Przesuszona, blyszczaca sie strefa T - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 20:36   #1
miucciaable
Raczkowanie
 
Avatar miucciaable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 221
Question

Przesuszona, blyszczaca sie strefa T


Mam problem. Nie wiem jak okreslic typ mojej skory twarzy.
Policzki mam gladkie, pryszcz raz w roku. Nie suche, nie tluste.
Strefa T jest jakby przesuszona, widac suche skorki jak sie pomaluje, ale szybko sie swiece.
Nie wiem co zrobic. Bo moje strefa T jest jakby sucha i tlusta w tym samym czasie... Nie moge nazwac jej cera mieszana, bo problem mam tylko ze strefa T. Co mozecie dla mnie polecic??? Nie wiem za bardzo co zrobic. Nie mam jakos bardzo duzo wypryskow, ale nie radze sobie ze swieceniem i przesuszeniem za jednym razem......
miucciaable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 21:34   #2
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

Miałam podobny problem. Skóra niby sucha (też w strefie T) ale po jakimś czasie błyszczałam się nie powiem jak co
I u mnie bardzo pomógł krem Va'bra, Krem nawilżająco - matujący. Ograniczył u mnie świecenie i nie powoduje wysuszania jak inne kremy matujące.
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 11:59   #3
miucciaable
Raczkowanie
 
Avatar miucciaable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 221
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

A czego uzywasz do myscie twarzy. Ja uzywam Nivea young (mam 20 lat) deep cleaner, pure effect cos tam cos tam. Taki peeling delikatny. Ale moze to dodatkowo przesusza moja skore i broni sie sebum?
Moze uzywanie lekkiego peelingu co dziennie to za duzo? Jest na nim napisane, ze do codziennego stosowat nia, ale nie wiem czy wierzyc. Jak stosowalam co innego to moja strefa T zachowywala sie tak samo...
miucciaable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:04   #4
Elaen
Raczkowanie
 
Avatar Elaen
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 265
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

Masz zapewne cere mieszana, przesuszona- podstawa jest nawilzanie, nawilzanie, nawilzanie! I pokochanie tego, co sie ma.
Delikatny peeling 3x w tygodniu, do tego porzadny tonik a na to dobrze nawilzajacy krem na noc a na dzien nawilzajaco-matujacy.
Bonusem posiadania takiej cery w przyszlosci jest mniejsza ilosc zmarszczek.
Elaen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:13   #5
serena.avon
Rozeznanie
 
Avatar serena.avon
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 819
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

Twoja skora w strefie T jest zwyczajnie przesuszona! Nasza skora dazy do balansu - i tak jesli masz ja przesuszona i nie nawilzasz jej wystarczajaco ona robi wszystko by sie samej natluszczyc - czyli produkuje nadmiar sebum ktore objawia sie blyszczeniem skory i niedoskonalosciami. To tak w uproszczeniu, cos a'la "regula przekory" z chemii.
Dopoki Twoja skora nie otrzyma odpowiedniego nawilzenia bedzie wlasnie w ten sposob reagowac. Proponuje delikatne zele do mycia twarzy - wiele dziewczyn lubi Cetaphil, ja osobiscie lubie rumiankowy zel z Yves Rocher. Na dzien krem matujacy ale nie przesuszajacy - np Bioderma Sebium Pore Refiner, a na noc silne nawilzenie - ja polecam krem Eucerin z 5% mocznikiem. Dodatkowo woda termalna - polecam Avene i peelingi. Bron Boze toniki na bazie alkoholu i inne tym podobne twory.
Pamietaj, ze chwile potrwa zanim skora dojdzie do siebie i uswiadomi sobie, ze juz nie musi sie martwic o brak nawilzenia - a co za tym idzie zmniejszy sie produkcja sebum. Daj sobie na to 3-4 tygodnie. Powodzenia!
serena.avon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 21:48   #6
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

Cytat:
Napisane przez miucciaable Pokaż wiadomość
A czego uzywasz do myscie twarzy. Ja uzywam Nivea young (mam 20 lat) deep cleaner, pure effect cos tam cos tam. Taki peeling delikatny. Ale moze to dodatkowo przesusza moja skore i broni sie sebum?
Moze uzywanie lekkiego peelingu co dziennie to za duzo? Jest na nim napisane, ze do codziennego stosowat nia, ale nie wiem czy wierzyc. Jak stosowalam co innego to moja strefa T zachowywala sie tak samo...
Ja mam 29. I ja stawiam na nawilżanie. Żeli do mycia twarzy używam nawilżających. A tonik i mleczko do demakijażu bez alkoholu.
Stosuję jeszcze glinkę marokańską (maseczka) i to pomaga.
Na noc stawiam na nawilżanie (potwierdzam że eucerin z mocznikiem dobrze nawilża, z 5% mocznika jest też krem z rossmana (isana na noc) - kilka razy tańszy od eucerinu. Na dzień krem vabra
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 11:58   #7
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

Mam taki sam problem... od paru miesięcy używam żelu do mycia twarzy Vichy Normaderm, tonik bezalkoholowy, na dzień filtr i krem z Ziai nawilżający. Na noc różnie... najczęściej Effaklar Duo lub K albo samoopalacz do twarzy nawilżający.
Moja skóra jest przesuszona w strefie T, tzn. mam bardzo dużo suchych skórek, których nie mogę się pozbyć, ale po wykonaniu makijażu mimo, że używam podkładu matującego i pudruje się skóra po godzinie błyszczy się jak... wiadomo co
Co powinnam waszym zdaniem zmienić w pielęgnacji swojej buźki? Może odstawić ten Normaderm na coś bardziej delikatego?
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 17:40   #8
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

miałam/mam podobny problem
cera dochodzi do siebie odkąd zaczęłam używać Olejku do twarzy dr hauschka.
ma świetne opinie na KWC i to właśnie one mnie zachęciły do zakupu
spróbujcie ja na początek kupiłam sobie 2 miniaturki po 5ml
cera na prawdę lepiej wygląda, nie jest przesuszona w strefie T a olejek dodatkowo reguluje wydzielanie sebum...

do mycia twarzy używam żelu Iwostin Purritin...
ale jak się skończy to chyba poszukam jakiegoś delikatnego żelu, bo ten przesusza bardzo...

Edytowane przez jessica855
Czas edycji: 2011-09-25 o 17:42
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 21:39   #9
miucciaable
Raczkowanie
 
Avatar miucciaable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 221
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

Wzielam probki z apteki kremu Eucerin, nawilzajacego, nie zatykajacego porow, ale mnie uczulil... Uzylam rowniez nawilzajacego kremu pod oczy (szybkie zmarszczki dziedziczne... ) i pieka mnie po nim oczy...
Takze chyba Eucerin odpada. Slyszalam, ze firma la Roche Posay jest dobra. Uzywam, tez pod oczy i na policzki kremu z Avene. Zadnych perfum itp nie ma w kremie i mi sluzy. Jednak nie jest matujacy.
miucciaable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 21:54   #10
miucciaable
Raczkowanie
 
Avatar miucciaable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 221
Dot.: Przesuszona, blyszczaca sie strefa T

Co do zelu, to chyba sama robie sobie krzywde peelingiem. Chyba zajrze do Ives Rocher, po ten rumiankowy. Kiedys robilam sobie maseczki i oklady z herbaty rumiankowej i duzo stanow zapalnych na mojej twarzy zniknelo.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Napisalam wczesniej o kremach, ale strona nie wrzucila.
Tak wiec, wzielam z apteki probki kremu Eucerin nawilzajacego i nie zatykajacego porow. Uczulil mnie... W zestawie byl tez krem pod oczy, ale oczy mnie pieka strasznie po tym kremie...
Takze chyba Eucerin dla mnie sie nie sprawdzi. Tak poza tym nigdy nie mialam problemow z cera, dopiero jak sie przeprowadzilam do cieplejszego kraju...
Co myslicie o kremach z Avene? Cena jakos nie gra dla mnie znaczenia, tansze i drozsze moge wyprobowac . Kremy np z Avene sa wydajne dla mnie, bo uzywalam go gdy mialam podraznione policzki alergia. Teraz stosuje ten krem do policzkow i pod oczy, do strefy T chyba jest za tlusty.
Dziekuje Wam, ze tak szybko odpowiedzialyscie
miucciaable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.