ból zęba po plombowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-31, 15:41   #1
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430

ból zęba po plombowaniu


Byłam dzisiaj u dentysty i okazało się, że nie mam trochę nadłamaną plombę w jednym zębie. Zdecydowałam się na to aby to naprawić i to pogorszyło sprawę. Wcześniej ząb mnie nie bolała teraz nie mogę nic gryźć. Nie mogę nawet dotknąć tego zęba w jednym miejscu bo czuje ból. Czy ktoś tak miał wcześniej? CZuje się okropnie i żałuje, że go w ogóle ruszłam
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-31, 16:26   #2
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u dentysty i okazało się, że nie mam trochę nadłamaną plombę w jednym zębie. Zdecydowałam się na to aby to naprawić i to pogorszyło sprawę. Wcześniej ząb mnie nie bolała teraz nie mogę nic gryźć. Nie mogę nawet dotknąć tego zęba w jednym miejscu bo czuje ból. Czy ktoś tak miał wcześniej? CZuje się okropnie i żałuje, że go w ogóle ruszłam
ja mam tak od piątku i żaden dentysta nie chce mnie przyjąć bo nie pracują albo mieli zawalone wszystko.. no i tak czekam na ten czwartek..
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-02, 15:03   #3
syrena_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 148
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Ja też tak mam. Obecnie mam wsadzony lek. Ale i tak boli a dużo czasu już minęło
syrena_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 14:24   #4
Milutka2012
Przyczajenie
 
Avatar Milutka2012
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Ja też tak miałam, jak ból utrzymywał mi się 2 tygodnie to dentystka kazała przyjść jeszcze raz, rozwierciła i włożyła lekarstwo na 3 miesiące i powiedziała że jeśli to wszystko do tego czasu nie wróci do normy to niestety ale konieczny będzie kanał.. ;(
Milutka2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-05, 19:31   #5
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: ból zęba po plombowaniu

ja tak maiłam z wynerwionym zębem, wykruszył sie kawałek plomby i tak chodziłam z tym około pół roku, poszłam zatkac i sie zaczeło, ból jak przed leczeniem, wróciłąm do dent. powiedział ze to moze byc ból od dziasła bo dziura była przy dziaśle ale jak nie przejdzie to trzeba bedzie wyrwać, po 2 tygodznich wyrwałam, musiała byc pod nim ropa bo zniecvzulenie nie zadziałało w 100% i rwałą mi w połowie na zywca , az podkakiwałam z bólu

dodam ze opcja przeswietlenia nie wchodzoła w gre , bo od listopada miał juz 2 i narazie nie zgadzam sie na wiecej
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 21:40   #6
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Ja tak mam dziś. Byłam u dentystki i mi powiedziała że plomba się "zużyła", powierciła, plomba wypadła, wyczyściła i założyła nową plombę a teraz strasznie mnie boli ząb. Nigdy tak nie miałam. Najbardziej boli jak dotykam ;/ A najgorsze jest to że robiąc mi tego zęba uszkodziła mi następnego zęba ;/
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 15:01   #7
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Po plombowaniu może występować nadwrażliwość pozabiegowa, jeżeli ból się przedłuża, należy wrocić do dentysty, by uzupełnienie porpawić. Jeśli ubytek jest spory, sprawa może sie niestety skończyć leczeniem kanałowym. Potrzebne jest zdjęcie RTG - chociaż celowane. By oszczędzić sobie przeżyć i mieć przewność, że ząb został prawidłowo oczyszczony i szczelnie zamknięty - polecam leczenie kanałowe na jednej wizycie pod mikroskopem z zastosowaniem sprzętu, który komputerowo tropi kanały, i laserowo je oczyszcza, by wreszcie wypełnić ząb preparatem pod ciśnieniem. Dzięki takiej technologii endodonta wykona standardową "kanałówkę" w 1,5 godziny. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 22:26   #8
emilka901
Raczkowanie
 
Avatar emilka901
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 100
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Witam. Mam do Pani pytanie ponieważ mam problem z zębem. W czerwcu zeszłego roku zaczęły mnie pobolewac zęby, dolne szóstki. Dodam że na tych zębach były stare plomby kilkuletnie. Możliwe że przyczyną był nacisk aparatu stałego ktory miałam założony w maju 2012, ale nie jestem pewna bo ból był inny niż ten spowodowany naciskiem drutów. Ból ten był ćmiący i lekki, więc można było z nim funkcjonowac nawet o nim czasem zapominałam, ale jednak dokuczał mi. Wtedy moja orto-dentystka rozwierciła mi te ząbki dość głęboko i włożyła lekarstwo, które miało je uspokoić, z tym lekarstwem męczyłam się do dziś, w ciągu tych kilku miesięcy miałam kilkakrotnie zaklejane ponieważ lekarstwo sie wykruszało. Ból z czasem sie uspokoił ale zdziwiło mnie to że od sierpnia do listopada zęby mnie nie bolały, a w listopadzie nadszedł tydzień kiedy się obudziły (oba jednocześnie!) i ćmiły przez kilka dni. Potem znów nic nie bolało, tylko w prawej szóstce czułam ze to lekarstwo mocno sie zapadło i czułam ból podczas nagryzania, ogólnie ten ząb przez ostatni miesiąc był wrażliwy na słodkie, zimne i na ucisk więc nie gryzłam tą stroną. Nie poszłam z tym do dentystki bo byłam pewna że to lekarstwo jest do wymiany wiec czekałam z tym do następnej wizyty z aparatem. Dziś postanowiłam iść w końcu zaplombować te zęby żeby moc normalnie jeść i gryźć, bo plomba w lewej szóstki (czyli z tej strony, którą gryzłam) znów się wykruszyła. Orto nałożyła mi jeszcze podkładu i zaplombowała oba zęby. W prawej szóstce nałożyła plombę na to stare zapadnięte lekarstwo. Po powrocie do domu w końcu odważyłam się gryźć tą prawą stroną i jest MASAKRA ząb strasznie boli podczas nagryzania, ból aż promieniuje na lewą cześć żuchwy jest silny. Tak samo jak jem tą stroną coś zimnego. Ząb boli nawet jak mocno uciskam go z góry palcem. Proszę o radę co robić. Dzwoniłam do orto , ona mówi żeby poczekać tydzień i przyjść jak nadal będzie bolało ale powiedziała ze już nie wie co z tym zębem robić.
__________________
http://s1.suwaczek.com/20140802310214.png


Aparat góra i dół + ekspander - 9 maj 2012
emilka901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 14:17   #9
nietrudna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 41
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Miałam też taką sytuację, juz chciałam wrócić do dentysty nastepnego dnia ale ból minął
nietrudna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 21:21   #10
Skarbuśś
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Również miałam podobną sytuację, niestety u mnie po roku meczenia się z zębem i kilku próbach naprawy (łącznie w końcu z leczeniem kanałowym) usunęłam go. Mam nadzieję, ze Tobie po tygodniu ból minie, ale jeśli jest nie do wytrzymania, to też warto iść po rade, do innego dentysty.
Skarbuśś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 23:19   #11
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Skonsultowałabym Panią w pierwszej kolejności poda kątem obciążenia łuków zębowych w zgryzie - w związku z leczeniem ortodontycznym. Warto sprawdzić, czy podczas rzucia cały nacisk nie przypada na te nieszczęsne szóstki. Świadczyłby o tym nawracający, cykliczny charakter bólu. Pomóc może wtedy korekta ich kształtu (delikatna) lub przeklejenie zamków tak, by dociążyć siódemki i piątki. A może jest Pani niezdiagnozowaną bruksistką. Powodzenia
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 12:32   #12
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: ból zęba po plombowaniu

Pani Doktor, jak mogę zapobiec nadwrażliwości zębów? jestem osobą mającą hopla na punkcie mocnego i czestego mycia zębów, zajadania cytrusów i ostrych potraw?
czasm mnie bola zęby jak zjem coś mega zimnego lub mega gorącego lub mocno wdychne zimne powietrze. Zdarza się że czasem zgrzytam zębami (nerwowo).

Jak zbyt długo zajmuje się rozmyslaniem i rozmowami o zębach to też boli.
Nosiłam przez jakis czas aparat stały.

Mam taki ból raz na jakis czas.

czy to możliwe aby bolały zęby w związku z tym, że sie przetrenowałam przy uprawianiu sportu ?? tj. nadwyrężyłam sobie jakiś mięsień, który uciska na zakończenia nerwowe przebiegające w pobliżu szczęki itp?
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.