jak zachwać się u fryzjera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-20, 17:03   #1
ina_123
Raczkowanie
 
Avatar ina_123
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 78

jak zachwać się u fryzjera


Witam. Mam do Was pytanie. Otóż jestem posiadaczką długich włosów. Ponad pół roku temu zdecydowałam się na podcięcie ich o jakieś 15 cm i lekkie wycieniowanie. Wybrałam jednego z lepszych fryzjerów w moim mieście, czekałam na wizytę 3 miesiące. Nie wiedziałam jaki jest koszt obcięcia włosów. Mimo że przyszłam w świeżo umytych włosach fryzjer umył mi je znowu ( pomyślałam, że muszą być mokre czy coś w tym stylu). Później wziął się za cięcie, z którego byłam zadowolona, a następnie wysuszył mi włosy. Przyszło do płacenia i okazało się, że jest to kwota 93 zł jeśli dobrze pamiętam. Trochę mnie to zdziwiło, bo z opowiadań moich koleżanek cięcie włosów w moim mieście to max 35-40 zł. Po kliku dniach postanowiłam sprawdzić w internecie cennik. Wynika z niego, że strzyżenie długich włosów kosztuje 52 zł, a strzyżenie z modelowaniem 82. Dodając do tego mycie głowy to chyba mniej więcej by się zgadzało. Z racji tego, że do tej pory chodziłam do fryzjera nawet co kilka lat i nie jestem obeznana, mam pytanie czy to możliwe, że suszenie włosów z użyciem do tego trochę szczotki to już modelowanie? Czy normalnym jest w salonach fryzjerskich, że jeśli umawiałam się na strzyżenie to bez pytania "modelują" mi włosy?
Jestem ogólnie zadowolona z pracy tego Pana więc umówiłam się znowu do niego na cięcie. Gdy przyjdę do salonu powinnam jasno i wyraźnie powiedzieć, że nie chcę modelowania? Zawsze tak to wygląda? Jakbym miała jakąś krótką fryzurkę to może "modelowanie" byłoby ok, ale skoro mam długie włosy to wydaje mi się to bez sensu.
ina_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 17:10   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Tak, to układanie na szczotce to właśnie modelowanie.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 17:45   #3
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Mnie szczena opadła, jak za modelowanie kobieta wzięła 45zł. Od tego czasu, jak idę do fryzjera, to mówię od razu, że tylko wysuszyć i nic więcej.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 17:55   #4
ina_123
Raczkowanie
 
Avatar ina_123
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 78
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Ja myślałam, że on mi suszy i sobie dopomaga trochę szczotką heheh
W takim razie ja mam powiedzieć, że bez modelowania? Ja myślałam, że to fryzjer powinien zapytać czy chcę modelowanie, skoro przez telefon umawiałam się na strzyżenie. :P
ina_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 19:27   #5
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Pewnie, że możesz

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 20:08   #6
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Cytat:
Napisane przez ina_123 Pokaż wiadomość
Ja myślałam, że on mi suszy i sobie dopomaga trochę szczotką heheh
W takim razie ja mam powiedzieć, że bez modelowania? Ja myślałam, że to fryzjer powinien zapytać czy chcę modelowanie, skoro przez telefon umawiałam się na strzyżenie. :P
Ja bym zapłaciła tylko za to, na co się umówiłam...Jeśli zrobił coś więcej bez pytania niż to co obejmuje usługa, na którą się umówiłaś to jego sprawa, nie może żądać za to zapłaty, niestety wyciągnął od Ciebie kasę i tyle a Ty dałaś się zrobić w wałka.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 12:37   #7
ewciaa82
Zakorzenienie
 
Avatar ewciaa82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 6 508
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Ja bym zapłaciła tylko za to, na co się umówiłam...Jeśli zrobił coś więcej bez pytania niż to co obejmuje usługa, na którą się umówiłaś to jego sprawa, nie może żądać za to zapłaty, niestety wyciągnął od Ciebie kasę i tyle a Ty dałaś się zrobić w wałka.
Popieram.

Edytowane przez ewciaa82
Czas edycji: 2015-01-22 o 13:53
ewciaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 23:22   #8
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Ja bym zapłaciła tylko za to, na co się umówiłam...Jeśli zrobił coś więcej bez pytania niż to co obejmuje usługa, na którą się umówiłaś to jego sprawa, nie może żądać za to zapłaty, niestety wyciągnął od Ciebie kasę i tyle a Ty dałaś się zrobić w wałka.
To tak nie działa, dziś trzeba iść i powiedzieć co się chce, inaczej dostajesz płatny gratis.
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 12:22   #9
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Dla mnie to naturalne, ze jak ide do fryzjera to tez modeluje, a nie suszy byle jak, zebym wyszla jak piorunem walnieta :p
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 13:33   #10
deneris79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: jak zachwać się u fryzjera

Cytat:
Napisane przez ina_123 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do Was pytanie. Otóż jestem posiadaczką długich włosów. Ponad pół roku temu zdecydowałam się na podcięcie ich o jakieś 15 cm i lekkie wycieniowanie. Wybrałam jednego z lepszych fryzjerów w moim mieście, czekałam na wizytę 3 miesiące. Nie wiedziałam jaki jest koszt obcięcia włosów. Mimo że przyszłam w świeżo umytych włosach fryzjer umył mi je znowu ( pomyślałam, że muszą być mokre czy coś w tym stylu). Później wziął się za cięcie, z którego byłam zadowolona, a następnie wysuszył mi włosy. Przyszło do płacenia i okazało się, że jest to kwota 93 zł jeśli dobrze pamiętam. Trochę mnie to zdziwiło, bo z opowiadań moich koleżanek cięcie włosów w moim mieście to max 35-40 zł. Po kliku dniach postanowiłam sprawdzić w internecie cennik. Wynika z niego, że strzyżenie długich włosów kosztuje 52 zł, a strzyżenie z modelowaniem 82. Dodając do tego mycie głowy to chyba mniej więcej by się zgadzało. Z racji tego, że do tej pory chodziłam do fryzjera nawet co kilka lat i nie jestem obeznana, mam pytanie czy to możliwe, że suszenie włosów z użyciem do tego trochę szczotki to już modelowanie? Czy normalnym jest w salonach fryzjerskich, że jeśli umawiałam się na strzyżenie to bez pytania "modelują" mi włosy?
Jestem ogólnie zadowolona z pracy tego Pana więc umówiłam się znowu do niego na cięcie. Gdy przyjdę do salonu powinnam jasno i wyraźnie powiedzieć, że nie chcę modelowania? Zawsze tak to wygląda? Jakbym miała jakąś krótką fryzurkę to może "modelowanie" byłoby ok, ale skoro mam długie włosy to wydaje mi się to bez sensu.
Miałam dokładnie taka samą sytuacje u siebie w mieście... chciałam tylko podciąć włosy, wyrównać końcówki... zapłaciłam jak za strzyżenie...
deneris79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-23 14:33:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.