znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-02, 13:24   #1
AgnieszkaOliwia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 45

znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele


Zdecydowałam się założyc wątek żeby się wyżalić. Od kilkunastu dni mam gorszy czas, czuję się bardzo samotna- wcześniej już miałam takie chwile ale mi to nie przeszkadzało. Teraz mam wrażenie, że tak dużo od siebie dałam, a nie spełniłam oczekiwań bliskich mi osób i z pozoru błahe sprawy oddaliły mnie od nich. Mam jedną przyjaciółkę która ostatnio zaczęła zmieniać do mnie stosunek dlatego, że zaczęłam więcej czasu spędzać z innymi osobami. Ona chyba czuje się odrzucona ale nie przyzna się do tego i dlatego odrzuciła też mnie.

Gdzieś tam wewnątrz mnie siedzi przekonanie, że wszystkie znajomości teraz są powierzchowne i, że nie będę miała na kogo liczyć jeżeli mi się powinie noga. Jestem wymagająca co do innych ale właśnie teraz zastanawiam się czy słusznie. Czasami mam wrażenie, że z moimi znajomymi jest wszystko ok jeżeli ja od siebie daje dużo i zachowuje się tak jak oni tego oczekują. A jeżeli już mam zły dzień, odpowiem coś nie tak albo nie będe miała ochoty na roozmowy to z miejsca jestem odrzucana,Jak jest u Was? Macie przyjaciół/bliskie osoby które nigdy Was nie zawodzą? Zastanawiacie się czasami czy ta relacja przetrwa całe życie(nie mówię o relacjach miłosnych tylko czysto przyjacielskich).
AgnieszkaOliwia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-02, 21:39   #2
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaOliwia90 Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się założyc wątek żeby się wyżalić. Od kilkunastu dni mam gorszy czas, czuję się bardzo samotna- wcześniej już miałam takie chwile ale mi to nie przeszkadzało. Teraz mam wrażenie, że tak dużo od siebie dałam, a nie spełniłam oczekiwań bliskich mi osób i z pozoru błahe sprawy oddaliły mnie od nich. Mam jedną przyjaciółkę która ostatnio zaczęła zmieniać do mnie stosunek dlatego, że zaczęłam więcej czasu spędzać z innymi osobami. Ona chyba czuje się odrzucona ale nie przyzna się do tego i dlatego odrzuciła też mnie.

Gdzieś tam wewnątrz mnie siedzi przekonanie, że wszystkie znajomości teraz są powierzchowne i, że nie będę miała na kogo liczyć jeżeli mi się powinie noga. Jestem wymagająca co do innych ale właśnie teraz zastanawiam się czy słusznie. Czasami mam wrażenie, że z moimi znajomymi jest wszystko ok jeżeli ja od siebie daje dużo i zachowuje się tak jak oni tego oczekują. A jeżeli już mam zły dzień, odpowiem coś nie tak albo nie będe miała ochoty na roozmowy to z miejsca jestem odrzucana,Jak jest u Was? Macie przyjaciół/bliskie osoby które nigdy Was nie zawodzą? Zastanawiacie się czasami czy ta relacja przetrwa całe życie(nie mówię o relacjach miłosnych tylko czysto przyjacielskich).
Mam grono dobrych znajomych i 1 przyjaciolke. Nie myślę za dużo o przyszłości, ani nie rozmyślam o tym co było. Jestem wdzięczna za każde doświadczenie i każdego przyjaciela, który kiedyś stanął na mojej drodze. Nie sądzę żeby każda przyjaźń była na zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-02, 22:02   #3
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 768
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Ja się cieszę, że mam rodzeństwo w podobnym wieku, fakt że mi podżerały słodycze i podbierały ciuchy, ale z nimi zawsze było śmiesznie. Gdyby nie one to byłaby stypa, przyjaciółki mieszkają daleko, chłopak całe dnie pracuje a jak wróci zmęczony to najczęściej spędzamy czas, że sobie leżę koło niego i on mnie głaszcze albo coś jemy. Nowych ludzi po 30 poznać bardzo ciężko, ja też już nie mam tyle czasu co kiedyś a np. telewizji, seriali żadnych nie oglądam, w gry na kompie nie gram a i tak czasu na wszystko za mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-02, 22:10   #4
Malowanysen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 8
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaOliwia90 Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się założyc wątek żeby się wyżalić. Od kilkunastu dni mam gorszy czas, czuję się bardzo samotna- wcześniej już miałam takie chwile ale mi to nie przeszkadzało. Teraz mam wrażenie, że tak dużo od siebie dałam, a nie spełniłam oczekiwań bliskich mi osób i z pozoru błahe sprawy oddaliły mnie od nich. Mam jedną przyjaciółkę która ostatnio zaczęła zmieniać do mnie stosunek dlatego, że zaczęłam więcej czasu spędzać z innymi osobami. Ona chyba czuje się odrzucona ale nie przyzna się do tego i dlatego odrzuciła też mnie.

Gdzieś tam wewnątrz mnie siedzi przekonanie, że wszystkie znajomości teraz są powierzchowne i, że nie będę miała na kogo liczyć jeżeli mi się powinie noga. Jestem wymagająca co do innych ale właśnie teraz zastanawiam się czy słusznie. Czasami mam wrażenie, że z moimi znajomymi jest wszystko ok jeżeli ja od siebie daje dużo i zachowuje się tak jak oni tego oczekują. A jeżeli już mam zły dzień, odpowiem coś nie tak albo nie będe miała ochoty na roozmowy to z miejsca jestem odrzucana,Jak jest u Was? Macie przyjaciół/bliskie osoby które nigdy Was nie zawodzą? Zastanawiacie się czasami czy ta relacja przetrwa całe życie(nie mówię o relacjach miłosnych tylko czysto przyjacielskich).
A gdzie mieszkasz i w jakim jestes wieku? Jak masz ochotę na nowe znajomosci to mozemy się poznać
Malowanysen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-02, 22:55   #5
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 288
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-09 o 14:11
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-02, 23:02   #6
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 225
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Mam duże grono znajomych i kilka przyjaciółek. Tak, mam na kim polegać. Ale to nie przyszło samo, nie spadło z nieba. Dziewięć miesięcy terapii i ogarnięcie tego, jak powinny wyglądać zdrowe relacje. Dużo mojej pracy. Ale warto.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-03, 08:52   #7
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Ja też mam trochę takie wrażenie jak Ty autorki, że dużo teraz powierzchownych znajomości. Wydaje mi się, że bardziej można liczyć na swojego faceta, rodzinę typu mama, kuzynki, a z innymi ludźmi to jest często takie powierzchowne. Miałam parę razy takie sytuacje, że ja się starałam, a na znajomych jednak nie mogłam liczyć w zamian. Na przykład widzę, że kobiety często chcą się spotykać i "przyjaźnić" kiedy są same, a jak znajdą faceta, to zapominają o koleżance już wiecznie nie mają czasu. Z drugiej strony, jeśli masz jakąś koleżankę już dłużej, to nie warto ją wciągnąć do tego nowego grona ? To dla niej może być nieprzyjemne, jeśli ja zaczęłas nagle ignorować i wykluczać z tego nowego towarzystwa. Bo to nie bardzo rozumiem o co ci chodzi - narzekasz, że znajomości są powierzchowne, ale jak kogoś znasz dłużej to mogłabyś pogłębić przyjaźń. Jak tego nie dążysz to też sama jesteś sobie trochę winna, że tak to wygląda.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-03, 11:58   #8
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 542
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaOliwia90 Pokaż wiadomość
Czasami mam wrażenie, że z moimi znajomymi jest wszystko ok jeżeli ja od siebie daje dużo i zachowuje się tak jak oni tego oczekują. A jeżeli już mam zły dzień, odpowiem coś nie tak albo nie będe miała ochoty na roozmowy to z miejsca jestem odrzucana
Często tak wlasnie czuję. Cenię relacje z ludzmi, ale jestem introwertyczką i potrafię miec duze zmiany w energii - na jednym spotkaniu gadam jak najęta, a na kolejnym potrafię byc bardziej zamknięta i malomowna. Kiedy ludzie poznają tą drugą stronę, to czasami się rozczarowują i ochladzają lub urywają kontakt. Na szczescie nie zawsze tak jest. Mam dwie wieloletnie przyjaciolki, więc jednak ktos mnie akceptuje taką jaką jestem, tylko niestety mieszkają one daleko, więc rzadko się widujemy. I ostatnio tez udalo mi się nawiązac kolezenską znajomosc, ale to jeszcze bardzo swieze. Jednak ta osoba widziala mnie wlasnie taką malomowną i mimo to nadal chce sie spotykac, a juz myslalam, ze będę odrzucona. Ogolnie bardzo cięzko mi poznawac ludzi, czasami wychodze na miasto z ludzmi z pracy , ale innych znajomych nie mam. Przyjaciolki mi mowią, ze ja bardzo zyskuje przy blizszym poznaniu - tylko zeby dojsc do takiego etapu to wlasnie niewielu ludzi ma cierpliwosc, dlatego zawsze moje blizsze znajomosci byly z ludzmi, z ktorymi sie widywalam jakby z obowiazku przez dluzszy czas, np. na studiach.
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.

Edytowane przez ColourTheSmallOne
Czas edycji: 2023-06-03 o 12:00
ColourTheSmallOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-04, 09:29   #9
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Każdy czasem zawodzi, bo ludzie robia bledy, myla sie itd. To normalne. Oczekiwanie od doroslej, obcej osoby (o ile to nie jest patner/ka), ze bedzie tylko dla nas i na nasze zawolanie jest dla mnie niedojrzale. Kazdy ma wiele roznych znajomosci i przyjazni i czasami mozemy sie poczuc " na boku".
Dla mnie tylko partner jest w sumie taką osobą "do zwierzeń", którą ja stawiam na pierwszym miejscu, a on mnie. W tej chwili partnera brak, wiec wracam do starych przyjazni, rozwijam nowe. Bylo ciezko na poczatku, ale najwazniejsze to wyjsc do ludzi i podtrzymywac przyjaznie. Nic sie samo nie zrobi.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 14:34   #10
NatalieMcCool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 139
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Co do przyjaciółki - jeśli to naprawdę przyjaciółka nie powinnaś mieć oporów, żeby ją zapytać wprost, dlaczego się dystansuje.

Odnośnie znajomych, ja mam poczucie, że mogę liczyć na znajomych i przyjaciół w trudnych chwilach, ale jestem bardzo wymagająca jeśli chodzi o ludzi. Nie toleruję notorycznego spóźniania, odwoływania spotkań i mówienia tylko o sobie, chwalenia się poziomem życia oraz rywalizacji. Dzięki temu tak sobie myślę, że mam dobrych ludzi wokół
NatalieMcCool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 14:29   #11
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaOliwia90 Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się założyc wątek żeby się wyżalić. Od kilkunastu dni mam gorszy czas, czuję się bardzo samotna- wcześniej już miałam takie chwile ale mi to nie przeszkadzało. Teraz mam wrażenie, że tak dużo od siebie dałam, a nie spełniłam oczekiwań bliskich mi osób i z pozoru błahe sprawy oddaliły mnie od nich. Mam jedną przyjaciółkę która ostatnio zaczęła zmieniać do mnie stosunek dlatego, że zaczęłam więcej czasu spędzać z innymi osobami. Ona chyba czuje się odrzucona ale nie przyzna się do tego i dlatego odrzuciła też mnie.

Gdzieś tam wewnątrz mnie siedzi przekonanie, że wszystkie znajomości teraz są powierzchowne i, że nie będę miała na kogo liczyć jeżeli mi się powinie noga. Jestem wymagająca co do innych ale właśnie teraz zastanawiam się czy słusznie. Czasami mam wrażenie, że z moimi znajomymi jest wszystko ok jeżeli ja od siebie daje dużo i zachowuje się tak jak oni tego oczekują. A jeżeli już mam zły dzień, odpowiem coś nie tak albo nie będe miała ochoty na roozmowy to z miejsca jestem odrzucana,Jak jest u Was? Macie przyjaciół/bliskie osoby które nigdy Was nie zawodzą? Zastanawiacie się czasami czy ta relacja przetrwa całe życie(nie mówię o relacjach miłosnych tylko czysto przyjacielskich).
Do pogrubionego: no bo są. Między innymi z tego powodu ja nie mam osób spoza rodziny, które nazwałabym przyjaciółmi. Charakteru też nie mam stereotypowo sympatycznego i nigdy nie miałam, więc czynnik własny też tu odgrywa niemałą rolę
Ale biorę to na klatę, zaakceptowałam to. Ludzie zawodzą i będą zawodzić, my też czasem kogoś zawodzimy, takie jest życie. Aniołowie Stróże to nie ten wymiar .

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2023-06-06 o 14:32
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-06, 15:10   #12
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Mam podobnie.. Nienawidzę rywalizacji, a na swojej drodze zawsze pojawiały się ''przyjaciółki'', które próbowały ze mną rywalizować na wszelakie sposoby, obrzydzając mi wiele rzeczy, więc poucinałam te kontakty do zera. Ponadto jedna z przyjaciółek odwróciła się ode mnie w momencie, gdy zmieniłam pracę na lepszą, zaczęłam więcej podróżować, itp, więc twierdzę, że to z zawiści. Mam koleżanki, z którymi mogę wyjść na kawę i pośmiać się, ale nie są to moje przyjaciółki, którym będę opowiadała o swoich bardzo prywatnych sprawach, które gdzieś głęboko we mnie tkwią. Straciłam zaufanie do głębszych znajomości. Mąż jest moim jedynym prawdziwym przyjacielem, któremu mogę zwierzyć się z głębszych przemyśleń i mi to wystarcza.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 21:52   #13
niesia885
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 4
Dot.: znowu ten sam temat- samotność i przyjaciele

Miałam to samo, straciłam zaufanie do ludzi i zaczęłam się od nich dystansować, ponieważ bałam się, że mnie zranią. W pewnym momencie samotność bardzo zaczęła mi doskwierać, że nawet nie zauważyłam, jak sama zaczęłam lgnąć do ludzi. Nie twierdzę, że mam teraz super dużo znajomych, ale jedną przyjaciółkę i kilka osób, z którymi mogę porozmawiać o głupotkach. Uważam, że to i tak bardzo dużo zważając na to, jaka byłam dawniej. Moja rada jest taka, aby nie dystansować się niepotrzebnie od ludzi, starać się z nich wyciągnąć to co najlepsze. Jeśli kogoś poznajemy i nie jest super materiałem na przyjaciela, a fajnie się spędza czas i można co jakiś czas porozmawiać, to warto trzymać taką znajomość i nie palić mostów. Prędzej czy później uda się poznać kogoś, z kim można się zaprzyjaźnić. Wydaje mi się, że w pewnym wieku trudniej o przyjaźnie i te takie największe, to są z lat szkolnych, ale może to tylko tak u mnie i w moim otoczeniu.
niesia885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 21:52:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.