Farba Ciemny blond - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-03, 20:25   #121
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76
Ciemny blond - farbowanie

Hej,

zastanawiam się nad zmiana koloru włosów - ciemny blond, i w grę wchodzą pasemka albo balejaż.

Z racji, że jasny blond chociaż prezentowałby się świetnie "spala" włosy, to myślę nad innym rozwiązaniem.

Może ktoś ma jakieś propozycje, co by efekt był i włosy na tym nie ucierpiały?

pozdrowionka
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 09:37   #122
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Ciemny blond - farbowanie

Cytat:
Napisane przez Cherry_89 Pokaż wiadomość
Hej,

zastanawiam się nad zmiana koloru włosów - ciemny blond, i w grę wchodzą pasemka albo balejaż.

Z racji, że jasny blond chociaż prezentowałby się świetnie "spala" włosy, to myślę nad innym rozwiązaniem.

Może ktoś ma jakieś propozycje, co by efekt był i włosy na tym nie ucierpiały?

pozdrowionka
No ale pasemka i balejaż blond zazwyczaj uzyskuje się za pomocą rozjaśniacza, więc cienkie z natury włosy mogą przy takim zabiegu ucierpieć. Pomyślałabym może o wykonaniu zabiegu przy użyciu farby superrozjaśniającej lub w odcieniu b. jasnego blondu, w zależności od tego, jak rozjaśniają się Twoje włosy.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 13:56   #123
Cherry_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 76
Dot.: Farba Ciemny blond

Farba superrozjaśniająca, którą masz na myśli, weegirl to jakaś konkretnej firmy?

Do tej pory raz miałam pasemka, jasny blond, i włosy stały się cienkie, sztywne (może po każdej koloryzacji są sztywne), ogólnie osłabły, dlatego nie powielałam zabiegu.
I raz je farbowałam w całości jasnym blondem (warunkach domowych) coś z serii L'Oreal. Skutek był taki, że na słońcu można było zauważyć, że mój blond stał się jak gdyby złocisty, ale ciemny mimo wszystko pozostał. I włosy stały się cieńsze oczywiście.

Także nie mam dużego doświadczenia na polu farbowania, zastanawiam się, czy wszystkie farby/rozjaśniacze niszczą włosy.
Myślałam, by pójść w kierunku złotego/karmelowego, bo cóż jeszcze ciekawego da się zrobić z ciemnym blondem?!
Cherry_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 17:08   #124
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Farba Ciemny blond

Cytat:
Napisane przez Cherry_89 Pokaż wiadomość
Farba superrozjaśniająca, którą masz na myśli, weegirl to jakaś konkretnej firmy?

Do tej pory raz miałam pasemka, jasny blond, i włosy stały się cienkie, sztywne (może po każdej koloryzacji są sztywne), ogólnie osłabły, dlatego nie powielałam zabiegu.
I raz je farbowałam w całości jasnym blondem (warunkach domowych) coś z serii L'Oreal. Skutek był taki, że na słońcu można było zauważyć, że mój blond stał się jak gdyby złocisty, ale ciemny mimo wszystko pozostał. I włosy stały się cieńsze oczywiście.

Także nie mam dużego doświadczenia na polu farbowania, zastanawiam się, czy wszystkie farby/rozjaśniacze niszczą włosy.
Myślałam, by pójść w kierunku złotego/karmelowego, bo cóż jeszcze ciekawego da się zrobić z ciemnym blondem?!
Każda fryzjerska marka ma farby superrozjaśniające, no, może jakieś olejowe formuły ich nie mają. To takie, które mają oznaczenie 11 (np. 11.21) albo 12 (np. 12.0). Farby sklepowe to np. Garnier 111, L'Oreal ma również serię superrozjaśniającą. Na opakowaniach jest informacja do il tonów dana farba rozjaśni. Warto zerknąć na blog Blond Bunny na Blogspocie, bo ona w bardzo fajny sposób pisze o koloryzacji. Dużo tego jest, można poczytać Jeśli chodzi o kwestię farba czy rozjaśniacz, to różnica jest ogromna. Jeśli się nie znasz na farbowaniu to warto iść do dobrego fryzjera. Włosy ufarbowane z głową powinny pozostać w dobrym stanie. Jeśli zdecydujesz się na fryzjera to warto podkreślić, że się nie chce wykonywać zabiegu przy użyciu rozjaśniacza.

Na koniec dodam, że rozjaśniacz to nie jest absolutnie coś strasznego, ale jeśli można, to warto pozostać przy farbach
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-04 18:08:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.