Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-23, 09:51   #1
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323

Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?


Witam.
Mam taki problem:
Włosy miałam ciemnofioletowe, coś na poziomie 3. Moim wymarzonym kolorem jest bardzo jasny, mroźny blond - niemalże biały.
Rozjaśniłam je do poziomu jakoś tak 10, i tutaj pojawia się problem. W założeniu kolor powinien wyjść żółty lub pomarańczowy, tymczasem jest on różowy, taki różowo-rudy (na zdjeciach bardziej rudy, ale uwierzcie mi na słowo, to badziej róż).
Jak "zdjąć" ten róż? Powinnam wziąć coś z zielenią, jednakże nie widziałam takich zielonych blondów ani płukanek,kupiłam tez farby 'na zapas" 12.1 z RR Line (gdzie u nich w palecie ta .1, zamiast być popielata, czyli niebieska, jest na kole jako zieleń o.O)

Co zrobić? Farbować tą 12.1 na 9%?
Dodaje takze zdjecie palety RR.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1823.JPG (65,9 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0_0_productGfx_0fde6f44535921d69ff91bab9030bcbd.jpg (148,1 KB, 16 załadowań)
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 10:24   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?

Ciężka sprawa, bo włosy po przejściach. Nawet doświadczony fryzjer nie przewidzi rezultatu

Wydaje mi się, że skoro chcesz jasny blond, prawie biały to musisz jeszcze podjaśnić włosy kąpielą do żółtego. Dopiero potem tonować farbą (ale już nie superblond)

Nakładając superblondy popielate albo typowo z zielenią możesz przegiąć w drugą stronę. Włosy mogą stać się ciemniejsze i bure.

A skoro masz farbę 12.1 to może próba gdzieś na wąskim pasemku, najlepiej spod spodu? Niby testy pasemkowe nie do końca odzwierciedlają efekt na całej głowie, ale na Twoim miejscu bym nie ryzykowała kładzenia na całość.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Zielonkawy superblond ma Wella Koleston 12/22 (oni mają swoją numerację, 2 to matowy, z zielonym pigmentem)
Przetestowałam, na zżółkniętych włosach wychodził glon, możliwe, że na różowawych dałby sobie radę z neutralizowaniem.
Musiałabyś precyzyjnie nakładać tylko na te różowe partie. Na bardziej żółte coś z fioletem.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 10:51   #3
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?

Mysle, ze na rozowy odcien, odcien 0,1 czyli niebieski, wyjdzie raczej fiolet, czyli mozesz wrocic do punktu wyjscia.
Ja bym raczej typowala na odcienie 0,31 (zolty z niebieskim, czyli zielony odcien)
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 10:24   #4
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Ciężka sprawa, bo włosy po przejściach. Nawet doświadczony fryzjer nie przewidzi rezultatu

Wydaje mi się, że skoro chcesz jasny blond, prawie biały to musisz jeszcze podjaśnić włosy kąpielą do żółtego. Dopiero potem tonować farbą (ale już nie superblond)

Nakładając superblondy popielate albo typowo z zielenią możesz przegiąć w drugą stronę. Włosy mogą stać się ciemniejsze i bure.

A skoro masz farbę 12.1 to może próba gdzieś na wąskim pasemku, najlepiej spod spodu? Niby testy pasemkowe nie do końca odzwierciedlają efekt na całej głowie, ale na Twoim miejscu bym nie ryzykowała kładzenia na całość.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Zielonkawy superblond ma Wella Koleston 12/22 (oni mają swoją numerację, 2 to matowy, z zielonym pigmentem)
Przetestowałam, na zżółkniętych włosach wychodził glon, możliwe, że na różowawych dałby sobie radę z neutralizowaniem.
Musiałabyś precyzyjnie nakładać tylko na te różowe partie. Na bardziej żółte coś z fioletem.
Dzięki za pomoc co do farby. Niestety moje włosy nie wytrzymają kolejnego rozjaśnienia - już teraz są w stanie agonalnym, a ja nie chcę za długo chodzić z takim okropnym różem. Popatrzyłabym także wśród innych farb, czy trafią się jakieś zielone, jesli nie, no to trudno - wybiorę już tą. Nieuniknione będzie dalsze farbowanie, jesli chcę biel, jednakże muszę odczekać przynajmniej z miesiąc.

Cytat:
Napisane przez Yoriko 96 Pokaż wiadomość
Mysle, ze na rozowy odcien, odcien 0,1 czyli niebieski, wyjdzie raczej fiolet, czyli mozesz wrocic do punktu wyjscia.
Ja bym raczej typowala na odcienie 0,31 (zolty z niebieskim, czyli zielony odcien)
Boję się, że taki beżowy wyszedłby zbyt ciepło.
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 10:48   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc co do farby. Niestety moje włosy nie wytrzymają kolejnego rozjaśnienia - już teraz są w stanie agonalnym, a ja nie chcę za długo chodzić z takim okropnym różem. Popatrzyłabym także wśród innych farb, czy trafią się jakieś zielone, jesli nie, no to trudno - wybiorę już tą. Nieuniknione będzie dalsze farbowanie, jesli chcę biel, jednakże muszę odczekać przynajmniej z miesiąc.



Boję się, że taki beżowy wyszedłby zbyt ciepło.
Rozumiem doskonale. Jakbyś dorwała gdzieś w hurtowni, którąś z ampułek:
-By Fama Structural KLIK lub
-Alfaparf Semi Di Lino Diamante Illuminating Essential Oil KLIK
to serdecznie Ci polecam. Kupowałam je na sztuki za ok 6 zł za By Fama, Alfa ok 8. Solo u mnie się nie sprawdzały, za to odrobina dodana do maseczki działała rewelacyjnie. Włosy, które były szykowane do ścięcia, stały się gładkie i miękkie. Oczywiście jak już są rozdwojone i połamane to ratunku nie ma. Taka bomba nawilżająca połączona z dobrą maską emolientową może Twoim pomóc przetrwać.

Alfaparf są odkręcane, By Fama warto sobie przelać. Wydajność przy takiej metodzie ogromna.
Inne Alfy powinny działać podobnie.

A co do zieleni: płukanek chyba nie ma na rynku, są za to tonery (tylko trzeba sprawdzić barwniki)
Zawsze możesz użyć taniej i sprawdzonej metody Kilka cm karbowanej bibuły, słoiczek, wrzątek. Jak przestygnie to można rozcieńczyć w misce albo dodać do maseczki. Przynajmniej zobaczysz jak po tonowaniu zielenią ten róż się zmieni.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Mogłabyś jeszcze płukania w pokrzywie spróbować, ale jest ryzyko, że dodatkowo wysuszy włosy.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-03-24 o 10:43
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 10:50   #6
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Rozumiem doskonale. Jakbyś dorwała gdzieś w hurtowni, którąś z ampułek:
-By Fama Structural KLIK lub
-Alfaparf Semi Di Lino Diamante Illuminating Essential Oil KLIK
to serdecznie Ci polecam. Kupowałam je na sztuki za ok 6 zł za By Fama, Alfa ok 8. Solo u mnie się nie sprawdzały, za to odrobina dodana do maseczki działała rewelacyjnie. Włosy, które były szykowane do ścięcia, stały się gładkie i miękkie. Oczywiście jak już są rozdwojone i połamane to ratunku nie ma. Taka bomba nawilżająca połączona z dobrą maską emolientową może Twoim pomóc przetrwać.

Alfaparf są odkręcane, By Fama warto sobie przelać. Wydajność przy takiej metodzie ogromna.
Inne Alfy powinny działać podobnie.

A co do zieleni: płukanek chyba nie ma na rynku, są za to tonery (tylko trzeba sprawdzić barwniki)
Zawsze możesz użyć taniej i sprawdzonej metody Kilka cm karbowanej bibuły, słoiczek, wrzątek. Jak przestygnie to można rozcieńczyć w misce albo dodać do maseczki. Przynajmniej zobaczysz jak po tonowaniu zielenią ten róż się zmieni.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Mogłabyś jeszcze płukania w pokrzywie spróbować, ale jest ryzyko, że dodatkowo wysuszy włosy.
Kuuurczę, pomysł z tą bibułą nie jest taki głupi, i nie musiałabym jeździć po mieście w poszukiwaniu akurat tych farb. Wypróbuję to jeszcze dzisiaj, niedługo. Gdyby wyszedł mi kurczak czy żółć, wiedziałabym co robić, a tak nagle kończę z różem...
Poza tym, cenowo ten koleston też nie wychodzi tanio - farba 60ml, zakładając, że 1:1,5 albo 1:2, to i tak nawet 2 opakowania niezbyt ratują.

O pokrzywie też myślałam, ale wydaje mi się, że bibuła jest bardziej sprawdzonym sposobem.
Na razie żeby ogarnąć to siano, albo i nawet nie siano tylko jego resztki, mam zamiar wojować z oliwą z oliwek i Dolce Anti-age, ale to nic nie da, dopóki tego koloru nie ogarnę.

Edytowane przez Sowa06
Czas edycji: 2016-03-24 o 10:52
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 11:11   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?

Jak nie Koleston to szukaj czegoś z 7 po kropce lub myślniku
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-24, 16:59   #8
M221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 28
Dot.: Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?

A może spróbujesz zapigmentować różowe partie mixtonem zielonym i dopiero na to położyć docelowy kolor?
M221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:10   #9
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Różowe włosy po rozjaśnieniu - jak zgasić róż?

Wymyśliłam plan...
Natury mają z reguły w sobie zielone pigmenty, a mój kolor jest rudo-różowy, może by taką 12.0 wymieszać na pół z 12.2?
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-04 21:10:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.