Jakie ciasta na wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-27, 13:30   #1
nowa87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 44

Jakie ciasta na wesele


Hej dziewczyny wiem, że to już pewnie oklepany temat ale proszę Was o rade bo ciężko mi się zdecydować jakie ciasta zamówić na nasze wesele Wesele będzie we wrześniu, więc już chyba nie będzie strasznych upałów, organizujemy je na ok 250 osób (wiem bardzo dużo ale inaczej się u nas nie da) Wesele będzie dwudniowe i oczywiście rozdamy gościom również do domu więc trochę tego ciasta nam trzeba.. Poradźcie jakie ciasta najlepiej schodzą na weselu (konkretne nazwy), jakie mieliście na Waszym ? A jaki mieliście smak tortu? Ja się chyba zdecyduje na śmietanowy z owoców leśnych (jagody, maliny) A może macie jakąś godną polecenia cukiernie w Lublinie lub okolicach? Będę wdzięczna za Wasze rady
nowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 15:55   #2
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Ja wybrałam opcje ciasteczka/rurki itp na jeden kęs plus klasyka typu szarlotka i sernik na weselu a ciasta przekładane masami do paczek. Na wesele było pieczone z sali a do paczek z cukierni i jedno i drugie goście zachwalali. Co było na weselu nawet nie pamiętam, więc nazw nie podam, ale do paczek poszedł snickers, rafaello, 3 bit (dalej nie pamiętam :P)
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 22:13   #3
nowa87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 44
Dot.: Jakie ciasta na wesele

ma ktoś jeszcze jakies propozycje?
nowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 08:41   #4
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Jakie ciasta na wesele

A skąd bierzesz te ciasta? Niech Ci doradzi ktoś kto będzie robił te ciasta. Oni wiedzą najlepiej co schodzi i co ładnie wygląda.
Z takich które mi przychodzą do głowy:
sernik tradycyjny
krówka
jabłecznik
stefanka
sernik gotowany
makowiec
rolada owocowa
fale dunaju
pychotka

Pamiętaj, że to nie mogą być cista typowo maślane, bo one się po prostu rozpłyną.

A tort jak najbardziej taki może być
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 10:55   #5
nowa87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 44
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Jeszcze nie wiemy jaką cukiernie wybierzemy byłam w kilku i nie bardzo mi pasują dlatego szukam dalej nie wszystkie ciasta będziemy kupować, niektóre pieczemy w domu takiego typu jak babeczki, rurki czy inne drobne, a także serniki bo są ciężkie i drogo wychodzą. Ja tam jestem mało ciastkowa więc nie wiem co się piecze i jada w domach i co jest teraz na topie Ale chcę żeby było różnorodnie i z masami i na mniej słodko
nowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 13:52   #6
basienka666
Raczkowanie
 
Avatar basienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 207
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Z mężem ciasta zamawialiśmy w cukierni z Nasutowa "Alicja" - mają stronę internetową. Tam właściciel wszystko tłumaczy, jakie ciasta najlepiej wziąć, a których lepiej nie ze względu na chociażby wysoką temperaturę. Jeśli sobie życzysz, mogę Ci dokładnie napisać na priva co nam zaproponowali i co wzięliśmy. Co do ilości, na miejscu Pan oblicza ile trzeba kg ciasta na całe wesele.
*Z mężem mieliśmy 2-dniowe wesele, w lipcu, na 140 osób, szykowaliśmy również tzw.gościńce dla rodziny i znajomych. Tort mieliśmy śmietankowo-jagodowy.
Jeśli jeszcze masz pytania - pisz.
__________________
10 lipiec 2010r.
basienka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 14:34   #7
nowa87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 44
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Cytat:
Napisane przez basienka666 Pokaż wiadomość
Z mężem ciasta zamawialiśmy w cukierni z Nasutowa "Alicja" - mają stronę internetową. Tam właściciel wszystko tłumaczy, jakie ciasta najlepiej wziąć, a których lepiej nie ze względu na chociażby wysoką temperaturę. Jeśli sobie życzysz, mogę Ci dokładnie napisać na priva co nam zaproponowali i co wzięliśmy. Co do ilości, na miejscu Pan oblicza ile trzeba kg ciasta na całe wesele.
*Z mężem mieliśmy 2-dniowe wesele, w lipcu, na 140 osób, szykowaliśmy również tzw.gościńce dla rodziny i znajomych. Tort mieliśmy śmietankowo-jagodowy.
Jeśli jeszcze masz pytania - pisz.
o jacie mają naprawde fajny wybór a jakie piękne torty napewno wezmę ich pod uwagę Napisz mi tylko kochana jak sobie liczą cenowo tzn od blachy ile tak śrenio? Czy jest możliwość dowozu ciasta na miejsce? i czy można liczyć na wcześniejszą degustację przy wyborze?
nowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 18:23   #8
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Ja wybrałam opcje ciasteczka/rurki itp na jeden kęs plus klasyka typu szarlotka i sernik na weselu a ciasta przekładane masami do paczek. Na wesele było pieczone z sali a do paczek z cukierni i jedno i drugie goście zachwalali. Co było na weselu nawet nie pamiętam, więc nazw nie podam, ale do paczek poszedł snickers, rafaello, 3 bit (dalej nie pamiętam :P)
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, ale mi narobiłaś smaka .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 21:15   #9
marcowamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Wrzesień wcale nie musi być taki chłodny. Weź pod uwagę co działo się w tym roku. Ja sama brałam ślub w październiku i klima była włączona. Z drugiej strony część ciast musi być z masą. U mnie były same tradycyjne, niestety nazwy to nie moja broszka. Na pewno coś w stylu tiramisu, coś z galaretką, z kokosem, z jabłkami, jakieś rurki z kremem, babeczki, kuleczki w stylu rafaello, ale nie tylko z kokosem, ale też z orzechami i kolorową cukrową posypką. te to szybko zniknęły, bo dzieciom się podobały. Najlepiej jest pójść do cukierni albo piekarni, która też robi ciasta i popatrzeć co mają. Raczej wszystko powinno smakować, inaczej nie utrzymaliby się na rynku. Możecie wierzyć lub nie, ale na weselu nie zwraca się uwagi na ciasta, tak jak na pozostałe jedzenie.
marcowamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 21:51   #10
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Jakie ciasta na wesele

My wesele mieliśmy w lipcu i mieliśmy takie ciasta z każdego po 0,5kg:
- fale dunaju
- kokosowe
- orzechowe
- pijak
- śmietankowiec
- galaretkowe z bakaliami
- kołacz z jabłkiem, makiem i serem po 1kg każdy
- tort III piętowy (mały truskawkowy, średni rumowo-czekoladowy, duży szwarcwaldzki z kaskadą z czerwonych róż
- tort cytrynowy i czekoladowy po 1kg

Wesele na niecałe 60 osób, dwudniowe, z tym, że każdemu z gości obecnych na weselu i z osób, które nam podarowały prezent, dawaliśmy plastikowy pojemniczek ciasta- taki jest u mnie zwyczaj.
Za całość zapłaciliśmy ok 1200zł, wydaje mi się mało, jak na cukiernie renomowaną w całym województwie.

Do tego ciastka- było ich sporo, ale z tego, co pamiętam, to suche z marmoladą i lukrem, ule z ajerkoniakiem i czekoladą, z mleka w proszku, kokoski- z tym, że to już własna produkcja była
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 09:17   #11
dexterka13
Przyczajenie
 
Avatar dexterka13
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Ciasta oczywiście muszą być, tak jak i owoce. Może warto jednak podać je w inny sposób. Byłam na weselu, gdzie owoce były poukładane na wielkim lustrze, tak jak i ciasta, które były w kształcie pralinek. Z kolei największa popularnością cieszyła się fontanna czekoladowa, w której zanurzało się nabite na wykałaczkę owoce, np kostkę melona. Naprawdę pycha!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07355.JPG (10,8 KB, 521 załadowań)
dexterka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 12:02   #12
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Jakie ciasta na wesele

u mnie sala weselna organizuje ciasto, z tego co pamiętam to będzie na pewno:

sernik
śnieżynka
mini kremówki wiedeńskie
mini w-z'etki
eklerki
owocowe z galaretką
bananowiec z bezami
ptasie mleczko
tortowe orzechowe
pijak

do tego jakieś drobne ciasteczka, pierniczki, babeczki, mini tarty z owocami, szyszki, orzeszki z kremem, kuleczki typu rafaello

na smak tortu się jeszcze nie zdecydowałam
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 19:10   #13
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Sernik, makowiec, pierniki, wszelkie ciasta z galaretką, jabłecznik, kremówki, karpatka, fale dunaju, cycki teściowej
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 18:55   #14
TysiaBB1989
Rozeznanie
 
Avatar TysiaBB1989
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 787
Dot.: Jakie ciasta na wesele

podbijam temat
__________________
Razem
Weselicho 2014-10-25
TysiaBB1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 20:54   #15
kallina_2014
Wtajemniczenie
 
Avatar kallina_2014
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 346
Dot.: Jakie ciasta na wesele

A ja mam jeszcze pytanie: ile tego ciasta? Czy jest jakiś przelicznik?
__________________
2.02.2016
24.09.2017
kallina_2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 21:22   #16
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Jakie ciasta na wesele

Cytat:
Napisane przez kallina_2014 Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze pytanie: ile tego ciasta? Czy jest jakiś przelicznik?
U mnie liczy się 3 kawałki na osobę.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 13:42   #17
Historia O
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 143
Dot.: Jakie ciasta na wesele

A ile dopłacacie za ciasta na wynos?
Historia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-17 14:42:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.