kremy beee? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-20, 15:04   #1
izka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Question

kremy beee?


witam! sledze od dawna rozne watki na forum i mozna dostac zawrotu glowy od wypowiedzi, rad i opini ale to dobrze!
powiedzcie mi wiec drogie Panie co sadzic na temat opinii kolezanki ktora ostatnio stwierdizla ze byla u dermatologa, ktora jej powiedziala ze wszytkie kremy sklepowe, zarowno z wyzszych i nizszych półek kompletnie NIC nie dzialaja!!
owa koolezanka moja dostala recepte - zrobila krem i twiedzi ze to jest jedyny krem, bo Pani dermatolo twierdzi ze wszystkie inne wysuszaja skore wcale nie nawilzaja i ogolnie niewiele sa warte. o co wiec chodzi? i czy taki krem robiony na recepte ma zupelnie inne skladniki, nośniki od drogeryjnych kremow powszechnie stosowanych przez miliony kobiet?
przyznam ze ogranela mnie lekka panika - duzymi krokami zblizam sie do 40-stki i jak nigdy dotad zaczynam gonic czas i dbac o nawilzenie cery i odpowiednia pielegnacje. a moze po prostu miedzy mity wlozyc zalecenia dermatologa mojej znajomej? acha, jeszcze stwierdzila dermatolog, ze na dzien nie ma sensu stosowac kremu- wystarczy gruba warstwa kremu na noc a w dzien wystarczy podklad...
izka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 15:46   #2
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: kremy beee?

a mogłabyś podać skład tego cuda na receptę?
wtedy można podyskutować
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 17:17   #3
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: kremy beee?

A ja myślałam, że to nowa marka z kremami
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 16:20   #4
izka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: kremy beee?

sprobuje jak najwiecej szczegolow wyciagnac ) chyba ze sama pojde do tego dermatologa, ale szkoda mi kasy... wole jakis kosmetyk sobie kupic
izka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 09:37   #5
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: kremy beee?

Cytat:
Napisane przez izka69 Pokaż wiadomość
witam! sledze od dawna rozne watki na forum i mozna dostac zawrotu glowy od wypowiedzi, rad i opini ale to dobrze!
powiedzcie mi wiec drogie Panie co sadzic na temat opinii kolezanki ktora ostatnio stwierdizla ze byla u dermatologa, ktora jej powiedziala ze wszytkie kremy sklepowe, zarowno z wyzszych i nizszych półek kompletnie NIC nie dzialaja!!
owa koolezanka moja dostala recepte - zrobila krem i twiedzi ze to jest jedyny krem, bo Pani dermatolo twierdzi ze wszystkie inne wysuszaja skore wcale nie nawilzaja i ogolnie niewiele sa warte. o co wiec chodzi? i czy taki krem robiony na recepte ma zupelnie inne skladniki, nośniki od drogeryjnych kremow powszechnie stosowanych przez miliony kobiet?
przyznam ze ogranela mnie lekka panika - duzymi krokami zblizam sie do 40-stki i jak nigdy dotad zaczynam gonic czas i dbac o nawilzenie cery i odpowiednia pielegnacje. a moze po prostu miedzy mity wlozyc zalecenia dermatologa mojej znajomej? acha, jeszcze stwierdzila dermatolog, ze na dzien nie ma sensu stosowac kremu- wystarczy gruba warstwa kremu na noc a w dzien wystarczy podklad...
dla mnie to pachnie lekkim przegięciem... nie wierze że żaden krem z drogerii nic nie zdziała, jeżeli chodzi np. o nawilżanie to mam swoich faworytów którzy dobrze wykonują powierzone im zadanie
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:09   #6
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kremy beee?

Cytat:
Napisane przez izka69 Pokaż wiadomość
witam! sledze od dawna rozne watki na forum i mozna dostac zawrotu glowy od wypowiedzi, rad i opini ale to dobrze!
powiedzcie mi wiec drogie Panie co sadzic na temat opinii kolezanki ktora ostatnio stwierdizla ze byla u dermatologa, ktora jej powiedziala ze wszytkie kremy sklepowe, zarowno z wyzszych i nizszych półek kompletnie NIC nie dzialaja!!
owa koolezanka moja dostala recepte - zrobila krem i twiedzi ze to jest jedyny krem, bo Pani dermatolo twierdzi ze wszystkie inne wysuszaja skore wcale nie nawilzaja i ogolnie niewiele sa warte. o co wiec chodzi? i czy taki krem robiony na recepte ma zupelnie inne skladniki, nośniki od drogeryjnych kremow powszechnie stosowanych przez miliony kobiet?
przyznam ze ogranela mnie lekka panika - duzymi krokami zblizam sie do 40-stki i jak nigdy dotad zaczynam gonic czas i dbac o nawilzenie cery i odpowiednia pielegnacje. a moze po prostu miedzy mity wlozyc zalecenia dermatologa mojej znajomej? acha, jeszcze stwierdzila dermatolog, ze na dzien nie ma sensu stosowac kremu- wystarczy gruba warstwa kremu na noc a w dzien wystarczy podklad...
Mogę zgodzić się z panią dermatolog w sprawie kremów drogeryjnych. Na półkach sklepowych znajdziesz kilka przyzwoitych kremów - jak wiesz czego szukać, ale...generalnie wszystkie te cud-mikstury po przeanalizowaniu składu okazują się co najwyżej przyzwoitym nawilżaczem i nic więcej

I to nie ma różnicy czy będzie to Oceanic czy Dior. (dzisiaj przeczytałam skład kremu Thalgo, Creme Confort Extreme - no porażka prawie kompletna - a słoiczek kosztuje 148 zł - takich przykładów można mnożyć)

W wiekszości tego typu kremach substancje aktywne występują w ilościach śladowych, reszta składu to wypelniacze i nawilżacze plus dorzucony jakiś syficzny konserwant

Jak juz szukac kremu to w aptece i to też nie wszystkie.

Natomiast stwierdzenie odnośnie używania kremu tylko na noc a na dzień tylko podkład to nadużycie z jej strony jak również dowód na to, że pani doktor nie nadąża za tzw. "reztą świata" w sprawie pielęgnacji cery - a ochronie przeciwsłonecznej w szczególności.

Owszem jeśli rozpatrujemy sprawę tylko odżywczo - to w większości przypadków odżywczy krem na noc wystarczy. W zasadzie tylko estremalne suchelce wymagają na dzień dodatkowego kremu.
Ale gdzie ochrona?!!
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego

Edytowane przez marianna
Czas edycji: 2008-11-26 o 11:13 Powód: literówka
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:59   #7
izka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: kremy beee?

I to nie ma różnicy czy będzie to Oceanic czy Dior. (dzisiaj przeczytałam skład kremu Thalgo, Creme Confort Extreme - no porażka prawie kompletna - a słoiczek kosztuje 148 zł - takich przykładów można mnożyć)
dziekuje bardzo za te zdania - Ostanio "udało" mi sie kompletnie stracić głowę w perfumerii... a efekt? byłam zaskoczona jakim cudem dałam sie nabrac na kupno kremów z tzw,wyższej półki. Obiecałam sobie - nigdy więcej- ale kilka razy zgrzeszyłam w nadziei, że funduje swojej cerze super kosmetyk. zazdroszcze Ci, ze potrafisz po skladzie rozpoznac, czy warto czy nie w krem inwestowac. a wracajac do watku tajemnej receptury - to fakt mysle ze Pani dermatolog niedzisiejszej daty jest...
izka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 21:02   #8
izka69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: kremy beee?

nynka...a jacy to faworyci? zdradzisz cos wiecej na temat?

Edytowane przez izka69
Czas edycji: 2008-11-26 o 21:08
izka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 22:24   #9
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: kremy beee?

Cytat:
Napisane przez izka69 Pokaż wiadomość
nynka...a jacy to faworyci? zdradzisz cos wiecej na temat?
a jaką↑ masz cerę i czego oczekujesz od kremu?? bo to bardzo istotne
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.