Leki na alergię - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-01, 15:49   #61
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

jakoś nigdy nie miałam z apetytem problemów biorąc tabletki na alergie, no chyba że tego nie zarejestrowałam zwykle bardziej doskwierały mi takie skutki uboczne jak senność, ogólnie byłam taka jakby ktoś ze mnie powietrze spuścił
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 06:30   #62
Oneardis1501
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Leki na alergię

Witam, moja siostra starsza ma alergię i leki rzeczywiście spowodowały tycie, dlatego uważam, że po badaniach wypisze Pani inne leki.
Oneardis1501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 13:32   #63
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

i naprawde łyka tylko same leki na alergie bez zadnych sterydów? Nie wierze. Zgodze sie z przedmowczynia ze mamy raczej problemy z sennoscia i takim tam ogólnym rozbiciem, ale nie z tyciem.

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

No ja nie wiem czy faktycznie wplywaja na osrodek łaknienia. U nas tyle leków od alergii przewineło sie, ale nigdy to nie powodowalo tycia.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 12:20   #64
magdam_90
Raczkowanie
 
Avatar magdam_90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: Leki na alergię

Ja brałam Zyrtec wiele lat i również nie miałam problemów z jedzeniem, a tym bardziej z tyciem - dziwny objaw, dość nietypowy.
magdam_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 23:17   #65
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Nietypowy i rzadko wystepujacy chyba. no ja nie mialem takich tam problemów. A długo juz ten zyrtec łykasz? myslalas nad zmiana leku na nowszy z mniejsza iloscia skutkow ubocznych.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 14:23   #66
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

oj no co tu dużo gdybać, pewnie musiał być w tych lekach jakiś składnik, który zwiększał łaknienie. ani zwiększenie apetytu, ani taki ogólny brak sił nie jest fajnym zjawiskiem. ciężko o taki złoty środek przy lekach na alergię
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 14:56   #67
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

No zgadzam sie sa skutki uboczne przy przyjmowaniu lekówna alergie, ale dlatego własnie trzeba szukac takiego ktory ich u nas nie wywoluje. A juz na pewno jak ktos cos poleca to warto spróbowac bo własnie moze uda sie zmienic na cos lepszego.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 16:18   #68
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez dareekn Pokaż wiadomość
No zgadzam sie sa skutki uboczne przy przyjmowaniu lekówna alergie, ale dlatego własnie trzeba szukac takiego ktory ich u nas nie wywoluje. A juz na pewno jak ktos cos poleca to warto spróbowac bo własnie moze uda sie zmienic na cos lepszego.
No nie, nie zawsze warto kierować się polecaniem innych, szczególnie jak ktoś z impetem próbuje reklamować dany produkt Opinie znajomych i osób, które znam i wiem, że nie wcisną mi bubla - jak najbardziej, natomiast opinie anonimowych osób na forum nie zawsze są warte uwagi, niestety.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 10:42   #69
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

oczywistym jest, że dla własnego dobra trzeba wszystkie opinie przez odpowiednie sito przepuszczać a najlepiej, a przede wszystkim najbezpieczniej! to chyba dobierać leki ze swoim lekarzem. myślałam, że mnie pogonią z przychodni, bo co i rusz przychodziłam z "reklamacją" na wypisywane mi leki

Edytowane przez Kolorowa_Kredka87
Czas edycji: 2015-05-13 o 10:44
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 14:08   #70
agnet92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: Leki na alergię

Jeśli któraś ma problemy z katarem to polecam Allertec, u siebie nie zauważyłam skutków ubocznych i pomaga mi jak żaden inny lek.
agnet92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 15:34   #71
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Katar? To mały problem, a lek o którym piszesz moze i pomaga przy nim ale przy powaznej alergii nie da rady. To sa leki delikatne dla ludzi którzy nie maja alergii tylko katar sezonowy *ciach reklama* jest mocniejsza i dziala lepiej przy stwierdzonej alergii

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-05-13 o 20:52
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 16:06   #72
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Leki na alergię

No tak, mów innym co ma być dla nich małym objawem a co dużym :brzydal : Mnie osobiście karat baaardzo denerwuje w alergii, zakłóca znacznie mój spokój, zachowanie i koncentrację.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 23:20   #73
agnet92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 18
Dot.: Leki na alergię

Katar to mały problem? Chyba nie wiesz o czym piszesz...
agnet92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:07   #74
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

mój katar czasem jest na tyle uciążliwy, że nie dam rady wyjść do ludzi i wcale nie dramatyzuje. może nie masz wyobrażenia o tym jak bardzo katar alergiczny potrafi być problematyczny
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 15:29   #75
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Leki na alergię

Zgadzam się - jeżeli nie wezmę leków danego dnia zaraz po przebudzeniu, tylko przerzucam się z kąta w kąt aż się obudzę i zacznie mnie alergia męczyć, jestem nie do życia. Czuję się jakbym była baaardzo chora - w głowie huczy, z nosa się leje, oczy bolą i swędzą i czuję się cała mocno opuchnięta. Dodatkowo niewiele mogę powiedzieć bo non - stop kicham Generalnie jak mocna, mocna grypa
Swoją drogą - jednym pomagają takie leki, drugim - inne. Moja koleżanka z pracy z powodzeniem bierze Allertec właśnie mimo "strasznej" alergii, mnie nie pomaga. Właściwie to już Clatra przestała pomagać - efekt utrzymuje się max 6 godzin, potem zaczyna wszystko swędzieć.
Ale teraz pozmieniano mi wszystko, odpowiednio wcześnie wyłapałam, zobaczymy co będzie

BTW dowiedziałam się, iż raczej nigdy przy swojej alergii nie będę w stanie zrobić sobie testów alergicznych - nie mogę przestać brać antyhistaminików. A szkoda
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 22:42   #76
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Oj nie chodzilo mi o to ze katar nie jest problematyczny., chodziło mi o to, ze tak jak kolezanka pisze przy tak mocnych objawach ludzie szukaja nowych leków, które pomoga bo czesto stare po pewnym okresie czasu przestaja działac.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 09:34   #77
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

czasami mam wrażenie, że jeśli przyjmuje leki na alergię przez dłuższy czas, to jakoś mój organizm się na nie uodparnia [?] to możliwe? ewentualnie to moja autosugestia, no ale jestem tym przypadkiem, który leki musi co jakiś czas zmieniać smutek jest o tyle duży, że niektóre z nich są serio rewelacyjne na początku stosowania
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 15:14   #78
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

no podobno co jakis czas leki powinno sie zmieniac. nie wiem dlaczego ale takie jest zdanie lekarza. Jesli musisz to zmieniaj zebys tylko nie miala przykrych objawow alergii.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 12:02   #79
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

no tak, tylko czasami trafiam na lek, który totalnie mi nie leży i wtedy zaczynają się schody potrafię dużo znieść, tylko przeszkadza mi jeden jedyny objaw, że zwyczajnie mam ochotę spać bez przerwy
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-26, 22:30   #80
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

to niestety sa własnie te najczestsze skutki uboczne wiekszosci leków przeciwalergicznych. dlatego trzeba szukac czegos nowego i odpowiedniego.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 20:22   #81
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Leki na alergię

Próbowałaś desloratadyny?
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:51   #82
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Nie, nie probowałem, ale to jest lek na recepte. Mam niby isc do lekarza i poprosic o konkretny lek? W naszej przychodni to nie przejdzie. Żona juz wybrała i oby dalej tak rewelacyjnie sie czuła.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 21:55   #83
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez dareekn Pokaż wiadomość
Nie, nie probowałem, ale to jest lek na recepte. Mam niby isc do lekarza i poprosic o konkretny lek? W naszej przychodni to nie przejdzie. Żona juz wybrała i oby dalej tak rewelacyjnie sie czuła.
Co prawda nie pytałam Ciebie, a Kolorowej Kredki, bo to ona poszukuje leku, ale odpowiem: tak, można iść do lekarza i poprosić o lek, normalny lekarz przepisze
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 20:42   #84
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Próbowałaś desloratadyny?
taak, u mnie działało to jakoś dziwacznie ewidentnie dużo dłużej czekałam na załagodzenie objawów, a jak w grę wchodzą już jakieś obrzęki itp to to trochę niebezpieczne się robiło i dlatego też szukam nowinek, chociaż może być nawet i staroć, oby działało
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 09:50   #85
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
taak, u mnie działało to jakoś dziwacznie ewidentnie dużo dłużej czekałam na załagodzenie objawów, a jak w grę wchodzą już jakieś obrzęki itp to to trochę niebezpieczne się robiło i dlatego też szukam nowinek, chociaż może być nawet i staroć, oby działało
Jovesto zawiera desloratadynę, to ponoć jakiś nowszy lek. Ja go nie brałam, bo mi pasuje równie dobrze Amertil za grosze , ale rozdałam po rodzinie i pomógł osobom, które normalnie usypiają po antyhistaminowych
Ale znam też osobę, która kompletnie żadnego leku antyhistaminowego brać nie może - moja babcia, lekarz. Jak zje wieczorem to rano jej budzik nie obudzi, jak zje rano to zaśnie w pracy. Niestety bywa i tak.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 20:52   #86
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

z tym spaniem po lekach to tak... skąd ja to znam w pracy to aż mi głupio, bo siedzę i ziewam ciągle, też niestety przekłada się to na totalny brak koncentracji. ciągle tylko myślę o tym, że za kilka godzin wrócę i w końcu się prześpię
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 14:35   #87
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

no i własnie o tym rozmawiamy, jak sobie pomoc i nie byc takim rozkojarzonym i spiacym calymi dniami. Przeciez to idzie zwariowac. wiem od lekarza, ze to zalezy od skladnika jaki jest w leku. Jedne przenikaja do ukladu nerwowego i powoduja sennosc, a inne nie.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 15:19   #88
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez dareekn Pokaż wiadomość
no i własnie o tym rozmawiamy, jak sobie pomoc i nie byc takim rozkojarzonym i spiacym calymi dniami. Przeciez to idzie zwariowac. wiem od lekarza, ze to zalezy od skladnika jaki jest w leku. Jedne przenikaja do ukladu nerwowego i powoduja sennosc, a inne nie.
Mogę brać jakikolwiek lek antyhistaminowy, a nie mam problemów z sennością. Nigdy nie miałam, biorę je od 20 lat. Po prostu na jednych to działa, na innych nie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 21:01   #89
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

najpewniej jest tak jak mówisz szczęśliwi ci, co przy alergii mogą sobie pozwolić na dowolny lek! chciałabym, chciała
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 14:17   #90
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Prawdziwi szczesciarze. Każdy by tak chciał, ale coz nie ma tak lekko wiekszosc alergików. Widac to nawet po tym forum, ze mamy problemy z doborem własciwego leku dla siebie.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-20 11:20:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.