Terminacja ciąży cz.3 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-31, 14:10   #61
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez milk1020 Pokaż wiadomość
Kochana jesli jesteś zdecydowana na przerwanie ciąży do dąż do tego jak najszybciej. Jeśli te podawane przez dziewczyny szpitale Ci odmowia to naprawdę dzwoń do Holandii. Czytałam, że tam naprawdę bezpiecznie to robią, o w inaczej niż tu u nas. Jedyna przeszkodą jest kasa no i odległość, ale czym ona jest w kwestii całego naszego życia..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie już mamy mało czasu, jak odbiore wyniki amniopunkcji to bedzie 19tc. Zanim otrzymam skierowanie, zanim pójdę do dyrektora na rozmowę, zanim uzyskam zgodę to najmniej kolejny tydzień minie. Będzie 20tc. Jak odmowią to szukać nowego szpitala.
Już nie mam siły do tego.
Jak pojdziemy do tej Holandii to nie będziemy mogli pochować dziecka nawet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 14:14   #62
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
Ja już nie wiem w ogóle co mam robić jestem załamana.
Operacje przed urodzeniem lekarz już odradza, bo za duże ryzyko a za małe korzyści.
Zostają operacje po narodzinach, których dziecko może nie przeżyć jak i samego porodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepraszam, że dopytuję, ale co dokładnie powiedział Ci lekarz? Bo jeśli to są wady, które powodują ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia to pisz pismo do wojewódzkiego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa, załącz wyniki badań i opisy USG. Ale jeśli to jest odwracalne to może warto spróbować powalczyć? Z tego co zrozumiałam lekarz nie chce wystawić skierowania, bo jest nadzieja, że będzie dobrze?
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 14:21   #63
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Gomerka Pokaż wiadomość
Przepraszam, że dopytuję, ale co dokładnie powiedział Ci lekarz? Bo jeśli to są wady, które powodują ciężkie i nieodwracalne uszkodzenia to pisz pismo do wojewódzkiego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa, załącz wyniki badań i opisy USG. Ale jeśli to jest odwracalne to może warto spróbować powalczyć? Z tego co zrozumiałam lekarz nie chce wystawić skierowania, bo jest nadzieja, że będzie dobrze?
Są ciężkie i nieodwaracalne wady, ktore mogą sie pogłębić. Jest statystycznie około 10% szans, że dziecko będzie miało w miarę normalne życie (jeździło na wózku, nie będzie upośledzenia i będzie samo załatwiało swoje potrzeby).
Lekarz nie powiedział, że nie wypisze mi skierowania, ale że ciężko będzie zdobyć zgodę dyrekcji na T i innych osób, które muszą złożyć podpisy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
Są ciężkie i nieodwaracalne wady, ktore mogą sie pogłębić. Jest statystycznie około 10% szans, że dziecko będzie miało w miarę normalne życie (jeździło na wózku, nie będzie upośledzenia i będzie samo załatwiało swoje potrzeby).
Lekarz nie powiedział, że nie wypisze mi skierowania, ale że ciężko będzie zdobyć zgodę dyrekcji na T i innych osób, które muszą złożyć podpisy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te 10% szans to tylko w przypadku, jeśli w ogóle przeżyje poród i dwie operacje po narodzinach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 14:35   #64
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
Są ciężkie i nieodwaracalne wady, ktore mogą sie pogłębić. Jest statystycznie około 10% szans, że dziecko będzie miało w miarę normalne życie (jeździło na wózku, nie będzie upośledzenia i będzie samo załatwiało swoje potrzeby).
Lekarz nie powiedział, że nie wypisze mi skierowania, ale że ciężko będzie zdobyć zgodę dyrekcji na T i innych osób, które muszą złożyć podpisy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------


Te 10% szans to tylko w przypadku, jeśli w ogóle przeżyje poród i dwie operacje po narodzinach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OK, nie chcę się wymądrzać, bo ani ze mnie lekarz, ani specjalista od T., ale wydaje mi się (tak było w moim przypadku), że musisz napisać podanie do tego konsultanta, dostać odpowiedź i wtedy to już jest kwestia znalezienia szpitala, ale jesli jest zgoda to już lekarze nie mogą wydziwiać. Aczkolwiek tak jak piszę, to tylko moje doświadczenia, ekspertem na szczęście się nie czuję.
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 14:35   #65
milk1020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 191
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

U mnie też były wady na usg i wysokie ryzyko wady genetycznej już z samej krwi, ale nadal mimo to lekarze twierdzili, że poki nie mam amniopunkcji to nic nie możemy powiedzieć i nic nie wiadomo a zgody na T to w ogóle zero tematu. Jak wyszedł kariotyp nieprawidłowy to tez jeszcze nic nie było jasne bo przecież "sam" ZD to nie jest wada smiertelna jakby te usg w ogóle nie istniało, albo teksty na stylu "widziałem gorsze przypadki". Tez swoje przeżyłam dlatego wiem, że to wszystko jest bardzo bardzo trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
15 tc + 5d [*] K.
milk1020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 15:03   #66
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez milk1020 Pokaż wiadomość
U mnie też były wady na usg i wysokie ryzyko wady genetycznej już z samej krwi, ale nadal mimo to lekarze twierdzili, że poki nie mam amniopunkcji to nic nie możemy powiedzieć i nic nie wiadomo a zgody na T to w ogóle zero tematu. Jak wyszedł kariotyp nieprawidłowy to tez jeszcze nic nie było jasne bo przecież "sam" ZD to nie jest wada smiertelna jakby te usg w ogóle nie istniało, albo teksty na stylu "widziałem gorsze przypadki". Tez swoje przeżyłam dlatego wiem, że to wszystko jest bardzo bardzo trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u nas prawdopodobnie kariotyp wyjdzie prawidłowy, więc tak myślę, że nie mamy szans w Polsce na ludzkie podejście...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 16:32   #67
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
No u nas prawdopodobnie kariotyp wyjdzie prawidłowy, więc tak myślę, że nie mamy szans w Polsce na ludzkie podejście...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziś mi moja dr mówiła, że bez wyniku amnio na Czerniakowskiej nic nie zrobią, po prostu bez znaczenia jaki będzie wynik, muszą to mieć, także ten tydzień trzeba jeszcze przeczekać...
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-31, 16:34   #68
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
Dziś mi moja dr mówiła, że bez wyniku amnio na Czerniakowskiej nic nie zrobią, po prostu bez znaczenia jaki będzie wynik, muszą to mieć, także ten tydzień trzeba jeszcze przeczekać...
Przeczekam, taki mam plan.
Zapytam wprost Roszkowskiego jakie są szanse u nich na terminacje w tym przypadku czy mamy sobie radzić sami.

Dobrze, że u Ciebie się wyjaśniło trochę i czujesz się bezpiecznej. Oby wszystko się szybko skończyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 16:40   #69
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
Przeczekam, taki mam plan.
Zapytam wprost Roszkowskiego jakie są szanse u nich na terminacje w tym przypadku czy mamy sobie radzić sami.

Dobrze, że u Ciebie się wyjaśniło trochę i czujesz się bezpiecznej. Oby wszystko się szybko skończyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też pewnie jeszcze ze 3 tygodnie się przeciągnie, jeżeli mi pomogą... Musimy uzbroić się z anielską cierpliwość.
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 16:57   #70
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
Też pewnie jeszcze ze 3 tygodnie się przeciągnie, jeżeli mi pomogą... Musimy uzbroić się z anielską cierpliwość.
Życzę powodzenia! I trzymam kciuki.

Ja mam nadzieję, że zacznę regenerować się i wracać do siebie pod koniec przyszłego tygodnia już.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 17:10   #71
milk1020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 191
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny mam w końcu wyniki testdna.. Niestety tak jak myślalam to wszystko nie było z przypadku. Mam mutacje mthfr 1298a-c hetero i PAI-1 4G hetero. Nie wiem co robić, czy któraś z Wad ma doświadczenia w tym? Jestem na grupie na FB a tam laski, które siedzą zaawansowanie w temacie piszą tak że ja laik nic nie rozumiem. Nie wiem do jakiego lekarza isc bo przecież żaden ani gin ani genetyk slowem nie wspomniał że takie coś może być przyczyną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
15 tc + 5d [*] K.
milk1020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-31, 18:16   #72
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez milk1020 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam w końcu wyniki testdna.. Niestety tak jak myślalam to wszystko nie było z przypadku. Mam mutacje mthfr 1298a-c hetero i PAI-1 4G hetero. Nie wiem co robić, czy któraś z Wad ma doświadczenia w tym? Jestem na grupie na FB a tam laski, które siedzą zaawansowanie w temacie piszą tak że ja laik nic nie rozumiem. Nie wiem do jakiego lekarza isc bo przecież żaden ani gin ani genetyk slowem nie wspomniał że takie coś może być przyczyną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milk, też mi wyszła ta mutacja mthfr 1298 a/c hetero. Byłam z tym u genetyka i hematologa, tę mutację w takim układzie ma ok. 30% społeczeństwa i nie ma ona znaczenia klinicznego - tzn.nie jest przyczyną występowania wad u dzieci i nie ma wskazań np.do stosowania innego kwasu foliowego. Także tym się nie stresuj. Jeśli chodzi o tę drugą to nie wiem. Ja bym poszła do dobrego genetyka.
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 19:41   #73
milk1020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 191
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Gromerka
Ja nie wierzę w to, że to nie ma wpływu. Wystarczy wpisać w neta nazwę mutacji i jest mnóstwo artykolow jakie to ma skutki a u mnie akurat pasuje, bo wszędzie piszą, że taka mutacja może być przyczyną właśnie zespołu downa u dziecka czyli to co u mnie, bo trisomia nie jest dziedziczna w naszym przypadku ani nie ma obciążenia ze względu na wiek. Lekarze po prostu nie mają wiedzy, nie są szkoleni i wydają taki osad nawet nie zlecając podstawowych badanie typu poziom kwasu foliowego. Jak tak można? Ja obiecałam sobie, że porusze niebo i ziemię aby jakiś fachowiec pokierowal mnie, dał skierowanie na badania i dobral suplementy bo ja nie mam zamiaru próbować drugi raz w ciemno wiedząc że mam mutacje, która przyczynia się do wad, która rzeczywiście u mnie wystąpiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
15 tc + 5d [*] K.
milk1020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 19:51   #74
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez milk1020 Pokaż wiadomość
Gromerka
Ja nie wierzę w to, że to nie ma wpływu. Wystarczy wpisać w neta nazwę mutacji i jest mnóstwo artykolow jakie to ma skutki a u mnie akurat pasuje, bo wszędzie piszą, że taka mutacja może być przyczyną właśnie zespołu downa u dziecka czyli to co u mnie, bo trisomia nie jest dziedziczna w naszym przypadku ani nie ma obciążenia ze względu na wiek. Lekarze po prostu nie mają wiedzy, nie są szkoleni i wydają taki osad nawet nie zlecając podstawowych badanie typu poziom kwasu foliowego. Jak tak można? Ja obiecałam sobie, że porusze niebo i ziemię aby jakiś fachowiec pokierowal mnie, dał skierowanie na badania i dobral suplementy bo ja nie mam zamiaru próbować drugi raz w ciemno wiedząc że mam mutacje, która przyczynia się do wad, która rzeczywiście u mnie wystąpiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jasne, tylko bierz pod uwagę, że chodzi o konkretny wynik. Mutacja MTHFR może być w 677 albo w 1298, może być układ hetero albo homozygotyczny, mutacja mutacji nierówna. I nie każda zmiana w tej mutacji ma takie samo znaczenie, nie każda też przyczynia się do występowania wad.

Edytowane przez Gomerka
Czas edycji: 2018-01-31 o 19:54 Powód: Dopisek
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 19:53   #75
milk1020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 191
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Nie no tak ja właśnie czytałam dokładnie o tej co mam 1298 hetero.. O pai akurat nie wiele piszą. Zobaczymy, mam w głowie jakiś plan ale szczerze mówiąc to jestem załamana..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
15 tc + 5d [*] K.
milk1020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 20:06   #76
eve848
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Wczoraj dostalam tabletkę i nic. Dziś w południe znowu i nadal nic. Ile to jeszcze może trwać
eve848 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 20:34   #77
Monka33
Raczkowanie
 
Avatar Monka33
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 131
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Wracam właśnie z wizyty u prof. Dębskiego. Pokazałam wszystkie badania, wszystko opowiedziałam, zebrał wszystko w całość, wykluczył pewne rzeczy, inne wyjaśnił, dał zalecenia a na koniec, to co mnie wewnętrznie rozbiło, przytulił i pocałował w czoło. Po wyjściu z gabinetu się popłakałam, nie spodziewałam się tego. Tyle empatii a do tego wiedza i w końcu poczucie, że mam się kogo trzymać i nie błądzę we mgle.
Nie wiem jak dałam rade przez to wszystko przejść skoro powrót do tego kosztuje mnie tyle nerwów. Ale mam nadzieje to co złe jest za mną.
Wczoraj rozmawiałam z koleżanką, która kilka lat temu urodziła dziecko z wadą letalną, ona akurat zdecydowała się donosić. Okazuje się, że jest w kolejnej ciąży i w kwietniu będzie rodzic. Także jest nadzieja!
Monka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 21:33   #78
Oska305
Rozeznanie
 
Avatar Oska305
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 900
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Hej dziewczyny. Tak mi przykro, że musiała powstać 3. cześć tego wątku. Ja dołączyłam tu w części pierwszej i byłam w drugiej. Większość z Was pewnie mnie nie zna. Czasami tu zaglądam i czytam co u Was. Tulę z Was wszystkie razem i każdą z osobna, bo wiem co czujecie.
Jednak chciałam Wam napisać, że jesteście silne i to wszystko minie. Teraz na świeżo jest to nie do zniesienia, ale to wszystko minie.
Ja przeszłam T w 2016, a teraz tulę moje 12 tygodniowe bliźnięta i mówię im, że w niebie mają braciszka. Poczucie straty zostanie na zawsze, ale będziecie jeszcze szczęśliwe. Jestem z Wami :-*

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Natan 15.07.2016(*)
Oska305 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 21:43   #79
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Monka33 Pokaż wiadomość
Wracam właśnie z wizyty u prof. Dębskiego. Pokazałam wszystkie badania, wszystko opowiedziałam, zebrał wszystko w całość, wykluczył pewne rzeczy, inne wyjaśnił, dał zalecenia a na koniec, to co mnie wewnętrznie rozbiło, przytulił i pocałował w czoło. Po wyjściu z gabinetu się popłakałam, nie spodziewałam się tego. Tyle empatii a do tego wiedza i w końcu poczucie, że mam się kogo trzymać i nie błądzę we mgle.
Nie wiem jak dałam rade przez to wszystko przejść skoro powrót do tego kosztuje mnie tyle nerwów. Ale mam nadzieje to co złe jest za mną.
Wczoraj rozmawiałam z koleżanką, która kilka lat temu urodziła dziecko z wadą letalną, ona akurat zdecydowała się donosić. Okazuje się, że jest w kolejnej ciąży i w kwietniu będzie rodzic. Także jest nadzieja!

Monika, przepraszam, że pytam, ale jeśli dobrze pamiętam to miałaś pozostałości po zabiegu, prawda? Czy mogłabyś mi napisać, jak to się skończyło? Pytam, bo u mnie też coś zostało, mają decydować w pt co że mną zrobić. I jak podejrzenie zaśniadu?
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-31, 21:44   #80
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Monka czytałam dużo wywiadow z tym doktorem i naprawdę tacy ludzie powinni być bardziej doceniani a z tym gestem to naprawdę, mało który lekarz nie boi się okazać uczuć



Gratulujemy bliźniaków, dzieki za słowa otuchy i ze pamiętasz, ten nasz wątek pośród watkach o wózkach i bajkach dla przedszkolaków taki trochę jakby z innej planety, dajesz nam nadzieje ze jeszcze będzie dobrze
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 22:40   #81
Monka33
Raczkowanie
 
Avatar Monka33
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 131
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Gomerka Pokaż wiadomość
Monika, przepraszam, że pytam, ale jeśli dobrze pamiętam to miałaś pozostałości po zabiegu, prawda? Czy mogłabyś mi napisać, jak to się skończyło? Pytam, bo u mnie też coś zostało, mają decydować w pt co że mną zrobić. I jak podejrzenie zaśniadu?
Gomerka tak miałam pozostałości, na szczęście w trakcie okresu macica się oczyściła i nie trzeba było nic robić. A okres dostałam po 7 tyg.

Doktor wyjaśnił, że zaśniad występuje przy nieprawidłowym kariotypie a u nas badania nie wykazały żadnej wady genetycznej więc go wykluczył.

Mutacje co mam również nie miały wpływu, przy mnie jeszcze telefonicznie konsultował to z innym lekarzem jakimś guru nie pamiętam nazwiska.

Za 3 miesiące mam zrobić badanie beta hcg (spadała mi 3 miesiące, tyle ile trwała ciąża, ale widocznie taki mam organizm) i tarczycy bo też miałam krótki epizod w trakcie ciąży (nadczynność) jeśli beta będzie 0 (dwa tyg temu 4.13) a hormony tarczycy w normie możemy się starać. A w tym czasie zalecił mama dha premium +.

Czyli wywnioskował, że przy naszym zestawie wad letalnych powodem był jakiś wirus, jak powiedział, coś spadło z sufitu. Jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży, 7, 10 dni po owulacji, jeśli dobrze pamiętam tak powiedział, i to spowodowało, że synek był chory.

Edytowane przez Monka33
Czas edycji: 2018-01-31 o 23:32
Monka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 07:31   #82
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Monka33 Pokaż wiadomość
Gomerka tak miałam pozostałości, na szczęście w trakcie okresu macica się oczyściła i nie trzeba było nic robić. A okres dostałam po 7 tyg.

Doktor wyjaśnił, że zaśniad występuje przy nieprawidłowym kariotypie a u nas badania nie wykazały żadnej wady genetycznej więc go wykluczył.

Mutacje co mam również nie miały wpływu, przy mnie jeszcze telefonicznie konsultował to z innym lekarzem jakimś guru nie pamiętam nazwiska.

Za 3 miesiące mam zrobić badanie beta hcg (spadała mi 3 miesiące, tyle ile trwała ciąża, ale widocznie taki mam organizm) i tarczycy bo też miałam krótki epizod w trakcie ciąży (nadczynność) jeśli beta będzie 0 (dwa tyg temu 4.13) a hormony tarczycy w normie możemy się starać. A w tym czasie zalecił mama dha premium +.

Czyli wywnioskował, że przy naszym zestawie wad letalnych powodem był jakiś wirus, jak powiedział, coś spadło z sufitu. Jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży, 7, 10 dni po owulacji, jeśli dobrze pamiętam tak powiedział, i to spowodowało, że synek był chory.
Dziękuję u mnie niestety po okresie jakaś resztka jeszcze została, a tu 8 tyg minęło:/ ech... A to ciekawe z tym zasniadem, u mnie w badaniu histpat nie było napisane wprost, ale lekarz powiedział, żeby badać bhcg, bo wyszły obrzękłe kosmki. Kariotyp też miałam prawidłowy. A jak byłam w szpitalu to powiedzieli, że te obrzękłe kosmki to nic nie znaczy. Beta po 5 tygodniach wynosiła 4. Bez sensu, już nie wiem, któremu gin ufać:/.
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 08:53   #83
Oska305
Rozeznanie
 
Avatar Oska305
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 900
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

A i ja miałam T w Anglii. Jeśli macie możliwość to jedzcie tam. Nikt o nic nie pyta. Każdy jest wyrozumiały i wspiera. W Polsce wiemy jak jest..
__________________
Natan 15.07.2016(*)

Edytowane przez Oska305
Czas edycji: 2018-02-01 o 08:55
Oska305 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 09:11   #84
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Oska305 Pokaż wiadomość
A i ja miałam T w Anglii. Jeśli macie możliwość to jedzcie tam. Nikt o nic nie pyta. Każdy jest wyrozumiały i wspiera. W Polsce wiemy jak jest..
Racja...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 09:28   #85
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Dziewczyny od wczoraj jak chodzę albo siadam to kłuje mnie w brzuchu, dość mocno, w jajnikach tez, mam bardzo wzdety brzuch, tak jakby bolą mnie jelita, sama nie wiem, jak leżę to jest wszystko Ok, wczoraj cały dzień chodziłam, może przesadziłam

jestem 5 dni po T, biorę bromergon ale tylko 0,5 tabletki na noc bo więcej nie daje rady a wczoraj wieczorem zaczęłam brac antybiotyk augmentin bo razem z wypisem odebrałam receptę

Jak wyglądały Wasze bóle? Mam lekkie krwawienie, nie duże, nie mam temperatury

Te bóle nie są jak na okres,bóle jajników to bardziej jak na owulacje ale to chyba niemożliwe No i to kłucie w podbrzuszu, idę w przyszłym tygodniu na kontrole, mam nadzieje ze nie mam jakiegoś zapalenia
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 09:35   #86
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny od wczoraj jak chodzę albo siadam to kłuje mnie w brzuchu, dość mocno, w jajnikach tez, mam bardzo wzdety brzuch, tak jakby bolą mnie jelita, sama nie wiem, jak leżę to jest wszystko Ok, wczoraj cały dzień chodziłam, może przesadziłam

jestem 5 dni po T, biorę bromergon ale tylko 0,5 tabletki na noc bo więcej nie daje rady a wczoraj wieczorem zaczęłam brac antybiotyk augmentin bo razem z wypisem odebrałam receptę

Jak wyglądały Wasze bóle? Mam lekkie krwawienie, nie duże, nie mam temperatury

Te bóle nie są jak na okres,bóle jajników to bardziej jak na owulacje ale to chyba niemożliwe No i to kłucie w podbrzuszu, idę w przyszłym tygodniu na kontrole, mam nadzieje ze nie mam jakiegoś zapalenia
Wydaje mi się, że organizm zaczyna dochodzić do siebie, ale musisz obserwować. Gdyby ból się nasilał, to nie czekaj tylko idź do lekarza. Dobrze, że nie ma temperatury, ale to też kontroluj koniecznie.
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 09:38   #87
dryfujaca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 94
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Roma mnie brzuch tel bolal, najczęściej jak za dużo porobilam albo odniosłam synka, więc postaraj się przez kilka dni poodpoczywac jednak....ja jestem prawie 2 tyg po i już jest ok, nic nie boli ale mam jeszcze plamienia, więc myślę że w przyszłym tyg pójdę na kontrolę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dryfujaca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 09:42   #88
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Roma prawdopodobnie macica się kurczy-stąd te bóle, ja tez balam się, ze mam zapalenie, lekarz mi wyjaśnił, ze jesli nie ma gorączki to powinno być ok a bóle zwiazane są z tym, że organizm wraca do siebie, jednak jakbys byla bardzo zaniepokojona to idz wczesniej do lekarza, ew mozna zrobic badanie z krwi na crp zeby wykluczyc zapalenie ale nie wiem jaki wplyw na to badanie maja antybiotyki i czy wynik wyjdzie wiarygodny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 09:51   #89
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny od wczoraj jak chodzę albo siadam to kłuje mnie w brzuchu, dość mocno, w jajnikach tez, mam bardzo wzdety brzuch, tak jakby bolą mnie jelita, sama nie wiem, jak leżę to jest wszystko Ok, wczoraj cały dzień chodziłam, może przesadziłam

jestem 5 dni po T, biorę bromergon ale tylko 0,5 tabletki na noc bo więcej nie daje rady a wczoraj wieczorem zaczęłam brac antybiotyk augmentin bo razem z wypisem odebrałam receptę

Jak wyglądały Wasze bóle? Mam lekkie krwawienie, nie duże, nie mam temperatury

Te bóle nie są jak na okres,bóle jajników to bardziej jak na owulacje ale to chyba niemożliwe No i to kłucie w podbrzuszu, idę w przyszłym tygodniu na kontrole, mam nadzieje ze nie mam jakiegoś zapalenia

Ja też bym zrobiła CRP, możesz zapytać w laboratorium czy antybiotyk wpływa na wyniki. Ten wzdęty brzuch jest dziwny, ja tak miałam 1 dnia po zabiegu, ale minęło. I brzuch mnie nie bolał. Was i koniecznie do antybiotyku bierz coś oslonowego, u mnie Augmentin ułatwia złapanie infekcji intymnych:/
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 15:22   #90
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Oska305 Pokaż wiadomość
A i ja miałam T w Anglii. Jeśli macie możliwość to jedzcie tam. Nikt o nic nie pyta. Każdy jest wyrozumiały i wspiera. W Polsce wiemy jak jest..
A w Anglii do którego t.c. wykonują T.?
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.