farba dla alergikow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-30, 12:09   #1
justiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41

farba dla alergikow


pomocy! wlansie kupilam farbe Brillance zrobilam probe uczuleniowa na lokciu nom i oczywiscie farba mnie uczula....sylwester juz jutro a ja chodze z odrostami...sa jakies farby do wlosow dla alergikow? jak tak to jakiej firmy i czy ciezko je dostac...plisss pomozcie
justiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 12:53   #2
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: farba dla alergikow

Cytat:
Napisane przez justiiii
pomocy! wlansie kupilam farbe Brillance zrobilam probe uczuleniowa na lokciu nom i oczywiscie farba mnie uczula....sylwester juz jutro a ja chodze z odrostami...sa jakies farby do wlosow dla alergikow? jak tak to jakiej firmy i czy ciezko je dostac...plisss pomozcie
Szczerze mowiac nie slyszalam nigdy o farbach dla alergikow Moze ktos inny bedzie wiedzial o takich... Ja nigdy nie robie proby uczuleniowej przed farbowaniem
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 13:09   #3
Dea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 50
Dot.: farba dla alergikow

ja tez mam alergie na farby i to prawie na wszystkie masakra .u mnie bylo tak, zawsze farbowalam na czarno róznym farbami i nic mi nie było.kiedys zafarbowałam palette i horor poprostu ! wylądowałam na pogotowiu miałam cała głowe opuchnieta i gdzieniegdzie tak jakby przypalona skóre na głowie masakra . bolała mnie głowa jak niewiem.juz sie bałam ze mi włosy powypadaja ale spoko.opuchlizna i to potworne uczulenie zchodziło mi ponad tydzien! od tej pory zawsze robiłam próbe ale prawie po kazdej mocnej farbie juz miałam uczulenie tak mnie to palette uwrazliwiło.wiec zaczełam farbowac wella soft color ,to jest taki szampon koloryzujacy bez amoniaku (ja robiłam granatową czenią)bardzo ładnie chwyta i trzyma sie jakos do 24 myc.kolor nie zmywa sie całkiem tylko troche wypłukuje i ja po tym uczulenia nie miałam .teraz chodze do fryzjera i robie blond balejaz, to tez dobre rozwiazanie bo nie robi sie tego na skórze i nie ma sie stracha ze znowu cos wyjdzie.pozdrawiam
Dea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 13:16   #4
Dea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 50
Dot.: farba dla alergikow

acha jeszcze jedno jakbys farbowała tym szamponem o którym pisałam to lepiej tez zrób próbe, bo mnie nie uczulał ale to u kazdego inaczej.jak nadal nie znajdziesz farby ,która by nie uczulala to mozesz zrobic takie testy na alergie u lekarza .wtedy ci powiedza jaki skladnik cie uczula i poprostu bedziesz patrzec na składzie czy go niema. u mnie uczula jakas parafenyloduamina ponoc to barwnik dodawany do farb i innych chemikaliów.morzesz tez spróbowac pofarbowac na inny kolor niz dotychczas moze w innym odcieniu nie byc uczulajacego składnika.ja tez nigdzie nie znalazłam niestety farb dla alergików
Dea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 14:22   #5
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Dot.: farba dla alergikow

Faktycznie farb dla alergików chyba nie ma. Najwyżej jakieś delikatne preparaty polecone przez fryzjera, ale ja się nie znam. Niemniej jednak chciałam się zapytać, czy używałaś barwników naturalnych (typu chna, basma itp?) Może to jest jakieś wyjście? Kup jeszcze dziś wybrany kolor (są czerwienie, rudości, brązy, czernie) i zrób próbę na alergię, dużo pieniążków nie stracisz, bo preparaty te są tanie - kilka złotych dosłownie
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 19:13   #6
rusalka
Zadomowienie
 
Avatar rusalka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: gliwice-sośnica
Wiadomości: 1 750
GG do rusalka
Dot.: farba dla alergikow

W farbach uczula perafenylenodwuamina.
http://www.attis.com.pl/porady/aler18.htm ja jeszcze nie spotkalam sie z farba w ciemnym odcieniu ktora nie mialaby takiego skladnika a tez jestem uczulona wiec szukam.Natomiast nie wiem jak to jest z farbami w jasnym odcieniu, na farbach ten skladnik przewaznie pisze: phenylo diamine
rusalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 19:41   #7
slodziaa
Raczkowanie
 
Avatar slodziaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 205
GG do slodziaa
Dot.: farba dla alergikow

Ja zawsze robilam wlosy na ciemne, któregoś razu chciałam mieć prześliczny kolor i kupiłam jak pamiętam strasznie drogą farbe LOREALA i ze tak powiem zaluje tego do teraz strasznie, wyszło mi uczulenie najpierw szło od głowy,a później na całym ciele tak cholernie swędziało,a trzymalo sie 6 tygodni!!!! bylam u dermatologa i mi powiedziala,ze to po tej farbie, mialam specialnie maście itp. Kazała mi zrobić test na co jestem w farbie uczulona, już nigdy więcej nie wyfarbuje włosów, chociaż często mam na to ochote...
pozdrawiam i moja rada NIE FARBUJ skoro masz uczulenie
slodziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-15, 11:14   #8
EWELINAMAZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 6
Dot.: farba dla alergikow

Ja Ostalam Uczulenie Od Kiedy Zaczełam Stosowac Tabl. Antykoncepcyjne, Tez Bylam Cala Wysyfiona Przez Farbe.podobno Jest Farba Hipoalergiczna O Nazwie Naturtint,problem W Tym Ze Nie Mozna Jej Dostac W Wiekszości Sklepach
EWELINAMAZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 22:01   #9
caricatura1
Przyczajenie
 
Avatar caricatura1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Question Dot.: farba dla alergikow

Podnoszę wątek, bo myslę że problem jest bardzo poważny, wiele osób nie może farbować włosów bo składniki farb je uczulają :/
Farbuje włosy i robie sobie hennę brwi od roku, na brwiach już wyszło mi uczulenie, chociaż jak wezme Zyrtec to zaraz znika, od szamponu jeszcze nie, ale jak czytam o doświadczeniach uczuleniowców to jakoś strach mnie ogarnia :P Po długich i żmudnych poszukiwaniach znalazłam taką stronę: http://www.realce.co.uk/acatalog/Henna_Cream.html
z tego co tam piszą wynika, że naprawde nie ma w nich PPD i innych. Może wiecie coś o dostępności tych farb w Polsce?
caricatura1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 09:52   #10
waniliowomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Dot.: farba dla alergikow

U mnie uczulenie na farby zaczęło się jakiś rok temu, wcześniej nic takiego nie występowało. Nie pomaga nawet stosowanie farb bez amoniaku. Zauważyłam jednak, że po odżywkach koloryzujących uczulenie jest dużo, dużo mniejsze - nie ma żadnej wysypki, zaczerwienienia itp. tylko lekko swędzi skóra głowy. Oczywiście wolalabym jednak zeby takiego efektu nie bylo wogole. Bylam ostatnio u fryzjera - wczesniej nie malowalam tam wlosow i wlasciwie byl to jedyny zaklad fryzjerski, w ktorym powiedzieli mi, ze jest cos takiego jak specjalna farba dla alergikow. narazie jednak ciagle probuje ja znalesc w jakims sklepie (bylam nawet w specjalnym dla fryzjerow) ale nikt o niczym takim nie slyszal. podobno farbe produkuje Wella - tyle powiedziala mi ta fryzjerka. mam nadzieje, ze uda mi sie ja gdzies kupic, bo za farbowanie na moich dosc krotkich wlosach (niedawno mialam boba, teraz juz troche odrosly) u fryzjera zaplace 140zl :/
waniliowomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 12:31   #11
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: farba dla alergikow

A farby JOICO? Są dobrej jakości. Może one by nie uczulały?
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-30, 20:57   #12
kasa8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 89
Dot.: farba dla alergikow

o masakra!!ja używam palette A10 od kilku dobrych lat i wyczytalam teraz w necie że wszystkie moje dotychczasowe problemy skórne/syfki-plecy,ramiona,kark,za uszami ,żuchwa,policzki/są spowodowane przez moją farbę.poprostu mam na nią alergię.czy wy alegiczki też macie takie objawy skórne??
kasa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 13:46   #13
ryffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 7
Dot.: farba dla alergikow

Hej ja rowniez mam alergie na farby, i chyba zaprzestam calkowicie farbowania wlosow, ale dopiero po wyprobowaniu farby firmy biosline biokap nutricolor delicato, znalazlam ja na stronie internetowej aptekajakmarzenie.pl pisze ze nie zawiera parabenow, amoniaku rezorcyny i co najczesciej uczula p-fenylodiaminy, mozecie dziewczyny wyprobowac ja, ja sama dam znac czy jest ok za jakis miesiac jak tylko wlosy mi odrosna po ostatnim farbowaniu.
ryffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 10:55   #14
kasa8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 89
Dot.: farba dla alergikow

przeżuciłam sie na fryzjera i tam mi maluje firmą Matrix.i problemy znikneły,a jak znowy uczule sie na matrix to znienie fryzjera który uzywa innej marki farb ;-)
kasa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 11:34   #15
agnieszka___
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 8
Smile Dot.: farba dla alergikow

oj moje drogie, jestem alergiczką i przez długi czas czegoś szukałam i próbowałam różnych rzeczy, siedziałam całe dnie w googlach i pisałam tylko farby dla alergikow, farby do włosów dla alergików, farby bez ppd, farby bez amoniaku itp itd i wszystko co jest związane z tym tematem
i efektem moich poszukiwań był najlepszy i najgorszy produkt
na szczęście na najgorszy nie trafiłam (a miałam zamiar dosłownie dzień później!!!) henna w proszku paście typu venita itp itd po przeczytanie tego i obejrzeniu fotek
http://www.hennapage.com/henna/ppd/bigbrochvpol.pdf

z kolei na allegro znalazłam coś nowego, fajnego i jak się okazało skutecznego sanotint light, to specjalna linia dla alergikow bo bez ppd i amoniaku, więc nie uczula i nie śmierdzi, hurra! i rewelacyjnie farba pokrywa siwe włosy,

korzystam już z 5m, rewelacja, ostatnio spróbowałam odżywki podtrzymującej kolor - nie ma nic lepszego! odstawiłam nawet kerastese! wyobrażacie sobie?
nie jest tania ale za to co robi z włosami to warto, po 3m aż mój fryzjer zaczął dzwonić czemu przestałam przychodzić
agnieszka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 12:43   #16
asia77_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: farba dla alergikow

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac nie slyszalam nigdy o farbach dla alergikow Moze ktos inny bedzie wiedzial o takich... Ja nigdy nie robie proby uczuleniowej przed farbowaniem
ja niestety też mam alergie na farby do włosów od czasu kiedy zrobiłam sobie tatuaż - 2 razy byłam w związku z tym w szpitalu. Ale odkryłam niedawno farbę dla alergików i kobiet w ciąży firmy SANOTINT jej koszt to 50zł.
asia77_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 09:55   #17
asmanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: farba dla alergikow

hej!

Ooo widze, że nie jako jedyna jestem zakochana w SANOTINCIE?!
Bo naprawdę kosmetyki jak na razie najlepsze jakich dotąd używałam!

Najważniejszy jest dla mnie blask jaki mam po użyciu farby i to, że (absolutnyHIT) przestają mi wypadać włosy po regularnym jej stosowaniu !

Czy polecacie jakieś odzywki wygładzające, przeciw puszeniu się włosow Sanotintu??

)
asmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 12:29   #18
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: farba dla alergikow

Cytat:
Napisane przez asia77_g Pokaż wiadomość
ja niestety też mam alergie na farby do włosów od czasu kiedy zrobiłam sobie tatuaż - 2 razy byłam w związku z tym w szpitalu. Ale odkryłam niedawno farbę dla alergików i kobiet w ciąży firmy SANOTINT jej koszt to 50zł.
bardzo droga ta farba, a Biokap kosztuje 36 zł i ma więcej składników naturalnych. A nie zauważyłyście że Sanontin nie ma na opakowaniu napisane że całkowicie bezpieczny produkt dla kobiet w ciąży? Ciekawe dla czego?
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 17:06   #19
czarna1959
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: farba dla alergikow

ja nigdy nie mialam uczulenia dopoki uzylam farby syoss, zawsze farbowalam farba z joanny naturią, po uzyciu farby syoss swedziala mnie glowa i cialo dostalam tez jakis syfow ;/ masakra. od tamtej pory po kazdej farbie dostaje uczulenia, mama kupila mi tabletki na uczulenie to troche przeszlo ale to jest masakra ;/
czarna1959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-19, 19:59   #20
Monow
Przyczajenie
 
Avatar Monow
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 10
GG do Monow
Dot.: farba dla alergikow

Ratunku! Dobrze wiem, ze mam uczulenie na farby, wiec zawsze robię ombre i raz zaryzykowalam, by rozjasniac spod włosów - nie uczulilo mnie, wiec robiąc odrosty nie bardzo się przejmowałam. Niestety trochę się popsulo, za wysoko mi rozjasnila i jedynym ratunkiem było na chwile położenie farby - błąd zycia. Mam teraz popuchniete uszy i ich okolice. Rany zaczynając ropiec a ja wyglądam jak jajo. Najgorsze w tym wszystkim, ze rozjasnienie jest paskudnie kacze i chodze we włosach pol zoltych , pol ciemno brązowych... Pierwsze rozjaśnia nie dało efekt świetnego rudego, który bardzo fajnie wyglądało.
Mam ruda farbę i zrobilam test - po 24h nie mam nic. Myślicie, ze jak pofarbuje po wyleczeniu nic mi się nie stanie? Boje się, ale tez wyglądam jak jakąś tania dziewczyna na telefon. pomocy!
Monow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 19:21   #21
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: farba dla alergikow

Którą farbę uważacie za jedną z łagodniejszych dla skóry głowy?
Co sądzicie o Castingu?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 10:01   #22
juariel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 16
Dot.: farba dla alergikow

ja ostatnio używam pianek koloryzujących Trendy z Venity sa przede wszystkim bez amoniaku i utleniaczy czyli łagodne dla włosów. Całkowicie zrezygnowałam z innych sposób farbowania włosów...
juariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 22:07   #23
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: farba dla alergikow

Kochane z tego co wiem to w aptekach są dostępne farby Biokap, co prawda nie miałam z nimi nigdy do czynienia ale ponoć są dla alergików.
Poza tym polecam ogólnie przerzucenie się na farby fryzjerskie, są delikatniejsze niż farby drogeryjne, dodatkowo większość firm wypuszcza specjalną linię np. bez amoniaku.
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 14:44   #24
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: farba dla alergikow

w salonie do którego chodzę używają farb z emsibeth włoskich ,są bardzo delikatne
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 12:30   #25
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: farba dla alergikow

Dziewczyny a takie pytanie do Was, które mają uczulenie na farby do wlosow- czy ogólnie jesteście alergikami? Macie jakieś inne uczulenia?
Ja farbuje włosy od jakichś 20 lat, może 15, stosowałam różne, i drogeryjne, i profesjonalne i nigdy mnie nic nie uczulilo, ale boje się że w końcu mnie coś uczuli i jakiejś anafilaksji dostanę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 19:41   #26
laklara
Przyczajenie
 
Avatar laklara
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: farba dla alergikow

WitamWas
Jestem tu nowa, zarejestrowałam się się tylko po to by wziąć udział w dyskusji o farbach dla alergików. Farbuję się od ok 20 lat, zawsze czułam dyskomfort przy nakładaniu farby, swędzenie w nast dniu, myslałam , ze to normalne.
Kilka lat temu pojawiła się na policzku i żuchwie dziwna plama, jakby zanikała tam skóra, świąd na jej brzegach, powiększała się. Zaliczyłam 2 oddziały derm, w tym Klinikę Derm w Warszawie, wszystkie banalne choroby wykluczyli, obstawiali alergię na nikiel i kobalt lub początki tocznia skórnego. Przebadali na wszystkie sposoby, nie zrobili tylko jednego, testu na PPD. Zaczęłam bardziej uważać na chemię, jedzenie, itd, raz było lepiej , raz gorzej- farby nie zmieniałam. Zaprzyjaźniona dermatolożka po kilku latach wpadła, ze może to być PPD, zrobiła mi testy i jesteśmy w domu. Max alergia na PPD, duży odczyn. Przez ostatnie 3 lata bujam się z farbami, chyba już wszystkie przetestowałam. Ostatnio zamówiłam 2 opakowania Biokapu , wierząc, że roślinna farba stworzona dla wrażliwej skóry głowy, bez PPD (ściema, zaraz wytłumaczę ) rozwiąże mój problem, Aha, w międzyczasie, ok 2 lata temu przeszłam z szatynki na blond -nad czym cierpię do dzisiaj- nie pasuje do mojej karnacji, Tak zalecała lekarka, w blondach jest mniej PPD.No ien nieszczęsny Biokap uczula tak samo jak farby z sieciówki, tyle, że nie ma amoniaku i podczas farbowania nie czuję świądu ani pieczenia. Czemu ściema ? Ano, bo przy składzie, napisanym celowo maczkiem, przy info czego nie ma, umieszczono przy PPD jeszcze mniejszą gwiazdkę a na dole literkami jak bakterie, że zamiast PPD jest PPT. Nie będę Wam robić wykładu , poczytajcie w necie pod jakimi nazwami producenci ukrywają PPD. Już nie kupię farby przez internet bez zapoznania się z jej składem. Niedawno na rynku pojawiły się farby firmy Natulique, wysłałam zapytanie, tam jest odwrotnie, nie ma PPT a ma PPD. Jedyne 68 zł Ręce opadają. Tym powinien zainteresować się konsumencki rzecznik.
A teraz światełko w tunelu i prośba do osób przebywających we Francji, Niemczech lub Szwecji. Podobno ( wiadomość z forum jakiegoś, do zweryfikowania) w tych 3 krajach jest zakaz stosowania PPD w farbach i kosmetykach ale dotyczy tylko sprzedazy krajowej. Koncerny produkuja farby wg innych receptur. Miałam okazję sprawdzić oryginalną francuską farbę ze....Schwarzkopfu, z nie wiedzieć czemu czytelnym składem ( a raczej wiedzieć!) ani śladu PPD, nawet wzmianki, że nie zawiera ( może faktycznie to tam normalne?) Zrobiłam zdjęcia na dowód, dla fachowców do rozczytania, spróbuję je tu dołączyć.
Dwie próby miałam i wszystko zniknęło , teraz skopiuję tekst,a jak się nie uda, spasuję, trzymajcie kciuki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170609_191358.jpg (99,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170609_191349.jpg (117,2 KB, 28 załadowań)
laklara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 16:01   #27
katarina19kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: farba dla alergikow

Hej, ja tez rok temu dowiedzialam sie ,ze jestem uczulona na farbe,po 10letniej przerwie w farbowaniu. Trafilam na ostry dyzur,bo spuchlam i cala skora glowy i szyi byla czerwona. Podobno sa farby bez PPD oraz nie zawieraja zadnych pochodnych fenylodwuaminy Davines. Napisalam do producenta,ktory pisemnie mnie zapewnil o tym a dzis bylam na probie uczuleniowej. Czekam 48h i dam znac
katarina19kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 10:30   #28
karo0213
Przyczajenie
 
Avatar karo0213
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 6
Dot.: farba dla alergikow

U mnie też zawsze próby zanim użyje jakiejś nowości Ale ostatnio na szczęście coraz rzadziej cokolwiek się dzieje, tyle że bardziej zwracam uwagę na skład.
karo0213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 14:09   #29
katarina19kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: farba dla alergikow

okazuje sie,ze cudów nie ma. Farba faktycznie nie ma PPD ,ale maja w skladzie zamiennik PDT,ktory uczula rownie mocno. Producenci oszukuja niestety. Mialam robiona probe uczuleniowa patyczkiem do ucha a przez tydzien mi sie" badzialo". Reakcja nastapila w niecale 12h, poz iej podeszlo jakims plynem:/
katarina19kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 12:26   #30
Pianulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Smile Dot.: farba dla alergikow

Moja koleżanka z AZS stosuje farby Sanotint z serii Classic i nie ma żadnego uczulenia. Polecała mi także maski wygładzające Sanotintu: jedwabną i olio non olio. Chyba się skuszę
Pianulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-06 12:54:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.