Nie rośnie mi ząb.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-16, 14:03   #1
ilooveyou
Raczkowanie
 
Avatar ilooveyou
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 218

Nie rośnie mi ząb..


Mam 15 lat, około 2 lata temu ruszał mi sie ząb i to mocno, wydawało się że został mi mleczak. poszłam do dentysty i była jakas młoda, powiedziała ze to mleczak i na pewno odrośnie, wyrwała mi go. Teraz po około 2 latach ten ząb dalej mi nie rośnie, czy on był stały?
Nie wydawał się taki bo mocno sie ruszał, praktycznie sam już wypadał. Nie widać tego AŻ tak bo to dolna piątka, no ale jednak..
Mam się martwić czy dalej cierpliwie czekać..
ilooveyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 13:48   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Nie rośnie mi ząb..

Jeśli nie ma Pani problemów z przyzębiem i wszystkie inne zęby są stabilne to prawdopodobnie był to ząb mleczny. Być może nie ma Pani zawiązka zęba stałego i dlatego nowa piątka nie wychodzi. Najczęściej braki zawiązków zębów stałych występują w przypadku górnych dwójek i dolnych piątek. Ostatecznie diagnozę można postawić w oparciu o cyfrowe zdjęcie panoramiczne RTG. Co można robić? Warto zabezpieczyć miejsce, gdzie brakuje zęba, pod implant, który będzie mogła Pani wszczepić po 18-tych urodzinach. W przeciwnym razie wyrzynające się siódemka i ósemka mogą przesunąć się i wypełnić lukę po piątce. Wtedy trzeba będzie ortodontycznie odtwarzać przestrzeń, by wszczepić implant. Prawidłowe ułożenie zębów w triadach jest ważne dla prawidłowego zgryzu. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.