Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-07, 07:21   #91
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry Chyba w Stolicy burza się szykuje..

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Nie straszę absolutnie, tylko dzielę się tym bo każda koleżanka mi mówi to samo chyba żeby się jakoś na to przygotować ...Moja nigdy nie spała bez nas, nigdy nie zostawialismy jej na dłużej niż byliśmy w pracy, więc taka 3 dniowka rozłąka to będzie przeżycie.


Ja sobie nie wyobrażam , żeby mojego męża nie było przy porodzie. Ale niestety taka specyfika pracy,że może nie mieć jak opuścić miejsca pracy albo przyjazd zajmie dużo czasu. Nie wiem jak to kompletnie ugryźć. Bo przecież nie weźmie miesiąca wolnego czekając na mój poród. A bardzo mi zależy na tym, żeby był obok. Na pewno jak się zacznie akcja to poruszy niebo i ziemię, żeby wrócić do domu ale czy zdąży. Muszę z nim porozmawiać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki żeby TŻtowi jakoś się ułożyło i akurat na spokojnie pojawił się kiedy będziesz go potrzebować. A o której godzinie zaczął Ci się pierwszy poród i pojechaliście do szpitala?

Moja najdłuższa rozłąka z Synkiem to coś ponad doba - panieński koleżanki na Mazurach. A i wtedy był z Nim Mąż. Z babciami max kilka godzin ale z utuleniem do snu.
Zakładam że nie będzie nas oboje max dobę - moja Mama sobie jakoś poradzi
Ale rozłąka te kilka dni szpitalnych (mam nadzieję trzy) mnie przerażają także rozumiem obawę przed przyszłością

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Podglądałam Cię na insta, jakie Ty masz mądre i wyszkolone te psiaki bedą mogły chyba zostawać same z dzieckiem



MOjemu mężowi promotorka juz zapowiedziała, że mu nie da 2 tyg tacierzyńskiego, nawet niech nie liczy niech się w d.. pocałuje, i tak pójdzie. Baby są najgorsze jeśli chodzi o stosunek do ciąż innych kobiet, nie ona pierwsza to potwierdza. Za swoje teksty ta pani byłaby w USA albo za Zachodzie już dawno zwolniona, nie chcę tu pisać publicznie ale sa poniżej wszelkiej godności a niby wykształcony człowiek na poziomie.


A tak w ogóle to witajcie w nowej części od razu przychodzę się wyżalić wracam od diabetologa i dała mi insulinę nocną!!! Po 3 a właściwie to po 2 przekroczeniach, bo 90 to przecież na granicy. Nosz chyba ją pogrzało, na razie nie będę brała, postaram się bardziej przyłożyć do diety i jeszcze trochę pomierzyć, najwyżej mnie potem ochrzani.
A mojemu TŻtowi kierownik (ojciec czwórki dzieci także doświadczony) polecił wziąć l4 na mnie po porodzie - podobno w szpitalu mogą wypisać taką opiekę.
Współczuję podejścia tej promotorki.. aż przykro komentować. Tym bardziej że to kobieta ale chyba dzieci nie ma

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja wprost przeciwnie, cisnę z życia ile się da bo wiem, że za chwilę będzie orka. Biorę 200% z czasu z córką, z mężem, sama z sobą bo wiem że ta laba zaraz się skończy. Można gadac co się chce ale za 4-5 miesięcy każda będzie marzyć o samotnym staniu w kolejce w sklepie a wizytę u fryzjera trzeba będzie szczegółowo zaplanować, luksusem będzie jak mąż zabierze rano dziecko i człowiek jeszcze zamknie oko na dodatkową godzinę. Ja jestem optymistką, ale ta myśl że już wiem co mnie czeka wcale optymizmem mnie nie napawa, byle przeżyć pierwsze 3 lata, potem jakoś to będzie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie to prawdziwe.. Może chociaż przy drugim będzie więcej luzu w podejściu?
Ja to już zacieram rączki na pół godziny biegania albo 45min roweru

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Dobra, pocieszyłaś mnie :d


A, że jeszcze zapytam tak intymnie:
Którejś podniosło się całe łono? Chodzi mi o to, że czuję, że mi wszystko podciągnęło się do góry, razem z wargami sromowymi, które widać jak stoję prosto :/ jest napięte i boli/ciągnie przy np wstawaniu ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze powiem że na razie nie zauważyłam żadnych zmian ale moje ciało bardzo się zmieniło po pierwszym porodzie. Generalnie te sfery intymne bardzo mi opadły, uwidoczniło się to i owo.. Myślałam że to się cofnie ale niestety

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ja czasu z noworodkiem wcale źle nie wspominam. Wręcz przeciwnie. Miałam mnóstwo czasu, bylam wypoczęta i szczęśliwa. Tzn szczęśliwa nadal jestem, ale odkąd córka raczkuje/próbuje chodzić już nie ma tyle czasu, bo trzeba mieć oczy wokoło głowy .
Ja raczej jak Likka - zakładam że łatwo nie będzie. Bo łatwo nie mieliśmy i najgorszy był dla mnie ten okres noworodkowy.. Mam tylko nadzieję że tym razem obędzie się bez:
A. Baby Blues
B. Alergii i związanych z nią bólami brzuszka, wysypkami

Mam dziwne przeczucie że Wanda te pierwsze miesiące będzie spokojna

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.

Edytowane przez Ska
Czas edycji: 2019-08-07 o 07:23
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 07:27   #92
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry Chyba w Stolicy burza się szykuje..



Trzymam kciuki żeby TŻtowi jakoś się ułożyło i akurat na spokojnie pojawił się kiedy będziesz go potrzebować. A o której godzinie zaczął Ci się pierwszy poród i pojechaliście do szpitala?

Moja najdłuższa rozłąka z Synkiem to coś ponad doba - panieński koleżanki na Mazurach. A i wtedy był z Nim Mąż. Z babciami max kilka godzin ale z utuleniem do snu.
Zakładam że nie będzie nas oboje max dobę - moja Mama sobie jakoś poradzi
Ale rozłąka te kilka dni szpitalnych (mam nadzieję trzy) mnie przerażają także rozumiem obawę przed przyszłością



A mojemu TŻtowi kierownik (ojciec czwórki dzieci także doświadczony) polecił wziąć l4 na mnie po porodzie - podobno w szpitalu mogą wypisać taką opiekę.
Współczuję podejścia tej promotorki.. aż przykro komentować. Tym bardziej że to kobieta ale chyba dzieci nie ma



Jakie to prawdziwe.. Może chociaż przy drugim będzie więcej luzu w podejściu?
Ja to już zacieram rączki na pół godziny biegania albo 45min roweru



Szczerze powiem że na razie nie zauważyłam żadnych zmian ale moje ciało bardzo się zmieniło po pierwszym porodzie. Generalnie te sfery intymne bardzo mi opadły, uwidoczniło się to i owo.. Myślałam że to się cofnie ale niestety



Ja raczej jak Likka - zakładam że łatwo nie będzie. Bo łatwo nie mieliśmy i najgorszy był dla mnie ten okres noworodkowy.. Mam tylko nadzieję że tym razem obędzie się bez:
A. Baby Blues
B. Alergii i związanych z nią bólami brzuszka, wysypkami

Mam dziwne przeczucie że Wanda te pierwsze miesiące będzie spokojna

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Może, może jeśli Twoj lekarz prowadzący wpisze mu l4 na Ciebie, na opiekę poporodową to może dostać 14 dni zarówno po sn i cc

Wydaje mi się, że to zależy tylko od lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 07:50   #93
Catherine07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 458
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Catherine07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:04   #94
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ta zawieszka ładnie wykonana? Czekam na tą samą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładnie bardzo nawet jak na Chiny tylko szła od 29 czerwca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano o 06:57 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Może, może jeśli Twoj lekarz prowadzący wpisze mu l4 na Ciebie, na opiekę poporodową to może dostać 14 dni zarówno po sn i cc

Wydaje mi się, że to zależy tylko od lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak w szpitalu łaskę będą robić to lekarz rodzinny bez problemu l4 na chorego członka rodziny wpisze, tu w przypadku na żonę po cc. Nie wiem jak w przypadku SN bo mój brał jak miałam cc. U nas też plan jest taki że bierze opiekę 2 tygodnie i od razu 2 tygodnie tacierzynskiego. Bo i w jednym i drugim przypadku zabiorą mu kwartalna premie za absencje w pracy więc najlepiej to wziąć na raz i tylko jednej absencji nie dostać
Witam się z rana jeszcze z łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:08   #95
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja myślałam o paczce Dada fioletowe "1". Biedronka pod nosem, Tż zawsze może dokupić i dowieźć
Do szpitala. Bo do domu nie mam pojęcia ile i którego rozmiaru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

przepraszam nie sprecyzowałam miałam na myśli pieluchy tetrowe/muślinowe/bambusowe/flanelowe
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:10   #96
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Te środkowe przepiękne!

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

My w zeszłym tygodniu oprócz szumisia kupiliśmy jeszcze karuzelę




Fajna karuzela. Miałam taka w wersji dla dziewczynki

Witam się w nowym wątku. Zaraz się zbieram i jedziemy na wycieczkę do zoo miłego dnia drogie panie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:12   #97
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry Chyba w Stolicy burza się szykuje..

też miałam takie wrażenie na woli i powiślu ale dojechałam do pracy do falenicy i jest słońce
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 08:12   #98
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile i jakich pieluch kupujecie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja kupuje te pampers pure i inne eko jak coś znajdę. Póki co 3 paczki 1 i 3 paczki dwójek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:13   #99
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ładnie bardzo nawet jak na Chiny tylko szła od 29 czerwca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:04 ---------- Poprzedni post napisano o 06:57 ----------

A jak w szpitalu łaskę będą robić to lekarz rodzinny bez problemu l4 na chorego członka rodziny wpisze, tu w przypadku na żonę po cc. Nie wiem jak w przypadku SN bo mój brał jak miałam cc. U nas też plan jest taki że bierze opiekę 2 tygodnie i od razu 2 tygodnie tacierzynskiego. Bo i w jednym i drugim przypadku zabiorą mu kwartalna premie za absencje w pracy więc najlepiej to wziąć na raz i tylko jednej absencji nie dostać
Witam się z rana jeszcze z łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym pogrubionym to właśnie jeszcze więcej zależy od rodzinnego. Podstawę do wypisania opieki na położnicę ma tylko lekarz ginekolog. Rodzinny i tak może odesłać do niego.

https://matkaprawnik.pl/zwolnienie-l...a-po-porodzie/

Sama byłam świadkiem jak podczas jednej wizyty u lekarki przyszedł mąż z prośbą o L4 na żonę, która urodziła cc "nie, proszę iść do lekarza prowadzącego". Moja rodzinna, zapytana przy najbliższej wizycie, powiedziała to samo: oni nie mogą.

I można starać się o opiekę i dla kobiet po CC i po SN Przecież nie zawsze SN dochodzi do siebie szybciej niż CC.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:14   #100
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
przepraszam nie sprecyzowałam miałam na myśli pieluchy tetrowe/muślinowe/bambusowe/flanelowe

Ha ha ha.

Kupuje tylko tetrę 10 szt.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:15   #101
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
przepraszam nie sprecyzowałam miałam na myśli pieluchy tetrowe/muślinowe/bambusowe/flanelowe
To zmienia postać rzeczy :d

Mamy na chwilę obecną 10 tetr i 5 flaneli.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 08:20   #102
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość


A jak w szpitalu łaskę będą robić to lekarz rodzinny bez problemu l4 na chorego członka rodziny wpisze, tu w przypadku na żonę po cc. Nie wiem jak w przypadku SN bo mój brał jak miałam cc. U nas też plan jest taki że bierze opiekę 2 tygodnie i od razu 2 tygodnie tacierzynskiego. Bo i w jednym i drugim przypadku zabiorą mu kwartalna premie za absencje w pracy więc najlepiej to wziąć na raz i tylko jednej absencji nie dostać
Witam się z rana jeszcze z łóżka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
\


fajnie, że w ogóle ma taką możliwość u mojego nie ma czegoś takiego jak L4 czy tacierzyńki bo ma własną działalność

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:16 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
To zmienia postać rzeczy :d

Mamy na chwilę obecną 10 tetr i 5 flaneli.




a możesz polecić skąd zamawiałaś tetre?
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:28   #103
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
\


fajnie, że w ogóle ma taką możliwość u mojego nie ma czegoś takiego jak L4 czy tacierzyńki bo ma własną działalność[COLOR="Silver"]
Ale L4 na Ciebie jak najbardziej może. Jeśli opłaca składki. Wysyła wtedy do ZUSu wniosek o zasiłek opiekuńczy

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
a możesz polecić skąd zamawiałaś tetre?
Zamawiałam stąd:
Flanele https://allegro.pl/oferta/pieluchy-f...-pl-7765267691 były po 3 zł
Tetry https://allegro.pl/oferta/pielucha-t...owe-6797171300 były po 2 zł

Edytowane przez owocowykoktajl
Czas edycji: 2019-08-07 o 08:29
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:40   #104
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Może, może jeśli Twoj lekarz prowadzący wpisze mu l4 na Ciebie, na opiekę poporodową to może dostać 14 dni zarówno po sn i cc

Wydaje mi się, że to zależy tylko od lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas po sn nie chcieli wystawić mężowi l4 i wiem, że wiele dziewczyn miało z tym problem. Po cc wystawiają bez problemu.
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
przepraszam nie sprecyzowałam miałam na myśli pieluchy tetrowe/muślinowe/bambusowe/flanelowe
Ja planuję ok. 20 bambusowych i 5 flanelek
Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Ja kupuje te pampers pure i inne eko jak coś znajdę. Póki co 3 paczki 1 i 3 paczki dwójek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W rossmanie są jeszcze bambiboo czy jakoś tak. Czytałam o nich u sroki to podobno też są z tych eko.

Ja już kupiłam pampers premium care po 2 paczki 1 i 2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:43   #105
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ale L4 na Ciebie jak najbardziej może. Jeśli opłaca składki. Wysyła wtedy do ZUSu wniosek o zasiłek opiekuńczy

Zamawiałam stąd:
Flanele https://allegro.pl/oferta/pieluchy-f...-pl-7765267691 były po 3 zł
Tetry https://allegro.pl/oferta/pielucha-t...owe-6797171300 były po 2 zł

tak ale i tak nie może powiedzieć klientom, że go nie ma przez 2 tyg
dzieki za linki
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:49   #106
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
tak ale i tak nie może powiedzieć klientom, że go nie ma przez 2 tyg
dzieki za linki
W sumie racja, przepraszam- kalafior!


To jak jesteśmy przy ilościach:
Ile paczek chusteczek do szpitala? Przy założeniu około 50 chusteczek w paczce.

W domu chciałabym nie używać chusteczek, tylko gaza+ woda.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:51   #107
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
przepraszam nie sprecyzowałam miałam na myśli pieluchy tetrowe/muślinowe/bambusowe/flanelowe
Ja wezmę kilka tetr i z 10 bawełny czy muślinu, pomyślę.



Ska
Obudziłam się o 2 a o 12 już urodziłam. W szpitalu byliśmy gdzieś o 4-5.


Mężowi dojazd może zająć godzinę a może i 6, liczę że natura mnie nie zawiedzie i będę rodzic w dogodnym momencie


L4 na mnie na pewno weźmie. U niego nie ma problemu z kadrowymi sprawami. Myślę że dwa tygodnie nam wystarcza na ogarnięcie się. I tak potem będę zostawała z dwójką na dnie i noce sama, więc lepiej żebym się przyzwyczaiła od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:52   #108
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry Chyba w Stolicy burza się szykuje..



Trzymam kciuki żeby TŻtowi jakoś się ułożyło i akurat na spokojnie pojawił się kiedy będziesz go potrzebować. A o której godzinie zaczął Ci się pierwszy poród i pojechaliście do szpitala?

Moja najdłuższa rozłąka z Synkiem to coś ponad doba - panieński koleżanki na Mazurach. A i wtedy był z Nim Mąż. Z babciami max kilka godzin ale z utuleniem do snu.
Zakładam że nie będzie nas oboje max dobę - moja Mama sobie jakoś poradzi
Ale rozłąka te kilka dni szpitalnych (mam nadzieję trzy) mnie przerażają także rozumiem obawę przed przyszłością



A mojemu TŻtowi kierownik (ojciec czwórki dzieci także doświadczony) polecił wziąć l4 na mnie po porodzie - podobno w szpitalu mogą wypisać taką opiekę.
Współczuję podejścia tej promotorki.. aż przykro komentować. Tym bardziej że to kobieta ale chyba dzieci nie ma



Jakie to prawdziwe.. Może chociaż przy drugim będzie więcej luzu w podejściu?
Ja to już zacieram rączki na pół godziny biegania albo 45min roweru



Szczerze powiem że na razie nie zauważyłam żadnych zmian ale moje ciało bardzo się zmieniło po pierwszym porodzie. Generalnie te sfery intymne bardzo mi opadły, uwidoczniło się to i owo.. Myślałam że to się cofnie ale niestety



Ja raczej jak Likka - zakładam że łatwo nie będzie. Bo łatwo nie mieliśmy i najgorszy był dla mnie ten okres noworodkowy.. Mam tylko nadzieję że tym razem obędzie się bez:
A. Baby Blues
B. Alergii i związanych z nią bólami brzuszka, wysypkami

Mam dziwne przeczucie że Wanda te pierwsze miesiące będzie spokojna

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
U mnie był problem z L4 dla Tz. Ordynator nie chciał wypisać (ja po sn) ale udało się i dostał L4 na opiekę nad córką z tego względu, że miałam rwe kulszową i ledwo chodziłam.
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ale L4 na Ciebie jak najbardziej może. Jeśli opłaca składki. Wysyła wtedy do ZUSu wniosek o zasiłek opiekuńczy



Zamawiałam stąd:
Flanele https://allegro.pl/oferta/pieluchy-f...-pl-7765267691 były po 3 zł
Tetry https://allegro.pl/oferta/pielucha-t...owe-6797171300 były po 2 zł
Polecam jeszcze grubsza tetre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 08:59   #109
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
U mnie był problem z L4 dla Tz. Ordynator nie chciał wypisać (ja po sn) ale udało się i dostał L4 na opiekę nad córką z tego względu, że miałam rwe kulszową i ledwo chodziłam.Polecam jeszcze grubsza tetre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To tetra ma różne grubości ? Omg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 09:00   #110
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
przepraszam nie sprecyzowałam miałam na myśli pieluchy tetrowe/muślinowe/bambusowe/flanelowe
Ja planuję tertra, muślin, bambus. A Pampersy te pure, w UK to nie taka nowość i jak czytałam opinie to były bardzo dobre, więc się skusilismy.

Dzień dobry!
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:02   #111
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
To tetra ma różne grubości ? Omg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, im grubsza tym lepsza i tutaj serio ta grubość ma znaczenie lepiej trochę więcej od razu zapłacić niż później wymieniać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:07   #112
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
To tetra ma różne grubości ? Omg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, ma różną gramaturę. Im większa tym lepsza tetra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:11   #113
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Z tym pogrubionym to właśnie jeszcze więcej zależy od rodzinnego. Podstawę do wypisania opieki na położnicę ma tylko lekarz ginekolog. Rodzinny i tak może odesłać do niego.

https://matkaprawnik.pl/zwolnienie-l...a-po-porodzie/

Sama byłam świadkiem jak podczas jednej wizyty u lekarki przyszedł mąż z prośbą o L4 na żonę, która urodziła cc "nie, proszę iść do lekarza prowadzącego". Moja rodzinna, zapytana przy najbliższej wizycie, powiedziała to samo: oni nie mogą.

I można starać się o opiekę i dla kobiet po CC i po SN Przecież nie zawsze SN dochodzi do siebie szybciej niż CC.
Być może. Nasz rodzinny nigdy nie robił problemu ze zwolnieniami czy na na siebie czy dziecko, lekami żeby wypisać albo skierowaniami na badania. Dużo zależy do kogo się chodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
To zmienia postać rzeczy :d

Mamy na chwilę obecną 10 tetr i 5 flaneli.
Ja mam 8 tetry i 2 flanele, na razie nie dokupuje, jak się zniszczą po prostu wymienię na nowe i tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:13   #114
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Tak, im grubsza tym lepsza i tutaj serio ta grubość ma znaczenie lepiej trochę więcej od razu zapłacić niż później wymieniać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:18   #115
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Tak, ma różną gramaturę. Im większa tym lepsza tetra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

oki czyli od jakiej wydaje się ok? 160g?
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:33   #116
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dziewczyny, ja jestem troche do tyłu bo wiem, że ten temat był poruszany ale nie uważałam co myślicie o chicco baby hug? Przydatne to?
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:44   #117
babeczki
Zakorzenienie
 
Avatar babeczki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 5 168
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Jezu pol dnia mnie nie bylo i tyle do nadrobienia
Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
O mamo, znalazłam Was!

Zasuwacie tak, że tydzień nieobecności i nie ogarnęłam co i jak

Już tłumaczę swoją nieobecność : Koleżanka wyciągnęła mnie na obóz z psami, który prowadziła, więc potraktowałam to jako fantastyczną próbę dla moich burków - pracowały, trenowały z dzieciakami aż miło, więc jestem bardzo dumna i zadowolona (i mam wiele optymizmu )


Wizytę miałam w zeszłym tygodniu, synek ważył jakieś 940g i tradycyjnie odwrócił się tyłkiem do głowicy i widzieliśmy jego ucho Ale codziennie dokazuje - jeszcze go nie czuć z zewnątrz, ale mąż jak przykłada ucho do brzucha to już słyszy kopniaki


Udało mi się też wczoraj upolować chustę z Little Frog z drugiej ręki za 150 zł już z wysyłką, więc nie mogę się doczekać aż dostanie się w moje rączki Ktoś poleca jakieś blogi motaniowo-chustowe?
Ale super, kocham pracę z psami i jak ktoa o swoje dba i tresuje my swojego tez szkolilismy ale sami, ale skubaniec wszystko potrafi zrobić

Co do chusty, ja w szkole rodzenia mam dodatkowe zajęcia na ktore moge sie zapisac wlasnie dotyczące chustonoszenia, i na penwo skorzystam boje sie ze zle zamotam i beda problemy z kregoslupem u malucha
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Ja właśnie zaniosłam papiery i 13go września idę ostatni dzień do pracy! Aż trudno uwierzyć.
Juhu
Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Podglądałam Cię na insta, jakie Ty masz mądre i wyszkolone te psiaki bedą mogły chyba zostawać same z dzieckiem



MOjemu mężowi promotorka juz zapowiedziała, że mu nie da 2 tyg tacierzyńskiego, nawet niech nie liczy niech się w d.. pocałuje, i tak pójdzie. Baby są najgorsze jeśli chodzi o stosunek do ciąż innych kobiet, nie ona pierwsza to potwierdza. Za swoje teksty ta pani byłaby w USA albo za Zachodzie już dawno zwolniona, nie chcę tu pisać publicznie ale sa poniżej wszelkiej godności a niby wykształcony człowiek na poziomie.


A tak w ogóle to witajcie w nowej części od razu przychodzę się wyżalić wracam od diabetologa i dała mi insulinę nocną!!! Po 3 a właściwie to po 2 przekroczeniach, bo 90 to przecież na granicy. Nosz chyba ją pogrzało, na razie nie będę brała, postaram się bardziej przyłożyć do diety i jeszcze trochę pomierzyć, najwyżej mnie potem ochrzani.
Dziewczyny dajcie loginy instagrama może być na pw
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie martwcie się na zapas tym szpitalem i rozłąką z dziećmi, przecież nie jedziemy na wakacje tylko jakby nie patrzeć po kolejnego członka rodziny a dzieci są mądre i na pewno będzie ciężko ale na swój sposób zrozumieją cała sytuację. Najgorzej to ma chyba Sarahxoxo bo ma jeszcze maleństwo w domu ale na pewno wszystko będzie dobrze i jakoś to przeżyjemy. Ja mam prawie 6 latka w domu więc z nim jak z kumplem rozmawiam i tłumacze a on dużo rozumie. W tamtym roku jak prawie 3 tyg byłam w szpitalu pod rząd po parę dni to też wiedział po co szłam i do dzisiaj wspomina że "mi dziecko umarło w brzuchu"
. Moim zdaniem lepsza taka szczerość niż udawanie, dzieci są naprawdę bardzo mądre, mądrzejsze niż nam się wydaje
A mi przyszły skarby dla Jaśka z Ali Załącznik 7686625

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaka piekna zawieszka mialam zamowic ta sama szaro różowa, ale oczywiście dodałam do koszyka i wyszłam chyba po nia wrócę
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja w obu w których byłam nawet w kolejkach nie stałam. Do samoobsługowych max 1 osoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Czy Wy też im bliżej 3 trymestru tym macie mniej siły, chęci, motywacji i takiej... Radości z życia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam jakoa duzo radości i chęci do życia nie moge sie doczekac malutkiej i kazdy dzien w ciazy taaaak mnie cieszy, ze to juz cora blizej

No moze poza wczorajszym problemami remontowymi 🤣 zdjelismy caly parkiet w pokoju i zaczęliśmy w holu i co sie okazalo? Ze mamy podloge na roznych wysokościach wylaną
Wylewka w pokojach nie wchodzi w gre zeby podwyższyć do wysokosci holu bo balkony nam sie nie otowrza, a skuwanie podlogi w holu i wylewka... Masakra, a mialo byc tak latwo prosto i przyjemnie
Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o aliexpress to dzisiaj przeżyłam szok - dostałam paczkę Pocztexem, nadana z Komornik, z smsem i śledzeniem przesyłka oczywiście była darmowa.
Oo, takiej przesylki z alie jeszcze nie mialam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

A no i ja mam
3 pieluszki muslinowe 70 na 70,
4 tetrowe 60 na 60,
2 bambusowe 70x70 i 100x100
2 flanelowe 60x60

Ale szczerzę? Nie wiem jak to sie stalo bo dopiero mam zamiar kupic piekne, a te tak przypadkiem gdzies tam cos wrzucilam do koszyka, cos mama kupila i sie troszke nazbieralo

Na pewno dokupie te male 30x30 kilka zeby bylo wygodnie mieć pod reka do odbijania czy wytarcia buzi, a nie z taka szmata się ciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia

babeczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:45   #118
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry Śniło mi się, że urodziłam i miałam tłuściutkiego bobaska który ciągle się uśmiechał i już mówił
Pieluszek planuje max 15 - 10tetrowych i 5 muślin.
Chusteczki to 1 paczka powinna starczyć do szpitala


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:46   #119
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Jakby ktoś chciał mi wysłać insta na priv to też poproszę, lubię tam buszować
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-07, 09:53   #120
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Babeczki
Taka 30x30 to Ty hafta nie wytrzesz, dzieciak potrafi obrzygac siebie, matkę, serio malutkie to chyba do ozdoby tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.