Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Część V - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-07, 07:54   #4981
kassia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 133
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
najlepiej pomaluj na ten brąz. jak użyjesz farby ciemny lub średni blond to dopiero wtedy wyjdzie ci średni brąz, który się zmyje do jasnego brązu. najwyżej się trochę zmyje i będziesz mogła wrócić do rudości . ja miałam z rudościami tak, że co kilka miesięcy napadało mnie na powrót do natury, wtedy farbowałam włosy na ciemno. zazwyczaj nie wytrzymałam nawet miesiąca, bo widziałam że lepiej się czułam i wyglądałam w rudości, wszyscy komentowali jak mi pasował rudy i krzywdę sobie zrobiłam...
Mi właśnie też wszyscy mówią, że nie wyobrażają sobie mnie w innych niż rude włosach. Ale ja mam dość jakiegokolwiek farbowania. Strasznie mi wypadały włosy, a poza tym rudy szybko się spiera i po 2 tygodniach nie ma już takiego efektu.
Coś pokombinuję. Już raz zapuszczałam, ale wytrzymałam 5 miesięcy i wróciłam do rudego i zaraz po farbowaniu żałowałam. wyszło wtedy nierówno i włosy w okropnym stanie.
Co do henny próbowałam.Ale słabo chwytała mi włosy i podczas farbowania bolała mnie głowa. Nie wiem dlaczego, ale aż do mdłości. Farbowałam 4 razy khadi i za każdym razem było tak samo.
Mam nadzieję, że tym razem wytrwam bez farbowania odrostów. Chciałabym wkońcu zobaczyć jaki mam naturalny kolor bo nie pamiętam. Najpierw miałam ciemny odrost a teraz się on rozjaśnia. Może jak już będę miała tylko naturalki to spróbuje jakiś płukanek ziołowych, czy też farbowania rabarbarem..
kassia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 09:15   #4982
mikeneko
Przyczajenie
 
Avatar mikeneko
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Wink Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja już dawno powinnam do Was dołączyć!

Farbowałam włosy przez 8 lat na różne dzikie kolory, ostatnie farbowania były na czarno, później rozjaśniaczem wróciłam do blondu i postanowiłam we wrześniu 2012 znowu się na czarno zafarbować i.. dostałam uczulenia na farbę.
Straciłam strasznie dużo włosów wtedy i długo rany leczyłam, ale od tego momentu nie zafarbowałam już ani razu włosów. Problem polega niestety na tym, że mój naturalny kolor to blond i dość zabawnie wyglądam z moim blond odrostem i czarnymi końcami
Nie farbuję od 13 miesięcy, mój odrost to zaledwie 13 cm, próbuje przyśpieszać wzrost włosów, ale prawie nic nie działa.
W zeszłym miesiącu zebrałam się na odwagę i ścięłam część przepalonych końcówek i marzę już o momencie, kiedy odrost będzie na tyle duży, żebym mogła wszystkie farbowańce ściąć!
Mysle, ze nigdy nie pofarbowalabym naturalnego blondu na czerń. Bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcie Twoich wlosow! Ostatnio mam bardzo duże zainteresowanie w blondach.
mikeneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 09:46   #4983
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez mikeneko Pokaż wiadomość
Mysle, ze nigdy nie pofarbowalabym naturalnego blondu na czerń. Bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcie Twoich wlosow! Ostatnio mam bardzo duże zainteresowanie w blondach.
Ależ ja się nie farbowałam od razu na czarny, moje włosy przeszły chyba wszystkie takie standardowe kolory (blondy, czerwienie, fiolety, brązy i czerń). Bardzo dużo zdjęć jest na moim blogu, a teraz wyglądam tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_4337.jpg (32,6 KB, 153 załadowań)
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 09:58   #4984
mikeneko
Przyczajenie
 
Avatar mikeneko
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Ależ ja się nie farbowałam od razu na czarny, moje włosy przeszły chyba wszystkie takie standardowe kolory (blondy, czerwienie, fiolety, brązy i czerń). Bardzo dużo zdjęć jest na moim blogu, a teraz wyglądam tak:
Kolor jest piękny i chyba trochę jaśniejszy od mojego. Ja sama cieszę sie, ze nie zrezygnowalam. Nie miałam uczulenia, ale walka z tymi włosami była przygnębiająca. Nigdy tez nie moge być pewna czy takiego uczulenia nie dostane tak jak w Twoim przypadku.
mikeneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 12:23   #4985
kassia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 133
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Dziewczyny mogłybyście mi pomóc ocenie koloru moich naturalnych włosów? Ja sama nie mam już pojęcia jaki to odcień. Czy warto je zapuszczać czy jednak dalej farbować na rudo? A i czy znacie jakąś farbę zbliżoną kolorem do moich odrostów? Może jakbym zafarbowała te rude to łatwiej byłoby mi zapuścić naturalne. Bardzo Was proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1rudy.jpg (124,6 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3rudy.jpg (103,1 KB, 80 załadowań)
kassia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 12:27   #4986
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez kassia9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mogłybyście mi pomóc ocenie koloru moich naturalnych włosów? Ja sama nie mam już pojęcia jaki to odcień. Czy warto je zapuszczać czy jednak dalej farbować na rudo? A i czy znacie jakąś farbę zbliżoną kolorem do moich odrostów? Może jakbym zafarbowała te rude to łatwiej byłoby mi zapuścić naturalne. Bardzo Was proszę o pomoc.

Farba z 1 po przecinku(jeden to popiel ktory zneutralizuje rudy)
Natura masz na poziomie 7-6 ciezko ocenic
lepiej brac 7 zeby nie wyszlo za ciemno

tzn 7,1

ewentualnie kup plukanke niebieska

widze po Twoich brwiach ze lepiej bedzie zapuszczac naturalne

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2013-11-07 o 12:28
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 12:59   #4987
kassia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 133
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

anusia1990 bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Obecnie mieszkam w Irlandii i nie orientuję się czy znajdę tu niebieską płukankę, ale najwyżej z Polski ściągnę.
Chyba dziś przejdę się w poszukiwaniu farby. Mam tylko nadzieję, ze zielone włosy mi nie wyjdą
A stosujecie jakieś wcierki, albo preparaty na przyspieszenie porostu włosów?? Ja zastanawiam się nad kozieradką.
kassia9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 13:03   #4988
mikeneko
Przyczajenie
 
Avatar mikeneko
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez kassia9 Pokaż wiadomość
anusia1990 bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Obecnie mieszkam w Irlandii i nie orientuję się czy znajdę tu niebieską płukankę, ale najwyżej z Polski ściągnę.
Chyba dziś przejdę się w poszukiwaniu farby. Mam tylko nadzieję, ze zielone włosy mi nie wyjdą
A stosujecie jakieś wcierki, albo preparaty na przyspieszenie porostu włosów?? Ja zastanawiam się nad kozieradką.
Naturalny kolor pewnie bedzie jaśniejszy, gdy trochę podrosna. Tak samo bylo z moimi włosami sprawdź sobie zdjęcie, które dodalam wczoraj.

Edytowane przez mikeneko
Czas edycji: 2013-11-07 o 13:10
mikeneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 13:33   #4989
kassia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 133
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez mikeneko Pokaż wiadomość
Naturalny kolor pewnie bedzie jaśniejszy, gdy trochę podrosna. Tak samo bylo z moimi włosami sprawdź sobie zdjęcie, które dodalam wczoraj.
a Ty po prostu z dnia na dzień przestałaś farbować? I te rude aż tak Ci pojaśniały (4 zdjęcie)? ja mam taki problem, że mam bardzo krótkie włosy i nie mam nawet jak ich związać czy upiąć, żeby nie straszyć odrostem i spranym kolorem.
Poza tym teraz moje włosy nie wyglądają zbyt dobrze a ja nie czuję się przez to zbyt pewnie.
kassia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 14:13   #4990
mikeneko
Przyczajenie
 
Avatar mikeneko
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez kassia9 Pokaż wiadomość
a Ty po prostu z dnia na dzień przestałaś farbować? I te rude aż tak Ci pojaśniały (4 zdjęcie)? ja mam taki problem, że mam bardzo krótkie włosy i nie mam nawet jak ich związać czy upiąć, żeby nie straszyć odrostem i spranym kolorem.
Poza tym teraz moje włosy nie wyglądają zbyt dobrze a ja nie czuję się przez to zbyt pewnie.
Tak. Na początku odrost był widoczny, ale po pewnym czasie granica pomiędzy naturalnymi i farbowanymi przypominała ombre. Farbowane włosy tez trochę doszły do siebie więc nie wyglądało to aż tak źle. Miały taki wyprany pomarańczowy kolor.
Nawet jeżeli mialabys długie włosy to odrostow nie ukryjesz, a ten okres zapuszczanie możesz przetrwać tak, jak ja. Mysle, ze farbowanym rudzielcom najłatwiej jest wrócić do własnego koloru bez żadnego farbowania niż w przypadku blondu czy czerni. Możesz tez spróbować myć włosy jakimś szamponem przeciwlupiezowym. Ruda farba napewno nie da sobie z nim rady.
mikeneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 18:28   #4991
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez kassia9 Pokaż wiadomość
anusia1990 bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Obecnie mieszkam w Irlandii i nie orientuję się czy znajdę tu niebieską płukankę, ale najwyżej z Polski ściągnę.
Chyba dziś przejdę się w poszukiwaniu farby. Mam tylko nadzieję, ze zielone włosy mi nie wyjdą
A stosujecie jakieś wcierki, albo preparaty na przyspieszenie porostu włosów?? Ja zastanawiam się nad kozieradką.
nie wyjda zielone
zielony wychodzi z polaczenia zolci i niebieskiego

najlepiej jakbys pomalowala farbowance jakas farba 7,1 a potem robiła sobie plukanki, z czasem wszystko pieknie sie wyrowna

ja jestem na poczatku zapuszczania swoich jak bede miala tak duzy odrost jak Ty to tez pomaluje farbowance
tylko ze ja mam zolty blond i posilkuje sie fioletem
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 20:01   #4992
swan999
Zakorzenienie
 
Avatar swan999
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 156
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

kassia9 na pewno farbowańce Tobie zjaśnieją
Ja miałam intensywną czerwień na włosach, a w tym momencie po tym kolorze nie ma ani śladu, wymył się do rudego blondu. I teraz z moimi naturalnymi wygląda jak ombre
__________________
Zapuszczam długie włosy!
cel: do talii

http://DKMS.pl

Edytowane przez swan999
Czas edycji: 2013-11-07 o 20:14
swan999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 20:31   #4993
kassia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 133
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Dzięki dziewczyny za wsparcie
Ja właśnie byłam na rozeznaniu w Boots (Irlandia) i z takich farb jakie polecacie są jedynie:
L'oreal Recital Preference 7.1
Garnier Olia Permanent Hair Colour 7.0
Color Mask 750 lub 700 lub 665.
Polecacie którąś? a może lepiej jakaś dostępna w Polsce to bym zamówiła?
Przepraszam za ilość pytań, ale dzięki Wam i Waszym odpowiedziom wiem jak dążyć do celu

kassia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 09:02   #4994
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez kassia9 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wsparcie
Ja właśnie byłam na rozeznaniu w Boots (Irlandia) i z takich farb jakie polecacie są jedynie:
L'oreal Recital Preference 7.1
Garnier Olia Permanent Hair Colour 7.0
Color Mask 750 lub 700 lub 665.
Polecacie którąś? a może lepiej jakaś dostępna w Polsce to bym zamówiła?
Przepraszam za ilość pytań, ale dzięki Wam i Waszym odpowiedziom wiem jak dążyć do celu
jesli juz sie decydujesz na farby drogeryjne (nie fryzjerskie)
to tylko L'oreal Recital Preference 7.1

po garnierze bedzie cieplo


kup profeske
np matrix 7A plus woda 3% miesza sie 1:1

ze sklepowymi roznie wychodzi


tutaj na 6a
z doswiadczenia wiem ze matrixy wychodza ciemno wiec lepiej brac 7

http://zwyczajnienic.blogspot.com/20...prawienie.html

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2013-11-08 o 09:13
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 13:34   #4995
panthher
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 647
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez lilith691 Pokaż wiadomość
Koszmarne swędzenie, lekkie opuchnięcie i drugiego dnia po farbowaniu zrobiły mi się rany, które się sączyły przez kolejne ok. 2 miesiące. Po poprzednim farbowaniu swędziała mnie mocno głowa, zrobiło się kilka maleńkich ranek, wypadło troche więcej włosów, ale bez tragedii.
Z tego co czytałam to alergia może się pojawić przy każdym farbowaniu, nie tylko przy pierwszym. U mnie pojawiła się akurat po ciąży i myślę, że miała z nią związek, bo wtedy sporo rzeczy zaczęło mnie uczulać/podrażniać.
A jak to u Ciebie wyglądało?
Wiesz, że nie możesz robić tatuaży z henny takiej czarnej?
Mnie poza tym uczula henna do brwi :/
Nie miałam ran, ale skora głowy wyglądała jakbym wyszła z ognia-takie charakterystyczne zniekształcenia + za uszami tak samo (niestety to było trochę widoczne). Cały kark popuchnięty, nie mogłam głowy do tyłu odchylić, okropne swędzenie i multum tabletek na odczulenie
U mnie uczulenie ukazało się w 2 klasie podstawówki o ile dobrze pamiętam, właśnie po zrobieniu tatuażu z henny:P Rok wczesniej mialam także tatuaż, ale nie mialam zadnych problemow. Potem przez całe gimnazjum farbowałam włosy, bo "jak to tak, z odrostami chodzic , w czarnym mi ładnie"
Teraz jestem w 2 klasie LO, włoski mam już całe odrośnięte.
panthher jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 13:37   #4996
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

No ja jestem w trakcie, ale moje włosy rosną 1cm miesięcznie i za nic w świecie nie chcą więcej

Wysłane z mojego Full AOSP on Rk29sdk przy użyciu Tapatalka
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 16:07   #4997
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Arrow Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Zapraszam do nowej części.

Link do VI części https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=727067
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.