Spowiedź - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-14, 18:08   #31
thelema
Raczkowanie
 
Avatar thelema
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 307
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez seemore
Chodzicie do spowiedzi?
Ostatni raz byłam u spowiedzi [i w ogóle w kościele] w wieku 11 lat, kiedy doszczętnie załamały się moje chrześcijańskie poglądy. Wcześniej byłam wyjątkowo religijna - nie tylko jako dziecko, ale jako człowiek.
thelema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 18:17   #32
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
coraz częściej myślę,ze bóg i Kościół to dwie rózne sprawy.
ja tez tak uwazam.ja spowiadalam sie ostatnio jakies 3 lata temu...w kosciele tez nie bywam ale jesli tylko poczuje tak potrzebe to ide (zdarza mi sie czasem).raz poczas spowiedzi ksiadz byl dla mnie wyjatkowo niemily,do tego stopnia ze chciala wstac od konfesjonalu w trakcie jego "mowy".nie uwzam zebym musiala opowiadac komus obcemu o tym co zrobilam zle i jak bardzo tego zaluje...bo prawda jest taka ze nie zaluje,poza tym czasem ciezko jest stfierdzic co jest grzechem a co nie...ja uwazam za normalne troszke sobie pobluzgac,poklocic sie z rodzinka,poswintuszyc z chopakiem(niekoniecznie przyszlym mezem!) uwazam ze dzieki "grzechom" nasze zycie jest bogatsze i daje nam pewnego rodzaju wiedze i pozwala dostrzec roznice miedzy dobrem a zlem(mniej wiecej),tego powinnismy zalowac?
wierze w boga i staram sie to zglebiac ale na swoj sposob
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 18:26   #33
thelema
Raczkowanie
 
Avatar thelema
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 307
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez svenja
Cytat:
Napisane przez srubka
Ja wogole wyszlam z zalozenia ze nie bede sie spowiadala z czego co ja nie uwazam za grzech.
Bardzo pomyslowe, ale calkowicie wbrew nauce kosciola, ktorego jestes czescia. Jesli uwazasz sie za katoliczke, to znaczy, ze przyjmujesz nauki kosciola tak, jak zostaly one okreslone, chocby w katechizmie. Nie mozesz decydowac, co jest grzechem, a co nie (tak, wiem, ze wielu "katolikow" tak postepuje, no comments). Tak wiec, zgodnie z nauka kosciola, popelniasz grzech, sypiajac z chlopakiem, ktory nie jest Twoim mezem.
Zupełnie się z tobą zgadzam
thelema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 18:42   #34
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: Spowiedź

żeby grzeszyć, trzeba wierzyć.
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 18:42   #35
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez svenja
Bardzo pomyslowe, ale calkowicie wbrew nauce kosciola, ktorego jestes czescia. Jesli uwazasz sie za katoliczke, to znaczy, ze przyjmujesz nauki kosciola tak, jak zostaly one okreslone, chocby w katechizmie. Nie mozesz decydowac, co jest grzechem, a co nie (tak, wiem, ze wielu "katolikow" tak postepuje, no comments). Tak wiec, zgodnie z nauka kosciola, popelniasz grzech, sypiajac z chlopakiem, ktory nie jest Twoim mezem.
No ok, masz poniekad racje, ale ciekawe czy wszystkie wizazanki wychodza z zalozenia ze nie beda sypiac ze swoimi mezczyznami dlatego ze nie sa oni ich mezami, jakos w to nie wierze. I kolko sie zamyka
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 18:44   #36
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Spowiedź

ostatni raz byłam jak 'świadkowałam', jestem agnostyczką i bardzo zazdroszczę tym, którzy wierzą nie tak na półgwizdka ale ich wiara określa cały ich światopogląd i całe życie. ja niegdy nic takiego nie czułam...
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:10   #37
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Spowiedź

Do spowiedzi nie chodzę od nie pamiętam kiedy i do Kościoła też nie.Fakt ,że w moim mieście jest Jasna Góra(mieszkam w Częstochowie) nie interesuje mnie na tyle by chodzić często do tego miejsca.Denerwuje mnie ta cała instytucja Kościoła i księża.W Kościele bywam wtedy gdy moja rodzina idzie czyli w święta,a ia tak wtedy zagaduję kuzynki.Nudzą mnie kazania.Do Boga nic nie mam i czasem Go o coś proszę.Wierzę,że bez chodzenia do Kościoła będzie mi pomagał.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 19:23   #38
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Spowiedź

Do spowiedzi chodzę przed świętami i wtedy, kiedy mam taką potrzebę. Jestem osobą wierzącą i praktykującą. Chodzę do kościoła nie dla księży (bo przecież różni wariaci sie mogą trafić )tylko dla Boga i dla własnej potrzeby. Często, z powodu choroby nie mogę wejść do środka do kościoła, ale wtedy stercze przed kościołem (jak to było dzisiaj).Dla mnie Bóg, wiara i modlitwa to bardzo ważne sprawy. Bardzo dużo modliłam się przed maturą, ale nie o to, żeby zdać, tylko o to, żeby się nie bać i być dzielna, żeby stres się nie udzielił, i żeby się jak najwięcej nauczyć. Często też jak w nocy coś mi się przyśniło, luba miałam jakieś jazdy (za dużo horrorów) zaczynałam się modlić. Zwykle to była zdrowaśka, ojcze nasz, czyli te podstawowe modlitwy i strach szybko przechodził. Zawsze mi to pomagało w trudnych chwilach.
ehh...sorki, że tak się rozpisałam...yyy..i troszkę nie całkiem na temat
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:31   #39
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Spowiedź

O kiedy ja tu ostatni raz byłam oj dawno
a chodzenie 2razy do roku (na święta) czy do spowiedzi czy do kościoła mija się z celem, to takie iście na pokaz, aby odbębnić.
Chociaż na święta wielkanocne byłam na mszy, bo potem na śniadanie do cioci
A wszystko to jest jedna wielka monotonia - za każdym razem ta sama formułka, msze trwają 40min nie więcej i wszystko szybko się odprawia.

Od księży to się odwróciłam po pierwsze po tym jak powiedzieli, że nie powinnam czytać Harrego Pottera, a po drugie że mam im dawać na tacę bo kościól (kolejny!!!!) budują, a cegły takie drogie.....
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:36   #40
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Spowiedź

Ja troszkę inaczej podchodzę do spraw typu "chodzenie do kościoła czy do spowiedzi". Ale rozumiem poprzednie wypowiedzi i uważam, że każdy postępuje tak jak mu pasuje i jest mu z tym dobrze.
Denerwują mnie natomiast kłótnie na temat tego czy ktoś się spowiada co rok czy co dwa miesiące, czy chodzi do kościoła co niedzielę czy od wielkiego dzwonu.
Ale tutaj takich kłótni wierzę, że nie będzie .
Ja sama cenię sobie bardzo zarówno coniedzielną mszę jak i częstą spowiedź. Widzę w tym sens, tak zostałam wychowana i nie jest to dla mnie przykrym obowiązkiem. Do samego kościoła jak instytucji także nie mam zastrzeżeń. Sama na swojej drodze nie spotkałam jeszcze księży takich jak opisani byli powyżej, ale wiem, że napewno są tacy tak jak w każdym innym zawodzie znajdą się czarne owce bez powołania do swojej pracy.
Nie będę tutaj wywodzić się na temat tego co daje mi spowiedź bo to dla mnie wyjątkowo osobiste i długie do opisywania sprawy. Poza tym niektórych rzeczy dotyczących wiary i jej praktykowania nie warto przedyskutowywać bo wnioski i tak zawsze każdy wyciąga swoje .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:51   #41
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez srubka
No ok, masz poniekad racje, ale ciekawe czy wszystkie wizazanki wychodza z zalozenia ze nie beda sypiac ze swoimi mezczyznami dlatego ze nie sa oni ich mezami, jakos w to nie wierze. I kolko sie zamyka
Mowimy o wizazankach katoliczkach? No wlasnie, ja tez w to nie wierze i na tym wlasnie polega problem nauk kosciola Problem nie tkwi w ludziach (bo seks jest jak najbardziej ludzki), tylko w dogmatach koscielnych.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 19:55   #42
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Beauty1984
Poza tym niektórych rzeczy dotyczących wiary i jej praktykowania nie warto przedyskutowywać bo wnioski i tak zawsze każdy wyciąga swoje .
A tu sie nie zgodze. Zawsze warto dyskutowac na tematy trudne, tym cenniejsze sa takie dyskusje.
Tak ladnie piszesz o swojej religijnosci. A co myslisz o katolikach uprawiajacych seks przedmalzenski? Pozdrowionka!
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:01   #43
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Beauty1984
Ja troszkę inaczej podchodzę do spraw typu "chodzenie do kościoła czy do spowiedzi". Ale rozumiem poprzednie wypowiedzi i uważam, że każdy postępuje tak jak mu pasuje i jest mu z tym dobrze.
Denerwują mnie natomiast kłótnie na temat tego czy ktoś się spowiada co rok czy co dwa miesiące, czy chodzi do kościoła co niedzielę czy od wielkiego dzwonu.
Ale tutaj takich kłótni wierzę, że nie będzie .
Ja sama cenię sobie bardzo zarówno coniedzielną mszę jak i częstą spowiedź. Widzę w tym sens, tak zostałam wychowana i nie jest to dla mnie przykrym obowiązkiem. Do samego kościoła jak instytucji także nie mam zastrzeżeń. Sama na swojej drodze nie spotkałam jeszcze księży takich jak opisani byli powyżej, ale wiem, że napewno są tacy tak jak w każdym innym zawodzie znajdą się czarne owce bez powołania do swojej pracy.
Nie będę tutaj wywodzić się na temat tego co daje mi spowiedź bo to dla mnie wyjątkowo osobiste i długie do opisywania sprawy. Poza tym niektórych rzeczy dotyczących wiary i jej praktykowania nie warto przedyskutowywać bo wnioski i tak zawsze każdy wyciąga swoje .
Jak zwykle zgadzam się ze Svenją. Uwielbiam rozmowy na ten temat. Wyjątkową przyjemność sprawia mi pokazywanie katolikom jacy są niekatoliccy. Co do czarnych owiec w Kościele, to chyba większość księży na czarno chodzi . Zawsze rozśmieszały mnie dyskusje na forach i czatach z gorliwymi katolikami i po rzeczowej dyskusji ich podsumowanie "nie wiesz co tracisz". Myślę, że większość katolików tak naprawdę nie ma pojęcia w co wierzy. To było pranie mózgu od małego. Chcecie przykład? Pamiętacie modlitwę "wyznanie wiary". Mowa tam o trzech osobach w jednym. Podstawa wiary katolickiej. To teraz pomyślcie sobie, dlaczego trzy w jednym i gdzie to napisane? Sam kiedyś byłem katolikiem przez kilkanaście lat. A w tej chwili możecie sobie przeczytać moje motto. Gorąco pozdrawiam Svenję.
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:06   #44
Katiaskaa
Zadomowienie
 
Avatar Katiaskaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 277
Dot.: Spowiedź

Ja chyba należę do mniejszości, ponieważ dla mnie spowiedż jest bardzo ważną częścią mojego życia duchowego. Spowiadam się zawsze, gdy czuję potrzębę i staram się to robić regularnie. Parę razy w ciągu roku mam możliwość uczestniczenia w prawdziwym sakramencie pojednania. Twarzą w twarz z kapłanem, prawdziwa i szczera rozmowa, to jest dla mnie bardzo ważne.
Katiaskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:14   #45
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Spowiedź

Mam koleżankę, która jest prawdziwą katoliczką, akceptuje wszystkie nauki kościoła i ich przestrzega, na dodatek w to wierzy. Przez to nie jesteśmy już sobie tak bliskie jak kiedyś- nasze drogi się rozminęły- ale w sumie szanuję ją za to, nie jest zakłamana w tym co robi.
Tutaj zgadzam się ze Svenją- ten nieszczęsny sex przedmałżeński chociażby to według religii katolickiej grzech i żaden katolik nie powinien się z tym spierać i szukać dla siebie usprawiedliwień. Jeśli nie potrafi tego zaakceptować, to niech chociaż ma świadomość, że jednak w tym grzechu żyje. Dlatego właśnie nie wyznaję żadnej religii, jeszcze nie natknęłam się na taką, według której mogłabym żyć całkowicie, a nie na pół gwizdka, wybierając tylko to co jest dla mnie wygodne albo nieszkodliwe.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:25   #46
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez svenja
A tu sie nie zgodze. Zawsze warto dyskutowac na tematy trudne, tym cenniejsze sa takie dyskusje.
Tak ladnie piszesz o swojej religijnosci. A co myslisz o katolikach uprawiajacych seks przedmalzenski? Pozdrowionka!
Dużo na temat religijności to ja nie napisałam . I nic w tym ładnego nie widzę.
Na tematy trudne owszem warto dyskutować, natomiast na temat wiary wyjątkowo ciężko. Można przedstawić swoje zdanie, ale często kończy się to tym, że każdy stara się przekonać innych do swoich racji, a akurat jeśli chodzi o religię to bez sensu. Dużo kontrowersji wbudza zarówno chodzenie do kościoła jak i dla niektórych nie chodzenie. Jak już powiedziałam dla mnie są ten temat jest wyjątkowo osobisty i nie będę się rozwlekać z nim w tym poście.
A pytanie dotyczące seksu przedmałżeńskiego...łatwo je zadać w takim momencie osobie, która zadeklarowała, że ceni mszę i spowiedź....
Każdy ma swoje sumienie, swoje zasady i sam decyduje co robi.
Pozdrawiam również .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:32   #47
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Beauty1984
A pytanie dotyczące seksu przedmałżeńskiego...łatwo je zadać w takim momencie osobie, która zadeklarowała, że ceni mszę i spowiedź....
Każdy ma swoje sumienie, swoje zasady i sam decyduje co robi.
Pozdrawiam również .
Przepraszam, że się wtrącę. Jeżeli uważasz się za katoliczkę, to powinnaś przestrzegać zasad i doktryn wiary, którą wyznajesz. Jedną z tych zasad jest właśnie rezygnacja z seksu przedmałżeńskiego i sztucznej antykoncepcji. Kościół mówi na ten temat w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości. Co powiedziałabyś o muzułmaninie, który w czasie Ramadanu je i pije? Czy byłby dla Ciebie prawdziwym muzułmaninem?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:33   #48
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Jej_Ekscelencja
Jak zwykle zgadzam się ze Svenją. Uwielbiam rozmowy na ten temat. Wyjątkową przyjemność sprawia mi pokazywanie katolikom jacy są niekatoliccy. Co do czarnych owiec w Kościele, to chyba większość księży na czarno chodzi . Zawsze rozśmieszały mnie dyskusje na forach i czatach z gorliwymi katolikami i po rzeczowej dyskusji ich podsumowanie "nie wiesz co tracisz". Myślę, że większość katolików tak naprawdę nie ma pojęcia w co wierzy. To było pranie mózgu od małego. Chcecie przykład? Pamiętacie modlitwę "wyznanie wiary". Mowa tam o trzech osobach w jednym. Podstawa wiary katolickiej. To teraz pomyślcie sobie, dlaczego trzy w jednym i gdzie to napisane? Sam kiedyś byłem katolikiem przez kilkanaście lat. A w tej chwili możecie sobie przeczytać moje motto. Gorąco pozdrawiam Svenję.
No i właśnie. Dlatego nie lubię rozmów na ten temat...
Ciebie to śmieszy i uważasz, że sam katolik nie wie w co wierzy więc ok.
Ja wiem w co mam wierzyć i to mi do szczęścia wystarczy. To czy inni, którzy wyznają coś innego lub zupełnie nic, tracą coś z tego powodu sami dobrze wiedzą .
A takich podważań wiary jest cała masa, ale jakoś nie mam ochoty się na ten temat spierać. Podejmowałam już w życiu pare poważniejszych dyskusji na te tematy i nic z nich ciekawego nie wyniknęło poza coraz bardziej agrresywnymi wypowiedziami.
Każdy niech sobie wierzy w to co chce. Mi to wisi .
Dobranoc .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:44   #49
Jej_Ekscelencja
BAN stały
 
Avatar Jej_Ekscelencja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 514
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Beauty1984
No i właśnie. Dlatego nie lubię rozmów na ten temat...
Ciebie to śmieszy i uważasz, że sam katolik nie wie w co wierzy więc ok.
Ja wiem w co mam wierzyć i to mi do szczęścia wystarczy. To czy inni, którzy wyznają coś innego lub zupełnie nic, tracą coś z tego powodu sami dobrze wiedzą .
A takich podważań wiary jest cała masa, ale jakoś nie mam ochoty się na ten temat spierać. Podejmowałam już w życiu pare poważniejszych dyskusji na te tematy i nic z nich ciekawego nie wyniknęło poza coraz bardziej agrresywnymi wypowiedziami.
Każdy niech sobie wierzy w to co chce. Mi to wisi .
Dobranoc .
Tak wiara w boga jest wygodna. Załatwia w życiu wiele rzeczy. O ile trudniej mają ateiści, którzy nie mogą liczyć na nadprzyrodzone interwencje. Muszą myśleć sami
Jej_Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 21:45   #50
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Spowiedź

Wierzę w Boga, chodzę do Kościoła od czasu do czasu lecz się nie spowiadam. Nie widzę i nie czuję takiej potrzeby
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:47   #51
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Spowiedź

Ostatni raz u spowiedzi byłam przed świętami wielkanocnymi i nie mam potrzeby iść tam kolejny raz choć jestem pod presja rodziców. Zwykle moja spowiedź wyglądała tak że czułam wielką presję, bałam sie wejśc do konfesionału a potem była już tylko wielka ulga i nic więcej. Dalej popełniałam te same grzechy i oszukiwałam samą siebie że żałuje i musze odpokutować.
W dodatku nie podoba mi się to ze księża najbardziej zwracają uwage na to czy się chodzi do Kościoła, absurdem przynajmniej dla mnie jest przymusowe chodzenie do Kościoła co niedziele, czy nie lepiej iść raz na jakiś czas z prawdziwej potrzeby serca i prawdziwie przeżywać mszę ?! Moja ostatnia spowiedź wyglądała tak że wybiegłam z płaczem z konfesjonału. Ksiądz powiedizał że nie da mi rozgrzeszenia dlatego bo co niedziele nie chodze do Kościoła, moge mordować ale do Kościoła pójde i wtedy będe prawdziwym katolikiem ????????? Powoli odsuwam się od Kościoła i wcale mi nie żal, nie mam ochoty żeby ktoś wciskał mi ciemnote że ta wiara jest taka cudowna i nieskazitelna a spowiedź to duchowe oczyszczenie...
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:59   #52
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez Jej_Ekscelencja
Tak wiara w boga jest wygodna. Załatwia w życiu wiele rzeczy. O ile trudniej mają ateiści, którzy nie mogą liczyć na nadprzyrodzone interwencje. Muszą myśleć sami
i tam sami, jakby nie było 'schematów poglądów' dla ateistów

p.s. a jakim ateistą jesteś, bo wy o ile mi wiadomo też nie jesteście uniwersalni
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:08   #53
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez nan
Przepraszam, że się wtrącę. Jeżeli uważasz się za katoliczkę, to powinnaś przestrzegać zasad i doktryn wiary, którą wyznajesz. Jedną z tych zasad jest właśnie rezygnacja z seksu przedmałżeńskiego i sztucznej antykoncepcji. Kościół mówi na ten temat w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości. Co powiedziałabyś o muzułmaninie, który w czasie Ramadanu je i pije? Czy byłby dla Ciebie prawdziwym muzułmaninem?
Otoz to. I jasne, kazdy ma swoje sumienie, zgadzam sie tutaj z Beauty, bo to rzecz bezdyskusyjna. Ale ja tez mam prawo powiedziec, ze razi mnie to, ze potem sie opowiada, ze w Polsce 90 procent narodu to katolicy. Przeciez to bzdura na kolkach. Katolikow zyjacych w pelni wedlug dogmatow, to pare procent jest, jak tak patrze po naszym spoleczenstwie. A potem Walesa opowiada bzdury, zeby papiezowi przyznac polskie obywatelstwo, bo spoleczenstwo katolickie i ze niby nam sie to spodoba. WTF?
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:09   #54
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Spowiedź

Ja jestem ateistką w 100%. Dopiero niedawno dowiedziałam się, jaki ze mnie rzadki ptak. Otóż ja nie wierzę w nic: w boga, w jakąkolwiek formę życia pozagrobowego, w żadne siły nadprzyrodzone, w duszę. W nic. Kiedyś myślałam, że wszyscy ateiści tak mają, ale okazało się, że nie. Dlatego nie wydaje mi się, by rzeczywiście były jakieś "schematy poglądów". Wiem, że wielu ateistów, nie wierzących w boga i siłę wyższą wierzy np. w jakąś formę życia po śmierci. Ja nie. Mnie zjedzą robaki
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:11   #55
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez thelema
Ostatni raz byłam u spowiedzi [i w ogóle w kościele] w wieku 11 lat, kiedy doszczętnie załamały się moje chrześcijańskie poglądy. Wcześniej byłam wyjątkowo religijna - nie tylko jako dziecko, ale jako człowiek.
-A mozna wiedziec czemu sie zalamaly?

Ja w kosciele bylam ostatnio po moim bierzmowaniu, nastepnego dnia po tym sakramencie. Spowiadalam sie przed bierzmowaniem /bylo w kwietniu/.
Mama nagania mnie zebym chodzila do kosciola, dzisiaj mowila ze babcia juz sie domysla ze my z bratem nie chodzimy i ze to nieladnie, a sama /chodzi o babcie/ chodzi tam zeby pokazac ile zlota ma na szyi i podpatrzec jak kto sie postarzal i kto jak sie ubiera, bo mieszka na osiedlu domkow jednorodzinnych i wszyscy sie wokolo znaja. Wczoraj byla z moja mama na pogrzebie swojej sasiadki z ktora miala dobre kontakty, chodzily do siebie czasami. Mama zmeczona wrocila, ale nie tym ze trzeba bylo ciagle cos robic, trzymac sie prosto i te spr. tylko zmeczona gadka babci, texty typu : 'ale oni wszyscy brzydko ubrani, co? nie stac na ciuchy lepsze zeby na pogrzeb babci kupic?', 'ale ta gruba sie zrobila', 'ale ta koscista, moglaby przytyc troche', itp. Mama wkurzona mowila ze nawet grzeszy, bo tak na rodzona matke gada, ale to nie jest prawidlowe zachowanie ze strony babci.
Troche odbieglam od tematu, ale juz wracam.
Spowiedz- tak jak wiekszosc dziewczyn boje sie do niej chodzic, i uwazam to za glupote, klepanie tych samych regulek, zero zainteresowania ze strony ksiedza, ciagle wymawianie tych samych grzechow. Jezeli Bog wszystko widzi to nie potrzebuje przekazywac tego przez osoby trzecie.
Ide do konfesjonalu, odbebnie i z ulga wychodze, albo zostaje na reszcie mszy.
Mam 16 lat i jakichs wygorowanych pogladow nie mam, bo jeszcze duzo zycia przedemna, ale to co uwazam napisalam. Moze sie w przyszlosci wszystko zmieni i zaczne inaczej na to patrzec-ale szczerze-watpie.
Ateistka nie jestem i nie bede-tego jestem pewna.
Pzdr
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:13   #56
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez nan
Ja jestem ateistką w 100%. Dopiero niedawno dowiedziałam się, jaki ze mnie rzadki ptak. Otóż ja nie wierzę w nic: w boga, w jakąkolwiek formę życia pozagrobowego, w żadne siły nadprzyrodzone, w duszę. W nic. Kiedyś myślałam, że wszyscy ateiści tak mają, ale okazało się, że nie. Dlatego nie wydaje mi się, by rzeczywiście były jakieś "schematy poglądów". Wiem, że wielu ateistów, nie wierzących w boga i siłę wyższą wierzy np. w jakąś formę życia po śmierci. Ja nie. Mnie zjedzą robaki
E tam, kaz sie spalic i rozrzucic do oceanu (jak w Big Lebowski ), przynajmniej romanticznie bedzie

A swoja droga, ja wierze, ze po smierci rodzimy sie ponownie, jako ktos inny, ale tylko niektorzy zdaja sobie z tego sprawe, stad ludzie mowiacy, ze przezyli reinkarnacje
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:13   #57
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Dot.: Spowiedź

Staram sie spowiadac jak najczesciej - wczesniej chodzialm do kosciola w kazdy pierwszy piatek miesiaca i wtedy przystepowalam do spowiedzi, przed swietami, jakies rekolekcje, pielgrzymka. Teraz rzadziej... Ostani raz bylam w czerwcu, spowiadalam sie u fajnego ksiadza, troche sobie porozmawialismy Na msze sw chodze w kazda niedziele (spiewam nawet w zespole religijnym i czasem sluze do mszy jako ministrantka/lektorka ).
Zaabserwowalam dziwne zjawisko - czasem chodze do amerykanskiego kosciola na msze i tam kazdy, doslownie kazdy przystepuje do komunii sw Na kilku mszach to samo. Rozmawialam kiedys z ksiedzem na ten temat i mowil, ze oni (Amerykanie) do spowiedzi pojda raz na rok, a komunie sw przyjmuja caly rok
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:14   #58
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez svenja
Otoz to. I jasne, kazdy ma swoje sumienie, zgadzam sie tutaj z Beauty, bo to rzecz bezdyskusyjna. Ale ja tez mam prawo powiedziec, ze razi mnie to, ze potem sie opowiada, ze w Polsce 90 procent narodu to katolicy. Przeciez to bzdura na kolkach. Katolikow zyjacych w pelni wedlug dogmatow, to pare procent jest, jak tak patrze po naszym spoleczenstwie. A potem Walesa opowiada bzdury, zeby papiezowi przyznac polskie obywatelstwo, bo spoleczenstwo katolickie i ze niby nam sie to spodoba. WTF?
Zgadzam się ze svenją, katolicyzm w Polsce to bujda bo skoro 90 % społeczeństwa to katolicy to jak wyjaśnić to że nastolatki zachodzą w ciaze i rodzą dzieci bo przecież w wieku 15 czy 16 lat nie mozna zawrzeć związku małżenśkiego (?)
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:19   #59
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez czarownicagosia
Rozmawialam kiedys z ksiedzem na ten temat i mowil, ze oni (Amerykanie) do spowiedzi pojda raz na rok, a komunie sw przyjmuja caly rok
Mnie to nie dziwi moze żyją jak przykładni katolicy i nie grzeszą.
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:20   #60
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Spowiedź

Cytat:
Napisane przez svenja
E tam, kaz sie spalic i rozrzucic do oceanu (jak w Big Lebowski ), przynajmniej romanticznie bedzie

A swoja droga, ja wierze, ze po smierci rodzimy sie ponownie, jako ktos inny, ale tylko niektorzy zdaja sobie z tego sprawe, stad ludzie mowiacy, ze przezyli reinkarnacje
Myślisz, że tak będzie bardziej romanticznie? Może i tak. W takim razie wolałabym coby mnie w jakimś lesie rozsypali. Pasjami lubię las...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.