Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-01-17, 14:59   #2941
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Maggie Q Pokaż wiadomość
Możesz po prostu też mieć zastój limfatyczny w tym obszarze twarzy i ubytek tkanki tłuszczowej. Jakiś czas temu pisałam próbny artykuł na temat worków pod oczami w kontekście mezoterapii igłowej, więc zaczerpnęłam nieco wiedzy
Ubytek tkanki tłuszczowej to na pewno, zastój nie sądzę, bo nie mam w żadnej części ciała tendencji do obrzęków ani opuchlizn. Jak robiłam masaż twarzy płytką gua sha, to też zero efektów.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 15:12   #2942
Maggie Q
Zakorzenienie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Czyli jednak makijaż nie pomoże w określeniu typu Kibbe.
No ja bym się przede wszystkim opierała na typie kolorystycznym. Gdyby brać pod uwagę tylko typ Kibbe, to wychodziłoby, że osoba w typie Soft Classic i Chłodnej Zimy powinna unikać kontrastowego makijażu i malować się tak, jakby była Chłodnym Latem. Bez sensu. W typie Kibbe chodzi głównie o to, na co zwracać uwagę przy podkreślaniu rysów twarzy. Reszta zależy od kolorystyki.
Stary 2020-01-17, 16:30   #2943
rumpleteazer
Zadomowienie

Podczytuję ten wątek od jakiegoś czasu. Interesuje mnie typologia Kibbego i urodowych pór roku, a w moim otoczeniu nie za bardzo mam z kim porozmawiać na te tematy. Aczkolwiek w tej chwili przeżywam zwątpienie we wszelkie analizy To znaczy wyciągam ogólne wnioski, co do czego pasuje, ale nie staram się za wszelką cenę przypisać siebie do jakiegoś typu.

Wydaje mi się, że jestem zbyt dużym mieszańcem kolorystycznym. Kiedyś myślałam, że jestem latem, potem przez chwilkę, że jesienią, jeszcze później, że lato-wiosną A w teoriach Kibbe widzę dużo cennych wskazówek, ale.. nie wiem, czy chciałabym, aby ten pan zrobił mi metamorfozę (zdjęcia pochodzą z FB, z profilu Davida Kibbe).

Właściwie nie mam nic rewolucyjnego do powiedzenia, przynajmniej na ten moment, chciałam się przywitać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20200117_161213.jpg (110,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20200117_161140.jpg (128,9 KB, 28 załadowań)
Stary 2020-01-17, 17:18   #2944
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Podczytuję ten wątek od jakiegoś czasu. Interesuje mnie typologia Kibbego i urodowych pór roku, a w moim otoczeniu nie za bardzo mam z kim porozmawiać na te tematy. Aczkolwiek w tej chwili przeżywam zwątpienie we wszelkie analizy To znaczy wyciągam ogólne wnioski, co do czego pasuje, ale nie staram się za wszelką cenę przypisać siebie do jakiegoś typu.

Wydaje mi się, że jestem zbyt dużym mieszańcem kolorystycznym. Kiedyś myślałam, że jestem latem, potem przez chwilkę, że jesienią, jeszcze później, że lato-wiosną
No to tak jak ja, już kilka typów przerobiłam i dalej nie wiem

Cytat:
A w teoriach Kibbe widzę dużo cennych wskazówek, ale.. nie wiem, czy chciałabym, aby ten pan zrobił mi metamorfozę (zdjęcia pochodzą z FB, z profilu Davida Kibbe).

Właściwie nie mam nic rewolucyjnego do powiedzenia, przynajmniej na ten moment, chciałam się przywitać
Mnie się też stylizacje Kibbe nie podobają, zresztą i sama strona www.davidkibbe.co choć niedawno stworzona wygląda dość archaicznie, a pani nr 2 z tego KLIK "pokazu slajdów" (przed w czarnej sukienkce, po w białych spodniach i żakiecie w kolorowy wzór) przed przemianą wygląda na trzydziestkę, a po na pięćdziesiątkę
Ale to tylko kwestia realizacji dość uniwersalnych linii i zaleceń, która będzie różnie wyglądać w każdym okresie mody. Dramatic z lat 90 będzie całkiem inaczej wyglądał niż dramatic współczesny i to się tyczy też każdego innego typu.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2020-01-17, 18:12   #2945
SoftClassic
Raczkowanie

W ostatnich dniach kontynuowałam przegląd szafy oraz robienie zdjęć.

Narobiłam w tym tygodniu sporo zdjęć, ale ich jakość pozostawia niestety wiele do życzenia. Przede wszystkim są w wiekszości przypadków nieostre . Mimo wszystko wyciągnęłam dotychczasowo na ich podstawie następujące wnioski:

-->nawet w najpiękniejszych jeansach nie wyglądam tak dobrze jak w spódniach i sukienkach,

-->pomimo, że mój obwód w ramionach jest równy obwodowi w biodrach, to mój typ sylwetki to i tak "gruszka". Jestem najszersza w udach czyli "w kroku". Służą mi poduszki wszyte w bluzki i żakiety.

-->mam szalenie nudny i monotonny styl ubierania. Szczególnie zimą: doliczyłam się aż 16 (!) golfów w przeróżnych kolorach,

-->dużo czasu upłynie, zanim będę mogła "bawić się modą" - na początek muszę opanować podstawy ,

-->zastanawiam się, czy jestem rzeczywiście SC, czy po prostu upodobałam sobie ten styl dlatego, że ogólnie nie lubię rzucać się w oczy i zwracać na siebie uwagi?

Z cyklu: rozczarowanie tygodnia. Ta sukienka:

Zamawiając byłam pewna, że to będzie TO dla SC: wykonana z miękkiej, lejącej tkaniny, półokrągły dekolt, skromna, monochromatyczna, podkreślona talia... Czyli wszystkie kryteria spełnione.

Rozczarowanie było spore. Nie wiem, może to kwestia materiału (którym okazał się niestety poliester!), ale zamiast uosobienia gracji i dobrego stylu zobaczyłam w lustrze (i na zdjęciu) ciocię-klocię w przesadnie skromnej i nijakiej sukience. Taki Kopciuszek. Miałam wrażenie, że materiał jest aż zanadto "lejący", brakuje mu choć odrobinę stabilności. W dodatku talia była jak na mój gust za wysoko, krój rękawów też jakiś nieodpowiedni, słowem - NOPE!
SoftClassic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 18:42   #2946
rumpleteazer
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
(...) a pani nr 2 z tego KLIK "pokazu slajdów" (przed w czarnej sukienkce, po w białych spodniach i żakiecie w kolorowy wzór) przed przemianą wygląda na trzydziestkę, a po na pięćdziesiątkę:brzydal
Fakt
Stary 2020-01-17, 19:10   #2947
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
-->pomimo, że mój obwód w ramionach jest równy obwodowi w biodrach, to mój typ sylwetki to i tak "gruszka". Jestem najszersza w udach czyli "w kroku". Służą mi poduszki wszyte w bluzki i żakiety.
Dlatego metoda z miarką krawiecką jest bez sensu.

Cytat:
-->mam szalenie nudny i monotonny styl ubierania. Szczególnie zimą: doliczyłam się aż 16 (!) golfów w przeróżnych kolorach,
Golfy generalnie nie są najlepszym wyborem dla SC.

Cytat:
-->zastanawiam się, czy jestem rzeczywiście SC, czy po prostu upodobałam sobie ten styl dlatego, że ogólnie nie lubię rzucać się w oczy i zwracać na siebie uwagi?

Zamawiając byłam pewna, że to będzie TO dla SC: wykonana z miękkiej, lejącej tkaniny, półokrągły dekolt, skromna, monochromatyczna, podkreślona talia... Czyli wszystkie kryteria spełnione.

Rozczarowanie było spore. Nie wiem, może to kwestia materiału (którym okazał się niestety poliester!), ale zamiast uosobienia gracji i dobrego stylu zobaczyłam w lustrze (i na zdjęciu) ciocię-klocię w przesadnie skromnej i nijakiej sukience. Taki Kopciuszek. Miałam wrażenie, że materiał jest aż zanadto "lejący", brakuje mu choć odrobinę stabilności. W dodatku talia była jak na mój gust za wysoko, krój rękawów też jakiś nieodpowiedni, słowem - NOPE!
To jest pytanie, czy ta sukienka to wyjątek i przez pewne detale Ci nie leży, chociaż jest dla Twojego typu, czy też Ci nie pasuje, bo nie jesteś tym typem. Ja się dużo namierzyłam kloszowanych sukienek i spódnic i leżały na mnie raczej źle, rzadko jako tako, nigdy super (znaczy nawet jak ładnie wyglądały "na korpusie", to twarz robiła się w takich sukienkach pańciowata i smutna).

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Fakt
Zresztą w ogóle jak oglądam skany książki Kibbe Methamorphosis, to prawie w ogóle nie umiem zgadnąć, jaki typ obrazuje pani po przemianie. To jest Classik w wydaniu lat 80. KLIK, giga poduchy i rękawy, które z obecnego punktu widzenia są bardzo daleko od wspomnianej w tekście simplicity. A tu Soft Gamine KLIK, ciekawe że przed metamorfozą wygląda bardziej dziewczęco niż po.
Nie znalazłam FG i chyba nawet nie chcę wiedzieć

No ale taki to urok mody i zalecenia Kibbe trzeba z każdą jej zmianą reinterpretować.

Moje włosy

Stary 2020-01-17, 19:19   #2948
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
W ostatnich dniach kontynuowałam przegląd szafy oraz robienie zdjęć.

Narobiłam w tym tygodniu sporo zdjęć, ale ich jakość pozostawia niestety wiele do życzenia. Przede wszystkim są w wiekszości przypadków nieostre . Mimo wszystko wyciągnęłam dotychczasowo na ich podstawie następujące wnioski:

-->nawet w najpiękniejszych jeansach nie wyglądam tak dobrze jak w spódniach i sukienkach,

-->dużo czasu upłynie, zanim będę mogła "bawić się modą" - na początek muszę opanować podstawy ,

Gruszka top raczej DC, albo bardziej kobiece typy urody: R i TR. Może też być G przy węższych ramionach albo SG.
Stary 2020-01-17, 20:01   #2949
silver_lining
Raczkowanie

Dziewczyny, czytam sobie teraz opisy dla typów Kibbe ze strony sew your kibbe i tam jest napisane jak się sylwetka zmienia w momencie przybierania na wadze.

I tak DC: Excess weight shows up right away and collects from the waist down. You seem to gain weight in the hips and thighs. You rarely gain weight around the bustline. The heavier you get, the more pear-shaped you become.
SD: Heaviness is seen at the fleshiest parts of the body; the bust, hips, waist, thighs, upper arms, and especially in the face.
FG: Body tends to become stocky and square. Excess weight usually collects from the waist down, rarely above. Arms and legs tend to become thick, as does the waist and hip area. Face may become very puffy and fleshy.

I to jedno to akurat wiem. Na pewno długo nie widać po mnie, że przytyłam. Pierwsze co, to mi się robią pyzie na twarzy i zaokrąglają ramiona i ogólnie części ciała od talii w górę. Potem tyję bardzo równomiernie i proporcjonalnie. I nawet plus 10kg od wagi w której lubiłam się najbardziej na pewno nie mam figury gruszki.
Ewentualne mnie jeszcze ten FG intryguje, bo tam buźka też się robi „puffy” i gdzieś indziej widziałam że „body becomes squarish” a ja to rozumiem ze tak równiutko tyje jakby ktoś na kompie rozszerzył obrazek i to w sumie też by do mnie pasowało.

BTW jutro planuje potestować szminki zeby cos z typem kolorystycznym moze zawezic. Na razie zobaczylam w sklepie dwa identyczne swetry: szary i bezowo-brązowy i mimo ze krój na mnie strasznie nie pasował to zrobiłam zdjęcia, ale potem przeglądając dużo innych zdjęć doszłam do wniosku, że takie zdjęcia z przymierzalni w sztucznym świetle są do niczego, bo faktycznie wyglądam raczej na ciepły typ. Z kolei jak mam zdjecia w naturalnym świetle i najlepeij robione tradycyjnym aparatem który nie ma wbudowanych żadnych upiększań twarzy itd to wydaje mi się, że jednak jestem typem chłodnym. I bądź tu mądry
silver_lining jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 20:47   #2950
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość

BTW jutro planuje potestować szminki zeby cos z typem kolorystycznym moze zawezic. Na razie zobaczylam w sklepie dwa identyczne swetry: szary i bezowo-brązowy i mimo ze krój na mnie strasznie nie pasował to zrobiłam zdjęcia, ale potem przeglądając dużo innych zdjęć doszłam do wniosku, że takie zdjęcia z przymierzalni w sztucznym świetle są do niczego, bo faktycznie wyglądam raczej na ciepły typ. Z kolei jak mam zdjecia w naturalnym świetle i najlepeij robione tradycyjnym aparatem który nie ma wbudowanych żadnych upiększań twarzy itd to wydaje mi się, że jednak jestem typem chłodnym. I bądź tu mądry
Miałam ten sam problem że zdjęciami, a natrzaskałam ich całą masę i nic z nich nie wynikało, poza tym w lustrze z reguły widzę co innego niż na zdjęciach, więc porzuciłam tę metodę. Teraz to liczę jeszcze tylko na profesjonalną analizę na żywo. Chociaż i to niczego nie gwarantuje.

Moje włosy

Stary 2020-01-17, 21:00   #2951
silver_lining
Raczkowanie

Cytat:
Miałam ten sam problem że zdjęciami, a natrzaskałam ich całą masę i nic z nich nie wynikało, poza tym w lustrze z reguły widzę co innego niż na zdjęciach, więc porzuciłam tę metodę. Teraz to liczę jeszcze tylko na profesjonalną analizę na żywo. Chociaż i to niczego nie gwarantuje.

A gdzie chcesz zrobić ta analizę? Bo ja myślałam się kopnąć na nią do Poznania (bo to najłatwiej dla mnie) ale nie mogę znaleźć żadnej stylistki/wizażystki która oferuje 12 por roku. A jak słyszę ze podchodzą do klienta indywidualnie i maja szeroki wybór włoskich tkanin to nie chce. Bo co mi po tym ze ktoś mi pokaże kilka dobrych kolorów jak potem nie będę wiedziała w sklepie czy to był ten kolor

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stary 2020-01-17, 21:07   #2952
SoftClassic
Raczkowanie

Cytat:
Golfy generalnie nie są najlepszym wyborem dla SC.
To jest pytanie, czy ta sukienka to wyjątek i przez pewne detale Ci nie leży, chociaż jest dla Twojego typu, czy też Ci nie pasuje, bo nie jesteś tym typem. Ja się dużo namierzyłam kloszowanych sukienek i spódnic i leżały na mnie raczej źle, rzadko jako tako, nigdy super (znaczy nawet jak ładnie wyglądały "na korpusie", to twarz robiła się w takich sukienkach pańciowata i smutna)
Sama nie wiem, co ja mam z tymi golfami.

Kładę tą preferencję na karb zimowego braku wyboru. Jakie SC ma możliwości w tym sezonie? Sweterki z półokrągłym dekoltem i kardigany. Do nich najczęściej i tak zakładam apaszkę na szyję. W miękkich, gładkich golfach wyglądam raczej miło... no i chroni mi właśnie szyję. Sukienek na zimę miałam do dnia dzisiejszego całe dwie sztuki, ale jednej się właśnie pozbyłam. Przeszukałam pół internetu i sukienek z zimowej kolekcji odpowiednich dla SC jest jak na lekarstwo.
Co do kiecki ze zdjęcia, to oczywiście nie ma pewności, czy w tym braku dopasowania chodzi o nią, czy raczej o mnie , ale mam wrażenie, że tym razem comma wypuściła bubla. Zazwyczaj podobają mi się ubrania tej marki, są też zwykle przyzwoitej jakości. Natomiast ta rzecz jest nieprzemyślana i tandetna, wygląda jak szmatka od Chińczyka.

Mnie się wydaje, że dużo zaleceń dla SC mi pasuje, ale jednak wątpliwości są. Szczególnie w takich momentach, kiedy niby wszystkie kryteria spełniam, ale coś nie gra.
Cytat:
Gruszka top raczej DC, albo bardziej kobiece typy urody: R i TR. Może też być G przy węższych ramionach albo SG.
O SC Greta również pisze: "tkanka tłuszczowa w pierwszej kolejności odkłada się w dolnych partiach ciała.

Ale masz rację, myślałam ostatnio również nad DC, po czym myśl... odrzuciłam. Ja po prostu jestem zbyt miękka, nie mam ani w twarzy, ani sylwetce zbyt wielu ostrości. Buzia to zaokrąglony owal, nos zaokrąglony, broda zaokrąglona, policzki zaokrąglone, usta choć nieduże, to raczej pełne. Wydaje mi się, że nawet gdybym drastycznie straciła na wadze, to nigdy nie będzie ze mnie kańciasty "patyczak".

Styl R i TR bardzo mi się podobają, jednak wydaje mi się, że po prostu w nich ginę. Nie mam też aż tak bardzo kobiecych kształtów, mimo wszystko sporo we mnie przeciwwagi yang: talia nie jest bardzo zaznaczona, biust niewielki.

Co do Gamine, to i tutaj wydaje mi się, że ilość detali, kolorów, łamań itp. po prostu by mnie przytłoczyła. Nawet w młodym wieku wyglądałam w ubraniach G dziecinnie i infantylnie, zamiast słodko i laleczkowato.

Edytowane przez SoftClassic
Czas edycji: 2020-01-17 o 21:11
Stary 2020-01-17, 21:11   #2953
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny, czytam sobie teraz opisy dla typów Kibbe ze strony sew your kibbe i tam jest napisane jak się sylwetka zmienia w momencie przybierania na wadze.

I tak DC: Excess weight shows up right away and collects from the waist down. You seem to gain weight in the hips and thighs. You rarely gain weight around the bustline. The heavier you get, the more pear-shaped you become.
SD: Heaviness is seen at the fleshiest parts of the body; the bust, hips, waist, thighs, upper arms, and especially in the face.
FG: Body tends to become stocky and square. Excess weight usually collects from the waist down, rarely above. Arms and legs tend to become thick, as does the waist and hip area. Face may become very puffy and fleshy.

I to jedno to akurat wiem. Na pewno długo nie widać po mnie, że przytyłam. Pierwsze co, to mi się robią pyzie na twarzy i zaokrąglają ramiona i ogólnie części ciała od talii w górę. Potem tyję bardzo równomiernie i proporcjonalnie. I nawet plus 10kg od wagi w której lubiłam się najbardziej na pewno nie mam figury gruszki.
Ewentualne mnie jeszcze ten FG intryguje, bo tam buźka też się robi „puffy” i gdzieś indziej widziałam że „body becomes squarish” a ja to rozumiem ze tak równiutko tyje jakby ktoś na kompie rozszerzył obrazek i to w sumie też by do mnie pasowało.

Ok, ale czy potrafisz zidentyfikować, który był lepszy - szary czy brąz? Który był bardziej twarzowy pod względem koloru?
Stary 2020-01-17, 21:13   #2954
silver_lining
Raczkowanie

Cytat:
Ok, ale czy potrafisz zidentyfikować, który był lepszy - szary czy brąz? Który był bardziej twarzowy pod względem koloru?

No właśnie nie bardzo, nie wiem czy to moje uprzedzenie czy brak obiektywności. A może muszę spróbować więcej różnych odcieni.

Stary 2020-01-17, 21:16   #2955
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie nie bardzo, nie wiem czy to moje uprzedzenie czy brak obiektywności. A może muszę spróbować więcej różnych odcieni.

Chłodny typ lepiej wygląda w szarości, ciepły w brązie, choc duzo zależy od odcienia. są chlodniejsze i cieplejsze odcienie brązów i szarości.

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2020-01-17 o 21:39
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 21:38   #2956
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A gdzie chcesz zrobić ta analizę? Bo ja myślałam się kopnąć na nią do Poznania (bo to najłatwiej dla mnie) ale nie mogę znaleźć żadnej stylistki/wizażystki która oferuje 12 por roku. A jak słyszę ze podchodzą do klienta indywidualnie i maja szeroki wybór włoskich tkanin to nie chce. Bo co mi po tym ze ktoś mi pokaże kilka dobrych kolorów jak potem nie będę wiedziała w sklepie czy to był ten kolor

Górny Śląsk/Zagłębie mnie interesują, ale jak ostatnio byłam w Polsce i dzwoniłam wcześniej po babkach oferujących taką analizę, to jedna w ogóle nie odbierała telefonu, a druga nie miała jeszcze tej usługi w ofercie.

Cytat:
Chłodny typ lepej wygląda w szarości, ciepły w brązie, choc duzo zależy od odcienia. są chlodniejsze i cieplejsze odcienie brązów i szarości.
No ja wiem na pewno, że mi lepiej w szarościach (i niebieskościach) niż brązach, ale za bardzo mnie to dalej nie prowadzi, bo z każdego typu chłodnego lub z przerwagą chłodu coś mi pasuje, a coś nie.

Moje włosy

Stary 2020-01-17, 21:41   #2957
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Górny Śląsk/Zagłębie mnie interesują, ale jak ostatnio byłam w Polsce i dzwoniłam wcześniej po babkach oferujących taką analizę, to jedna w ogóle nie odbierała telefonu, a druga nie miała jeszcze tej usługi w ofercie.

No ja wiem na pewno, że mi lepiej w szarościach (i niebieskościach) niż brązach, ale za bardzo mnie to dalej nie prowadzi, bo z każdego typu chłodnego lub z przerwagą chłodu coś mi pasuje, a coś nie.
No to pytanie, czy to muszą być naprewno chłodne błękity i szarości, czy lepiej, by miały mniejszą bądź większą domieszkę żółci (cieplejsze odcienie).
Stary 2020-01-17, 21:47   #2958
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
No to pytanie, czy to muszą być naprewno chłodne błękity i szarości, czy lepiej, by miały mniejszą bądź większą domieszkę żółci (cieplejsze odcienie).
Moim zdaniem jest mi dobrze w każdym odcieniu niebieskiego Co by raczej wskazywało na chłodny, bo ten kolor jest generalnie przeważnie chłodny, podobnie jak żółty czy brąz jest z reguły ciepły. Z tego co widziałam na przykładaniu chust to w najchłodniejszym odcieniu brązowego (które zresztą są paskudne) nie będzie mi tak dobrze jak w dowolnym odcieniu niebieskiego.

Moje włosy

Stary 2020-01-17, 21:52   #2959
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Moim zdaniem jest mi dobrze w każdym odcieniu niebieskiego Co by raczej wskazywało na chłodny, bo ten kolor jest generalnie przeważnie chłodny, podobnie jak żółty czy brąz jest z reguły ciepły. Z tego co widziałam na przykładaniu chust to w najchłodniejszym odcieniu brązowego (które zresztą są paskudne) nie będzie mi tak dobrze jak w dowolnym odcieniu niebieskiego.
A lepiej, gdyby były czyste czy raczej mniej lub bardziej złamane szarością?
Stary 2020-01-17, 21:58   #2960
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A lepiej, gdyby były czyste czy raczej mniej lub bardziej złamane szarością?
No właśnie tego to już zupełnie nie umiem ocenić. Dlatego potrzebuję spojrzenia na żywo fachowym okiem, bo zdjęcia kłamią i pewnie nawet jakbym zrobiła kolejną setkę, to nic by z tego nie wyszło. Wiem, że są też analizy on-line przez skype, ale moim zdaniem też nie ma sensu.

Moje włosy

Stary 2020-01-17, 22:03   #2961
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie tego to już zupełnie nie umiem ocenić. Dlatego potrzebuję spojrzenia na żywo fachowym okiem, bo zdjęcia kłamią i pewnie nawet jakbym zrobiła kolejną setkę, to nic by z tego nie wyszło. Wiem, że są też analizy on-line przez skype, ale moim zdaniem też nie ma sensu.
Najlepiej przyłóż skrajnie nasycony i skrajnie wyszarzały i oceń, który Cię bardziej ożywia, a który Cię wymywa.

Edytowane przez Maggie Q
Czas edycji: 2020-01-17 o 22:09
Maggie Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 22:23   #2962
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Najlepiej przyłóż skrajnie nasycony i skrajnie wyszarzały i oceń, który Cię bardziej ożywia, a który Cię wymywa.
Z moich przymiarek najlepiej mi moim zdaniem w tym na dole. No ale wiadomo, przefiltrowane przez ustawienia aparatu i ekranu, na którym to oglądamy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blue.jpg (179,0 KB, 25 załadowań)

Moje włosy

Stary 2020-01-17, 22:34   #2963
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Z moich przymiarek najlepiej mi moim zdaniem w tym na dole. No ale wiadomo, przefiltrowane przez ustawienia aparatu i ekranu, na którym to oglądamy.
No raczej czysty.
A teraz jeszcze ustal, czy lepiej w jaśniejszych czy w ciemniejszych?
Stary 2020-01-17, 22:39   #2964
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
No raczej czysty.
A teraz jeszcze ustal, czy lepiej w jaśniejszych czy w ciemniejszych?
Wydaje mi się, że w ciemniejszych, mam wrażenie, że pastelowe niebieskości są trochę zbyt mdłe.

Moje włosy

Stary 2020-01-17, 23:09   #2965
Maggie Q
Zakorzenienie

Cytat:
Wydaje mi się, że w ciemniejszych, mam wrażenie, że pastelowe niebieskości są trochę zbyt mdłe.
Możliwe, że Chłodne Lato to trafna diagnoza.
Stary 2020-01-18, 08:06   #2966
silver_lining
Raczkowanie

Cytat:
Chłodny typ lepiej wygląda w szarości, ciepły w brązie, choc duzo zależy od odcienia. są chlodniejsze i cieplejsze odcienie brązów i szarości.

Mnie to się ani ten szary ani też beżo-brąz nie podobał. Choć beżo-brąz się lepiej wtapiał w sklepowym oświetleniu
Stary 2020-01-18, 10:28   #2967
rumpleteazer
Zadomowienie

Cytat:
Zresztą w ogóle jak oglądam skany książki Kibbe Methamorphosis, to prawie w ogóle nie umiem zgadnąć, jaki typ obrazuje pani po przemianie. To jest Classik w wydaniu lat 80. KLIK, giga poduchy i rękawy, które z obecnego punktu widzenia są bardzo daleko od wspomnianej w tekście simplicity. A tu Soft Gamine KLIK, ciekawe że przed metamorfozą wygląda bardziej dziewczęco niż po.
Nie znalazłam FG i chyba nawet nie chcę wiedzieć

No ale taki to urok mody i zalecenia Kibbe trzeba z każdą jej zmianą reinterpretować.
Niezła ta pani classic chociaż dość skromnie wygląda jak na kogoś, kto miał zrobioną metamorfozę w tamtych czasach.

Co do robienia zdjęć do analizy kolorystycznej, też poległam. Na pewno nie pomogło mi to w niczym, a nawet trochę "zamąciło".
Stary 2020-01-18, 11:09   #2968
SoftClassic
Raczkowanie

Cytat:
Co do robienia zdjęć do analizy kolorystycznej, też poległam. Na pewno nie pomogło mi to w niczym, a nawet trochę "zamąciło".
Dokładnie. Moja koleżanka mi truła, że mam przefarbować włosy na rudo, ponieważ posiadam jedno zdjęcie z przeszłości, gdzie faktycznie byłam ruda (błąd życia!) i wyglądam na nim bosko. Ale: ono było robione wieczorem, kiedy słońce zachodziło i wywołało wrażenie, że mam złocistą cerę, która pasuje do tych miedzianych włosów. W rzeczywistości jestem typem chłodnym i rzadko w życiu tak źle wyglądałam, jak we włosach pofarbowanych henną.
Zauważyłam też, że zdjęcia ocieplają zazwyczaj obraz i do analizy kolorystycznej nadają się jednak rzadko.
Natomiast są fenomenalne do oceniania, czy dany krój i wzór nam pasują . Tu widać z kolei o wiele więcej niż w lustrze, co dany fason lub wzór robią z sylwetką i twarzą.
Stary 2020-01-18, 11:32   #2969
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Możliwe, że Chłodne Lato to trafna diagnoza.
Sądzę, że to jedna z najbardziej prawdopodobnych opcji, ale nie pasuje mi do niej fakt, że skrajnie zimna, wrzosowo-liliowy lakier do ust Lavender Pop Catrice nie wyglądał na mnie naturalnie, jedynie jego domieszka do chłodnej różowej pomadki była ok.

Cytat:
Dokładnie. Moja koleżanka mi truła, że mam przefarbować włosy na rudo, ponieważ posiadam jedno zdjęcie z przeszłości, gdzie faktycznie byłam ruda (błąd życia!) i wyglądam na nim bosko. Ale: ono było robione wieczorem, kiedy słońce zachodziło i wywołało wrażenie, że mam złocistą cerę, która pasuje do tych miedzianych włosów. W rzeczywistości jestem typem chłodnym i rzadko w życiu tak źle wyglądałam, jak we włosach pofarbowanych henną.
Zauważyłam też, że zdjęcia ocieplają zazwyczaj obraz i do analizy kolorystycznej nadają się jednak rzadko.
Natomiast są fenomenalne do oceniania, czy dany krój i wzór nam pasują . Tu widać z kolei o wiele więcej niż w lustrze, co dany fason lub wzór robią z sylwetką i twarzą.
U mnie jeszcze zdjęcia łagodzą jaskrawość i odcinanie się wielu pomadek, które w lustrze są za mocne dla mojej urody. Dobrze oddają tylko jak fatalnie mi w ciemnych, bordowych pomadkach.
Co do outfitów to było już kiedyś pisane, że metodę robienia zdjęć stosują też niektórzy styliści zanim wypuszczą celebrytów do ludzi.

Moje włosy

Stary 2020-01-18, 12:04   #2970
susabee
Zakorzenienie

Chimay- Ty raczej jesteś typem chłodnym, bo ten ciepły kolor na brodzie to chyba lampa, czy podkład? (wydawało mi się, że go nie używasz... ). Moja szyja jest zdecydowanie bardziej cieplejsza w odcieniu, bardziej beżowa, ale nie żółta.

Lojra- mam tak samo z tym makijażem; od lat kupuję wyłącznie matowe cienie, w dodatku prawie tylko średni brąz (ciepły) i jasna morela/łosoś/ brzoskwinia, ponieważ tylko te odcienie ładnie się wpasowują i podkreślają oczy (jak również ciemnoszara kreska, roztarta), a usta u mnie nie mogą być jaskrawe i najlepiej wypadają w kolorach zbliżonych do naturalnego i o ile tutaj niewielki błysk wygląda jeszcze nieźle, tak na oczach już nie- zrezygnowałam nawet z delikatnego rozświetlenia pod łukiem brwiowym, ale to może dlatego, że nie znalazłam odpowiedniego cienia, tak jak kiedyś Guerlain w subtelnym, jasnozłotym, ale jakby neutralnym połysku.

Czy Greta sugeruje w tych swoich kolażach eteralowych także rodzaj perfum (niektóre zdjęcia pochodzą z reklamy perfum, ale czasem jest tylko zdjęcie flakonika)

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2020-01-18 o 12:29
susabee jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera, piegi, przetłuszczanie, suchość

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 9 (0 użytkowników i 9 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości