Naturalna baza mydlana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-12, 22:12   #1
MimizuMimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 11

Naturalna baza mydlana


Hej, próbowałam szukać na forum ale nie znalazłam, z góry przepraszam jeżeli powielam wątek. Chciałam robić sama mydła dla siebie, z powodu delikatnej i wrażliwiej skóry i skłonności do wszelkich alergii. Nie jestem gotowa na robienie mydeł całkiem od podstaw, dlatego też chciałam sobie kupić gotową bazę. I tu pojawił się problem. Lista składników INCI w niektórych przypadkach jest kilometrowa, w innych nie, ale widzę w nich podejrzane nazwy. Mi zależy na full naturalnych i delikatnych mydłach. Macie jakieś namiary gdzie mogę taką bazę kupić? Posiłkuję się też tym, że mogę kupić gotowe mydło, zawierające na przykład 5 składniku już z dodatkami, a wszytki bazy jakie przeglądam mają na starcie o wiele więcej
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MimizuMimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 12:38   #2
MimizuMimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 11
Dot.: Naturalna baza mydlana

nikt nie pomoże?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MimizuMimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 01:34   #3
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Naturalna baza mydlana

Cytat:
Napisane przez MimizuMimi Pokaż wiadomość
nikt nie pomoże?
Nie robiłam sama mydeł, ale mój ulubiony sklep ze składnikami kosmetycznymi ma takie dwie.

Tu pierwsza >>klik<< , tu druga (bez niczego, co ma związek z olejem palmowym) >>klik<<.
Składy w zakładce "composition", a przykładowe receptury masz na każdej stronie pod opisem produktu na dole.
A tutaj >>klik<< masz jeszcze parę innych baz (micelarna, mleczko, włosowe czy gotowe kremy, do których można, ale nie trzeba, dodawać jakieś składniki aktywne, bazy olejowe itd.)
A tu masz mydła gotowe >>klik<<
Przykładowy skład mydła z oślim mlekiem: Sodium Olivate, Sodium Shea Butterate*, Sodium Cocoate**, Donkey Milk, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Persea Gratissima oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Calendula Officinalis Flower Extract.

Można wrzucić w translator, wysyłają do całej Europy, a i chyba poza.

Więcej, niestety, nie znam, no i nie kupuję w sklepach polskich (ze względu na koszty wysyłki do mojego miejsca zamieszkania)
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2021-04-20 o 01:45
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-20 01:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.