Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-01, 15:46   #301
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Masz kogoś do pomocy przy dziecku, dziadkowie, niańka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nawet jeśli ma, to co w tym złego?
Wynika raczej jasno, że kogoś ma, bo skoro oni sami gdzieś jadą, to raczej 1,5 rocznego dziecka samego nie zostawiają w mieszkaniu. Więc ktoś z nim być musi. No chyba, że chodziło o to, że każde z nich osobno gdzieś jeździ.

Dziecko nie spada nagle z nieba, to się planuje. I nie odmawiam absolutnie posiadania dziecka ludziom, którzy nie mają kasy na niankę ani wsparcia rodziców, ale chyba mają wtedy świadomość że ich życie z dzieckiem może być cięższe i nie ma co się obrażać na świat i na innych ,,bo Ty masz łatwiej, bo Tobie pomaga mama / niańka" - a Ty byłaś świadoma jak zdecydowałaś się urodzić, więc pretensje tylko do siebie.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Mysle ze zalezy od tego jak sie ten czas z nimi spedza.
Jesli matka niby jest w domu ale maluje paznokcie i robi obiad a dziecko oglada bajki to rowie odbrze moze byc w przedszkolu a przypuszczam,ze sporo utyskujacych pan tak ma

a matka popoludniowo weekendowa moze robic z dzieckiem mnostwo fajnych rzeczy, widze po siostrze, one zadnego weekendu w domu nie spedzaja. Konieckoncow jakby podsumowac czas wspolnej aktywnosci to mysle ze roznice nie bylyby tak duze

cos w tym jest
Moja matka straciła pracę jak miałam parę lat i od tego czasu siedziała w domu non stop, wychowując również mojego młodszego brata.

Więc spędzaliśmy razem całe dnie, aż do porzygania.

Nie mam z nią dobrych relacji i nigdy miec nie będę. Obecnie gdy jestem dorosła to czasami pogadam z nią o pogodzie. Tyle w temacie zależności jakości relacji z dzieckiem od ilości spędzonego z nim czasu.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2019-10-01 o 15:47
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 15:46   #302
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Dziecko nie spada nagle z nieba, to się planuje.
Ja tak samo uważam, ale w kontekście posyłania chorych dzieci do placówek, czemu jestem absolutnie przeciwna. I na mnie się też patrzy z przekąsem, bo ja siedzę w domu, to sobie mogę nie posyłać z katarkiem. Ale przepraszam bardzo, posiadanie dziecka to nie jest obowiązek i jeśli ktoś nie potrafi zorganizować opieki dla chorego malucha, to chyba trzeba było parę kwestii przemyśleć wcześniej, niż zanim się załaduje czopek choremu dziecku i pośle do żłobka (autentyk oczywiście, jak i posyłanie na antybiotyku i dziecka które jeszcze tego samego ranka wymiotowało).
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:09   #303
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Masz kogoś do pomocy przy dziecku, dziadkowie, niańka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, wtedy z dzieckiem zostaje moja mama. A czasami się wymieniamy z mężem, zależy czy idziemy/jedziemy gdzieś razem, czy osobno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:11   #304
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
A nawet jeśli ma, to co w tym złego?
Wynika raczej jasno, że kogoś ma, bo skoro oni sami gdzieś jadą, to raczej 1,5 rocznego dziecka samego nie zostawiają w mieszkaniu. Więc ktoś z nim być musi. No chyba, że chodziło o to, że każde z nich osobno gdzieś jeździ.

Dziecko nie spada nagle z nieba, to się planuje. I nie odmawiam absolutnie posiadania dziecka ludziom, którzy nie mają kasy na niankę ani wsparcia rodziców, ale chyba mają wtedy świadomość że ich życie z dzieckiem może być cięższe i nie ma co się obrażać na świat i na innych ,,bo Ty masz łatwiej, bo Tobie pomaga mama / niańka" - a Ty byłaś świadoma jak zdecydowałaś się urodzić, więc pretensje tylko do siebie.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------



Moja matka straciła pracę jak miałam parę lat i od tego czasu siedziała w domu non stop, wychowując również mojego młodszego brata.

Więc spędzaliśmy razem całe dnie, aż do porzygania.

Nie mam z nią dobrych relacji i nigdy miec nie będę. Obecnie gdy jestem dorosła to czasami pogadam z nią o pogodzie. Tyle w temacie zależności jakości relacji z dzieckiem od ilości spędzonego z nim czasu.
Wiedziałam, że stwierdzicie, że się czepiam, a przecież tylko pytałam.

Jestem po prostu uczulona na sielankowe opowieści jak to jest super, a w zanadrzu, za rogiem babcia gotowa do każdych poświęceń. I oczywiście ani słowa o tym, tylko, że z dzieckiem nic się nie zmieniło.

Tak samo jak jestem uczulona na pytania ludzi kiedy następne, ludzi, którzy właśnie taką pomoc mają i zadają to pytanie matce rocznych bliźniaków.

Tak wiem, wychodzi ze mnie jad i moje niezadowolenie z sytuacji w jakiej jestem, ale oczywiście powinnam to lepiej przemyśleć. Takie sielankowe opowieści na pewno w tym pomagają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:16   #305
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że stwierdzicie, że się czepiam, a przecież tylko pytałam.

Jestem po prostu uczulona na sielankowe opowieści jak to jest super, a w zanadrzu, za rogiem babcia gotowa do każdych poświęceń. I oczywiście ani słowa o tym, tylko, że z dzieckiem nic się nie zmieniło.

Tak samo jak jestem uczulona na pytania ludzi kiedy następne, ludzi, którzy właśnie taką pomoc mają i zadają to pytanie matce rocznych bliźniaków.

Tak wiem, wychodzi ze mnie jad i moje niezadowolenie z sytuacji w jakiej jestem, ale oczywiście powinnam to lepiej przemyśleć. Takie sielankowe opowieści na pewno w tym pomagają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nigdzie nie napisałam, że jest super pięknie, napisałam o minusach. Nie napisałam również, że u nikogo się nie zmieni, tylko u mnie się nie zmieniło. Jak młoda miała pół roku poszłam na siłownię, a mąż z nią zostawał, pierwsze imprezy też były z nią.
Poza tym sporo przeszliśmy i uwierz mi, że brak babci za rogiem to najmniejszy problem. Może dlatego teraz to wszystko brzmi optymistycznie, ale jak się walczy o życie dziecka to wcale optymistycznie nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:20   #306
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

No ja sobie nianie muszę załatwiać jak chce z mężem iść na randkę
Da sie wszystko zorganizować


Ja jestem kobieta potem żona i matka.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:21   #307
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87215558]No ja sobie nianie muszę załatwiać jak chce z mężem iść na randkę
Da sie wszystko zorganizować


Ja jestem kobieta potem żona i matka.[/QUOTE]Też się tak staram

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-01, 16:26   #308
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Mysle ze zalezy od tego jak sie ten czas z nimi spedza.
Jesli matka niby jest w domu ale maluje paznokcie i robi obiad a dziecko oglada bajki to rowie odbrze moze byc w przedszkolu a przypuszczam,ze sporo utyskujacych pan tak ma


a matka popoludniowo weekendowa moze robic z dzieckiem mnostwo fajnych rzeczy, widze po siostrze, one zadnego weekendu w domu nie spedzaja. Konieckoncow jakby podsumowac czas wspolnej aktywnosci to mysle ze roznice nie bylyby tak duze





cos w tym jest
Hma gdzie czas na nadrobienie obowiązków domowych ? Do 16 praca , a potem sielanka z dzidzia. W weekendy to samo . Uwierze w tylko jesli mówimy p życiu w kawalerce i na cateringu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Hma gdzie czas na nadrobienie obowiązków domowych ? Do 16 praca , a potem sielanka z dzidzia. W weekendy to samo . Uwierze w tylko jesli mówimy p życiu w kawalerce i na cateringu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba , ze matka pracująca nie gotuje i noe maluje paznokci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:32   #309
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

A ja nadal zastanawiam sie dlaczego w tym watku pomijany jest ojciec.
Przeciez dziecko ma dwoje rodziców. Kiedy matka maluje pazurki ojciec poswieca czas dziecku.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:33   #310
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87215584]A ja nadal zastanawiam sie dlaczego w tym watku pomijany jest ojciec.
Przeciez dziecko ma dwoje rodziców. Kiedy matka maluje pazurki ojciec poswieca czas dziecku.[/QUOTE]To też, często jest tak, że mąż siedzi z młodą, a ja idę poleżeć w wannie. Czasami paznokcie maluję jak młoda zaśnie, a czasami jak bawi się z nią mąż.
Sprzątamy w dwójkę, czasami w trójkę. Niektóre rzeczy młoda potrafi już zrobić to pomaga po swojemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Selina_
Czas edycji: 2019-10-01 o 16:35
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:40   #311
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
To też, często jest tak, że mąż siedzi z młodą, a ja idę poleżeć w wannie. Czasami paznokcie maluję jak młoda zaśnie, a czasami jak bawi się z nią mąż.
Sprzątamy w dwójkę, czasami w trójkę. Niektóre rzeczy młoda potrafi już zrobić to pomaga po swojemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak samo. Nigdy nie bylo sytuacji o których słyszę "kąpie sie jak dziecko śpi, biore szybki prysznic"

Rozumiem, że jak meza nie ma w domu ale jak jest?


I wydaje mi się, ze taka postawa u faceta może odstraszać też kobiety od posiadania dzieci - co mnie to nie dziwi.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-01, 16:46   #312
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Hma gdzie czas na nadrobienie obowiązków domowych ? Do 16 praca , a potem sielanka z dzidzia. W weekendy to samo . Uwierze w tylko jesli mówimy p życiu w kawalerce i na cateringu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Chyba , ze matka pracująca nie gotuje i noe maluje paznokci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ej, ale chyba słabo to przemyślałaś albo jakaś niezorganizowana jesteś, przecież wiadomo z czym dziecko się wiąże, wystarczy tylko wszystko poukładać i będzie sielanka.


Dlaczego pomijany ojciec? Bo on też ma prawo do odpoczynku, wyjść i wtedy matka działa sama. Czasem wraca późno z pracy. A czasem jest taki młyn, że trzeba razem działać, żeby ogarnąć kuwetę, jedno kąpie dzieciaki, drugie szykuje jedzenie. U nas jest taśma, mąż pilnuje przy kąpieli, wyciąga, ja smaruje, suszę i ubieram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:53   #313
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ej, ale chyba słabo to przemyślałaś albo jakaś niezorganizowana jesteś, przecież wiadomo z czym dziecko się wiąże, wystarczy tylko wszystko poukładać i będzie sielanka.


Dlaczego pomijany ojciec? Bo on też ma prawo do odpoczynku, wyjść i wtedy matka działa sama. Czasem wraca późno z pracy. A czasem jest taki młyn, że trzeba razem działać, żeby ogarnąć kuwetę, jedno kąpie dzieciaki, drugie szykuje jedzenie. U nas jest taśma, mąż pilnuje przy kąpieli, wyciąga, ja smaruje, suszę i ubieram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ale przecież wiadomo, ze jak facet ma wychodne to matka sie zajmuje dzieckiem, a nie paznokcie maluje czy siedzi przed tv kosztem dziecka.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 16:58   #314
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87215627]Ale przecież wiadomo, ze jak facet ma wychodne to matka sie zajmuje dzieckiem, a nie paznokcie maluje czy siedzi przed tv kosztem dziecka.[/QUOTE]No tak, tylko może ojciec nie jest pomijany w tej dyskusji tylko oboje orają razem, więc minusy też jego dotyczą, a nie że on czarodziejską różdżką uwolni matkę od jej problemów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 18:10   #315
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No tak, tylko może ojciec nie jest pomijany w tej dyskusji tylko oboje orają razem, więc minusy też jego dotyczą, a nie że on czarodziejską różdżką uwolni matkę od jej problemów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja juz napisałam, ze jeżeli oboje orają przy dziecku to nie jest az tak koszmarnie
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 18:54   #316
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

A mnie rozbawiło to rozgraniczenie:kobieta, a potem żona, matka

Przecież każda jest najpierw kobieta, od urodzenia i do śmierci będzie chyba ,że płeć zmieni

Już widzę miny co niektórych żon jak im mąż walnie: ja najpierw jestem mężczyzną, potem mężem i ojcem

Ale to tylko takie moje luźne refleksje i nic do nikogo nie mam jak się czuje
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-10-01 o 18:56
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 18:56   #317
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A mnie rozbawiło to rozgraniczenie:kobieta,żo na, matka

Przecież każda jest najpierw kobieta, od urodzenia i do śmierci będzie chyba ,że płeć zmieni

Już widzę miny co niektórych żon jak im mąż walnie: ja najpierw jestem mężczyzną, potem mężem i ojcem

Ale to tylko takie moje luźne refleksje i nic do nikogo nie mam jak się czuje
Uwierz, że niektóre kobiety po porodzie są tylko matkami przestają być żonami, kobietami, myśleć o sobie, są tylko matkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:04   #318
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że stwierdzicie, że się czepiam, a przecież tylko pytałam.

Jestem po prostu uczulona na sielankowe opowieści jak to jest super, a w zanadrzu, za rogiem babcia gotowa do każdych poświęceń. I oczywiście ani słowa o tym, tylko, że z dzieckiem nic się nie zmieniło.

Tak samo jak jestem uczulona na pytania ludzi kiedy następne, ludzi, którzy właśnie taką pomoc mają i zadają to pytanie matce rocznych bliźniaków.

Tak wiem, wychodzi ze mnie jad i moje niezadowolenie z sytuacji w jakiej jestem, ale oczywiście powinnam to lepiej przemyśleć. Takie sielankowe opowieści na pewno w tym pomagają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ze mnie też czasem wychodzi jad. My nie mamy żadnej pomocy. Tzn. mamy nianie, jak mocniej potrzebujemy i zapłacimy. (A że za opiekę w czasie gdy my pracujemy płacić trzeba sporo (2,5 tys miesiecznie) to już niekoniecznie dokładamy kolejna kasę na wyjścia na randki, niestety). U moich rodziców, mieszkających blisko, (mam z nimi dobrą relację) moja córka, 7 letnia, była dotychczas bez nas może 4 razy w życiu. Na wakacje nikt jej nigdy nie zabrał, nawet na jeden dzień. Ani do kina, ani na spacer. Nikt nigdy, a rodzine mam duza. Przykladowo: Gdy rodzilam drugie dziecko, rodzice odmowili przyjazdu na jeden dzień do nas, żeby posiedzieć z córka kiedy mąż będzie w szpitalu. Zaslaniali się obowiązkami, pracą. Ja wiem, teraz jest modne podejscie: Twoje dzieci, to sobie o nie zadbaj sam. Ja się co do zasady zgadzam. Tylko, równie dobrze, ludzie mogliby przestać pomagać sobie w czymkolwiek.. przecież matce małych dzieci można najbardziej pomoc zabierając dziecko na godzinę na spacer, żeby mogła wrócić do równowagi psychicznej albo umyć włosy Ale ludzie, jak widać, mają to gdzieś. Twoje dzieci, Twój problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam, że jest super pięknie, napisałam o minusach. Nie napisałam również, że u nikogo się nie zmieni, tylko u mnie się nie zmieniło. Jak młoda miała pół roku poszłam na siłownię, a mąż z nią zostawał, pierwsze imprezy też były z nią.
Poza tym sporo przeszliśmy i uwierz mi, że brak babci za rogiem to najmniejszy problem. Może dlatego teraz to wszystko brzmi optymistycznie, ale jak się walczy o życie dziecka to wcale optymistycznie nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Choroby dziecka zmieniają perspektywę. To co normalnie wydaje się trudne, już trudne nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Czyli 6 minusów i tylko 2 plusy. No ale wiadomo - waga każdego plusa i minusa nie jest taka sama.

Czy teraz kiedy już poznałaś jakie są plusy i minusy zdecydowałabyś się powtórnie na dzieci gdybyś mogła cofnąć czas?
Wlasnie, waga nie jest ta sama.

Czy bym się zdecydowała? Te dzieci już są, znam je i bardzo kocham więc odpowiem bez wątpliwości że bym się zdecydowała. Ciężko tu nabrać dystansu i odpowiedzieć na to pytanie inaczej. Nie wiem czy wiesz co mam na mysli.

Przed dziećmi nie miałam pojęcia że rodzicielstwo jest takie trudne. Nie wiem czy dla każdego. Dla mnie jest trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-10-01 o 19:11
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:11   #319
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Uwierz, że niektóre kobiety po porodzie są tylko matkami przestają być żonami, kobietami, myśleć o sobie, są tylko matkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie przestają, tylko to z boku tak wygląda i często mąż się czuje odrzucony i tak uwaza. Jesli oboje przy tym dziecku robia, to to wszystko wspolgra. Po to się jest małżeństwem by siebie wspierać.

Może to przy wpadkach tak wychodzi też często.

Po prostu taka kobieta często zostaje ze wszystkim sama , to i czuje się jakby przestała być kobieta.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-01, 19:15   #320
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No nie przestają, tylko to z boku tak wygląda i często mąż się czuje odrzucony i tak uwaza. Jesli oboje przy tym dziecku robia, to to wszystko wspolgra. Po to się jest małżeństwem by siebie wspierać.

Może to przy wpadkach tak wychodzi też często.

Po prostu taka kobieta często zostaje ze wszystkim sama , to i czuje się jakby przestała być kobieta.
Niekoniecznie. Ja mam mega wspierającego męża, robi w domu i z dziećmi nie mniej niż ja, i nie gorzej niż ja, a teraz jesteśmy oboje tak przytloczeni robotą przy dzieciach, że czujemy się głównie rodzicami. To zdominowalo nasze życie. A mamy tylko dwójkę, nie czwórkę. Może jacyś nieudolni jesteśmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:27   #321
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Uwierz, że niektóre kobiety po porodzie są tylko matkami przestają być żonami, kobietami, myśleć o sobie, są tylko matkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Właśnie to mam na myśli.

Ktos powie egoistka. Ok. Ale mam prawo do wyjścia bez rodziny, bez dzieci, na randkę z mężem, na pasje.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:31   #322
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Ja mam mega wspierającego męża, robi w domu i z dziećmi nie mniej niż ja, i nie gorzej niż ja, a teraz jesteśmy oboje tak przytloczeni robotą przy dzieciach, że czujemy się głównie rodzicami. To zdominowalo nasze życie. A mamy tylko dwójkę, nie czwórkę. Może jacyś nieudolni jesteśmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jak wiecie o tym to jest na plus. Bo niektórym trzeba to mówić, pokazać. Pewnie jesteście zmęczeni i tak bywa. Ale jak się wspieracie, kochacie to wierzę,że to minie. Tylko nie możecie zaniedbać tego, że przede wszystkim tworzycie związek . Moze jak jest okazja to wspominajcie te chwile przed dzieciakami,ake tez przy nich. Bo najgorzej to doprowadzić do wypalenia.

I masz rację rodzicielstwo jest trudne, ale myślę,że tak uważają ludzie odpowiedzialni.

Na pewno nie jesteście nieudolni, tylko wyjątkowi i tak myślcie
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:32   #323
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Ja mam mega wspierającego męża, robi w domu i z dziećmi nie mniej niż ja, i nie gorzej niż ja, a teraz jesteśmy oboje tak przytloczeni robotą przy dzieciach, że czujemy się głównie rodzicami. To zdominowalo nasze życie. A mamy tylko dwójkę, nie czwórkę. Może jacyś nieudolni jesteśmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kochana ja Ci powiem z doświadczenia, ze nadejdzie ten dzien kiedy to sie zmieni. Z małym dzieckiem jest zupelnie inaczej
To samo przerabiałam. Kiedy jednak najmłodsze podrosło bylo juz inaczej
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:33   #324
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ze mnie też czasem wychodzi jad. My nie mamy żadnej pomocy. Tzn. mamy nianie, jak mocniej potrzebujemy i zapłacimy. (A że za opiekę w czasie gdy my pracujemy płacić trzeba sporo (2,5 tys miesiecznie) to już niekoniecznie dokładamy kolejna kasę na wyjścia na randki, niestety). U moich rodziców, mieszkających blisko, (mam z nimi dobrą relację) moja córka, 7 letnia, była dotychczas bez nas może 4 razy w życiu. Na wakacje nikt jej nigdy nie zabrał, nawet na jeden dzień. Ani do kina, ani na spacer. Nikt nigdy, a rodzine mam duza. Przykladowo: Gdy rodzilam drugie dziecko, rodzice odmowili przyjazdu na jeden dzień do nas, żeby posiedzieć z córka kiedy mąż będzie w szpitalu. Zaslaniali się obowiązkami, pracą. Ja wiem, teraz jest modne podejscie: Twoje dzieci, to sobie o nie zadbaj sam. Ja się co do zasady zgadzam. Tylko, równie dobrze, ludzie mogliby przestać pomagać sobie w czymkolwiek.. przecież matce małych dzieci można najbardziej pomoc zabierając dziecko na godzinę na spacer, żeby mogła wrócić do równowagi psychicznej albo umyć włosy Ale ludzie, jak widać, mają to gdzieś. Twoje dzieci, Twój problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Choroby dziecka zmieniają perspektywę. To co normalnie wydaje się trudne, już trudne nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Wlasnie, waga nie jest ta sama.

Czy bym się zdecydowała? Te dzieci już są, znam je i bardzo kocham więc odpowiem bez wątpliwości że bym się zdecydowała. Ciężko tu nabrać dystansu i odpowiedzieć na to pytanie inaczej. Nie wiem czy wiesz co mam na mysli.

Przed dziećmi nie miałam pojęcia że rodzicielstwo jest takie trudne. Nie wiem czy dla każdego. Dla mnie jest trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego nie ma co zazdrościć innym każdy ma jakieś swoje problemy, jedni większe, inni mniejsze, tylko nie każdy o nich mówi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:34   #325
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Ja nie powiedziałabym, że rodzicielstwo jest trudne. Trudne są pewne kwestie, ale całe rodzicielstwo nie. To dla mnie po prostu pewien etap w życiu, a każdy etap ma jakieś trudniejsze momenty, np. na studiach egzaminy.
Ale Twoje zdanie Linka szanuję i rozumiem, tylko napisałam z mojego punktu widzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:34   #326
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No nie przestają, tylko to z boku tak wygląda i często mąż się czuje odrzucony i tak uwaza. Jesli oboje przy tym dziecku robia, to to wszystko wspolgra. Po to się jest małżeństwem by siebie wspierać.

Może to przy wpadkach tak wychodzi też często.

Po prostu taka kobieta często zostaje ze wszystkim sama , to i czuje się jakby przestała być kobieta.
To ja znam inne przypadki, od początku odpychanie męża od dziecka, bo zrobi coś źle, a później pretensje, że ojciec się dzieckiem nie interesuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:38   #327
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A mnie rozbawiło to rozgraniczenie:kobieta, a potem żona, matka

Przecież każda jest najpierw kobieta, od urodzenia i do śmierci będzie chyba ,że płeć zmieni

Już widzę miny co niektórych żon jak im mąż walnie: ja najpierw jestem mężczyzną, potem mężem i ojcem

Ale to tylko takie moje luźne refleksje i nic do nikogo nie mam jak się czuje
To nie o płeć chodzi a zachowanie.

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87216151]Ja nie powiedziałabym, że rodzicielstwo jest trudne. Trudne są pewne kwestie, ale całe rodzicielstwo nie. To dla mnie po prostu pewien etap w życiu, a każdy etap ma jakieś trudniejsze momenty, np. na studiach egzaminy.
Ale Twoje zdanie Linka szanuję i rozumiem, tylko napisałam z mojego punktu widzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nawet bez dzieci pewne kwestie są trudne.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Czyli 6 minusów i tylko 2 plusy. No ale wiadomo - waga każdego plusa i minusa nie jest taka sama.

Czy teraz kiedy już poznałaś jakie są plusy i minusy zdecydowałabyś się powtórnie na dzieci gdybyś mogła cofnąć czas?
To odpowiem na to pytanie. Gdybym miała cofnąć czas to moje dzieci by sie urodziły ale zupełnie w innym momencie mojego zycia i w mniejszym odstępie czasu a nie 5 lat różnicy
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:41   #328
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
To ja znam inne przypadki, od początku odpychanie męża od dziecka, bo zrobi coś źle, a później pretensje, że ojciec się dzieckiem nie interesuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to przykre w sumie i smutne , tylko takie osoby potem tez tak dzieci wychowują,że też nie rób, bo źle

Ja znowu znam,że potem facetowi to na rękę i w końcu idzie z kolegami na piwko
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 19:45   #329
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No to przykre w sumie i smutne , tylko takie osoby potem tez tak dzieci wychowują,że też nie rób, bo źle

Ja znowu znam,że potem facetowi to na rękę i w końcu idzie z kolegami na piwko
Też tak moze być. Ale są kobiety które odpychają faceta a potem marudzą jaki to chłop zły...

Albo jak juz dają facetowi dziecko pod opieki to mowią co ma robić z tym dzieckiem. A same tego nie robią


Kazdy z tych przypadków znam osobiście

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2019-10-01 o 19:46
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 20:53   #330
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Plusy i minusy posiadania dzieci... lub ich braku :P

Linka25 bardzo dobrze rozumiem o czym piszesz. Przykro, że nie masz większego wsparcia w rodzicach, ale tak niestety bywa, pozdrawiam mocno.

U mnie dochodzi problem, że to dwójka, widzę, że np. teściowa boi się zostać z nimi na dłużej.
W ogóle z moich doświadczeń wynika, że opieka nad jednym dzieckiem, a dwójką w tym samym wieku to są 2 różne światy - przynajmniej w moim wypadku, bo nie wątpię, że są jedynacy, którzy dają popalić. Dochodzą wszelkie interakcje między nimi, nie zawsze pozytywne, wzajemne nakręcanie się itd. Przy dwójce i więcej dzieci to czasem we dwójkę trzeba orać, a jak były całkiem małe to naprawdę było ostro. Zawsze zazdrościłam rodzicom pojedynczych dzieci, którzy do lekarza przychodzili w dwójkę. Ja sama z dwójką, oni we dwójkę z jednym dzieckiem. Ja, żeby poczuć ich luksus, musiałabym wziąć ze sobą trójkę dorosłych osób, wtedy może twierdziłabym, że to sielanka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-21 15:11:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.