Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 20:47   #1
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Lightbulb

Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II


Witam !
Oto stało się ! Zakładamy II część naszego wątku czerwonowłosych. Będziemy tu nadal chwalić się włoskami, pielęgnacją itp.. Na początku chciałabym napisać tutaj krótką listę stałych Czerwonowłosych "Weteranek" i małą listę info o farbach i pielęgnacji Czerwonych włosów...

Do nowych Czerwonowłosych! Zanim wypytacie nas o coś, proszę przeczytajcie ten pierwszy Post tu jest na prawdę wiele info specjalnie dla was napisane!!
" Czerwonowłose to normalnie nowa subkultura!"

Czerwonowłose Weteranki:


thedarksideofnight
Benek23
meadow
blackberry456
MissJaneDoe
Kamulla
DoDoo
Variance
patusia88
sonea8
falka_19
mewaooo
Gofrzyca
Vanilka28
halbtrocken
fashionfans
LadyMadalena
FavolaEroina
Unex
Kloe
kaguya


Nowe Czerwonowłose:



dzika truskawa
Miyakochan
queila
3milqa
Francja15
MarzenQa92
avrilll
wez_umrzyj.
kasiekred
kaludia91
Suszarka86
Weronisia
Margharett_Agness
hoppipolla
Shila78
n talia
Drakan
Shizuko
Melman93
Martek_
Rudax
tiramisu_
civicka
YourPainMyLaughter
natalcia250
Dikej
summerisgone
JossStone
Amika92
WonderlustQ
Nemore
Shade_23



Te ,które zmieniły kolor,lecz w duszy są nadal czerwone


Dudzia
uolcia
enn_
Nedera
SceneQueene
SugarbabyLove



Lista Produktów do "Malowania"

Farby Profesjonalne czerwone (rozjaśniające) dla Ciemnych włosów Dostępne w PL

Majicontrast-
Allwaves odcień 0.6GP
Scandic Line Lastrada odcień 10.60 Ultra Czerwony
Alfaparf Evolution of The Color Conrasti
Goldwell Topchic Effects- RED
Matrix Sored.
Postquam odcienie IC60, IC65.
Artego--F7
Echosline--Rosso Red
Cromaxtrem (Cromatone) X77
Montibello ma 4 kontrasty. Jeden wściekle rudy i trzy czerwone. Mój to akurat był czerwono-purpurowy (x78). Jest jeszcze intensywny czerwony i intensywny purpurowy. W ogóle... Fajna ta farba Montibello.
Yellow śmierdzi i wypłukuje się do różowawego a potem rudego. Ale na początku jest czystą czerwienią. jest mocną farbą!


Farby i Tonery można zakupić na allegro/ebay lub we fryzjerskich sklepach/hurtowniach. A pianki także w małych drogeriach

Tonery:
Alfaparf Jean's Color
La'Riche Directions
Stargazer
Crazy Colours
Pianki Koloryzujące Venita
Pianki Koloryzujące Wats Elysee

Produkty Zagraniczne:

Toner Special Effects
Toner Manic Panic
Toner Beyond The Zone
Farba Vitelity's
Farba Affinage B Red
Farba L'oreal Hicolor Highlights


Farby,których NIE Polecamy:

Goldwell Topchic Effects- Miedziano-Czerwony- Niestety wpada mocno w róż, szybko się wypłukuje do "marchewki"
Farba CE CE Nawet ta rozjaśniająca wychodzi mega ciemno!!
Farba Venita z Henną - Nie nadaje koloru, po farbowaniu nic nie widać, włosy są w kolorze jak przed farbowaniem....
Alfaparf Evolution od the Color Contrasti- daje ciemny, nie ciekawy odcień czerwieni..
Chi Ionic 8RR- mimo rozjaśnionych włosów, przyciemnił je.. !
farba Yellow (rozjaśniająca i jednocześnie farbująca na czerwono). Jest bardzo inwazyjna(mocna dla wlosow)...



Testowane przez nas Farby Drogeryjne:
Garnier Nutrisse- 6,60
Palette Deluxe-678 Ruby Red
Joanna- Czerwona porzeczka/Machoń/Burgund/Wiśnia
Schwarzkopf Brillance (toner) - intensywna czerwien/granat/ Kasztan
Syoss mixing colors- mix wiśni i śliwki
Syoss- intensywna czerwien
farba Revia 'jasna czerwień'. Na pudełku kolor idealny, rodem od Rihanny, po farbowaniu na mocno wyblakłe włosy wyszedł ciemno brązowy i to brzydki brązowy, jak kupa


Małe Info na temat farbowania i pielęgnacji dla początkujących!

1.Jeśli chcesz mieć bardzo czerwone włosy musisz albo rozjaśnić włosy albo użyć rozjaśniającej farby.
2.Możesz rozjaśnić włosy kąpielą rozjaśniającą
lub dekoloryzacją
(jeśli uprzednio czymś farbowałaś włosy).
3.Jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać kolor- myj włosy rzadziej niż codziennie(w miarę możliwości) i unikaj szamponów z Slsami gdyż udowodnione jest (przez nas)że wypłukują one czerwień.
4. Odświeżanie koloru najlepiej pianką lub tonerem.
5.Szampony i odżywki czerwone dużo nie działają w utrzymywaniu koloru, zamiast tego warto dodać tonera do odzywki lub maski.
6.Mycie odżywką i olejowanie dobrze działa na farbowane włosy.
7. Farba Allwaves, Postquam i Scandic Line wpada w róż na początku, ale wypłukuje się na rudo..
8.Venita kolor Ognisty Wulkan kładziony na spraną czerwień/róż wychodzi krwiście czerwona
8. UWAGA! Zanim zafarbujesz się na czerwono pamiętaj- czerwień się wypłukuje i farbuje baardzo mocno ciuchy, pościele, zlewy itp.. Wypłukuje się mega szybko zwłaszcza z blondu..trzeba na prawdę uważać przy farbowaniu i myciu a także przy deszczu czy basenie gdyż meega szybko wszystko wokół może być czerwono-różowe..


Farby drogeryjne I Farby Profesjonalne:

"Farby profesjonalne NIE SĄ dostępne w drogeriach. Można je kupić w hurtowniach fryzjerskich lub przez internet (allegro, sklepy fryzjerskie internetowe).
Oprócz tego, że są dużo bardziej skuteczne niż drogeryjne, bardziej napigmentowane kolorem, dłużej się trzymają na włosach i mniej niszczą czuprynę.
Szczerze - najprawdopodobniej nie uzyskasz szalonej czerwieni a la Rihanna bez użycia farby profesjonalnej (no chyba że jesteś naturalną blondynką).
Farby fryzjerskie są sprzedawane BEZ ulteniacza (biały płyn znajdujący się razem z farbą w pudełku
drogeryjnej farby). Znaczy to, że musisz go kupić osobno i dobrać jego stężenie odpowiednio do efektu jaki chcesz uzyskać i do stanu włosów.
Niekoniecznie musisz kupić utleniacz z tej samej firmy, co farbę.Nie zauważyłyśmy
jakiegkolwiek wpływu mieszania utleaniacza i farby różnych producentów na proces farbowania.
Utleniacze (oxydanty) są sprzedawane w stężeniu 3,6,9 i 12%. Zazwyczaj używamy 6% lub 9% oxy. 3% nie rozjaśnia włosów, dlatego przy przygodzie z czerwonymi włosami jest zazwyczaj bezużyteczny. Z kolei 12% jest już bardzo silnym rozjaśniaczem i tylko czerwonowłose "hardcore'ówy" zdecydowały się na użycie tego utleniacza.
Pamiętaj, że im wyższy oxy, tym kolor jaśniejszy/ intentywniejszy, ale jednocześnie większe narażenie na zniszczone włosy i szybkie wypłukiwanie się koloru (coś za coś )
Farby mieszamy z ulteniaczem w proporcjch podanych na opakowaniu. Zazwyczaj jest to 1:1,5 lub 1:2.
Oznacza to że na 1 część farby dajesz 1,5 części utleniacza (np. 60ml farby to 90ml utleniacza)
Aha, można mieszać też utleniacze o różnym stężeniu. Np, mieszając 6% z 9% pół na pół powinniśmy uzyskać coś pomiędzy, czyli stężenie 7-8%. Można także mieszać utleniacze innych firm a także używać utleniacza z innej firmy niż farba. Udowodniono że niema to wpływu na działanie farby i efekt.


Farby Drogeryjne w większości przypadków jeśli chodzi i czerwienie wychodzą bardzo ciemno, także przed ich użyciem wypada rozjaśnić włosy. Wyjątkiem jest Brillance Luminance i Garnier Ultra Color który nie wiem czy jest dostępny w PL -to są farby drogeryjne rozjaśniające , reszta jak wspomniałam są zwykłe.
Przetestowane przez nas Marki farb drogeryjnych:
Garnier, Joanna, Palette ...

Zbiór Info o Odżywkach i Szamponach dla czerwonowłosych!

Odżywki:
W odżywkach często są składniki którę mogą się przyczynić do wypłukiwania kolor. Uważajmy więc na:
a) proteiny (Hydrolyzed Milk Protein, Hydrolyzed Wheat Protein.. itp..)
b) oleje wnikające (kokosowy, palmowy, masła wszelkiego rodzaju - shea, kakaowe itp.)
Oczywiście wiele też zależy od włosów, na każde działają inne składniki różne..

Odżywki/Maski które warto mieć:
- Elseve Total repair 5 ma fajny skład i dobrze robi włoskom szczególnie farbowanym i przesuszonym.
- Elseve Total Repair Extreme tutaj jest dobrze jej użyć zaraz po farbowaniu a także jako drugie "o" przy myciu, gdyż ona ma w sobie kwas mlekowy,który zamyka łuski włosa.
- Kallosy w zasadzie większość jest dobra, chyba każda z nas ma swojego faworyta chyba jeszcze nikomu się kolor nie popsuł przez te maski więc polecane
- Balea odżywka Kokosowa do włosów farbowanych tania i dobra.
- Scandic line Maski jakie dokładnie muszę dopytać dziewczyn
- Maski Bingo spa np z Glinką Ghassoul
-Timotei "intensywna odbudowa"
- Potters: z Kolagenem, z Aloesem.
- Joanna Naturia z zieloną herbatą i pokrzywą.
- Biovax do ciemnych włosów Maska
- Maska CECE Care Color Save
-


Szampony:
Oczywiście im mocniejszy szampon tym mocniej wypłukuje kolor. Uważajmy SLS i na jego braci - Sodium Coco Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate i podobnych. Szampony najczęściej polecane do mycia a także zmywania olejów to szampony dziecięce typu Babydream albo Hipp..
Do zmywania silikonów niestety raz na jakiś czas trzeba będzie użyć SLSów, i tu daje radę wam- myjcie TYLKO SKALP wtedy mniej koloru się wypłucze.
Ogólnie to jeśli nie jesteście pewne co do składów np z sulfatami na końcu, zawsze możecie nas podpytać.


Prepigmentacja/Pigmentacja

Ten zabieg ma na celu dostarczyć włosom pigmentu(barwnika) i wnikając we włos ten barwnik ma utrzymać dłużej kolor. Jest udowodnione przez nas i wiele innych dziewczyn,że ten zabieg działa.. Więcej o pigmentacji Tutaj---> http://farbowanie-wlosow.pl/index.ph...ntacja-wlosow/
http://blogblondbunny.blogspot.de/20...cja-wosow.html



Linki:

I Część wątku Czerwonowłosych: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=540564
Dekoloryzacja: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=
Kąpiel Rozjaśniająca: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243662
Galeria czerwonowłosych https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post36027758
O Tonerach: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250197
O piankach: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post40691344
Poradniki o czerwonych włosach: http://www.youtube.com/watch?v=6eP50UNmFcs
http://www.youtube.com/watch?v=ndW6MgiqQNg


Uwaga Uwaga!
Planujemy w przyszłym roku zrobić Zlot Czerwonowłosych !
Spotkanie ma się odbyć na śląsku, dokładne miejsce i data jeszcze nieznane. Mimo wszystko robimy listę chętnych na czerwone spotkanie.


PS: Dziewczyny! Jeśli macie coś do dodania lub kogoś pominęłam to proszę dać znać!
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2014-08-26 o 21:22
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 21:13   #2
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Brawo, Sugar, świetna robota
Mamy i pigułkę, i nowy odcinek - dobrze, bo tam już spam spamem poganiał

Co do mnie, to aktualnie przebywam w smutku i żałości, bo po umyciu włosów nie tylko zlazło mi pół pianki (razem ze sporą ilością włosów... co jest? ;/), ale w dodatku przesadziłam z olejkiem migdałowym i chyba mnie na dniach czeka kolejne mycie, pfff.

W związku z powstaniem nowego wątku powzięłam postanowienie: łykam silikopodobne piguły.
Strategia długofalowa, na efekty trzeba będzie poczekać, ale nie zaszkodzi zadbać o siebie od środka. Życzcie mi cierpliwości i systematyczności, bo leżę w tej kwestii^^

EDIT:
Mogłabyś jeszcze dodać punkt pt.: "Farby drogeryjne - sprawa dyskusyjna, na jedne działają, na inne nie" i tu dać np. Joannę, Syoss, L'Oreal, Garnier - a kto pamięta odcienie, nich podrzuci

Edytowane przez sonea8
Czas edycji: 2012-08-19 o 21:16
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 21:18   #3
dudzia
Raczkowanie
 
Avatar dudzia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 376
GG do dudzia
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Kawał dobrej roboty! Fajnie by było też stworzyć jakąś galerię by w jednym miejscu były zdjęcia jak jaka farba wychodziła na różnych włosach z różnym oxydantem- bo jak wiadomo efekty są skrajne ale nie mam pojęcia czy da się takie coś w ogóle zrobić.
dudzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 21:28   #4
thedarksideoflight
Raczkowanie
 
Avatar thedarksideoflight
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 182
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

O! Widzę, że i ja znalazłam się na liście, mimo że dawno się nie udzielałam Dziękuję za pamięć Sugar Ostatnio jedynie co jakiś czas Was podglądam i sama farbuję na okrągło tymi samymi farbami, więc nic nie wniosę nowego. Chyba że mixton od chantala jako odświeżacz koloru - ale podejrzewam go o okropne przesuszenie, więc nie polecam póki nie zweryfikuję :p Za to jutro farbuję Goldwellem - taka sobie ciemniejsza czerwień (7rr), ale chwilowo mam wewnętrzną potrzebę na coś bardziej stonowanego i liczę, że trwałość będzie dłuższa niż tych intensywnie czerwonych
A pomysł na taką pigułkę jest bardzo zacny Ułatwi to sprawę i nowym czerwonowłosym i starym wyjadaczkom, bo co chwilę nie będą padać te same pytania i nikt się nie będzie irytował ani niecierpliwił - obie strony wygrywają
__________________
Dbam o włosy:
12.11
- olejowanie
28.10.11 - nie prostuję , wracam do naturalnego skrętu.

zapuszczanie:
cel 1. 45cm zdrowych włosów

Mój blog
thedarksideoflight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 21:52   #5
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Super nowy wątek, pierwszy post bardzo pomocny jak dla takich nowicjuszek jak ja
jak sie zdecyduje an czerwien ( co juz niebawem ) pochwalę się !
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 22:08   #6
fashionfans
Raczkowanie
 
Avatar fashionfans
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 105
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Melduję się w nowej części!
To bardzo dobry pomysł, bo tam straszny chaos był już.
fashionfans jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 22:23   #7
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Witam w nowym wątku
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 23:37   #8
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

O, też się tu znalazłam. Miło
Dzięki temu mam ochotę jutro już kupić farbę i najlepiej natychmiast ją położyć A boję się tak prawie od razu po hennie
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 06:52   #9
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Sugar swietna robota! dzieki za pamiec, ostatnio sie nie udzielalam, ale czytam wszystko i jestem na biezaco.
pianka venita wyplukuje sie na rozowo...
ktoras miala pomysl, zeby polaczyc pianke czerwona z ruda??? dawalam wskazowki jak mozna to zrobic, jak efekty???
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 07:28   #10
Nedera
Raczkowanie
 
Avatar Nedera
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 252
GG do Nedera
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

O. Wątek. Nowy. Fajnie
Melduje się (red)Ned!

Wracając do pytań Lady M.

"po 2. spojrzałam na majicontrast i się przeraziłam ceną"
Niestety. Jedyna jego wada...

"po 3. czym się różni od dajmy farb drogeryjnych? wiem, bardziej napigmentowany i same dobieramy utleniacz ale czy zniszczenia są mniejsze albo wolniej się wypłukuje?"
Zniszczenia dużo mniejsze. Mam porównanie, bo u fryzjerki rozjaśniałam włosy i farbowałam na czerwony. Trwałość? 3 mycia. Końcówki do tej pory leczę...
Majicontrast, bez rozjaśniania (które diabli włosy pali) trzyma dobrze około 20 myć. A kolor "rouge magenta" jeszcze dłużej.
No i odcień. Jego nie da się opisać. Farby drogeryjne dają bardzo stłumiony efekt. Maji - mocny, soczysty, głęboki...

"po 4. gdzie kupujecie majicontrast? pytanie konkretnie do Benek lub innych mieszkanek Warszawy. Gdzieś stacjonarnie czy alledrogo?"
Nie mieszkam w Warszawie, ale kupuję na Alle. Obdzwoniłam wszystkie hurtownie fryzjerskie w mojej okolicy i wszędzie cena powyżej 65zł. Na All można kupić już za 35. A jak się trafi promocja to i taniej. Magentę udało mi się za 25 dorwać

"po 7. z racji koszmarnej ceny majicontrast chyba kombinuję jak tu kupić garniera 660, wywalić z niego firmowy utleniacz i dobrać odpowiednią jego moc. Boję się tylko jak to weźmie włosy w sumie świeżo po hennie. "
Obawiam się, że nie weźmie. Zależy jaka henna. Jeżeli ta Venitowa to chwyci. Jeżeli prawdziwa henna w formie błocka - nie ma szans.

A co do pierwszego posta w temacie - dobra robota, Sugar
Ale rzeczywiście przydałby się spis farb drogeryjnych.
Np. Joanna - czerwona porzeczka - czysta czerwień przez pierwsze 3 mycia, później rudy.
Joanna - intensywna czerwień - kolor sierści setera irlandzkiego

A tak prawdę mówiąc to by się nam przydało całe forum, a nie tylko temat na forum
__________________
I tak Lucynka stała się dyplomowaną wizażystką
Nedera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 07:28   #11
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
O, też się tu znalazłam. Miło
Dzięki temu mam ochotę jutro już kupić farbę i najlepiej natychmiast ją położyć A boję się tak prawie od razu po hennie
Po hennie też bym sie bała
Zaczynałam swoją przygotę z farbowaniem od henny własnie (chna, jak pamiętam), totalnie ruda byłam i w rudy długo szłam, ale zmieniłam hennę na farbę drogeryjną jakoś tak płynnie - na pewno nie jedno bezpośrednio po drugim, to jest ziołowa farba i potrafi wyczyniać dziwne sztuki, radzę Ci odczekać, a potem zrobić test na paśmie pod spodem... żebyś nie wyszła zielona^^

DoDoo - potwierdzam, Venita leci w róż. Z tym, że ja akurat preferuję, dlatego nie czułam potrzeby mieszania z pomarańczem.
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 08:49   #12
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez sonea8 Pokaż wiadomość
Po hennie też bym sie bała
Zaczynałam swoją przygotę z farbowaniem od henny własnie (chna, jak pamiętam), totalnie ruda byłam i w rudy długo szłam, ale zmieniłam hennę na farbę drogeryjną jakoś tak płynnie - na pewno nie jedno bezpośrednio po drugim, to jest ziołowa farba i potrafi wyczyniać dziwne sztuki, radzę Ci odczekać, a potem zrobić test na paśmie pod spodem... żebyś nie wyszła zielona^^
Ale z tego co czytałam to po czystej hennie nie ma rewelacji typu zielone włosy, natomiast po hennie z domieszkami (typu Venita właśnie) już jest duże ryzyko.

BTW szkoda że nie dopisałyście w temacie wątku czegoś w stylu "Przeczytaj pierwszy post", bo wtedy jest większa szansa, że ktoś od niego właśnie zacznie - może moderator byłaby tak miła i dodała?
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 08:56   #13
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Też nie wiem, czym koleżanka sobie robiła, ale na wszelki wypadek doradzam ostrożność - na tym się na pewno nie straci... każdy włos inaczej reaguje, farby też są różne. W tym przypadku kombinacja jest ryzykowna i optowałabym za sprawdzeniem na sobie nawet wówczas, gdybym czytała, że u kogoś wyszło ok i bez problemu. U kogoś mogło, a wiadomo, jak u mnie?
Też nie przewidziałam, że po Venicie będą mi leciały włosy, bo żadna z koleżanek o tym nie wspomniała... i w sumie do końca nie wiem, czy to wina pianki, ale nie używałam poza nią nic nowego.

Tak, jak z kremami: jedną zapcha albo uczuli, a druga będzie miała, za przeproszeniem, pupę niemowlaka na twarzy :P

Jeśli jest możliwość sprawdzić, to lepiej sprawdzić - żeby nie było efektu Ani z Zielonego Wzgórza (zielone włosy => ciach )
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 09:05   #14
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Dzięki za odpowiedzi
Farbowałam włosy henną w błotku już raz czy dwa zresztą przechodziłam z henny do farb chemicznych tylko, że do rudego i po paru miesiącach od henny. Nie ma efektu zielonych intensywnie włosów. Są partie, których farba nie złapała i one mają delikatny zielonkawy odcień, który na długo nie zostaje. Kwestia, że pomiędzy czerwienią a kasztanem jest spora różnica i niezafarbowane miejsca dziwnie by wyglądały...
No nic, i tak muszę zrobić test na żywym organizmie. Postaram się tylko hennę trochę wypłukać a nie tak hop siup tydzień od farbowania, dlatego muszę poćwiczyć silną wolę
No i po odpowiedzi Nedery odechciało mi się kombinowania z farbami. Zostanę przy myśli o Maji. Nie wiem tylko czy nie zacznę od majirouge a najwyżej później przejdę do majicontrast.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 09:14   #15
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Nie no, jasne, że próba przed farbowaniem jest zawsze dobrym wyjściem

W ogóle to ja w środę położyłam pierwszy raz piankę Venity "jasna czerwień" - faktycznie jest super Ale te kolory opisują daltoniści chyba Kiedyś tu pisałam o tym, że po Allwaves 0.6GP wyszłam zbyt różowa - drugie farbowanie zrobiłam mieszanką pół na pół 0.6GP i 6.60 (Coral) - wyszła mi taka "typowa" dość intensywna czerwień bez odchyłów w żadną stronę (zdjęcie mam niestety dopiero po kilku dniach od farbowania i niezbyt dobre):
0.6%2B6.60.jpg
0.6%2B6.60-2.jpg

Sprało się to natomiast stopniowo na dość wypłowiały rudy, co mi osobiście nawet pasowało - zdjęcie zaraz przed odświeżaniem koloru szamponetką, czyli w najgorszym stadium:
sprane.jpg


Pianka z Venity mnie akurat w tej kwestii denerwuje, bo po prostu płowieje i nie wygląda ciekawie...


Aaa i wybaczcie, jeśli się "rządzę", ale można jeszcze do pierwszego postu dorzucać linki do wiadomości z efektami po danych farbach
__________________

Edytowane przez Fela Von Helvete
Czas edycji: 2012-08-20 o 09:19
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 09:43   #16
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez Nedera Pokaż wiadomość



"po 3. czym się różni od dajmy farb drogeryjnych? wiem, bardziej napigmentowany i same dobieramy utleniacz ale czy zniszczenia są mniejsze albo wolniej się wypłukuje?"
Zniszczenia dużo mniejsze. Mam porównanie, bo u fryzjerki rozjaśniałam włosy i farbowałam na czerwony. Trwałość? 3 mycia. Końcówki do tej pory leczę...
Majicontrast, bez rozjaśniania (które diabli włosy pali) trzyma dobrze około 20 myć. A kolor "rouge magenta" jeszcze dłużej.
No i odcień. Jego nie da się opisać. Farby drogeryjne dają bardzo stłumiony efekt. Maji - mocny, soczysty, głęboki...

"po 4. gdzie kupujecie majicontrast? pytanie konkretnie do Benek lub innych mieszkanek Warszawy. Gdzieś stacjonarnie czy alledrogo?"
Nie mieszkam w Warszawie, ale kupuję na Alle. Obdzwoniłam wszystkie hurtownie fryzjerskie w mojej okolicy i wszędzie cena powyżej 65zł. Na All można kupić już za 35. A jak się trafi promocja to i taniej. Magentę udało mi się za 25 dorwać

"po 7. z racji koszmarnej ceny majicontrast chyba kombinuję jak tu kupić garniera 660, wywalić z niego firmowy utleniacz i dobrać odpowiednią jego moc. Boję się tylko jak to weźmie włosy w sumie świeżo po hennie. "
Obawiam się, że nie weźmie. Zależy jaka henna. Jeżeli ta Venitowa to chwyci. Jeżeli prawdziwa henna w formie błocka - nie ma szans.
Ja kupuję Majicontrast zawsze na Allegro. Najtaniej w promocji udało mi się ją kupić za 27 zł.
Fakt - drogeryjne farby wychodzą po prostu blado w porównaniu z profesjonalnymi.
__________________
Moja biżuteria z sutaszu i nie tylko, zapraszam

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post26092774
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 10:32   #17
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

moje czerwone pare dni po farbowaniu farba cece kupiona we fryzjerskim, niestety wyplukuje sie do rudego
co jeszcze ostatnio zauwazylam, jak byly juz sprane do rudego, po uzyciu olejku alterry woda byla lekko czerwona wiec podejrzewam ze ten oelejk pomaga w wyplukiwaniu kolory, jednak nie zrezygnuje z niego bo jest cudowny:d

Edytowane przez 881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Czas edycji: 2012-08-20 o 10:37
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 10:36   #18
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Dobra, szybkie, krótkie pytanko, czy toner można dodać do maseczki???
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 10:56   #19
falka_19
Raczkowanie
 
Avatar falka_19
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 285
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Dobra, szybkie, krótkie pytanko, czy toner można dodać do maseczki???
Można. Ja tak zawsze robię i odświeża kolor bardzo dobrze
__________________
Muzyka i magia mają ze sobą wiele wspólnego. Np obie są na "m"
falka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 12:00   #20
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez falka_19 Pokaż wiadomość
Można. Ja tak zawsze robię i odświeża kolor bardzo dobrze
Dzięki
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:05   #21
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

[1=881a135baa34e075ff271ac 6ad77e43317518c11;3599842 9]moje czerwone pare dni po farbowaniu farba cece kupiona we fryzjerskim, niestety wyplukuje sie do rudego
co jeszcze ostatnio zauwazylam, jak byly juz sprane do rudego, po uzyciu olejku alterry woda byla lekko czerwona wiec podejrzewam ze ten oelejk pomaga w wyplukiwaniu kolory, jednak nie zrezygnuje z niego bo jest cudowny:d[/QUOTE]
Mnie się podoba Jakiego utleniacza używałaś?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:38   #22
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Fajnie, że powstał nowy wątek i wszystko jest opisane w skrócie . Zamówiłam dwa tygodnie temu farbę Scandic Line na allegro i jeszcze jej nie dostałam... zaczynam się niecierpliwić .
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:49   #23
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Dzieki dziewczyny za wsparcie ! dopisałam pare info od Falki -dzieki kochana a jak macie inne pomysły - piszcie co do galerii też o ty myślalam.. ale to zajecie na co najmniej 2 wieczory
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 12:57   #24
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

LadyMadalena niestety nie pamietam
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 16:18   #25
mewa000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mała-Polska :)
Wiadomości: 77
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Hej hej

Widze, ze nowa cześć wątku powstała, super

Cytat:
po 6. Które kolory allwaves używałyście? Czy ktokolwiek zauważył znaczne niszczenie włosów po niej? Użyłam 7.64 dokładnie raz! i drugą połowę farby wyrzuciłam bo tak mi włosy zniszczyło.
Ja używam 0,6gp i mam włosy w super stanie, mniej mi wypadają jak wcześniej

Unex ja Ci powiem że nie jestem do końca pewna czy uzyskasz zamierzony efekt, bo jednak masz włosy czarne od farby a nie naturalnie. Ale spróbowac zawsze możesz :P

Najtaniej wyjdzie Cie Allwaves (o,6 gp) bo ona ma pojemność 100ml i miesza sie ją w proporcjach 1:1,5 czyli z jednej tubki masz 250ml farby, a tubka Allwaves kosztuje 14-17 zl. Ja mam włosy do ramion i drogeryjnej farby potrzebowałabym sztuk 2 (jak miałam do łopatek to używałam 3) a Allwavsa idzie mi pół tubki.
mewa000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 21:48   #26
feromolandia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Ja ostatnio farbowałam włosy na różowo. Toner Direction kolor Flaming pink. Moje włosy musiałam rozjaśniać aż 3 razy ale i tak nie były do końca białe. Toner jest super więc polecam!!!! Oto efekt 101.jpg
feromolandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 22:01   #27
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

ooo Sugar wypisałaś mnie ja jestem bardzo czerwona w duszy, tylko zagubiona z coraz większym odrostem i boje sie farbowac bo każde kolejne farbowanie mnie pozbawiało 1-2 cm końcówek czasami zarzucam jakąś szamponetkę, ale schodzi całkowicie, refleksy nawet nie zostają... zły rozjaśniacz mnie pokusił zbyt wiele razy to teraz cierpienie przyszło
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 12:55   #28
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

hehe noo a czemu mialabym nie w koncu tez bylas czerwona
noo a ja mam dokladnie 2 tyg po farbowaniu.. i o dziwo jestem bardziej czerwona niz ruda jeeee! alee.. rzadziej myje wlosy choc powinnam czesciej przez ten upał, lecz wole utrzymac troszke dluzej kolor a wlosy chronie odzywką w prayu.. dzis wieczorem dodam fotki jakies nowe
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 13:10   #29
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Gdybyście miały dosyć czerwonych włosów, to wiedzcie że położenie ciemnej farby nie załatwi sprawy Dodaję fotki w ramach przestrogi :p mam teraz na czubku głowy oberżynę, a w słońcu widzę przed oczami czerwoną grzywkę, ha Woda przy myciu włosów oczywiście wciąż czerwona, a minał już jakiś miesiąc... A najdziwniejsze jest to, że kolor wypłukuje mi się od góry, a nie jak zwykle (przy czerwieni) od dołu... ocb?

A galeria włosów to super pomysł, chętnie pomogę wrzucając swoje czy chcecie po prostu przeszperać pierwszy wątek?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06740-003.jpg (61,0 KB, 531 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06634.jpg (126,6 KB, 457 załadowań)
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 13:28   #30
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Czerwone Włosy [Farby/Pielęgnacja] Część.II

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Gdybyście miały dosyć czerwonych włosów, to wiedzcie że położenie ciemnej farby nie załatwi sprawy Dodaję fotki w ramach przestrogi :p mam teraz na czubku głowy oberżynę, a w słońcu widzę przed oczami czerwoną grzywkę, ha Woda przy myciu włosów oczywiście wciąż czerwona, a minał już jakiś miesiąc... A najdziwniejsze jest to, że kolor wypłukuje mi się od góry, a nie jak zwykle (przy czerwieni) od dołu... ocb?

A galeria włosów to super pomysł, chętnie pomogę wrzucając swoje czy chcecie po prostu przeszperać pierwszy wątek?
oo seryjnie wygladasz jakbys balejage miala ta peta w buzi haha dobre
Noo z galerią wlasnie mysle jak to zrobic.. hmm czy osobny watek czy tu na 1 stronie cos pokombinowac zróbmy tak: każdy kto ma fotki po danej farbie przed i po niech wstawi tutaj z opisem albo zrobic osobny watek jako galeria czerwonowlosych???
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-03 16:06:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.