Spalona skóra głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-19, 11:53   #1
Solhi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5

Spalona skóra głowy


Witam
Szukam pomocy i skutecznej rady, może ktoś miał podobny problem...
Od paru lat farbuję włosy na platynowy blond tzn nie farbuje włosów na całej długości tylko robię odrosty, średnio co 4 tygodnie, niestety po ostatnim farbowaniu odrostów po umyciu głowy skóra w niektórych miejscach była bardzo bardzo czerwona, (dodam że po nałożeniu farby szczypała mnie skóra ale u mnie to objaw normalny ponieważ za każdym razem tak sie działo a po 5-10 min przestawało szczypać a po umyciu głowy skóra wracała do normy i była w idealnym stanie). Teraz nie wiem co robic bo mija juz miesiąc od farbowania a skóra jak była czerwona tak jest, wygląda jak poparzona i łuszczy się i czasem swędzi proszę o pomoć i radę czym odbudować tą spaloną skórę głowy, czym nawilżać, co stosować bo już trace rozum z góry uprzejmie dziękuję
Solhi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:01   #2
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: Spalona skóra głowy

Idz do dermatologa to przepisze ci masc na te uczulenie, nie sa one drogie a pomagaja.
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:08   #3
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Spalona skóra głowy

Jak przeczytalam tytul posta to az mnie ciarki przeszly brrr
Tez sie zgadzam to musi zobaczyc lekarz, mam nadzieje ze wlosy na glowie sie trzymaja i nie zamierzają wypasc
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 12:51   #4
Solhi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Spalona skóra głowy

byłam u dermatologa to co mi przepisał tylko podrażniło moją skórę bo jak posmarowałam to piekielnie szczypało, jedyne co działa kojąco to siemie lniane, działa nawilżająco i skórka która się złuszcza w tych czerwonych miejscach ładnie odmięka ale niestety czerwone miejsca zostają dlatego szukam jakiegoś rozwiązania jak zagoić tą czerwoną skórę, trace już cierpliwość, na szczęście włosy nie ucierpiały są długie jak były i lśniące ale ta skóra istny dramat
Solhi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 13:22   #5
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: Spalona skóra głowy

Sama na wlasna reke bym nic nie robila, jezeli nie pomaga ci te lekarstwo to idz jeszcze raz do lekarze i mu wytlumacz ze nie dziala a tylko pogorszylo sprawe napewno cos innego przepisze
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 13:27   #6
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Spalona skóra głowy

oto moj watek sprzed paru miesiecy:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=86016
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 13:50   #7
Solhi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Spalona skóra głowy

Sylwio bardzo ogromnie dziękuję za informacje, napisz proszę jak długo trwała twoja udręka i od jakiego środka zaczełaś leczenie skóry głowy.
Solhi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 13:57   #8
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Spalona skóra głowy

Moja udreka trwala okolo 4 tyg-glowa przestala swedziec, skora się zluszczyla samoistnie, strupki zeszły, juz o tym zapomnialam. Nie drap skory, nie podgrzewaj jej intensywnie suszarką, na pewno wszystko samo zniknie. Moja kolezanka miala podobnie-u niej tez nie bylo sladu. Bedzie ok, zobaczysz.jesli jednak niepokoi Cię czas, zasiegnij porady lekarza.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 13:58   #9
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Spalona skóra głowy

Nic nie stosowalam na skore glowy-tak tez poradzila fryzjerka - oczywiscie juz NOWA fryzjerka
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 14:16   #10
Solhi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Spalona skóra głowy

Sylwio a czy na tych czerwonych miejscach narastała ci skóra coś w rodzaju łupieżu?bo mi narasta w błyskawicznym tempie np dziś umyję głowę, skóra jest czerwona a pod wieczór widzę ze na tych czerwonych miejscach pojawia się łupież, więc go delikatnie zdrapuję no i znów pojawia sie czerwona skóra, przez parę dni w ogóle nie zdrapywałam to mi bardzo narosło a jaki przebieg miało to u Ciebie?W swoim wątku sprzed paru miesiecy napisałaś żę włosy mają co prawda lekko żółtawy kolor,(ale od czego? zmieniłaś może farbę? napisz proszę na jaką ponieważ ja też niestety będę zmuszona zmienić, chociaz na razie to w ogóle mogę wybić sobie z głowy farbowanie) ale daję jakoś radę i neutralizuję ten ton szamponem salonowym Loreal Gloss Color w odcieniu beżu.
Do tego dochodzi Wax, maska, ampułki oraz szampon Absolut Repair oraz fluid Oleo Relax Kerstase i serum olejkowe Alfaparf. czy te specyfiki które tu wymieniłas też pomagaja na skórę głowy?
Solhi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 14:32   #11
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Spalona skóra głowy

jeżeli to co przpisał dermatolog nie pomaga to przejdz sie jeszcze raz do niego i powiedz jakie skutki wywołuje to lekarstwo, moze po prostu jestes uczulona na jakiś skladnik, zawsze warto też zasięgnąć porady innego lekarza.
i na pewno nie pomoge kosmetyki które wymieniłas, bo sa one przeznaczone do włosów, a tu definitywnie potrzebne jest leczenie, to tak samo nie przejdzie, no i oczywiście radze skonczyć z drastycznym rozjaśnianiem włosów, bo skóra raz potraktowana w ten sposób przez farbe pozniej bedzie wrażliwsza na poparzenia itp.
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 14:38   #12
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Spalona skóra głowy

Rozjasnialam glowe w salonie-wszystko opisalam w moim poscie-zmieniali farby. Byla to zle przeprowadzona dekoloryzacja

mnie tez narastala sucha luszczaca sie skora, ktora potem odpadala jakby 'platami'. Jesli skora swedzi, oznacza to ze sie goi. Skora przestala swedziec po 2 tygodniach, i zluszczyla sie po 4 tyg.
Gdy jednak nadal Cie piecze, idz ponownie do lekarza moze do innego tym razem?
preparaty ktore wymienilam dzialaja raczej na odzywienie wlosow, choc wax ma tez pozytywny wplyw na skorę.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 14:57   #13
Solhi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Spalona skóra głowy

Sylwio nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłaś, jestem Ci ogromnie wdzięczna, cieszę się żę twoja skóra się zagoiła i po cichu liczę na to że i moja "znormalnieje" jeszcze raz Ci dziękuje że poswięciłaś mi uwagę bużka
Solhi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 15:07   #14
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Spalona skóra głowy

bede trzymac kciuki
jakby co, to pytaj
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-19, 15:34   #15
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Spalona skóra głowy

na pewno twoja skóra znormalnieje tylko na to potrzeba troche wiecej czasu niz np na zagojenie sie reki ktora bedzie w tym samym stanie, tylko musisz pamietać ze teraz bedzie juz ona wrażliwsza i podatniejsza na takie rzeczy
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-01, 19:25   #16
Mimi75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: Spalona skóra głowy

Witam
Prosze o pomoc i rade. Wczoraj bylam u fryzjera na zdjeciu koloru z rudego i farbowaniu na blond , masakrycznie piekla mnie skora glowy , po 7 godz. u fryzjera zaczelo cos cieknac a juz rano mialam jedna wielka masakre , strupy ogromne, posklejane wlosy , cala glowa obolala. Czy to jest od zdejmowania koloru czy od farby(kemon) czy fryzjer nawalił ktory skasował mnie na 1000zl , bo taki mial byc super. Jestem zalamana, bylam rano u lekarza dostalam antybiotylk i inne specyfiki ale moze ktos wie jak mozna jeszcze złagodzic to szybciej domowymi sposobami:-(((((( boje sie ze mi wypadnie 3/4 włosow.
Mimi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 08:28   #17
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Spalona skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Mimi75 Pokaż wiadomość
Witam
Prosze o pomoc i rade. Wczoraj bylam u fryzjera na zdjeciu koloru z rudego i farbowaniu na blond , masakrycznie piekla mnie skora glowy , po 7 godz. u fryzjera zaczelo cos cieknac a juz rano mialam jedna wielka masakre , strupy ogromne, posklejane wlosy , cala glowa obolala. Czy to jest od zdejmowania koloru czy od farby(kemon) czy fryzjer nawalił ktory skasował mnie na 1000zl , bo taki mial byc super. Jestem zalamana, bylam rano u lekarza dostalam antybiotylk i inne specyfiki ale moze ktos wie jak mozna jeszcze złagodzic to szybciej domowymi sposobami:-(((((( boje sie ze mi wypadnie 3/4 włosow.
albo uczulenie, albo oparzenie chemiczne. A zaczęło się już u fryzjera i nie przerwał ?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 09:32   #18
Mimi75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: Spalona skóra głowy

Tak juz w trakcie nakladania mnie piekla glowa masakrycznie, myslalam ze zemdleje tak mi bylo slabo.
Mimi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-30, 12:58   #19
klaudia55509
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Spalona skóra głowy

Dermatolog
__________________
<ciach_reklama>
klaudia55509 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 09:28   #20
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Spalona skóra głowy

Tak, przyda się rada po roku
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-01 10:28:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.