TEB Edukacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-23, 12:38   #1
britnesska18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4

TEB Edukacja


Witam, mam do Was pytanie, czy któraś z Was chodziła lub chodzi do szkoły policealnej TEB? Ja właśnie się zapisałam na technika farmacji do Kalisza (woj. wielkopolskie) do tej szkoły i chciałabym usłyszeć opinie na ten temat. Dziękuję z góry...
britnesska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:18   #2
koszyk
Wtajemniczenie
 
Avatar koszyk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 2 198
Dot.: TEB Edukacja

to jest bezpłatna szkoła?
__________________
koszyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:05   #3
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: TEB Edukacja

Ja chodziłam przez miesiąc po czym wyjechałam za granicę. I niestety mają w umowie, że rezygnując trzeba zapłacić za cały semestr!
Wtedy jakoś 100zł/miesiąc.

(Ja nie w Kaliszu. I może się coś zmieniło,bo to było parę lat temu.)
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 14:20   #4
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
I niestety mają w umowie, że rezygnując trzeba zapłacić za cały semestr!
Chyba nadal coś takiego jest bo z 2 lata temu mojej koleżance nie chcieli wydać dokumentów jak nie zapłaci za te semestry.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:23   #5
britnesska18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: TEB Edukacja

ale tak ogólnie to jest dobra szkoła czy nie?
britnesska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:41   #6
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: TEB Edukacja

Moja kolezanka pare lat temu chodzila do Tebu. Byla zadowolona. Ale to chyba zalezy od nauczycieli niz od samej placowki..
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 19:49   #7
kacza_a
Raczkowanie
 
Avatar kacza_a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 300
GG do kacza_a
Dot.: TEB Edukacja

Też zamierzam zapisać się teraz do tej szkoły na kosztorysanta budowlanego.
Jest to roczny kierunek płatny.
Przy wyborze szkoły kierowałam się tylko możliwością odbycia tego akurat kierunku, nigdzie indziej w mieście, w którym szukam nie ma go.
Też niewiele wiem o tej szkole, ale byłam w sekretariacie i wszystko mi powiedzieli co mnie interesowało i wydaje mi się dobrą inwestycją.

Tylko teraz zaciekawiło mnie to jak jest z rezygnacją z kierunku...
__________________
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko,
tylko nie w prawdę."
kacza_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 12:08   #8
britnesska18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: TEB Edukacja

mnie już przyjęli do TEB i mam umowę zawartą między mną a tą szkołą. I w tej umowie tak jest napisane: " uczeń może odstąpić od umowy do 31.08.2011r. Odstąpienie od umowy może nastąpić wyłącznie w formie pisemnej...
W takim przypadku uczeń zwolniony jest z wnoszenia opłat"
jeszcze w sekretariacie jak podpisywałam umowę sekretarka dała mi do przeczytania regulamin i tam też coś o tym było
britnesska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 14:08   #9
FranzKafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 44
Dot.: TEB Edukacja

a to chyba jeden "siec" co WSB no nie? Wspollokator wybral jednak studia z zarzadznia na wsb w poznaniu, a nie Teb. Troche lepsze opcje jak tak analizowalismy temat, plus promocja na studia 1 stopnia, chyba z 700 albo 1000 pln juz nie pamietam. Ale nie wiem jak tam jest w wypadku rezygnacji
FranzKafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 13:21   #10
Darling15
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 279
Dot.: TEB Edukacja

O co chodzi z tym tabletem?
Darling15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 10:20   #11
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez misiakowa25 Pokaż wiadomość
Jak rekrutujesz się na wybrany kierunek to możesz też skorzystać z opcji E-pakiet - za darmo albo za niewielki abonament dostajesz tablet z netem na okres nauki a po zakończeniu nauki możesz go sobie wykupić od złotówki Taka promocja dla nowych słuchaczy, jak dla mnie czaaad Jak cię to bardziej interesuje to tu masz więcej info
Abonament przy większości kierunków to 65,00/miesięcznie, przy techniku farmacetucznym nic się nie płaci ale koszt nauki miesięcznie to chyba 250. Tak w ogóle to ktoś wie jakiej firmy jest i jakie parametry ma ten tablet? Może to jakieś badziewie nic nie warte...
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 17:12   #12
Biskvito
Raczkowanie
 
Avatar Biskvito
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 119
TEB Edukacja

Hej
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej szkoły...? Jakieś opinie..?
__________________
'Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.'- 100% prawda
Biskvito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 18:02   #13
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175
Dot.: TEB Edukacja

Miałam iść do TEBu na dziennego teleinformatyka, ale ostatecznie dostałam się na studia. Panie z sekretariatu same dzwoniły i pytały kiedy mogę ew. donieść papiery i którego dnia dzwonić. Więc to na pewno na plus. Z wiadomych względów więcej nie wiem : P Ale dużo zależy od oddziału, bo w różnych miastach mogą być kompletnie inne opinie. Na pewno stronę internetową mają jedną z lepszych na tle innych szkół i spory wybór kierunków. Czytając opinie o oddziale w Gdyni, ludzie nie narzekali
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 21:00   #14
alisjja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: kraina czarów STU MOSTÓW
Wiadomości: 22
Dot.: TEB Edukacja

Podbijam. Też interesują mnie informacje nt. tej szkoły, najlepiej z Wrocławia.

I tak w ogóle to witam Wszystkich
alisjja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:12   #15
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: TEB Edukacja

Kilka lat temu uczęszczałam do tej szkoły, na kierunek w trybie zaocznym. Nazwy kierunku nie zdradzę, bo nie jest zbyt popularny i absolwentów mało

Moja opinia o szkole jest pozytywna Jeśli chodzi o organizację, to nie było żadnych problemów. Zawsze wiedzieliśmy wcześniej o ewentualnych zmianach w planie, itp. Z zajęć też byłam zadowolona. Wiadomo, jak to w szkole, jedne zajęcia ciekawsze, inne nudne, niektórzy nauczyciele bardzo fajni, inni mniej. Ale ogólnie w porządku Teraz po kilku latach znowu chcę się zapisać do TEB Edukacji, tylko zastanawiam się nad kierunkiem.

Nie wiecie czy kierunki oznaczone na stronie "nauka za darmo" są całkowicie za darmo? Wszystkie semestry?
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:52   #16
Biskvito
Raczkowanie
 
Avatar Biskvito
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 119
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość

Nie wiecie czy kierunki oznaczone na stronie "nauka za darmo" są całkowicie za darmo? Wszystkie semestry?

Tak całkowicie za darmo... ja idę z darmowych na opiekuna medycznego ;p
__________________
'Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.'- 100% prawda
Biskvito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 12:32   #17
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez Biskvito Pokaż wiadomość
Hej
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej szkoły...? Jakieś opinie..?

Ja też mogę się wypowiedzieć
Ukończyłam na tej szkole jeden kierunek, w trybie zaocznym, jednoroczny, pokroju informatycznego. Mój wtedy jeszcze nie mąż chodzi też do tej szkoły na dwa kierunki, z czego jeden ukończył- dwuletni z egz.zaw, a z drugiego się przeniósł po roku do innej szkoły.
Chodziliśmy do innych miast, ja mam opinię o tej szkole dobrą, on niezbyt, ale juz tłumaczę.

Porównując poziom kształcenia na kierunku, na którym byłam, to lekko nie miałam, musiałam siedzieć, uczyć się, zaliczenia nie były za piękne oczy, ważna była obecność na zajęciach, odrabianie czasem zadanych zadań domowych. A znów mój chłop w ogóle nie chodził na zajęcia, bezproblemowo był dopuszczany do egzaminów, które wszyscy pisali zazwyczaj wspólnie. Ogólnie miał 'lajtowo', czemu- nie wiem, chociaż dyrektorka obu szkół ta sama...

Znam dużo osób po tej policealnej i opinie są w większości pozytywne. Ze mną na studiach było dużo osób po obsłudze ruchu tur. i bardzo sobie chwalili. Moja koleżanka też ten kierunek ukończyła i była zadowolona.

Edit:
Cytat:
Nie wiecie czy kierunki oznaczone na stronie "nauka za darmo" są całkowicie za darmo? Wszystkie semestry?
Powinny to być wszystkie 2 letnie, kończące się egz.państwowym.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-07-19 o 12:33
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:40   #18
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: TEB Edukacja

A ja się też wypowiem.
Po pierwsze: nauka za darmo: otóż u mnie to nie chodzi! Niby zapisałam się na taki kierunek niby za darmo a płaciłam czesne. U mnie "za darmo" znaczyło bez wpisowego, czyli w zasadzie bulić trzeba było.
Po drugie: opinia: uczyłam się w Białymstoku 6 lat temu na kierunku zaocznym na kierunku medycznym. Co do "wrażeń": uczył mnie TYLKO JEDEN" nauczyciel - koleś jakieś 5 lat starszy ode mnie pracujący w zawodzie na jaki ja się uczyłam. Babka w sekretariacie zarozumiała i traktowała mnie i innych słuchaczy jak dzieci - na ty, zero szacunku, z łaski jakiekolwiek informacje czy załatwienie sprawy. Z kolei dyrektor oddziału to osoba, której nigdy na oczy nie było można zobaczyć, a jak raz przyszedł z kimś na jakąś wizytację na każde pytanie komisji odpowiadał: Ja nie wiem! Co do nauki - niby mam świadectwo, że ukończyłam szkołę, ale w Urzędzie Pracy powiedzieli mi, że to nie szkoła tylko kurs i po rocznej szkole bez egzaminów nie mam prawa wykonywać zawodu, czyli jednym słowem pieniądze wywalone w błoto! Nie małe pieniądze 10 x 150 = 1500 zł
Po trzecie: nauka i zaliczenia: niby były wiadomości, ale nie czuję, że jestem specjalistą w tej dziedzinie, bo właściwie jak mogę nim być kiedy mnie uczył w zasadzie człowiek z dwuletnim doświadczeniem w zawodzie i tylko on! Ważne było tylko chodzić na zajęcia - reszta już załatwiona. Udzielasz się, coś kumasz? Masz 5 i do widzenia. Tryb nauki w trybie zaocznym: każda sobota i niedziela od 8 do 18. Nie było trybu co drugi weekend!
Ogólnie rzecz biorąc: Nie jestem zadowolona, bo nikt wcześniej nie powiedział, że po tej szkole nie mogę pracować w zawodzie i tylko kolejny świstek do kolekcji za kupę kasy!!!
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:01   #19
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
A ja się też wypowiem.
Po pierwsze: nauka za darmo: otóż u mnie to nie chodzi! Niby zapisałam się na taki kierunek niby za darmo a płaciłam czesne. U mnie "za darmo" znaczyło bez wpisowego, czyli w zasadzie bulić trzeba było.
Po drugie: opinia: uczyłam się w Białymstoku 6 lat temu na kierunku zaocznym na kierunku medycznym. Co do "wrażeń": uczył mnie TYLKO JEDEN" nauczyciel - koleś jakieś 5 lat starszy ode mnie pracujący w zawodzie na jaki ja się uczyłam. Babka w sekretariacie zarozumiała i traktowała mnie i innych słuchaczy jak dzieci - na ty, zero szacunku, z łaski jakiekolwiek informacje czy załatwienie sprawy. Z kolei dyrektor oddziału to osoba, której nigdy na oczy nie było można zobaczyć, a jak raz przyszedł z kimś na jakąś wizytację na każde pytanie komisji odpowiadał: Ja nie wiem! Co do nauki - niby mam świadectwo, że ukończyłam szkołę, ale w Urzędzie Pracy powiedzieli mi, że to nie szkoła tylko kurs i po rocznej szkole bez egzaminów nie mam prawa wykonywać zawodu, czyli jednym słowem pieniądze wywalone w błoto! Nie małe pieniądze 10 x 150 = 1500 zł
Po trzecie: nauka i zaliczenia: niby były wiadomości, ale nie czuję, że jestem specjalistą w tej dziedzinie, bo właściwie jak mogę nim być kiedy mnie uczył w zasadzie człowiek z dwuletnim doświadczeniem w zawodzie i tylko on! Ważne było tylko chodzić na zajęcia - reszta już załatwiona. Udzielasz się, coś kumasz? Masz 5 i do widzenia. Tryb nauki w trybie zaocznym: każda sobota i niedziela od 8 do 18. Nie było trybu co drugi weekend!
Ogólnie rzecz biorąc: Nie jestem zadowolona, bo nikt wcześniej nie powiedział, że po tej szkole nie mogę pracować w zawodzie i tylko kolejny świstek do kolekcji za kupę kasy!!!
Nie żebym broniła szkoły, ale nie rozumiem jednej rzeczy.

Decydując się na 1-roczny kierunek nie wiedziałaś o tym, że żeby pracować w zawodzie, to na policealnej musisz skończyć 2-letni kierunek, kończący się państwowym egzaminem zawodowym?
Nie wiedziałaś, że za kierunki roczne się płaci i masz tylko papierek, nie ma egz.zawodowego?
A umowę, którą podpisywałaś? A regulamin szkoły?
Nie poinformowano Cię o tym w szkole?

I skoro niby za darmo, to jak musiałaś płacić, to czemu płaciłaś potulnie, jak baranek, a nie zażądałaś wyjaśnień, że kierunek ma być darmowy, jak zapewniali?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 17:36   #20
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
A ja się też wypowiem.
Po pierwsze: nauka za darmo: otóż u mnie to nie chodzi! Niby zapisałam się na taki kierunek niby za darmo a płaciłam czesne. U mnie "za darmo" znaczyło bez wpisowego, czyli w zasadzie bulić trzeba było.
Po drugie: opinia: uczyłam się w Białymstoku 6 lat temu na kierunku zaocznym na kierunku medycznym. Co do "wrażeń": uczył mnie TYLKO JEDEN" nauczyciel - koleś jakieś 5 lat starszy ode mnie pracujący w zawodzie na jaki ja się uczyłam. Babka w sekretariacie zarozumiała i traktowała mnie i innych słuchaczy jak dzieci - na ty, zero szacunku, z łaski jakiekolwiek informacje czy załatwienie sprawy. Z kolei dyrektor oddziału to osoba, której nigdy na oczy nie było można zobaczyć, a jak raz przyszedł z kimś na jakąś wizytację na każde pytanie komisji odpowiadał: Ja nie wiem! Co do nauki - niby mam świadectwo, że ukończyłam szkołę, ale w Urzędzie Pracy powiedzieli mi, że to nie szkoła tylko kurs i po rocznej szkole bez egzaminów nie mam prawa wykonywać zawodu, czyli jednym słowem pieniądze wywalone w błoto! Nie małe pieniądze 10 x 150 = 1500 zł
Po trzecie: nauka i zaliczenia: niby były wiadomości, ale nie czuję, że jestem specjalistą w tej dziedzinie, bo właściwie jak mogę nim być kiedy mnie uczył w zasadzie człowiek z dwuletnim doświadczeniem w zawodzie i tylko on! Ważne było tylko chodzić na zajęcia - reszta już załatwiona. Udzielasz się, coś kumasz? Masz 5 i do widzenia. Tryb nauki w trybie zaocznym: każda sobota i niedziela od 8 do 18. Nie było trybu co drugi weekend!
Ogólnie rzecz biorąc: Nie jestem zadowolona, bo nikt wcześniej nie powiedział, że po tej szkole nie mogę pracować w zawodzie i tylko kolejny świstek do kolekcji za kupę kasy!!!
A przed rozpoczęciem nauki zapytałaś o wszystko? O koszty, częstotliwość zajęć, uprawnienia po tym kierunku?
Napisałaś, że to było 6 lat temu, więc pewnie dostęp do Internetu nie był tak powszechny, na str. internetowej mniej informacji, ale... Trzeba było wszystkiego się dowiedzieć wcześniej! A jeśli zostałaś oszukana, to czemu nic z tym nie zrobiłaś?

Ja, zapisując się na kierunek "za darmo" pierwszą rzeczą jaką zrobię będzie upewnienie się czy na pewno czesne wynosi 0 zł i nie ponoszę żadnych innych opłat. Dokładnie sprawdzę umowę itd.

Jaki to był kierunek?
Częstotliwość zajęć najlepiej sprawdzić po ilości godzin
Np. mamy kierunek roczny, asystentka stomatologiczna. Sprawdzamy ramowy program nauczania i co? 2 semestry, a ilość godzin w trybie dla dorosłych - 620 + 4 tygodnie praktyk. Czyli pewnie wszystkie piątki, soboty i niedziele. Dla odmiany - np. grafika komputerowa - 256 godzin. Tutaj pewnie zajęcia będą co 2 weekend i raczej nie do 18.

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Nie żebym broniła szkoły, ale nie rozumiem jednej rzeczy.

Decydując się na 1-roczny kierunek nie wiedziałaś o tym, że żeby pracować w zawodzie, to na policealnej musisz skończyć 2-letni kierunek, kończący się państwowym egzaminem zawodowym?
Nie wiedziałaś, że za kierunki roczne się płaci i masz tylko papierek, nie ma egz.zawodowego?
A umowę, którą podpisywałaś? A regulamin szkoły?
Nie poinformowano Cię o tym w szkole?

I skoro niby za darmo, to jak musiałaś płacić, to czemu płaciłaś potulnie, jak baranek, a nie zażądałaś wyjaśnień, że kierunek ma być darmowy, jak zapewniali?
Nie zawsze 2-letni
Np. asystentka stomatologiczna jest roczna. Technik BHP - 3 semestry. Cała reszta chyba 2-letnia. Ale z resztą się zgadzam.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:47   #21
kudlik_kk
Zakorzenienie
 
Avatar kudlik_kk
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 26 724
Dot.: TEB Edukacja

Już Wam mówię co i jak. Pani w sekretariacie nie raczyła udzielić żadnych informacji! Co do umów to nam było mówione, że będą od września, bo dopiero się organizują. Wpisowego nie płaciłam bo 0 zł, ale o czesnym nam powiedziano dopiero jak zaczęliśmy naukę. Co do tego czy nie wiedziałam - fakt, nie wiedziałam i każdy zapewniał nas, że możemy pracować po tym jak po każdej innej szkole.
__________________





21. 10. 2015 - teoria: podejście pierwsze i ostatnie: 74 / 74
03. 12. 2015 - praktyka: podejście pierwsze i ostatnie


kudlik_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:03   #22
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez kudlik_kk Pokaż wiadomość
Już Wam mówię co i jak. Pani w sekretariacie nie raczyła udzielić żadnych informacji! Co do umów to nam było mówione, że będą od września, bo dopiero się organizują. Wpisowego nie płaciłam bo 0 zł, ale o czesnym nam powiedziano dopiero jak zaczęliśmy naukę. Co do tego czy nie wiedziałam - fakt, nie wiedziałam i każdy zapewniał nas, że możemy pracować po tym jak po każdej innej szkole.
Skoro tak, to ja bym nie zgodziła się na naukę, mając zapewnienia wcześniejsze, że szkoła miała być darmowa i tyle.
Nie ma, że boli, umowa ustna też jest istotna i nie ma zmiłuj się.
Zapisujesz się do szkoły, dostajesz umowę i tyle, na piękne oczy nic nikomu nie da, tym bardziej, że już szkoła usługi zaczęła świadczyć, a wy bez umowy..? I jak już podpisałaś umowę, to wtedy miałaś czarno na białym co i jak, więc nie trzeba było jej wtedy podpisać.


Cytat:
Nie zawsze 2-letni
Np. asystentka stomatologiczna jest roczna. Technik BHP - 3 semestry. Cała reszta chyba 2-letnia. Ale z resztą się zgadzam.
A to nie wiedziałam, ale dzięki za uświadomienie.
W ustawie o oświacie gdzieś czytałam, że 2-2,5-letnie kończą się zawsze egz.zawodowym
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 09:17   #23
Biskvito
Raczkowanie
 
Avatar Biskvito
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 119
Dot.: TEB Edukacja

powiem wam ze na 100% jednak sie wypisuje z tej szkoly.
Tylko teraz cieżko mi zanleźć jakas medyczna szkołe policealna....(
__________________
'Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.'- 100% prawda
Biskvito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 09:20   #24
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez Biskvito Pokaż wiadomość
powiem wam ze na 100% jednak sie wypisuje z tej szkoly.
Tylko teraz cieżko mi zanleźć jakas medyczna szkołe policealna....(
A z ciekawości zapytam dlaczego?
Nie ma u Ciebie w mieście lub w okolicy żadnych Medycznych Szkół Policealnych? U mnie w okolicy jest tego pełno.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 10:19   #25
Biskvito
Raczkowanie
 
Avatar Biskvito
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 119
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A z ciekawości zapytam dlaczego?
Nie ma u Ciebie w mieście lub w okolicy żadnych Medycznych Szkół Policealnych? U mnie w okolicy jest tego pełno.
Są są problem w tym że trudno znaleźć kierunki ... ;/

a wypisuje się bo dopiero teraz sie zorientowałam że faktycznie nie ma egzaminu zawodowego więc po co mam wydac 1800 zł na glupi papierek... po którym nie bede mieć pracy.
__________________
'Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.'- 100% prawda
Biskvito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 10:45   #26
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez Biskvito Pokaż wiadomość
Są są problem w tym że trudno znaleźć kierunki ... ;/

a wypisuje się bo dopiero teraz sie zorientowałam że faktycznie nie ma egzaminu zawodowego więc po co mam wydac 1800 zł na glupi papierek... po którym nie bede mieć pracy.
A o którym kierunku dokładnie mówisz?

Zawsze potem możesz zrobić kwalifikacyjny kurs zawodowy, który też TEB oferuje (http://www.kursy.teb.pl/kkz/oferta/k...kursy_zawodowe) i po tym możesz śmiało podejść do do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, czyli państwowego egz.zaw., które poczywiśćie poprowadzi OKE.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 11:06   #27
Biskvito
Raczkowanie
 
Avatar Biskvito
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 119
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A o którym kierunku dokładnie mówisz?

Zawsze potem możesz zrobić kwalifikacyjny kurs zawodowy, który też TEB oferuje (http://www.kursy.teb.pl/kkz/oferta/k...kursy_zawodowe) i po tym możesz śmiało podejść do do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, czyli państwowego egz.zaw., które poczywiśćie poprowadzi OKE.
np. rejestratorka medyczna....
__________________
'Dziewięćdziesiąt procent naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.'- 100% prawda
Biskvito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 11:20   #28
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: TEB Edukacja

No właśnie, jaki to kierunek?
Korespondowałam sobie z MEN i trochę więcej się dowiedziałam o Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.
W Rozporządzeniu MEN z 23 grudnia 2011 w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, w tabelce jest wyszczególnione, w jakim trybie mogą być nauczane poszczególne zawody - czy tylko technikum dla młodzieży, czy szkoła policealna czy tylko KKZ.

W przypadku tych zawodów, które mogą być nauczane zarówno jako Szkoła Policealna jak i KKZ, państwowe zewnętrzne egzaminy będą przeprowadzane w trakcie nauki (np. po I sem., po III sem. - zależnie od kierunku). Będą takie same dla szkoły pol. i KKZ. To będą egzaminy na poszczególne kwalifikacje, które "składają się" na uzyskanie zawodu technika.

(Np. technik informatyk - 3 kwalifikacje - 1. - egzamin pod koniec II sem, 2. - egzamin pod koniec III, 3. - pod koniec IV. Wszystkie zdane = tytuł technika).

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Biskvito Pokaż wiadomość
np. rejestratorka medyczna....
Z tego co wiem, na rejestratorkę nie ma żadnego państwowego papierka. W rejestracji pracują osoby z różnym wykształceniem, często pielęgniarki.

Na 99,9% w żadnej szkole nie będzie kierunku rejestratorka medyczna, po którym odbywałby się jakiś państwowy egzamin albo żeby dawali państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu.
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 22:07   #29
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: TEB Edukacja

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
No właśnie, jaki to kierunek?
Korespondowałam sobie z MEN i trochę więcej się dowiedziałam o Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.
W Rozporządzeniu MEN z 23 grudnia 2011 w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, w tabelce jest wyszczególnione, w jakim trybie mogą być nauczane poszczególne zawody - czy tylko technikum dla młodzieży, czy szkoła policealna czy tylko KKZ.

W przypadku tych zawodów, które mogą być nauczane zarówno jako Szkoła Policealna jak i KKZ, państwowe zewnętrzne egzaminy będą przeprowadzane w trakcie nauki (np. po I sem., po III sem. - zależnie od kierunku). Będą takie same dla szkoły pol. i KKZ. To będą egzaminy na poszczególne kwalifikacje, które "składają się" na uzyskanie zawodu technika.

(Np. technik informatyk - 3 kwalifikacje - 1. - egzamin pod koniec II sem, 2. - egzamin pod koniec III, 3. - pod koniec IV. Wszystkie zdane = tytuł technika).

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------



Z tego co wiem, na rejestratorkę nie ma żadnego państwowego papierka. W rejestracji pracują osoby z różnym wykształceniem, często pielęgniarki.

Na 99,9% w żadnej szkole nie będzie kierunku rejestratorka medyczna, po którym odbywałby się jakiś państwowy egzamin albo żeby dawali państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu.
Podpisuję się pod tym dwoma rękami i nogami pod wszystkim
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 21:29   #30
prezesowaaa
Raczkowanie
 
Avatar prezesowaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z krańca świata
Wiadomości: 185
Dot.: TEB Edukacja

ehj dziweczyny, czy jest ktoś kto móglby wypowiedziec sie na temat kierunku higienstka stomatologiczna w trybie zaocznym? pozdrawiam
__________________
prezesowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-02 01:16:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.