Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś opinie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-13, 13:50   #1
szarokotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58

Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś opinie?


Od września/października chciałabym zapisać się do szkoły wizażu(najlepiej z elementami charakteryzacji). O ile pomysł wydaje się być zgrabny, łatwy i przyjemny do wykonania to... no właśnie... Dla osoby, która chciałaby poszerzyć w ten sposób swoje horyzonty, a na razie ma marne pojęcie o czymkolwiek z tym związanym wybór takiej szkoły jest wyjątkowo ciężki.

Programy na pozór podobne, liczba godzin również, ale tu 5400zł za rok, tam 7500zł, a jeszcze gdzie indziej 4000zł. Ponieważ to pieniądz nie mały chciałabym wiedzieć za co płacę i w którą skarbonkę najlepiej go wrzucić by po odpowiednim upływie czasu wyciągnąć odpowiednie doświadczenie.

Uaktualnione w tym roku:

Beauty-art ( http://www.beautyart.pl/ )
Wpisowe: 350zł
Liczba godzin nauki: 384 h
Czesne miesięczne: 450zł
Praktyki: "w perfumeriach"
Opinie: masa zachwalających postów o bardzo podobnej treści z anonimowych/nowych i mało wiarygodnych kont, te z wiarygodnych... raczej mało pochlebne. Bitwa o kosmetyki, pędzelki, kredki do oczu, praktyki, których nie ma bo 'nie wypaliły'. Ale na poniżej kilka dziewczyn napisało opinie o tej szkole, też te lepsze
FB: https://www.facebook.com/SzkolyBeatyMalachowskiej

Artystyczna Alternatywa ( http://www.artystyczna-alternatywa.pl/ )
Wpisowe: 300zł
Ilość godzin nauki: 280h (zaoczny), 480 h(dzienny)
Czesne miesięczne: 400zł (zaoczny), 500zł (dzienny)
Praktyki: nie znalazłam
Opinie: większość zadowolona, mimo że część zajęć prowadzona po łebkach("ale to zależy na jakiego wykładowcę trafisz")
FB: https://www.facebook.com/SzkolaWizaz...izacji?fref=ts

Francuska Szkoła Wizażu - Stylizacji & Charakteryzacji (http://makeupschool.edu.pl/)
Wpisowe: 100zł
Ilość godzin nauki: 320h (dzienny za rok, dwa lata 640 h), Zaoczny ponoć tyle samo? Nie wiem... trudno mi ogarnąć to co mają tam powypisywane... Warto zapytać się jeśli ktoś będzie miał okazję.
Czesne miesięczne: 380zł pierwszy rok, 420 zł drugi rok(ale też nie jestem pewna. Straszny chaos tam mają).
O praktykach ani słowa.
Opinii nie znalazłam...
FB również nie mogę znaleźć.

FAM (http://www.fammakeup.com.pl/)
Wpisowe: 500 zł
Ilość godzin nauki: 1200h(dwuletnie dzienne) i 700h(dwuletnie zaoczne)
Czesne: 680 zł(dwuletnie - charakteryzator), 450zł(roczne-wizażysta)
Praktyki: teatry, plany filmowe, drogerie, podobno jeśli ktoś się postara to więcej godzin wyrobi na praktykach niż w szkole;-)
Opinie: Słyszałam głównie dobre.
FB: https://www.facebook.com/pages/FAM-P...580147?fref=ts

FaceArt ( http://www.faceart.pl/ )
Wpisowe: 290 zł
Ilość godzin nauki: 378h (zaoczny), 515h( dzienny)
Czesne: 490 zł(zaoczny), 590 zł(dzienny)
Praktyki: na pewno Sephora, więcej na razie nie wiem.
Opinie: Nie słyszałam złych. Szkołę założył podobno genialny wykładowca, który wcześniej pracował w FAM.
FB: https://www.facebook.com/FaceArtMakeUpSchool?fref=ts

To chyba wszystko co znalazłam...

Edytowane przez szarokotka
Czas edycji: 2014-03-20 o 15:53
szarokotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 19:49   #2
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Może pomogę

FAM moje marzenie, opinie tylko dobre slyszalam, no ale ekhem... baardzo drogo;-)
Ja kończyłam kurs I stopnia w beautyart. Po szukaniu opinii zdecydowałam się, będąc przekonaną o słuszności decyzji, właśnie na nich. Niestety mojej sześcioosobowej grupie trafiła się Pani U., która w Beautyart jest człowiekiem orkiestrą, czyli robi wszystko (wtedy była sekretarką, otwierającą drzwi i telefony, przyjmującą petentów, sprzedającą kosmetyki w ich mini-sklepiku, kierowniczką oddziału krakowskiego i niestety na szarym końcu naszą wykładowczynią). Pani bardzo sympatyczna, aczkolwiek malo kompetentna,ew. zabrakło jej ochoty/energii/czasu z racji wykonywanych innych czynności(?) na solidne przeprowadzenie kursu. Skończyło się to napisaniem skargi do wlaścicielki Pani Beaty, która stanęła na wyokości zadania i zaproponowała nam bodajże jakiś rabat na ich kosmetyki lub poprawkę kursu(co prawda jeden, a nie trzy dni kursu) z wykładowcą w jej własnej osobie przyjeżdżającej specjalnie z Warszawy Oczywiście wybrałyśmy opcję drugą, no i tutaj bajka, słowa złego na tą szkołę bym/byśmy nie powiedziały gdyby ta Pani przeprowadzała wszystkie kursy Odpowiednia kobieta, na odpowiednim miejscu, z charyzmą jakiej w tym fachu niewątpliwie potrzeba Dlatego warto zapytać kto prowadzi zajęcia/wykłady i poszperać po necie kto to jest (z wyjątkiem tych dwóch osób o których wspomniala, dla jednej zdecydowane nie dla drugiej ZDECYDOWANE tak). Jakby co pisz pw, chętnie udzielę informacji

Natomiast ostatnio znalazłam bardzo pozytywną opinię na pewnym blogu (niestety nie pamiętam którym;/) dziewczyny która miała kurs w szkole faceart, tutaj stronka http://www.faceart.pl/kontakt. jak poszukasz w wyszukiwarce blog i szkola faceart to może znajdziesz i dopytasz dziewczyny
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 18:43   #3
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

podbijam temat
również szukam takiej szkoły, a o opinie ciężko, może ktoś jeszcze się wypowie
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:26   #4
szarokotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

o faceart słyszałam, ale to nowa szkoła więc ciężko cokolwiek o niej powiedzieć... Dziękuję Karolciu za tak obszerną podpowiedź

Popytałam się o praktyki, o zajęcia i wiele innych rzeczy i koniec końców stanęło na FAMie
szarokotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 17:33   #5
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Cytat:
Napisane przez szarokotka Pokaż wiadomość
o faceart słyszałam, ale to nowa szkoła więc ciężko cokolwiek o niej powiedzieć... Dziękuję Karolciu za tak obszerną podpowiedź

Popytałam się o praktyki, o zajęcia i wiele innych rzeczy i koniec końców stanęło na FAMie
W takim razie czekam na opinie o FAM-ie Może kiedyś zrealizuje marzenie
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 19:37   #6
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

a ja dalej szukam i nie wiem co wybrać

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez szarokotka Pokaż wiadomość
o faceart słyszałam, ale to nowa szkoła więc ciężko cokolwiek o niej powiedzieć... Dziękuję Karolciu za tak obszerną podpowiedź

Popytałam się o praktyki, o zajęcia i wiele innych rzeczy i koniec końców stanęło na FAMie
podzielisz się informacjami?
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 21:15   #7
magda538
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

właśnie utworzyłam sobie konto na wizażu by dodać pościka na temat Famu. Zastanawiam się nad naukę na kierunku wizaż - charakteryzacja od tego roku więc im więcej z nas wypowie się na jej temat tym łatwiej będzie nam podjąć decyzję .. ceny chyba nie są już tak wysokie jak piszecie cennik jest na nowej stronie www.fammakeup.com.pl śledzę też nowinki na facebooku i jestem zachwycona ! widzę że niedługo mają tam dzień otwarty któraś z was już była? wiecie do kiedy trwa rekrutacja? czy trzeba mieć jakies prace ? słyszałam że nie jest to obowiązkowe.
magda538 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 21:38   #8
szarokotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Z tego co wiem rekrutacja trwa dopóki będą miejsca. Cena się nie zmieniła, razem z wpisowym nadal wychodzi ponad 7 tys za rok... masakra... no ale Alternatywa skoczyła z cenami, więc właściwie nie ma się nad czym zastanawiać, szczególnie że godzin jest więcej a i dyplom fajniejszy

Prace nie są konieczne, ale podczas rozmowy i tak proszą żeby pokazać cokolwiek swojego... chociażby figurki z masy solnej byleby mogli ocenić twoje zdolności plastyczne lub po prostu 'oko' Rozmowa trwa... moja trwała prawie trzy godziny... Później dostajesz czas na zastanowienie się czy na pewno chcesz się tam uczyć i czekasz na maila od Pani Dyrektor z ostateczną decyzją.

Z praktykami jest o tyle fajnie, że są W ciągu całego roku akademickiego można chodzić i zdobywać doświadczenie w teatrach i w innych miejscach jeśli tylko chcesz i termin ci odpowiada. Sporadycznie na planach filmowych też się zdarza.

edit: i uzupełniając pierwszy post... Beauty-art jest dla mnie nadal ogromną zagadką. Poznałam trzy wizażystki po tej szkole, żadna nie była z niej zadowolona, ale ich makijaże były perfekcyjne...

Alternatywa wydaje mi się takim... przedszkolem, w którym głaszcze się ludzi po główce i mówi, że ładnie pomalowali oczko. Mają kilka sesji fotograficznych w ciągu roku, ale to wszystko jeśli chodzi o praktyki... Na końcu dyplom, który też jest głównie zabawą i zwykłą formalnością. Słyszałam tylko kilka negatywnych opinii o pojedynczych przedmiotach, zazwyczaj ludzie są zadowoleni. Myślę, że to kwestia gustu... Po prostu to nie jest miejsce dla mnie.

O pozostałych wiem tyle co na początku czyli nic.

Edytowane przez szarokotka
Czas edycji: 2013-07-05 o 22:19 Powód: żeby nie pisać dwóch postów
szarokotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 15:41   #9
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Cytat:
Napisane przez szarokotka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem rekrutacja trwa dopóki będą miejsca. Cena się nie zmieniła, razem z wpisowym nadal wychodzi ponad 7 tys za rok... masakra... no ale Alternatywa skoczyła z cenami, więc właściwie nie ma się nad czym zastanawiać, szczególnie że godzin jest więcej a i dyplom fajniejszy

Prace nie są konieczne, ale podczas rozmowy i tak proszą żeby pokazać cokolwiek swojego... chociażby figurki z masy solnej byleby mogli ocenić twoje zdolności plastyczne lub po prostu 'oko' Rozmowa trwa... moja trwała prawie trzy godziny... Później dostajesz czas na zastanowienie się czy na pewno chcesz się tam uczyć i czekasz na maila od Pani Dyrektor z ostateczną decyzją.

Z praktykami jest o tyle fajnie, że są W ciągu całego roku akademickiego można chodzić i zdobywać doświadczenie w teatrach i w innych miejscach jeśli tylko chcesz i termin ci odpowiada. Sporadycznie na planach filmowych też się zdarza.

edit: i uzupełniając pierwszy post... Beauty-art jest dla mnie nadal ogromną zagadką. Poznałam trzy wizażystki po tej szkole, żadna nie była z niej zadowolona, ale ich makijaże były perfekcyjne...

Alternatywa wydaje mi się takim... przedszkolem, w którym głaszcze się ludzi po główce i mówi, że ładnie pomalowali oczko. Mają kilka sesji fotograficznych w ciągu roku, ale to wszystko jeśli chodzi o praktyki... Na końcu dyplom, który też jest głównie zabawą i zwykłą formalnością. Słyszałam tylko kilka negatywnych opinii o pojedynczych przedmiotach, zazwyczaj ludzie są zadowoleni. Myślę, że to kwestia gustu... Po prostu to nie jest miejsce dla mnie.

O pozostałych wiem tyle co na początku czyli nic.
A propo pogrubionego i beautyart, może trafiłaś na dziewczyny które po prostu miały talent do tego;-)? Ja po kursie w beautyart (również po tej "poprawce" ze świetną P. Małachowską) uważam, że szkoła/kursy nie nauczą cię perfekcyjnego wykonywania jakiejś profesji, tylko wlasna praca, treningi i doskonalenie potrafią uczynić "mistrza" czy to dotyczy wizażystki, czy fryzjerki, czy jakichkolwiek wszelakich "manualnych" zawodów. Szkoła może dać ci świetne przygotowanie techniczne, a jak nie masz "tego czegoś" w ręce, nie udoskonalasz to nigdy nie będziesz dobra w tym co robisz nawet po FAM-ie;-) Jeśli chodzi o beautyart mam porównanie z pierwszej części kursu i tej "zadośćuczyniającej" z Małachowską i różnica w przeprowadzeniu kolosalna, więc może dziewczyny trafiały akurat na nieodpowiednie nauczycielki jak ja za pierwszym razem
P.S. Poza kursem wizażu, obecnie edukuję się na studiach ekonomicznych i też się czasami zastanawiam kto tym ludziom z tytułami dr daje pracę na wyższych uczelniach, slajdy każdy potrafi przedstawić;-)
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 16:16   #10
magda538
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Dziewczyny poważnie zastanawiam się nad Famem rozmawiałam dziś telefonicznie z Panią Dyrektor bo niestety okazało się że nie dam rady być na dniu otwartym na samym wizażu koszt to 450 zł miesięcznie wizaż z charakteryzacją to 680 zł ja raczej będę dycydować się na wizaż z charakteryzacją. co do Beauty Art kumpela kończyła tam szkołę nie była zadowolna wszystko prowadzone jest podobno na podstawowym poziomie Do Alternatyw chodziła moja kuzynka z tego co mówiła bardzo dużo osób po tej szkole idzie do Fam nie byla zabardzo zadowolona ... Pytałam Pani Dyrekotr czy trzeba dostarczyc jakies swoje prace podobno nie trzeba przynosic prac jesli sie takowych niema lepsze to niż przynoszenie do szkoły prac które tak naprawde nie były robione przez nas
magda538 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 18:03   #11
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

ja jeśli się zdecyduje to na sam wizaż, i też kusi mnie ten Fam..
tylko zastanawiam się czy by teraz nie wybrać najpierw szkoły kosmetycznej a później wizaż..
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 20:13   #12
magda538
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Ja jestem właśnie po szkole kosmetycznej ale szczerze mówiąc żałuje że nie zajełam się makijażem wcześniej wiele dziewczyn odemnie z grupy była już po szkołach wizażu i w trakcie studiów mogła sobie dorobić na makijażach studniówkowych weselach itp ja umówiłam się z Panią Dyrektor na spotkanie w inny dzień bo chce zobaczyć szkołę a widzieliscie filmik o famie ? http://www.youtube.com/watch?v=QD_LC...&feature=share ogladajac to wydaje mi sie ze nauke mozna połączyć tam z super przygodą ! Dziewczyny zapomniałam zapytac czy ta szkola gwarantuje kosmetyki na zajęciach? jesli wiecie coś w tym temacie to piszcie
magda538 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 23:34   #13
szarokotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Cytat:
Napisane przez KAROLCIA171 Pokaż wiadomość
A propo pogrubionego i beautyart, może trafiłaś na dziewczyny które po prostu miały talent do tego;-)? Ja po kursie w beautyart (również po tej "poprawce" ze świetną P. Małachowską) uważam, że szkoła/kursy nie nauczą cię perfekcyjnego wykonywania jakiejś profesji, tylko wlasna praca, treningi i doskonalenie potrafią uczynić "mistrza" czy to dotyczy wizażystki, czy fryzjerki, czy jakichkolwiek wszelakich "manualnych" zawodów. Szkoła może dać ci świetne przygotowanie techniczne, a jak nie masz "tego czegoś" w ręce, nie udoskonalasz to nigdy nie będziesz dobra w tym co robisz nawet po FAM-ie;-)
Wiem, wiem, ale niezupełnie o to mi chodzi... Często jak się ogląda portfolio osób po danych szkołach to okazuje się, że można poznać kto co kończył... Jest coś charakterystycznego, ale ciężko mi powiedzieć co. Szkoła przede wszystkim 'narzucają' pewien tok myślenia, kształtują pewne priorytety...

Cytat:
Napisane przez magda538 Pokaż wiadomość
Pytałam Pani Dyrekotr czy trzeba dostarczyc jakies swoje prace podobno nie trzeba przynosic prac jesli sie takowych niema lepsze to niż przynoszenie do szkoły prac które tak naprawde nie były robione przez nas
Mi też tak powiedziała, a na spotkaniu chciała zobaczyć jakieś prace...

Cytat:
Napisane przez magda538 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zapomniałam zapytac czy ta szkola gwarantuje kosmetyki na zajęciach? jesli wiecie coś w tym temacie to piszcie
Gwarantuje:P Gwarantuje też kosmetyki na praktyki:P
szarokotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 13:32   #14
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

a ja dalej się waham ciężki dylemat.. i duże pieniądze
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 20:54   #15
magda538
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Hmm tak myślę że nie jest to cena wygurowana większość szkoł ma właśnie takie czesne zapomniałam wam o czymś wspomnieć ! Pani Dyrektor pozwala spłacać czesne w wiekszej ilosći rat tzn płacisz mniej ale przez wieksza ilosc miesiacy ze wszystkim mozna sie dogadac. Moim zdaniem najlepiej iść zobaczyć porozmawiać i sobie przemyśleć załuje ze nie pojde na dzień otwarty bo będzie pewnie troche osób ale jak będę już po spotkaniu to napisze co sie dowiedzialam
magda538 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 08:24   #16
aga_kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
GG do aga_kr
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Bylam na dniu otwartym w FAMie- jestem mile zaskoczona. Bylo nas trzy, wiec Pani Dyrektor mogla nam dokladnie wszystko opowiedziec oraz odpowiedziec na nasze pytania. Szkola wizazu - rok, wizaz plus charakteryzacja - dwa lata. Same zaopatrzyc sie musimy w podklad dobrany do naszej cery oraz zestaw pedzli, przy charakteryzacji jeszcze dlutko- koszt ok. 10 zl. Reszta kosmetykow jest w szkole. Nie pamietam dokladnie gdzie sa praktyki, ale Pani Dyrektor dluuugo wymienia miejsca gdzie takowe sa ZAGWARANTOWANE.
Poza przedmiotami scisle zwiazanymi z wizazem sa zajecia np. Z angielskiego dot. tematyki, zajecia z prawnikiem nt. jak czytac, konstruowac, rozumiec umowy, zajecia z aktorka nt zachowania i obycia w takim gronie. Tak wiec, jak okreslila to Pani Dyrektor, poza okiem i rozem jest jeszcze cala masa dodatkowych zajec, ktore pomoga nam w pozniejszej pracy.
Warto tez wspomniec, ze FAM to jedyna w Krakowie szkola charakteryzacji.
Portfolio z pracami dyplomowymi mozna zobaczyc na stronie lub FB.
Ja jestem bardzo zachecona po tym co zobaczylam i uslyszalam.
Aaaa i miejsce dogodne- przy samym M1, w budynku studia nagraniowego telewizji Krakow- parking dostepny!
W razie pytan jestem do dyspozycji
aga_kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 09:40   #17
szarokotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

To wszystko jest wypisane na stronie;-) Dla mnie to miejsce to koniec świata O parking nie pytałam... możemy parkować pod telewizją?
szarokotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 20:33   #18
aga_kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
GG do aga_kr
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Tak, mozna parkowac. Dla mnie lokalizacja jest super punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

Wiem, ze wszystko jest napisane na stronie.... Na stronach innych szkol tez jest duzo napisane a w praktyce na dniu otwartym roznie bywa, co potwierdzaja tez opinie na forum.
aga_kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 17:47   #19
MaryCrowley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Cześć Dziewczyny! Ja byłam na tygodniowym kursie w FACE ART. Było bosko!!!
Naprawdę gorąco polecam tę szkołę. Sama chcę się zapisać od września. Początkowo, nie mogłam znaleźć tej szkoły, bo kiedy już znalazłam się na ulicy SAREGO 28 to okazało się, że mają tam teraz remont kamienicy i rusztowanie przesłania zewnętrzną elewację. Ale kiedy zadzwoniłam na telefon szkolny, to pan Marcin Szczepaniak, który jest wlaścicielem tej szkoły i prowadzi tam zajęcia, wyszedł po mnie na klatke schodową. Wnętrze samego face artu jest piękne - biało, czysto, ale zarazem przytulnie, nie mówiąc już o kosmetykach, które są świeże, niczego nie brakuje, MAC, Make Up For Ever, do wyboru do koloru. Samo szkolenie bardzo mi się podobało. Pan Marcin jest świetnym specjalistą i genialnym pedagogiem. Wszystko dokładnie tłumaczy i pokazuje, bez ściemniania, bardzo rzetelnie i cierpliwie. I mimo, że na zajęciach była bardzo fajna luźna atmosfera, to jednak okazało się, że pan Marcin jest bardzo wymagającym nauczycielem i każdemu pokazuje jak poprawić makijaż aż będzie perfekcyjny. Szkoła gwarantuje kosmetyki (sama mogłam się przekonać, że najwyższej jakości), praktyki w Sephorach i na sesjach zdjęciowych, poza tym w ciągu całego roku obowiązkowo będziemy mieć 5 sesji zdjęciowych, a więc zaczniemy budować swoje portfolio już w szkole. To dla mnie bardzo ważne, bo oprócz dyplomu (po zdaniu egzaminu dyplomowego) będę mogła też już pokazywać zdjęcia ze swoimi pracami. Jeśli macie jkieś pytania o FACE ART to piszcie śmiało. Ja w każdym razie będę tam studiować. www.faceart.pl
MaryCrowley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 20:11   #20
magda538
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

dziewczyny nie dotarłam ostatnio na spotkanie z pania dyrektor bardzo sie stresuje ze w szkole niebedzie juz miejsc a mozliwosc spotkania bede miala dopiero w tym tygodniu. czy ktoras z was byla jeszcze na takim spotkaniu? widze ze jest dzien otwarty 10 ale wolalabym sie zapisac przed dniem otwartym bo moze byc troche osob.
magda538 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 20:03   #21
juskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Hej wszystkim!
Dziewczyny czy ktoś jeszcze słyszal coś o tej szkole Face Art???
Właśnie zastanawiam się nad wyborem, zależy mi żeby dobrze nauczyć się makijażu dlatego chciałabym poznać jeszcze jakies opinie.
Znalazłam ich na fejsie https://www.facebook.com/FaceArtMakeUpSchool?fref=ts wygląda to ciekawie, ale jak jest w praktyce?
Byłyscie może na jakichś kursach? Zastanawiam się czy się wybrać, da mi to chyba jakiś obraz jak tam jest.
Mary C. mówisz że ten prowadzący jest w porządku?? Myślisz że wybranie się na kurs to dobry pomysł nim sie zapiszę??

Z góry dzięki za odpowiedzi!
juskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 20:43   #22
jenifeer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 39
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Ja słyszałam o szkole makijażu Face Art , trochę przypadkowo się dowiedziałam bo sie okazało, że moja pani Kasia kosmetolog , do której często chodzę na zabiegi na twarz będzie tam prowadzić jedne z zajęć. Mysle zeby się wybrać tam na kurs, a nawet nie wiem czy nie do szkoły, bo na prawdę wreszcie porzadna szkoła. Czytałam na ich stronie jacy tam beda wykładowcy i wszyscy profesjonalisci. W Krakowie moim zdaniem nie ma dobrych szkół a ja ne chce jakiegoś byle czego, a do innego miasta to mi się nie chce jeździć. Trochę jestem w szoku ze tam się uczy na kosmetykach make up forever, w żadnej szkole to sie jeszcze nie zdarzyło. Poza tym załozyciel szkoły to mega człowiek utalentowany, tez przegladałam, piekne sa wszystkie jego makijaze, takie dokładne.Podobno semestr zaczyna się już 31 sierpnia i daje sobie tydzien na decyzje, albo dwa, może w sumie pójde tam jeszcze porozmawiać czy ja sie w ogóle nadaje, bo ja jeszcze nic nie umiem i nie wiem czy takich też przyjmują. Ktoś coś wie na ten temat ?
jenifeer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 22:15   #23
MaryCrowley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Czesc Juskaa. Ja byłam w Face Art na tygodniowym kursie Letnia Szkoła Makijażu, zeby sie nauczyć jakichs podstaw. Jestem meeeega zadowolona. Nauczylam sie nie tylko podstaw ale też jak łączyć kolory, co było dla mnie zawsze czarną magią. Przez pięć dni ćwiczyłyśmy makijaże na sobie nawzajem, makijaż dzienny, wieczorowt, smoky eyes, aktualne trendy i jeszcze taki wielokolorowy. Kosmetyki wypas! No i prowadzący super profesjonalny. Codziennie był świetnie przygotowany do zajęć, robił prezentację, tlumaczył krok po kroku jak co zrobić i jakie techniki zastosować. To był naprawdę dobrze wykorzystany czas. I tak się trochę wahałam czt iść na ten kurs, ale teraz go kazdemu polecam. Poza tym chcialam tez sprawdzic jak tam jest przed zapisaniem sie do szkoly, wiec ty też możesz się zapisać na kurs, żeby zobaczyć jak tam jest. Byłam też odwiedzić Artystyczną Alternatywe. Sekretarka niby miła ale jak zobaczyłam jakie tam mają kosmetyki w pracowni to już nie mam wątpliwości, zeby iść do Face Artu.
MaryCrowley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:47   #24
szarokotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Cytat:
Napisane przez jenifeer Pokaż wiadomość
Ja słyszałam o szkole makijażu Face Art , trochę przypadkowo się dowiedziałam bo sie okazało, że moja pani Kasia kosmetolog , do której często chodzę na zabiegi na twarz będzie tam prowadzić jedne z zajęć. Mysle zeby się wybrać tam na kurs, a nawet nie wiem czy nie do szkoły, bo na prawdę wreszcie porzadna szkoła. Czytałam na ich stronie jacy tam beda wykładowcy i wszyscy profesjonalisci. W Krakowie moim zdaniem nie ma dobrych szkół a ja ne chce jakiegoś byle czego, a do innego miasta to mi się nie chce jeździć. Trochę jestem w szoku ze tam się uczy na kosmetykach make up forever, w żadnej szkole to sie jeszcze nie zdarzyło. Poza tym załozyciel szkoły to mega człowiek utalentowany, tez przegladałam, piekne sa wszystkie jego makijaze, takie dokładne.Podobno semestr zaczyna się już 31 sierpnia i daje sobie tydzien na decyzje, albo dwa, może w sumie pójde tam jeszcze porozmawiać czy ja sie w ogóle nadaje, bo ja jeszcze nic nie umiem i nie wiem czy takich też przyjmują. Ktoś coś wie na ten temat ?
O tych kosmetykach to lepiej dobrze sobie poszukaj bo bzdury gadasz:P O face-art trochę słyszałam, ale... poczekam dwa lata aż się pojawią absolwenci tej szkoły... chociaż myślę, że może być to dobra szkoła... Tak czy inaczej wolę poczekać na prace słuchaczy i ich portfolio...
szarokotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 23:49   #25
aga_kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
GG do aga_kr
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

W Famie tez ucza na Make Up Forever!
aga_kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 08:52   #26
magda538
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Dziewczyny byłam wkońcu na spotkaniu z pania dyrektor w fam, bardzo sie stresowałam ale jestem mega zadowolona. pani dyrektor opisła mi szczegolowy program nauczania i wymienila miejsca gdzie odbywaja sie praktyki jest tego bardzoooo duzo i sa bardzo zroznicowane zreszta zdjecia z praktyk mozna zobaczyc na ich stornie. widzialam szkole i kosmetyki pracuja z tego co zapamietalam na makeup forever inglot numeric cos tam ( to podobno marka typowo charakteryzatorska) kryolan. Z tego co widze na stronie wykładowcy pokrywają sie z face art. jednak wybieram fam bo jest to szkola pewna na rynku. zapomnialam zapytac jak z pedzlami czy szkola je udostepnia ?
magda538 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 21:44   #27
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

W sobotę są Dni Otwarte w Face Art od 10.00 do 15.00. Jak tylko zdążę to jadę zobaczyć i pooglądać
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 15:48   #28
xasiaxd19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 22
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Bylam na dniach otwartych w face art szczerze mowiac szalu nie ma, kompletna klapa jezeli chodzi o praktyki ktorych jak narazie nie zapewniaja prawie wcale procz tego ze trzeba stac i wciskac kosmetyki jakiejs marki w sephorze rozczarowalam sie bo liczylam na cos wiecej.. do tego szkola znajduje sie w budynku ktory wyglada jak ruina. i kolejna sprawa ktora daje mi do myslenia.. podczas rozmowy Pan Marcin często napominał o Szkole FAM jako o szkole w której uczył 7 lat jednakze że jest to szkola jedynie CHARAKTERYZACJI i tutaj chyba skłamał bo z tego co widze po waszych opiniach i na stronie szkoły Fam www.fammakeup.com.pl jest także roczny kierunek wizażu ! lub 2 letni wizaż z charakteryzacja ! Prosze osoby ktore byly kiedyś na dniu otwartym w famie o info w tej sprawie jak wyglada plan nauczania ? czy faktycznie uczą tam tylko efektów specjalnych ? ile jest godzin z makijażu?
xasiaxd19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 22:08   #29
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Cytat:
Napisane przez xasiaxd19 Pokaż wiadomość
Bylam na dniach otwartych w face art szczerze mowiac szalu nie ma, kompletna klapa jezeli chodzi o praktyki ktorych jak narazie nie zapewniaja prawie wcale procz tego ze trzeba stac i wciskac kosmetyki jakiejs marki w sephorze rozczarowalam sie bo liczylam na cos wiecej.. do tego szkola znajduje sie w budynku ktory wyglada jak ruina. i kolejna sprawa ktora daje mi do myslenia.. podczas rozmowy Pan Marcin często napominał o Szkole FAM jako o szkole w której uczył 7 lat jednakze że jest to szkola jedynie CHARAKTERYZACJI i tutaj chyba skłamał bo z tego co widze po waszych opiniach i na stronie szkoły Fam www.fammakeup.com.pl jest także roczny kierunek wizażu ! lub 2 letni wizaż z charakteryzacja ! Prosze osoby ktore byly kiedyś na dniu otwartym w famie o info w tej sprawie jak wyglada plan nauczania ? czy faktycznie uczą tam tylko efektów specjalnych ? ile jest godzin z makijażu?
Nie zdążyłam dotrzeć do Face Artu i przyznam szczerze, że trochę mnie zmartwila Twoja opinia bo wiązałam duze nadzieję przyszlościowo z Tą szkoła;/
Był ktoś jeszcze na Dniach Otwartych?
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 10:19   #30
szarokotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Szkoła wizażu(Kraków), czym się kierować? Jakie pytania zadawać? może jakieś op

Cytat:
Napisane przez xasiaxd19 Pokaż wiadomość
Bylam na dniach otwartych w face art szczerze mowiac szalu nie ma, kompletna klapa jezeli chodzi o praktyki ktorych jak narazie nie zapewniaja prawie wcale procz tego ze trzeba stac i wciskac kosmetyki jakiejs marki w sephorze rozczarowalam sie bo liczylam na cos wiecej.. do tego szkola znajduje sie w budynku ktory wyglada jak ruina. i kolejna sprawa ktora daje mi do myslenia.. podczas rozmowy Pan Marcin często napominał o Szkole FAM jako o szkole w której uczył 7 lat jednakze że jest to szkola jedynie CHARAKTERYZACJI i tutaj chyba skłamał bo z tego co widze po waszych opiniach i na stronie szkoły Fam www.fammakeup.com.pl jest także roczny kierunek wizażu ! lub 2 letni wizaż z charakteryzacja ! Prosze osoby ktore byly kiedyś na dniu otwartym w famie o info w tej sprawie jak wyglada plan nauczania ? czy faktycznie uczą tam tylko efektów specjalnych ? ile jest godzin z makijażu?
Face-art dopiero się otworzył, więc pewne rzeczy trzeba im wybaczyć;-) Pan Marcin jest wspaniałym wizażystą i myślę, że może wiele przekazać, ale z nowymi szkołami to zawsze loteria... Nie sądzę by kłamał mówiąc o charakteryzacji, bo z tego co wiem w przeszłości(i w innych oddziałach) była sama charakteryzacja. A jeśli już jesteśmy w tym temacie charakteryzacja to nie tylko efekty specjalne;-) Tak czy inaczej... Po kierunku charakteryzator-wizażysta masz dyplom charakteryzatora-wizażysty. Uczą tam wszystkiego związanego z makijażem. Jak wejdziesz na ich stronę to na dole masz wypisane "Czego uczymy?" i te wszystkie "przedmioty" są w planie nauczania(na pewno na kierunku charakteryzator-wizażysta). Niestety dokładnego planu jeszcze nie ma, więc ilości godzin nie znam, ale dużo ich jest...
szarokotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-25 07:17:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.