Filtr 30/40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-10, 14:16   #1
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45

Filtr 30/40


Dziewczyny czy mogłybyscie polecić mi jakiś krem ochronny do twarzy z faktorem 30 albo w okolicach? i żeby nie byl zbyt drogi oraz podkład ładnie się utrzymywał.
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 14:20   #2
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Filtr 30/40

a jaką masz cerę (nie wypełniłaś profilu)???
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 15:08   #3
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Filtr 30/40

W granicach 30 produkują już polskie firmy, choć nie wiem jak tam z ochroną UVA w nich jest. Wiem, że mają je Eris i Dax. Nie stosowałam ich osobiście. Dobry jest krem i mleczko Johnosona - oba w przyzwoitych cenach, filtry chyba 40 o ile dobrze pamiętam. Dalej to już apteka i wyższa półka.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 15:11   #4
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: Filtr 30/40

mam cerę mieszaną tłusta w strefie T
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 15:12   #5
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: Filtr 30/40

Dzięki za odpowiedź a czy wiesz coś może więcej o tych kremach Johnsona?albo jakiś link
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 15:19   #6
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Filtr 30/40

Na KW, niestety bez ocen:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4650

I w nowościach:
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=209

Miałam kiedyś trochę tego mleczka i podobało mi się - nie kupiłam sobie, bo miałam całą tubkę photodermy.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 15:22   #7
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: Filtr 30/40

Zaraz sobie poczytam i może coś wybiore
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-10, 15:37   #8
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: Filtr 30/40

A co sądzicie o tym kremie Erisa 30+ ??? czy ktoras z was może uzywała? czy dobrze trzma się na nim makijaż?
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 17:27   #9
enua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 124
Re: Filtr 30/40

kremik szybko się wchłania nie pozostawia tłustej powłoki na twarzy..nie zauważyłam większych problemów z makijażem..ale jak na blocker bardzo źle się spisywał..twarz miałam zaczerwienioną po pobycie na słońcu
enua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 18:30   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Filtr 30/40

superka napisał(a):
> Na KW, niestety bez ocen:

Ja go używam (też mam cerę mieszaną ze strefą T), ale jakoś nie mogę sie wziąć do oceny
Mleczko tłuści mniej niż np. specyfik Yves Rochera o podobnym faktorze, ale bardziej niż np. AVene SPF 60 matujący. Jeśli jednak dac mu sie wchłonąć przez 15-20 min, a potem zmatowić sypkim pudrem, to jest OK, przynajmniej dla mnie Latem nie używam dotatkowo kremu nawilżającego pod filtry, bo mleczko zawiera wit. E i daje wystarczającą pielęgnację

Co do Erisa, sprawdzałam skład mleczka dla dzieci Lirene 30+ - ma ochronę UVB, ale niepełną UVA - opartą jedynie na dwutlenku tytanu (Titanum Dioxide), a to za mało (zwłaszcza, ze jest na odległym miejscu w składzie). Z tego co wiem, podobnie mają inne polskie preparaty o "dużym" faktorze. Jeśli ochrona ma być skuteczna, radziłabym raczej używać Johnsona lub preparatów aptecznych
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 18:45   #11
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Filtr 30/40

Aha, pomiędzy Johnsonem, a aptecznymi jest jeszcze L'Oreal z faktorem 40 i 60SPF,pełną ochroną UVB/UVA i fotostabilnymi filtrami, w cenie ok. 50 zł. Ostatnio oglądałam, ale jeszcze nie miałam
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-10, 19:46   #12
enua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 124
Re: Filtr 30/40

niedawno dokonałam zakupu Solair Expertise Loreal 60 spf za cenę 40 zł..mam wrażenie że zatyka pory, pozostawia białą powłokę na twarzy, podkład się waży takie są moje pierwsze spostrzeżenia..wypróbuję jeszcze kombinacje z innym fluidem
enua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 19:56   #13
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Filtr 30/40

Superka, a ta wyzsza polka, to np co? Oprocz Clinique..?

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 19:58   #14
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: Filtr 30/40

Dziś byłam też własnie w aptece żeby się rozeznac za tymi kremikami i pani miała akurat ten Loreala byl po 35zl ale nie zdecydowałam się na niego. Kupiłam za to ten nowy LRP Anthelios XL Fluid Extreme 60 tyle że niestety dwa razy drożej ale chyba jendak ten bedzie njalepszy. zastanawiałam się też nad blokerem Avene tym matującym do cery tłustej z trądzikiem ( z niebieskim kwadrtatem bo są jeszcze z bialym ale cremy) i miałam wielki dylemat co wybrac, ale Pani poleciła mi jednak ten LRP bo podobno lepiej przyjmuje się pod podkład ale znające siebie pewnie następny zakup to bedzie ten Avene chyba ze LRP oczaruje mnie
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 21:50   #15
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Filtr 30/40

cheetah napisał(a):
> Superka, a ta wyzsza polka, to np co? Oprocz Clinique..?
>
> Cheetah

Niestety myślałam o Clinique właśnie. Żadnej innej wyższej półce w sprawie filtrów nie ufam na tyle, by się na nie rujnować. Zresztą po co, skoro są kosmetyki apteczne z ambicjami cenowymi zaspokajającymi wszelkie nasze snobistyczne zapędy

pzdr.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 21:54   #16
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Filtr 30/40

BabciaWeatherwax napisał(a):
> Co do Erisa, sprawdzałam skład mleczka dla dzieci Lirene 30+ - ma ochronę UVB, ale niepełną UVA - opartą jedynie na dwutlenku tytanu (Titanum Dioxide), a to za mało (zwłaszcza, ze jest na odległym miejscu w składzie). Z tego co wiem, podobnie mają inne polskie preparaty o "dużym" faktorze.

Tego się właśnie obawiałam, dlatego jednak ominęłam kuszącego daxa "30". Szkoda, że nasi rodzimi producenci odwalają taką fuszerkę w filtrowej dziedzinie. Dla mnie kasa wydawana na filtry to jednak spore obciążenie i chciałabym mieć jakąś alternatywę
pzdr.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 21:58   #17
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Filtr 30/40

Wiedźmo, skoro już jesteś taka zorientowana w sprawie tego loreala , to czy nie orientujesz się przypadkiem czego oni tam nalali do środka ze składników pielęgnacyjnych? Chodziłam wokół niego w zeszłym roku, ale obawiałam się haseł promocyjnych sugerujących, że to kosmetyki zastępujące pielęgnację dojrzałej skóry. Ja mam 22 lata i chyba jeszcze za wcześnie na męczenie skóry ciężką amunicją, prawda?

Będę wdzięczna za jakieś info,
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 07:03   #18
enua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 124
Re: Filtr 30/40

nie jestem wprawdzie wiedźmą ..ale skład mogę przepisać z pudełka jeśli chodzi o Loreal solar expertise spf60 a ekspert od spraw chemii niech się wypowie
Skład: aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, glycerin, propylene glycol, titanium dioxide, cyclopentasiloxane, butyl methoxydibenzoylmethane, drometrizole trisiloxane, isohexadecane, stearic acid, potassium cetyl phosphate, vp/eicosene copolymer, triethanolamine, phenoxyethanol, peg-100 stearate, glyceryl stearate, aleminum hydroxide, dimethicone, terephthalyidene dicamphor sulfonic acid, methylparaben, ethylhexyloxyglycerin, acrylates/c10-30 alkylacrylate crosspolymer, xanthan gum, glycine soja, tocopherol, disodium edta, butylparaben, ethylparaben, vitreoscilla ferment, isobutylparaben, propylparaben, ci 15985, ci 16035, parfum
enua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 12:17   #19
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Filtr 30/40

enua napisał(a):
> nie jestem wprawdzie wiedźmą ..ale skład mogę przepisać z pudełka jeśli chodzi o Loreal solar expertise spf60 a ekspert od spraw chemii niech się wypowie
> Skład: aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, glycerin, propylene glycol, titanium dioxide, cyclopentasiloxane, butyl methoxydibenzoylmethane, drometrizole trisiloxane, isohexadecane, stearic acid, potassium cetyl phosphate, vp/eicosene copolymer, triethanolamine, phenoxyethanol, peg-100 stearate, glyceryl stearate, aleminum hydroxide, dimethicone, terephthalyidene dicamphor sulfonic acid, methylparaben, ethylhexyloxyglycerin, acrylates/c10-30 alkylacrylate crosspolymer, xanthan gum, glycine soja, tocopherol, disodium edta, butylparaben, ethylparaben, vitreoscilla ferment, isobutylparaben, propylparaben, ci 15985, ci 16035, parfum

Dzięki , ale ja nie znam się na składach do tego stopnia, by na ich podstawie wywnioskować czy krem jest do cery młodej czy dojrzałej (aleś się napisała ).
Chodzi mi o to, że o większość wysokich filtrów to substancje raczej neutralne, do cery w każdym wieku, a o specyfikach loerala słyszałam, że własnie z nimi jest inaczej. Myślałam, że może coś się orientujecie w tej sprawie, bo lato się zbliża i trzeba będzie uzupełnić zapasy filtrów, a ten jest w końcu w przyzwoitej cenie...

superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-11, 16:50   #20
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Filtr 30/40

superka napisał(a):
> Wiedźmo, skoro już jesteś taka zorientowana w sprawie tego loreala

Aż tak to nie jestem, ale z tego co pamiętam to nie prezentował sobą żadnych cudów pielęgnacyjnych jak masz zczas mozesz pobawić sie w sprawdzanie składu w słowniku składników kosmetycznych, tam są szczegółowo opisane poszczególne związki
http://www.wizaz.pl/chemia/az_index.php
A jeśli nie, to moze nam się trafi jakaś dobra dusza bieglej czytająca składy, bo mnie tylko w zasadzie filtry interesują
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 17:09   #21
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Filtr 30/40

No to chyba się pobawię w to czytanie
W razie czego jeszcze pół tuby Clinique stoi w lodówce, więc nie zginę
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 17:57   #22
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Filtr 30/40

Troszke watek przestarzaly, bo sprzed ponad roku, ale mysle ze teraz jest bardzo "na czasie" moze wlasnie tu wznowimy dyskusje na temat kremow z wyzszym filtrem

Wlasnie jade do chorwacji i nakupilam sobie dzisiaj sporo kremow z filtrem, nastraszone m.in przez nan i smoczyce nabylam z serii erisa lirene bloker 61, oraz filtry 23 i 38 (na twarz glownie to 38 i 61 na miejsca gdzie sie piegusy robia i pod oczy), oraz z dax cosmetics: filtr 10 z blyszczacymi drobinkami (nie moglam sie powstrzymac pomyslalam ze pod koniec urlopu bedzie dobra na nogi) i 15 z maslem kakaowym (ten zapach ). Moza ktoras expertka bylaby tak mila i kochana ze moglaby mi powiedziec czy dokonalam dobrego wyboru chodzi mi o to czy bedzie to wystarczajace i czy przez te blokery buzka chociaz troszke mi sie opali (jak nie to trudno, 3 samoopalacze czekaja z niecierpliwoscia ) oraz czy te firmy sa godne zaufania? Uff, troche jest tych pytan ale mam nadzieje ze nie zdenerwuje nikogo za bardzo ta moja dociekliwoscia jak ktoras z Was bedzie miala chwilke to bylabym bardzo wdzieczna

Edytowane przez lalesia
Czas edycji: 2005-07-10 o 08:45
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 19:38   #23
AdaD
Raczkowanie
 
Avatar AdaD
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 190
GG do AdaD
Dot.: Re: Filtr 30/40

Julka !!!
Ja ostatno kupiłam żel-krem Vichy Capital Soleil 60 , niby do ciała, ale do twarzy tez mozna, to jest 100 ml za ok 50 zł chyba, tak że sie opłaca w porównaniu z tymi niby do twarzy. Po paru minutach wchlania sie jak zwyly krem , nie do całkowitego matu, ale sie nie klei i mozna jak chcesz przypudrowac mąką kartoflaną. TEn Anthelios LRP co kupiiłas, jest niby do cery tłustej ,miałam jego próbke,moze to i fluid , ale świecił sie jakbym sie wysmarowała olejem, wiec sobie darowałam , Vichy jest lepsze .
Jeszcze podobno z LPR jest nowy , 100ml, Anthelios Dermo Pediatrics, ponoćpodobny do Vichy , a nawet lepszy, ale nie moge jak narazie zdobyc próbki.
jeszcze możesz spróbowac Vichy Capital Soleil , oto link, ale to jest 50 ml http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10857

A tak w ogole kremy z filtrami zostały przedyskutowane dokładnie na forum biochemiurody, ale na razie jest tam przerwa techniczna przez jakis tydzien, tak ze sobie na razie poczytaj same informacje o produktach i ochronie przeciwsłonecznej

http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/articles-sun.htm
AdaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.