Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-30, 23:32   #1
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162

Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu


Cześć dziewczyny!

Od dłuższego już czasu czuję się jakoś tak dziwnie. Mam 26 lat ważę 48 kg przy wzroście 170 cm. Zawsze byłam chudziną. Obecną wagę utrzymuję już kilka ładnych lat. Nigdy się nie odchudzałam, bo i po co.
Ale od pewnego czasu czuję się jakoś gorzej. Zauważyłam, że mam problemem z apetytem. Jestem często głodna, ale nie jestem wstanie dużo zjeść ( mały żołądek?). Poza tym, stałam się strasznie wybredna. To nie dobre i tamto... i jeszcze to....
Nie przepadam za słodkim. Mdli mnie na samą myśl. Nie lubię herbaty, kawy, za czystą wodą też nie przepadam, bo jest nijaka Jak nie posłodzę herbaty, to zalega mi w żołądku i czuję się beznadziejnie. Co raz częściej piecze mnie w przełyku. Ogólnie często mnie mdli po jedzeniu, przez co też nie mam apetytu. Uwielbiam jednak kiełbasę i w ogóle mięso! Oj zdecydowanie jestem mięsożerna! Po takim tłustym jedzeniu czuję się ciężko, łapie mnie depresja, nerwowość. Jestem przemęczona i nie mam ochoty na nic.
Jak wchodzę do sklepu i mam zrobić jakieś zakupy spożywcze, to na samą myśl mnie mdli.

U mnie w domu nie jada się regularnie. Mama ma nadwagę, więc raczej nie gotuje, a jak coś ugotuje, to jest dość późno. Obiad w godzinach 19 stej to standard. Do tej godziny zapycham się jakaś wędlina lub kiełbasą hehe...
Nie mam niestety wpływu na to co się gotuje, przygotowuje w kuchni. Z jednej strony czuję się niedożywiona, a z drugiej przeżarta, aż mdli...

Co Wy o tym myślicie? Jakieś rady?
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 23:36   #2
gnishu
Raczkowanie
 
Avatar gnishu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 263
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Może masz jakieś zaburzenia odżywania? Ja jako dziecko dorobiłam się niezłych problemów z żołądkiem przez stres.
gnishu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 10:01   #3
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Cytat:
Napisane przez dzikiJ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Od dłuższego już czasu czuję się jakoś tak dziwnie. Mam 26 lat ważę 48 kg przy wzroście 170 cm. Zawsze byłam chudziną. Obecną wagę utrzymuję już kilka ładnych lat. Nigdy się nie odchudzałam, bo i po co.
Ale od pewnego czasu czuję się jakoś gorzej. Zauważyłam, że mam problemem z apetytem. Jestem często głodna, ale nie jestem wstanie dużo zjeść ( mały żołądek?). Poza tym, stałam się strasznie wybredna. To nie dobre i tamto... i jeszcze to....
Nie przepadam za słodkim. Mdli mnie na samą myśl. Nie lubię herbaty, kawy, za czystą wodą też nie przepadam, bo jest nijaka Jak nie posłodzę herbaty, to zalega mi w żołądku i czuję się beznadziejnie. Co raz częściej piecze mnie w przełyku. Ogólnie często mnie mdli po jedzeniu, przez co też nie mam apetytu. Uwielbiam jednak kiełbasę i w ogóle mięso! Oj zdecydowanie jestem mięsożerna! Po takim tłustym jedzeniu czuję się ciężko, łapie mnie depresja, nerwowość. Jestem przemęczona i nie mam ochoty na nic.
Jak wchodzę do sklepu i mam zrobić jakieś zakupy spożywcze, to na samą myśl mnie mdli.

U mnie w domu nie jada się regularnie. Mama ma nadwagę, więc raczej nie gotuje, a jak coś ugotuje, to jest dość późno. Obiad w godzinach 19 stej to standard. Do tej godziny zapycham się jakaś wędlina lub kiełbasą hehe...
Nie mam niestety wpływu na to co się gotuje, przygotowuje w kuchni. Z jednej strony czuję się niedożywiona, a z drugiej przeżarta, aż mdli...

Co Wy o tym myślicie? Jakieś rady?
Cóż, Twoje jedzenie nie należy do zdrowych. Może włączenie warzyw i owoców i ograniczenie tłustych mięs na rzecz chudych coś da?

Poza tym, obiad możesz sobie gotować sama.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 11:14   #4
Muirinn
Raczkowanie
 
Avatar Muirinn
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 267
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Cytat:
Napisane przez dzikiJ Pokaż wiadomość
U mnie w domu nie jada się regularnie. Mama ma nadwagę, więc raczej nie gotuje, a jak coś ugotuje, to jest dość późno. Obiad w godzinach 19 stej to standard. Do tej godziny zapycham się jakaś wędlina lub kiełbasą hehe...
Nie mam niestety wpływu na to co się gotuje, przygotowuje w kuchni. Z jednej strony czuję się niedożywiona, a z drugiej przeżarta, aż mdli...

Co Wy o tym myślicie? Jakieś rady?
Ja bym przejrzała jakieś fajne blogi z przepisami, znalazła coś, co Ci się podoba i na co masz ochotę i zaczęła gotować obiady właśnie z takich przepisów
Twój organizm jest skołowany i zmęczony, potrzebuje czasu, żeby przestawić się na zdrowe i regularne posiłki.
A może i mama skorzysta na tym, jak to Ty będziesz Wam zdrowo gotowała - szczególnie skoro nie lubi gotować
Muirinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 19:50   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Ja nie ogarniam.
masz 26 lat i twierdzisz ze nie masz wpływu na to co się gotuje u Was w kuchni...
Za przeproszeniem, rączki Ci odjęło

Masz potworną niedowagę, zwróć się po pomoc do lekarzy i chodz tam tak długo, a z znajda co Ci jest. Cy to ciało, czy głowa, czy pasozyty, czy choroba, czy jakies nieprzyswajanie, czy po prostu od zawsze się głodzisz.
Ze się żle czujesz po tym jak cały dzień jesz byle co, wysokoprzetworzone jakies wędliny popijane słodzoną herbata to ja się nie dziwię.
I tak musisz mieć końskie zdrowie że to wytrzymujesz i tylko na zgage sie uskarżasz.
Ja bym sie chyba przekręciła na takiej... "diecie"
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 05:23   #6
iLeesa2630
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Szczerze masz niestety bardzo złe nawyki żywieniowe i nie dziwię się, że jest nadwaga, a i Twój styl jedzenia jest wiadomo takim utrwaleniem tego co w rodzinie, niestety nie wróży Ci to nic dobrego, udaj się do lekarza i dietetyka, oni Ci pomogą i dojdziesz do równowagi.
iLeesa2630 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 20:20   #7
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Cytat:
Napisane przez iLeesa2630 Pokaż wiadomość
Szczerze masz niestety bardzo złe nawyki żywieniowe i nie dziwię się, że jest nadwaga, a i Twój styl jedzenia jest wiadomo takim utrwaleniem tego co w rodzinie, niestety nie wróży Ci to nic dobrego, udaj się do lekarza i dietetyka, oni Ci pomogą i dojdziesz do równowagi.
Jaka nadwaga!! Niedowaga.

Zgaga jest niepokojącym objawem, czas się udać do lekarza.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 07:30   #8
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Polecam udać się do dietetyka i na podstawowe badania, morfologie itd.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 19:50   #9
BloondieLook
Zakorzenienie
 
Avatar BloondieLook
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 000
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Niestety nieprawidłowo się odżywiasz, spożywasz posiłki nieregularnie i do tego same mięso. Dodatki dodawane do wędlin, kiełbas są przerażające w skutkach stąd też może brać się Twoje złe samopoczucie. Zachęcam do poczytania i uświadomienia sobie co tam dodają :http://ulubione.blutu.pl/chemia-w-zywnosci-e/ a także do zmiany diety, wizyty u dietetyka jak pisały dziewczyny, a następnie rozsądne samodzielne gotowanie z rozmaitych produktów trochę wysiłku,a na pewno się opłaci.
__________________

BloondieLook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 12:14   #10
Kocica77
Rozeznanie
 
Avatar Kocica77
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 555
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Dziewczyno masz 26 lat i jesz tylko to co mama ugotuje?
pora to zmienić
I samej poeksperymentować z innym zdrowszym jedzeniem
Kocica77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 16:11   #11
Sabasza
Rozeznanie
 
Avatar Sabasza
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 552
Dot.: Czy się źle odżywiam? Złe samopoczucie po jedzeniu

Cytat:
Napisane przez dzikiJ Pokaż wiadomość
U mnie w domu nie jada się regularnie. Mama ma nadwagę, więc raczej nie gotuje, a jak coś ugotuje, to jest dość późno. Obiad w godzinach 19 stej to standard. Do tej godziny zapycham się jakaś wędlina lub kiełbasą hehe...
Nie mam niestety wpływu na to co się gotuje, przygotowuje w kuchni. Z jednej strony czuję się niedożywiona, a z drugiej przeżarta, aż mdli...
Troche przypomniala mi sie moja mlodosc, mieszkanie z rodzicami, jedzenie tego co mama ugotowala i kiedy ugotowala, podjadanie wedlin z pelnej lodowki. Ale na szczescie obie jestesmy juz dorosle i mozemy dokonywac madrzejszych i samodzielnych wyborow

Jesli chodzi o odzialywanie tego co jesz na twoj organizm, to juz ci kolezanki napisaly. Natomiast co mnie najbardziej dziwi to wlasnie dlaczego twierdzisz, ze nie masz wplywu na to co i kiedy sie je u ciebie w domu. Nawet jesli jestes na utrzymaniu rodzicow i nie robisz sama zakupow, to nie jestes juz dzieckiem i wiesz dobrze co dla ciebie dobre, a co zle Ja zdecydowanie zaczelabym od przejecia kontroli nad swoim zdrowiem, doslownie przejecia kontroli.

Musisz zaczac cos sama przyrzadzac, musisz zaczac wywierac jakis wiekszy wplyw na to co jesz, a moze nawet na to co masz w lodowce. Inaczej nic przeciez nie da sie tutaj zrobic, skoro jak piszesz, nie masz na to wplywu.

Mysle tez, ze jesli sprobujesz cos zmienic, to moze tez twoja mama na tym skorzysta, ty ja odciazysz, a wszyscy w domu zaczniecie lepiej jesc. Jesli jednak nie jestes w stanie wplynac na innych domownikow, to najwazniejsze, zebys zaczela od siebie
Sabasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-09 17:11:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.