Cwiczenia na dolne partie brzucha! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-07, 11:56   #1
Nora
Raczkowanie
 
Avatar Nora
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 386

Cwiczenia na dolne partie brzucha!


Czy może mi ktoś polecić ćwiczenia na dolne partie brzucha. Robię brzuszki ale one pomagają tylko na górne partie. Proszę o radę!
Nora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 16:04   #2
megi26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 29
Re: Cwiczenia na dolne partie brzucha!

Polecam Ci cwiczenia pilates - ksztaltuja zarowno gorna jak i dolna czesc brzucha.
megi26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 19:36   #3
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Re: Cwiczenia na dolne partie brzucha!

Ja tez radze cw pilatesa,na dolne partie brzuszka najlepsze sa cwiczenia gdy podnosisz do gory nogi a nie gorna czesc ciala. Wpisz w kazie pilates, znajdziesz kilka fajnych filmikwo z cwiczeniami.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 21:18   #4
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Cwiczenia na dolne partie brzucha!

rób tradycyjne brzuszki z nogami podniesionymi pionowo do góry,poza tym świetne ale naprawde męczące jest podniesienie nóg pionowo do góry(w leżeniu) i podnioszenie do góry bioder, coś jak swieca,ale podnosisz nogi i biodra siłą mięśni, a nie podrzucasz.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-21, 11:40   #5
stas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 5
Re: Cwiczenia na dolne partie brzucha!

wszelakiego typu "nożyce" dodatkowo zwis na drazku i lub drabinkach i podciaganie nog do klatki pirsowej mozna tez usiasc sie na skraju kanapy badz fotela i podciagac nogi do klatki) podziala na pewno !!!
stas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-21, 12:12   #6
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Re: Cwiczenia na dolne partie brzucha!

pozdrawiam wszystkich dyslektykow
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-31, 12:02   #7
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
cwiczenia na dolna partie brzucha

jakie sa skuteczne cwiczenia na dolna partie brzucha ??
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-31, 14:47   #8
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: cwiczenia na dolna partie brzucha

Witaj!

Na dolne partie dobre jest w pozycji leżącej z wyprostowanymi i uniesionymi nogami (kąt prosty w stosunku do podłogi), unoszenia bioderek do góry, ręce wzdłuż ciała.
Również nożyce.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-31, 15:05   #9
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: cwiczenia na dolna partie brzucha

Ja sadze, ze opeocz unoszenia bioder dobre sa "zwykle" brzuszki. W trakcie robienia poloz reke na brzuchu, od razu poczujesz jak miesnie pracuja

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 21:11   #10
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: cwiczenia na dolna partie brzucha

Najlepsze ćwiczenie na dolne partie mięśni prostych brzucha to unoszenie kolan do klatki piersiowej w podporze na poręczach. Ćwiczenie to oczywiscie wykonujemy na siłowni bo tylko tam znajduje sie do tego prosty acz odpowiedni sprzęt. Nalezy oprzeć się przedramionami na poręczach, dłonie kładziemy na specjalne uchwyty. Tułów i nogi swobodnie powinny być opuszczone w dół tak aby tworzyły pionową linię(w tej pozycji nogi sa oczywiscie lekko nad ziemia co umozliwia konstruckja maszyny). Ćwiczenie wykonujemy poprzez unoszenie nóg do poziomu(lekko ugietych w kolanach(powoduje to odciążenie zginaczy biodrowych i bardziej angażuje mięśnie proste brzucha). Należy pamiętać aby opuszczać nogi wolniej niż je unosić. Stosowanie wymachow nogami zamiast w pełni kontrolowanych unoszeń i opuszczań nóg jest błędem i tak naprawde oszukiwaniem samego(samej) siebie. Pozdrawiam i to wcale nie jest tak trudne na jakie z mojego opisu wygląda
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-06, 21:27   #11
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Odstajaca dolna partia brzucha

Witam wiem wiem ze ciwczen na brzuch jest max na tym forum
ale licze na wasza pomoc chodzi o to ze w czasie 1 miesiaca musze zrzucic "domowymi "sposobami dolna partie brzuch u gory jest ok a na dole mam brzuch jak torba kangura i musze w ciagu 3-4 tygodni zrzucic pare cm w tym miejscu ..prosze o porady i jakies cwiczenia ktore beda skutkowaly PROSZE !!!!
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-07, 16:20   #12
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Odstajaca dolna partia brzucha

Na mnie najlepiej poskutkowało następujące ćwiczenie:
Kładziesz się na podłodze na brzuchu. Następnie unosisz cale ciało tak, by nogi opierały się na podłodze tylko palcami stóp, a ręce jak u Sfinxa, oparte o podłogę od dłoni do łokci, dłonie na wysokości szyi. Całe ciało musi tworzyć idealnie prostą, poziomą linię, czym sterujesz napinając mięśnie brzucha (nie grzbietu!). Kiedy osiągniesz wymaganą pozycję, po prostu trwaj w niej jak długo się dasz radę, i kilka powtórek.
Ja po pierwszym razie padłam na ziemie jak kłoda po 5 sekundach
Ale opłacalo się bo choć to trudne ćwiczenie, to naprawdę daje fajne efekty,
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-07, 21:10   #13
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Re: Odstajaca dolna partia brzucha

czyli ziemi dotykaja palce stop no i przed ramie ??(nie wiem czy to tak sie nazywa) czyli dlonie az do lokci tak ?? -pytam sie aby sie upewnic
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 15:45   #14
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Odstajaca dolna partia brzucha

DOKŁADNIE TAK
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-08, 18:02   #15
tomek_rz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 89
Wyślij wiadomość przez ICQ do tomek_rz
Re: Odstajaca dolna partia brzucha

1. leżąc na ziemi podnieś same nogi na wysokość 20cm nad ziemią i wykonuj nimi ruch w prawo i w lewo(kazda noga w inna strone tak żeby sie krzyżowały)

2. usiądz na skraju ławeczki(mozesz zastąpić ją np kanapą), rękami zaprzyj się zeby utrzymywać równowagę, "chwyć" prawie prostymi nogami hantelek(poki co z malym obciazeniem 2-3kg?) i wykonuj spięcia tułowia w brzuchu poprzez podnoszenie kolan do klatki.

3. unoszenie kolan w oparciu łokciami na poręczach

4. unoszenie nóg w zwisie(na drążku) - najlepiej na prostych nogach ale malo kto to potrafi na poczatek wiec probuj z ugiętymi kolanami

Wykonuj po 2 ćwiczenia na dolne mięśnie brzucha w 2 seriach po maksymalna liczbę powtorzeń jaką dasz radę zrobic (z każda serią tych powtorzen bedzie mniej). COdzienne ćwiczenia wzmocnią Twoje mięśnie brzucha i sprawią, ze stana sie bardzo wytrzymałe, ale nie bedą zbyt duże i wyraźne. Dlatego codzienne "brzuszki" przydają sie ludziom uprawiającym np. sztuki walki, lecz nie dobrze kształtuja rzeźbę brzucha. Aby uzyskać dobry i szybki efekt trenuj 3-4 razy w tygodniu.

Jednak myślę żę Twoj problem nie tkwi w mięśniach a w..tłuszczyku Sprobuj jakiś aerobow -np. przebieżki interwałowe, czy zwykle bieganie(30 minut truchtu to ok 300-400 kalorii).
tomek_rz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 18:37   #16
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
cwiczenia spalajace tłuszcz ???

no cos mi sie wydaje ze jednak miesnie mama w porzadku tylko tłuszczu nadmiar biegac biegalam po 3 rzy dzienie po parku no i jezdzialam rowerkiem 40 kilometro i nic nie pomoglo ani cm...rozmawialam z moja siorka ktora jest rechabilitantka i powiedziala ze sa ciwczenia na spalanie tłuszczu w danych wybranych partiach ciala...A WIEC PYTAM SIE JAKIE TO SA CIWCZENIA NIE HCE TEGO ODSTAJACEGO BRZUCHA ...czy mam zaniedbac brzuszki ?? robie ich okolo 90-150 na dzien ???
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 18:49   #17
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: cwiczenia spalajace tłuszcz ???

streptococus napisał(a):
> no cos mi sie wydaje ze jednak miesnie mama w porzadku tylko tłuszczu nadmiar biegac biegalam po 3 rzy dzienie po parku no i jezdzialam rowerkiem 40 kilometro

3 razy dziennie biegalas..? Po ile minut..? 40 km robilas jednego dnia i jeszcze biegalas..? Przepraszam, ale nie wierze, raz, ze mialas na to czas i tak tez robilas, a dwa, ze ktos kto rzeczywiscie tyle cwiczy nie ma zadnych z tego efektow. To niemozliwe przy systematycznym i dlugotrwalym treningu.

Ja biegam zaledwie max 10 km dziennie, jem prawie wszystko, zaniechalam na lato silownie i nie mam odstajacego brzucha, a jestem dosc trudnym przypadkiem jezeli o to chodzi.

Pozdrowienia,
Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 21:20   #18
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Re: cwiczenia spalajace tłuszcz ???

taaak masz racje trudno w to uwierzyc niestty ja skzole skonczylam w kwietniu (ostanie wpisy do indeku) pozniejw kiwetniu mialam prktyke miesieczna z kotrej 2tygodnie mialam zwolnienie i od kwietnia biegalam do lipca co drugi dzien jezdzialam rowerkiem w czerwcu egzaminy (przerwa w ciwczeniach okolo tygodnia) no i bieganie teraz przerwalam(grypa) ale efektow nie ma dziennie w sumie biegalam 8-15 km no i co drugi dzien rower ...jak kots jest uparty to .....ale u mnie nie ksutkuje moze zle cos robie ?? blagam pomocy !!!
moze dajcie mi jakies cwiczenia bo zwariuje w nocy wstaje i cwicze brzuszki i andal efektu nie ma
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 14:38   #19
szafirek-aj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1
Re: Odstajaca dolna partia brzucha

wiesz mam podobny problem choc sport mam na co dzień w naprawde dużych dawkach.skończyłam szkołę baletową,jestem instruktorką gimnastyki,tańcze w swoim zespole tańca nowoczesnego i znam naprawde mase sposobów na rózne "dolegliwosci" a jednak z tym brzuchem mam niemały problem.Zadowolona byłam gdy ważyłam 45kg przy wzroscie166...ale wtedy schudła mi górna kobieca część ciała więc też nie najlepiej.Jeśli chodzi o ćwiczenia to chyba najlepiej pomaga mi takie.Siedze na podłodze i podpieram sie na łokciach ,nogi proste unosze do góry i opuszczam nad podłogę jak najniżej ale nie kładę.Takich uniesień teraz robie ponad setke dziennie krótko mówiąc az padne...sprawdż na sobie ja mam teraz poprostu mocniejsze mięsnie tej partii brzucha i lepiej mi go wciągać-własciwie to sam sie jakby trzyma.Jak więcej zjem to i tak katastrofa jak dla mnie...mysle ze to taka nasza felerna konstrukcja...pozdrawiam
anka napisał(a):
> DOKŁADNIE TAK
szafirek-aj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-16, 15:04   #20
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Odstajaca dolna partia brzucha

Hello! A moze to pomoze? Kladziesz sie na pleckach wygodnie, nogi zgiete w kolanach. Lewa noge (nadal zgieta w kolanie) opierasz kostka o kolano prawej - sluzyc bedzie jako obciaznik. Unies zgieta prawa noge (obciazona lewa) tak by lydka znalazla sie rownolegle do podlogi a potem opusc jak najnizej (bez dotykania podlogi). Postaraj sie nie napinac plecow ani nog - powinny pracowac dolne miesnie brzucha i co najwyzej miesnie uda nogi ktora unosisz. Cwicz powoli i staraj sie kontrolowac ruch. Mozesz polozyc reke na brzuchu - poczujesz prace miesni. Wystarczy 10 powtorzen na serie. Powinno pomoc - miesnie same sie wciagna
PZDR
Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 15:11   #21
kai555
Rozeznanie
 
Avatar kai555
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 506
Re: Odstajaca dolna partia brzucha

DOPISEK: Zapomnialam dodac noga ktora 'balansujesz' musi byc caly czas zgieta w kolanie. Oczywiscie po serii na jedna noge trzeba wykonac serie na druga noge - ale to chyba oczywiste
POZDRAWIAM!!!

Natalia
__________________
to ja, d'ou vient le vent - bot KWC nie łyka francuskiego więc recenzuję jako kai555
kai555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 18:40   #22
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Re: Odstajaca dolna partia brzucha

czesc dziewcyznki bede cwiczyc wasze cwiczonka mama andzieje ze takze u mnie poskutkuja pozdrawiami czekam andal na cwczionka
acha kupilam sobie SHAPE i tam sa cwiczonka na brzuszek tzw Bokserskie brzuszki czylis iedzi sie na ziemi nogi wyprostowane odchylamy minimalnie tyłów do tyłu no i nogi zlaczamy i roszezamy w powietrzu palce obciagniete i tak powtarzamy ...moze ebda skutkowac??
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 22:45   #23
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dolna partia brzucha

Zastanawiam się czy można wyeliminować tzw. oponkę czyli tluszczyk zgromadzony w dolnej partii brzucha przez trening A6W ?
Czy lepsze są inne ćwiczenia przeznaczone tylko na tę część ?

Piszcie
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 01:38   #24
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Dolna partia brzucha

usiadz na brzegu lozka i podnos nozki, ja tak robie, na poczatku boli cie brzuch wlasnie w dolnej jego czesci, znaczy sie cwiczysz to co trzeba, dziala
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 01:40   #25
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Dolna partia brzucha

i przede wszystkim nie obciazasz szyji
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 07:33   #26
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Dot.: Dolna partia brzucha

Wszelkie unosy nóg, wytrenują te partie brzucha, ale nie zlikwidują oponki , do tego trzeba treningu aerobowego, ale te ćwiczenia i tak są niezbędne więc najlepiej wykowywac i trening i ćwiczenie na tę partie ciałka.
pozdrawiam
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 07:48   #27
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Dot.: Dolna partia brzucha

Ja miałam zawsze "szczupły" brzusz, (tłuszczyk idzie w biodra ), troche za dużo go ćwiczyłam- mięśnie fajnie widać...ale nie tylko mięśnie...właśnie na dolnej części brzucha po ćwiczeniach widać też niektóre żyły... dziwnie to troche wygląda
pozdrawiam
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 09:54   #28
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Dolna partia brzucha

Dzięki dziewczyny
Znalazłam sobie inny sposób ćwiczenia brzuszków, zaczęłam wczoraj i dziś mam wspaniałe zakwasyy Lubię je bo wiem, że dobrze ćwiczyłam !!!
Dodam jeszcze unoszenie nóg z łóżka i mam nadzieję, że będą efekty.
Muszę coś wymyślić z aerobami - w moim przypadku to nie takie izi, bo mam prace przed kompem.
Ale jak sie chce mieć ładny brzuszek to coś trzeba robić
Buźki
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:32   #29
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: Dolna partia brzucha

Mega a co takiego znalazlas na dolne partie brzucha? bo ja mam ten sam problem
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:34   #30
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: Dolna partia brzucha

sorki Megg :P
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.