Wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-28, 22:56   #1
karolina_hot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Środa Śląska
Wiadomości: 88

Wesele


Witam ja otóż zastanawiamy się nad weselem czy robić że idziesz na gotowe wszystko i od osoby 150 zł czyli na sali. czy po prostu zrobić wesele na jakiejś świetlicy i swoje jedzonko i w ogóle praktycznie wszystko samemu. Bo tu chodzi właśnie o kase że kolega robił wesele to właśnie wyszło mu ok ponad 40 tys. A wy jak sądzicie?
karolina_hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 23:28   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele

Odpowiedź jest prosta, jak nie boisz się pracy, załatwiania i większej ilości obowiązków, a zależy Ci na zminimalizowaniu kosztów - to rób samodzielnie. Jeśli jednak czujesz, że nie podołasz - przyjdź "na gotowe" (cudzysłów, bo to i tak nigdy wszystko gotowe nie jest).
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 08:41   #3
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wesele

tak jak Viva mowi - wszystko zależy od tego co jest dla Ciebie ważniejsze i jak bardzo chcesz w to sie zaangażować..
choc jak mysle ze moje na sali/domu weselnym/zorganizowanej bibce oznacza "przyjdz na gotowe" to nie chce myslec ile trzeba sie przy własnej organizacji nalatac :O
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 08:58   #4
karolina_hot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Środa Śląska
Wiadomości: 88
Dot.: Wesele

tylko wiecie nie wiem właśnie czy np. jakby tak na sali ktoś zrobił samemu jak kiedyś robili czy nie wstyd bo wiecie teraz większość robi na salach i wszystko praktycznie gotowe.
karolina_hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 09:18   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez karolina_hot Pokaż wiadomość
tylko wiecie nie wiem właśnie czy np. jakby tak na sali ktoś zrobił samemu jak kiedyś robili czy nie wstyd bo wiecie teraz większość robi na salach i wszystko praktycznie gotowe.
Niecałe 2 tygodnie temu miałam wesele robione "samodzielnie" - własna dekoracja sali, kucharka, część produktów do kuchni - palę się ze wstydu
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 10:17   #6
Kokoroko1
Raczkowanie
 
Avatar Kokoroko1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 157
Dot.: Wesele

Na sali(restauracji) nie jest na gotowo, my płacimy (z poprawinami) 200 zł za osobę, w tym nie mamy ciasta, alkoholu, napojów i tortu.

W zeszłym roku byłam na weselu gdzie Pani Młoda to taka nieogarnięta osoba, i faktycznie jak była nam wręczać zaproszenia na 3 tygodnie przed weselem to przyznała się że ona nic nie załatwia bo wszystko załatwił i menedżer restauracji. Wierz mi bądź nie ale na stołach nie było nic, ludzie bili sie o kotleta, później po obiedzie na stołach stały sałatki i nic poza, po ciasto kawe, herbate, zimną płytę wszystko trzeba było chodzić samemu, przec cały parkiet, nie było też alkoholu więc naprawdę ciężko wspominam..

Także podsumowując nigdy nie można powiedzieć, że jak płacisz powiedzmy jak u Ciebie 150 zł za osobę to wesele będzie lepsze niż to w typowym domu weselnym, bo jak chcesz żeby goście byli zadowoleni to niestety ale dodatkowo w restaurację też trzeba wpakować mase kasy. My na 100 osób za salę w restauracji zapłącimy 20 tys i liczymy dodatkowe 10 na resztę jedzenia/alko/napojów/ciast + jakiś udziec i barman do baru i nie wiem czy starczy... A w domu weselnym za te 30 tysięcy to chyba można nieźle zaszaleć, chociaż dużo zależy od tego czego oczekujesz od lokalu. U mnie w okolicy wszelkie remizy, domy weselne itd nie mają klimatyzacji (co było dla mnie warunkiem koniecznym, tż nie znosi upałów a wesele w środku lata), poza tym mi estetyka mojego lokalu bardzo odpowiada


I jeszcze jedno, nie wiem dlaczego miałabyś się wstydzić organizacji wesela od A do Z, masa pracy i tak czeka każdą z nas jeśli chodzi o organizację, a Ciebie jeśli zdecydujesz się na jakąś świetlicę to dodatkowo spadnie na Ciebie znalezienie kucharek, kelnerów i zakupy. Moim zdaniem nastały takie czasy, że wszystko jest modne - duże wystawne przyjęcia, biesiadne zabawy, skromne śluby z obiadem, a nawet ogniska ze znajomymi. Nie ma się co przejmować zawsze część osób będzie zadowolonych a część choćbyś stanęła na rzęsach i tak będzie marudziła.

Edytowane przez Kokoroko1
Czas edycji: 2015-04-29 o 11:40
Kokoroko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 10:54   #7
ZakochanaZabka
Zadomowienie
 
Avatar ZakochanaZabka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 384
Dot.: Wesele

ja robię wesela sama wynajmuje remizę która wcale nie wygląda na remizę i kucharki, które mają w swoim zespole kelnerów... trzeba tylko zrobić im zakupy. dekoratorkę też mam przy sali. plusy są takie że: wyjdzie taniej, kucharki są sprawdzone wiec wiem że będzie dużo dobrego jedzenia, to co zostanie to na poprawiny i nie musisz płacić osobno.
dla mnie to nie jest żadnym wstydem wręcz przeciwnie, wiele osób podziwia tą decyzje. byłam na dużej ilości wesel i wiem, że takie są najlepsze. Przy tych płaconych ileś tam za osoby często nie było co jeść jak już tam ktoś wspomniał(co nie jest regułą, ale bardzo często tak jest)
__________________
25.06.2010
07.08.2013
03.09.2016
ZakochanaZabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 10:54   #8
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Wesele

przede wszystkim najważniejsze pytanie - czy jesteś w stanie się podjąć organizacji wszystkiego sama?
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 11:12   #9
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez karolina_hot Pokaż wiadomość
tylko wiecie nie wiem właśnie czy np. jakby tak na sali ktoś zrobił samemu jak kiedyś robili czy nie wstyd bo wiecie teraz większość robi na salach i wszystko praktycznie gotowe.
Wstyd? Po prostu oszczędność - bo to chyba jednak taniej wychodzi.

Jeśli się boisz że nie dasz rady - zrób na sali.

My w cenie niecałych 140zł mieliśmy praktycznie wszystko w cenie, no oprócz alkoholu. I ja wolałam przyjść na gotowe niż bawić się w to wszystko. Zresztą my cenę za talerzyk mieliśmy spoko
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:00   #10
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Wesele

Jak dla mnie to żaden wstyd. Przelicz co Wam się bardziej opłaca i zdecyduj czy będziesz w stanie samodzielnie wszystko ogarnąć. Wiadomo, że będzie więcej pracy, ale ja osobiście chyba zdecyduję się kiedyś właśnie na taką opcję ze względu na oszczędność.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:12   #11
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wesele

Żaden wstyd. Musisz tylko mieć świadomość, że czeka Cie mnóstwo załatwiania i więcej stresu, niż przy organizacji wesela na sali.
Na ile osób planujesz robić wesele?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 14:14   #12
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wesele

jest wiele sal do wynajecia,nie tylko remizy.Sa naprawde fajne sale gdzie wystarczy dobra dekoracja i wyglada super.
Jezeli zdecydujesz sie na sale do wynajecia to przemysl by poprosic kogos bliskiego by kierowal cala impreza.
Moja bliska kolezanka robila powiedzmy sama,zatrudnila kucharki,dziewczyny z pobliskiej szkoly byly kelnerkami.Jedna jej ciocia pilnowala wszystkiego.Z kucharkami ustalila menu ,dostala liste zakupow ktora zostawila w pobliskim sklepie a ci dostarczyli wszystkie produkty lacznie z napojami i alkoholem,a za tak duze zakupy to dostala duzy rabat.
Wystarczy dobrze przemyslec i miec kogos na kogo mozna liczyc.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 14:24   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele

Zresztą wiele z dzisiejszych remiz w niczym nie przypomina remizy z lat '90...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg remiza4.jpg (35,1 KB, 268 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg poch2.jpg (97,7 KB, 134 załadowań)
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 14:25   #14
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez karolina_hot Pokaż wiadomość
tylko wiecie nie wiem właśnie czy np. jakby tak na sali ktoś zrobił samemu jak kiedyś robili czy nie wstyd bo wiecie teraz większość robi na salach i wszystko praktycznie gotowe.
a niby jakie bedzie kryterium ze to poznasz?!?!?!? :O


Ahahaa Viva miszcz... gien:
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 15:03   #15
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wesele

jeśli czujesz że podołasz to nie widzę problemu około połowa wesel na jakich byłam to wesela na których młodzi zatrudniali kucharki, kelnerów, wynajmowali remizy i nie było widać różnicy między tymi weselami organizowanymi w restauracjach ba najgorsze wesele na jakim byłam pod względem organizacji obsługi (jedni goście jedli 2 danie inni czekali na zupę) i pod względem jedzenia to wesele organizowane w lokalu w którym płaci się od talerzyka

powiem wam że jestem zdziwiona jak czytam, że na takich weselach gdzie młodzi płacą od talerzyka trzeba samemu dodatkowo piec ciasta, ja się z takim czymś nie spotkałam jeszcze
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 15:22   #16
Kokoroko1
Raczkowanie
 
Avatar Kokoroko1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 157
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
powiem wam że jestem zdziwiona jak czytam, że na takich weselach gdzie młodzi płacą od talerzyka trzeba samemu dodatkowo piec ciasta, ja się z takim czymś nie spotkałam jeszcze
U nas to całkowicie normalne, menu jest bardzo urozmaicone i "bogate", ale ciasto, napoje i alkohol we własnym zakresie.

Ja natomiast dziwie się jak dziewczyny piszą (niekoniecznie w tym wątku), że mają problem z poprawinami, że muszą dopłacać itd. Dla mnie to nie do pojęcia, u nas w cene są dodatkowo wliczone świeże dania na drugi dzień, dania dedykowane dzieciom (bo w pierwszy dzień ich nie będzie)..

Z tego co podczytuję na forum to co region to inne zwyczaje. A najbardziej zszokowana jestem jak czytam o kopertach, w których zamiast pieniędzy są pocięte gazety, i dopiero jakiś czas temu doczytałam, że są miejsca w których nie podpisuje się tych pamiątkowych kartek, które wręcza się młodym, co u nas jest niewyobrażalne w ogóle. Ale to zupełnie na inny temat :p po prostu strasznie mnie to razi i jakoś teraz przyszło mi do głowy
Kokoroko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 18:06   #17
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Wesele

Tyle, że jak ktoś tu już pisał na sali nie jest nigdy na "gotowe" My płacimy 180zł/os a ciasta, owoce, alkohole, i napoje w swoim zakresie. A dlatego, że menu jest bardzo bogate i jest dużo jedzenia. Gdybym miała czas to był organizowała w sali domu kultury, ale nie będę miała głowy do załatwiania kateringu, wystroju itp. I za całe wesele ze wszystkim wyszło nam mniej niż 35 tys.

Jeśli będziesz miała czas to jak najbardziej urządź wesele sama - jeśli Ci się będzie opłacać oczywiście. W internecie jest wiele inspiracji jak pięknie udekorować salę. Wynajmij dobre kucharki, dziewczyny ze szkoły na kelnerki i do dzieła
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.






Edytowane przez Lady Audrey
Czas edycji: 2015-04-29 o 18:07
Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 22:06   #18
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Wesele

dodajmy ze czesto w salach "platne za talarzyk" i tak osobno bierze sie dekoratorki/kwiaciarki. Sala cos tam udostepnia ale nie spotkalam sie zeby w cenie byly dekoracje wg koloru i widzimisie młodych
wiec dekoracja to "problem" przy obu opcjach
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 10:00   #19
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
dodajmy ze czesto w salach "platne za talarzyk" i tak osobno bierze sie dekoratorki/kwiaciarki. Sala cos tam udostepnia ale nie spotkalam sie zeby w cenie byly dekoracje wg koloru i widzimisie młodych
wiec dekoracja to "problem" przy obu opcjach
W naszym lokalu absolutnie nic nie dekorujemy sami. W cenie talerzyków jest dekoracja, sami kwiaty kupują i dekorują. Co chcemy, jakie kwiaty chcemy, jaki kolor - taki będziemy mieć. Chyba, że chcemy coś ekstra typu jakieś balony z helem, pompony itp, to robimy sami, mówimy gdzie chcemy mieć je ustawione i oni tak robią.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 11:15   #20
Kokoroko1
Raczkowanie
 
Avatar Kokoroko1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 157
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość
W naszym lokalu absolutnie nic nie dekorujemy sami. W cenie talerzyków jest dekoracja, sami kwiaty kupują i dekorują. Co chcemy, jakie kwiaty chcemy, jaki kolor - taki będziemy mieć. Chyba, że chcemy coś ekstra typu jakieś balony z helem, pompony itp, to robimy sami, mówimy gdzie chcemy mieć je ustawione i oni tak robią.
U nas też świeże kwiaty, lampiony, świece wszystko w kolorach jakich chcemy, a sama sala w restauracji nie potrzebuje dekoracji bo jest naprawdę ładna i tworzy klimat, szkoda jej zaśmiecać, ale gdybyśmy chcieli to możemy zamówić na koszt restauracji to co nam się podoba, nawet te narzuty na krzesła (wszystko w cenie talerzyka). Aaa i jeszcze przed salą jest miejsce żeby wyjść i się przewietrzyć i to też będzie przystrojone lampionami i świecami super to w nocy wygląda
Kokoroko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 12:45   #21
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wesele

Na mojej sali tez jest wszystko w cenie,tylko ciasta zamawiamy sami w cukierni i kupujemy alkohol.Dekoracje zrobia nam taka jaka my chcemy,tez juz w cenie talerzyka.My chcemy sloneczniki na stolach i takie beda.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 13:26   #22
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Wesele

Nie widzę tu żadnego wstydu, aczkolwiek ja bałabym się brać na siebie samodzielną organizację wesela większego niż na jakieś 25 osób. No ale jeśli czujesz się na siłach to myślę, że to dobry pomysł bo prawdopodobnie wyjdzie taniej niż wynajęcie sali
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 16:28   #23
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wesele

mi te remizowe wesela kojarzą się z filmem "Wesele"

Wiem, że pewnie błędnie, ale to silniejsze ode mnie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 20:46   #24
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
mi te remizowe wesela kojarzą się z filmem "Wesele"

Wiem, że pewnie błędnie, ale to silniejsze ode mnie.
O ... kurcze pieczone, bo nie wypada mi napisać inaczej
A byłaś kiedyś na takim remizowym, nawet tym sprzed kilku, kilkunastu lat? Bo jak dla mnie nawet takim daleko do wesela z "Wesela"
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 23:29   #25
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wesele

nie. I podejrzewam, że jest inaczej. Ale nic nie poradzę, że mi się kojarzy.

Mój facet obejrzał "Wesele" kilka miesięcy przed naszym ślubem i prawie zrezygnował z urządzania wesela
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 00:10   #26
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez karolina_hot Pokaż wiadomość
tylko wiecie nie wiem właśnie czy np. jakby tak na sali ktoś zrobił samemu jak kiedyś robili czy nie wstyd bo wiecie teraz większość robi na salach i wszystko praktycznie gotowe.
Mi się wydaje, że wstydem nie jest organizacja wesela samemu, tylko że z tym wstydem kojarzą się właśnie remizy które mają taki stary klimat Wiecie, są nienowoczesne, nieeleganckie i wszystko takie swojskie Pamiętam jak byłam chyba jeszcze w liceum na jakimś weselu w remizie, gdzie nie było krzeseł osobnych tylko ławeczki (bez oparcia) przy stołach no to takiego własnego wesela na pewno bym nie zrobiła.

Edytowane przez fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Czas edycji: 2015-05-03 o 00:17
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 20:13   #27
VinVinara
Zakorzenienie
 
Avatar VinVinara
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 9 631
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
dodajmy ze czesto w salach "platne za talarzyk" i tak osobno bierze sie dekoratorki/kwiaciarki. Sala cos tam udostepnia ale nie spotkalam sie zeby w cenie byly dekoracje wg koloru i widzimisie młodych
wiec dekoracja to "problem" przy obu opcjach
Ja płacę 165zł/os. Mam zniżkę ze względu na to, że nasza data to piątek. W cenie mamy obiad, cztery dania gorące, napoje bez ograniczeń (woda, herbata, kawa, soki, napoje gazowane), owoce, ciasta na stołach.
A dekorację robi nam sala według naszego "widzimisie" Też w cenie. Mają pokrowce na krzesła, a do tego dekoracje w chyba 20 kolorach.
__________________
Bo w życiu trzeba iść do przodu, nie oglądać się za siebie, nie potykać się o własne błędy. Po prostu iść
VinVinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 22:09   #28
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wesele

Raczej każdy zdaje sobie sprawę, że w każdym miejscu może być inaczej, prawda?
Chyba, że wątek ma na celu zebrać dane co kto ma w cenie talerzyka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 15:49   #29
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wesele

Kurczę, dziewczyny, a ja z drugiej strony - mimo że mieliśmy wszystko "gotowe", to się narobiłam. Ale - w cenie talerzyka mieliśmy napoje najróżniejsze, ciasta, tort, dekorację sali (nawet wyszło pod kolor), w sumie wyszło nam 185 zł/osoba ze śniadaniem i wszystkim w cenie. Dokupiliśmy tylko alkohol, choć i jego mieliśmy szansę wziąć w cenie, tylko nam się nie opłacało. Kwiaty tyle co bukiety, dekoratorki nie trzeba, bo można zrobić samemu. No i na pewno nie zapłacilibyśmy tak mało za noclegi, gdybyśmy wynajmowali tylko salę - o tym też warto pamiętać. A odpadło mi całe sprzątanie, rozkładanie, przygotowanie itd. W sumie też myślałam, że dałabym radę sama - i pewnie bym dała, ale teraz się cieszę, że poszłam "na łatwiznę", bo odeszła maaaasa stresów i biegania. A za wesele na 75 osób z alko, dekoracjami (robionymi samemu), śniadaniem, noclegami, kwiatami, prezentami dla rodziców, DJ i fotografem wyszło niecałe 20 tys. Sukni nie liczę, bo planuję sprzedać, poza tym była ona moją faneberią od początku.
Do czego dążę - jeśli wszystko rozbija się o pieniądze, to warto się zastanowić, usiąść i przeliczyć, jak to wygląda faktycznie, bo bez dojść do hurtowni, rabatów itd - bywa różnie.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 22:26   #30
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wesele

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;51257379] Pamiętam jak byłam chyba jeszcze w liceum na jakimś weselu w remizie, gdzie nie było krzeseł osobnych tylko ławeczki (bez oparcia) przy stołach no to takiego własnego wesela na pewno bym nie zrobiła.[/QUOTE]
przypomniałaś mi wesele na jakim byłam jakiś czas temu, też były ławeczki ale to nie dlatego że nie było krzeseł, tylko młodzi podobno chcąc zaoszczędzić wzięli jakąś salę po znajomości, niestety sala była za mała na tylu gości ilu zaprosili i siedzieliśmy w strasznym ścisku, przy obiedzie i daniach gorących było strasznie

co do wesel organizowanych samemu jak już wspomniała SteveS dochodzi sprzątanie przed i po, także przed weselem dochodzi ogarnięcie sali, koleżanka której siostra organizowała sama wesele na sali mówiła że w piątek przed ślubem na sali byli od 8 do 20, ostatnie przygotowania posprzątanie ułożenie odpowiedniej ilości stołów, po weselu zamiast odpocząć i nacieszyć się sobą trzeba znaleźć czas, a czasem i chętne do pomocy osoby, żeby iść i wszystko posprzątać, doprowadzić do stanu w jakim wynajmowaliśmy, zazwyczaj trzeba to zrobić już następnego dnia bo inni chcą wejść i zacząć przygotowania

autorko jeśli chcesz zaoszczędzić to może sprawdź jakie ceny mają firmy cateringowe i porównaj je z cenami w restauracjach, w moich stronach jest to ostatnio często spotykane wesele w sali/remizie plus catering który ogarnia w zależności od firmy czasem nawet dekoracje plus sprzątanie przed/po, koszt z doliczeniem sali podobno wychodzi mniejszy niż w restauracji, może i więcej niż wesele robione samemu ale odchodzi dużo pracy
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-31 10:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.