zmiana symbolizujaca nowy etap…czuje ze potrzebuje nowosci! Nowego Look.

Wlasnie jutro ide do stylistki na konsultacje



Do tej fryzury chce tez zrobic highlights!
SoulSense1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 09:59   #5
Jaquara
Raczkowanie
 
Avatar Jaquara
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 33
Dot.: Długie czy krótkie?

Ja miałam już chyba każdą możliwą długość włosa na głowie... od bardzo długich po pas, po króciutkie "na chłopaka". Moje włosy są bardzo gęste, grube i proste jak druty. Najgorsza fryzura to ta pierwsza - długość po pas, bez cieniowania. Ścinałam je na różne długości, kombinowałam z grzywką prostą/na bok, potem zrobiłam sobie warkoczyki afrykańskie, a zaraz po nich dredloki Po 2 latach mi się znudziły i ścięłam na krótko. Zaczęło się od boba do ramion, potem do brody, potem zaszalałam i ścięłam na bardzo krótko, goliłam bok, potem zapuściłam obie strony do długości do brody i mocno wycieniowałam razem z grzywką i to była moja ulubiona krótka fryzura. Ale jednocześnie to z nią było najwięcej zachodu - mycie co 2 dni rano, suszenie z podkręcaniem, podkręcanie na lokówce, do tego kosmetyki do włosów itp.
Gdy wróciłam do dredloków, to przy nich zostałam do dziś Nie robię z tą fryzurą absolutnie nic, chyba że chcę zaszaleć i zrobić sobie np: koka, ale raczej chodzę w zwykłym upięciu.
Moja siostra ma takiego boba nad ramiona, bez grzywki, lekko wycieniowanego. Faktycznie nie ma większego problemu z ich myciem, suszeniem i układaniem
Jaquara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 20:11   #6
SoulSense1
Przyczajenie
 
Avatar SoulSense1
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 19
Dot.: Długie czy krótkie?

Hey Jaquara! Odwazna kobietka z Ciebie!!!! Chyba kazda faze z wlosami przeszlas! Podziwiam ☺️

Fajnie ze odnalazlas to w czym czujesz sie najlepiej!



Ja mam podobne wlosy, grube ciezkie, proste, obecnie dlugosc do pasa! Czyli tak tak Ty na poczatku… juz mam dosc szczerze mowiac.



A wlosy i tak odrosna!
SoulSense1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 20:26   #7
joannakow90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Lokalizacja: wa-wa
Wiadomości: 2
Dot.: Długie czy krótkie?

Nie ścinaj ja wczoraj ściełam i moje życie się skonczyło nie moge na siebie patrzeć !
joannakow90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-19, 20:10   #8
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: Długie czy krótkie?

Ja na Twoim miejscu bym je ścięła. U mnie to był dobry ruch. Włosy nosiłam mniej więcej do pasa, po czym ścięłam je od razu na krótkiego boba. Nie dość, że wyglądam dużo lepiej w krótkich (to moje odczucie, bo niektórzy uważają inaczej, ale ja osobiście twierdzę, że to ja mam się dobrze czuć sama ze swoim wyglądem, a jeśli innym się też spodoba, to jest to miły dodatek), to jest to też dużo wygodniejsza fryzura i nie ukrywam, że łatwiej mi o nie dbać.
Pamiętaj też, że włosy Ci odrosną.
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-20, 02:29   #9
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 470
Dot.: Długie czy krótkie?

Cytat:
Napisane przez SoulSense1 Pokaż wiadomość



U mnie jest podobnie! To zmiana symbolizujaca nowy etap…czuje ze potrzebuje nowosci! Nowego Look.
Jeśli tak, to szczerze mówiąc, polecam bardzo. Takie uczucie nowego początku jest nie do zastąpienia Pozdrawiam bardzo!

---------- Dopisano o 03:29 ---------- Poprzedni post napisano o 03:27 ----------

Cytat:
Napisane przez joannakow90 Pokaż wiadomość
Nie ścinaj ja wczoraj ściełam i moje życie się skonczyło nie moge na siebie patrzeć !
Kochana, odpowiednie witaminy i pielęgnacja, a włosy odrosną Ci, zanim się obejrzysz! To "tylko" włosy... głowa do góry!
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 05:32   #10
Sisia2k01
Sylwia.Kowalskaaa
 
Avatar Sisia2k01
 
Zarejestrowany: 2023-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1
Dot.: Długie czy krótkie?

Hej ostatnio ścięłam około 45 cm włosów i teraz czuję się świetnie. 🤩 Długo się wahałam ale na początku roku stwierdziłam, że ostatni raz miałam krótkie włosy w podstawówce i może warto sprawdzić jak będę wyglądać w krótkich włosach teraz. Do ściągnięcia włosów skłoniło mnie również to, że na studiach mam ok. 3 razy basen w tygodniu późnym wieczorem, a wiadomo, że suszenie tak długich włosów trochę trwa. Więc nie ma się co zastanawiać tylko trzeba działać. 😉 Przecież żyje się tylko raz. 😅



PS. Dodaję zdjęcia dla porównania ✨
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg GridArt_20230426_062948899.jpg (210,5 KB, 28 załadowań)
Sisia2k01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 07:19   #11
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Długie czy krótkie?

Cytat:
Napisane przez Sisia2k01 Pokaż wiadomość
Hej ostatnio ścięłam około 45 cm włosów i teraz czuję się świetnie. 🤩 Długo się wahałam ale na początku roku stwierdziłam, że ostatni raz miałam krótkie włosy w podstawówce i może warto sprawdzić jak będę wyglądać w krótkich włosach teraz. Do ściągnięcia włosów skłoniło mnie również to, że na studiach mam ok. 3 razy basen w tygodniu późnym wieczorem, a wiadomo, że suszenie tak długich włosów trochę trwa. Więc nie ma się co zastanawiać tylko trzeba działać. 😉 Przecież żyje się tylko raz. 😅



PS. Dodaję zdjęcia dla porównania ✨
Piękne włosy i dobrze Ci w tej długości
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-26 08:19:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.