Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-16, 15:08   #2281
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rowan berry Pokaż wiadomość
Czy Cholisept wpływa na działanie tabletek anty? Substancje czynne: 2,5 mg heksylorezorcynolu, 1,2 mg chlorku benzalkoniowego.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym.

Przy okazji - krople do uszu nie wpływają na tabletki anty, prawda? Chodzi konkretnie o Otinum.
nie, ani jedno ani drugie nie wpływa na tabsy
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 07:59   #2282
NikaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 10
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Dziewczyny, niedawno pytałam czy tabletki Aerius na alergię i Oxycort obniżają działanie tabletek antykoncepcyjnych (Regulon), nikt jednak nie odpowiedział więc pytam ponownie. Może któraś wie...
NikaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 09:13   #2283
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez NikaP Pokaż wiadomość
Dziewczyny, niedawno pytałam czy tabletki Aerius na alergię i Oxycort obniżają działanie tabletek antykoncepcyjnych (Regulon), nikt jednak nie odpowiedział więc pytam ponownie. Może któraś wie...
aerius nie wpływa
a oxycort to maść jak się nie mylę? maści mają działanie miejscowe i też nie wpływają
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 12:03   #2284
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

wdowa_po_leninie dziękuję za odpowiedż.

Mam nową wątpliwość. Rozchorowałam się w czasie przerwy w tabletkach, w weekend. Dziś poszłam do lekarza i okazało się, że to poważne - muszę brać antybiotyk Amoksiklav, który może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Nowe opakowanie powinnam zacząć w piątek. Czekać do piątku czy wziąć 1 tabletkę już dziś? Podejrzewam, że i tak całe opakowanie będę musiała się dodatkowo zabezpieczać. Czy mam rację?
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 13:54   #2285
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Podobne pytanie . Rozchorowałam sie w ostatnim tygodniu tabletek . Antybiotyk skoncze w drogim dniu przerwy . Czy będę zabezpieczona od nowego opakowania ?
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 01:47   #2286
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Up
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:55   #2287
khrrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 67
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Niestety wzięłam dziś węgiel jakieś 45 min po połknięciu tabletki anty. Jak mus to mus . Jak to zadziała na tabletkę?? Wchłonie się normalnie, ale przez dłuży okres czasu? Ulotkę od węgla wyrzuciłam już dawno, wiec nie mogę doczytać. Help . W weekend widzę się z moim TŻ i nie wiem czy możemy szaleć jak zawsze czy jakoś dodatkowo się zabezpieczać?

Edytowane przez khrrr
Czas edycji: 2009-08-18 o 17:01
khrrr jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 10:03   #2288
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez khrrr Pokaż wiadomość
Niestety wzięłam dziś węgiel jakieś 45 min po połknięciu tabletki anty. Jak mus to mus . Jak to zadziała na tabletkę?? Wchłonie się normalnie, ale przez dłuży okres czasu? Ulotkę od węgla wyrzuciłam już dawno, wiec nie mogę doczytać. Help . W weekend widzę się z moim TŻ i nie wiem czy możemy szaleć jak zawsze czy jakoś dodatkowo się zabezpieczać?
tabletka wchłania się 3-4 godziny tak więc najprawdopodobniej się nie wchłonęła
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 23:15   #2289
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Rozchorowałam sie w ostatnim tygodniu tabletek . Antybiotyk skoncze w środku przerwy . Czy będę zabezpieczona od nowego opakowania ?
zuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 23:55   #2290
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
Rozchorowałam sie w ostatnim tygodniu tabletek . Antybiotyk skoncze w środku przerwy . Czy będę zabezpieczona od nowego opakowania ?
w ulotkach pisze, że jak się bierze antybiotyk, trzeba zabezpieczać się podczas brania i tydzień po zakończeniu kuracji. więc?
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 09:56   #2291
khrrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 67
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
tabletka wchłania się 3-4 godziny tak więc najprawdopodobniej się nie wchłonęła
No ale jeżeli biegunki nie było (czyt: węgiel leczniczy zdziałał). Jak na mój rozum, jeżeli jest napisane na ulotce (znalazłam w necie), że "Węgiel leczniczy podany równocześnie z innymi lekami znacznie osłabia ich wchłanianie z przewodu pokarmowego i ich działanie (dotyczy to środków wymienionych w punkcie "Opis działania" oraz doustnych środków antykoncepcyjnych, leków przeciwzakrzepowych i antybiotyków)" to znaczy, że mam tylko się dodatkowo zabezpieczać, bo on osłabił wchłanianie i działanie tabletek anty. Dobrze rozumiem??
khrrr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-20, 10:08   #2292
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez khrrr Pokaż wiadomość
No ale jeżeli biegunki nie było (czyt: węgiel leczniczy zdziałał). Jak na mój rozum, jeżeli jest napisane na ulotce (znalazłam w necie), że "Węgiel leczniczy podany równocześnie z innymi lekami znacznie osłabia ich wchłanianie z przewodu pokarmowego i ich działanie (dotyczy to środków wymienionych w punkcie "Opis działania" oraz doustnych środków antykoncepcyjnych, leków przeciwzakrzepowych i antybiotyków)" to znaczy, że mam tylko się dodatkowo zabezpieczać, bo on osłabił wchłanianie i działanie tabletek anty. Dobrze rozumiem??
ja bym wzięła jeszcze jedną tabletkę. wg. zadaniem węgla jest wyłapanie tych leków, które się wzięło i zahamowanie ich działania.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 11:40   #2293
khrrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 67
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rosaline Pokaż wiadomość
ja bym wzięła jeszcze jedną tabletkę. wg. zadaniem węgla jest wyłapanie tych leków, które się wzięło i zahamowanie ich działania.
Tylko, że tak wydedukowałam jak zaistniała ta sytuacja, a teraz to już o kilka dni za późno na wzięcie tabletki. No nic mam nadzieje, że wszytko będzie ok. No ale skoro w ulotce jest napisane jak wyżej już pisałam, że węgiel znacznie osłabia wchłanianie i działania tabletek to nie wychodzi na to, że tak jak np z antybiotykami, że trzeba w trakcie i 7 dni po zakończeniu kuracji dodatowo się zabezpieczać? To moje pierwsze tabletki więc chcę się upewnić
khrrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 17:24   #2294
BarbiKena
Raczkowanie
 
Avatar BarbiKena
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 308
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez khrrr Pokaż wiadomość
Tylko, że tak wydedukowałam jak zaistniała ta sytuacja, a teraz to już o kilka dni za późno na wzięcie tabletki. No nic mam nadzieje, że wszytko będzie ok. No ale skoro w ulotce jest napisane jak wyżej już pisałam, że węgiel znacznie osłabia wchłanianie i działania tabletek to nie wychodzi na to, że tak jak np z antybiotykami, że trzeba w trakcie i 7 dni po zakończeniu kuracji dodatowo się zabezpieczać? To moje pierwsze tabletki więc chcę się upewnić
weszłam tu i dokładnie o to samo chciałam zapytać. tylko w moim wypadku było trochę inaczej.. najpierw wzięłam tabletkę anty, potem miałam biegunkę a na koniec wzięłam węgiel :/ i też mam podobne wątpliwości jak Ty :|
__________________


"Pieniądze szczęścia nie dają.. dopiero zakupy"
BarbiKena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 06:28   #2295
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez BarbiKena Pokaż wiadomość
weszłam tu i dokładnie o to samo chciałam zapytać. tylko w moim wypadku było trochę inaczej.. najpierw wzięłam tabletkę anty, potem miałam biegunkę a na koniec wzięłam węgiel :/ i też mam podobne wątpliwości jak Ty :|

Dziewczyny, no trudno... Ja bym się na waszym miejscu jeszcze dodatkowo zabezpieczała przez 7 dni.. Nie martwcie się, bo nie jest w tej ulotce węgla napisane, ze on niweluje działanie tabletek anty, a jedynie je osłabia.. Na przyszłość - trudno, trzeba pamiętać, zeby czytać zawsze ulotki leków, jak nie ma się w domu to w necie też można praktycznie większość znaleźć. A tak w ogóle, to się pytałam kiedys swojego gina, jaki lek mogę wziąźć własnie w celu zahamowania biegunki to powiedział, ze STOPERAN. Choć w necie spotkalam się, z opiniami, ze nawet w tym przypadku najlepiej odczekać 4 godziny pomiędzy stoperanem a tabletką... więc... różnie to bywa, w ulotce stoperanu nie ma nic o oddziaływaniu na tabletki...

Barbikena, jeśli chodzi o Twoją sytuację, to wydaje mi się, że to, czy masz powody do jakichś obaw, zależy w głównej mierze ile czasu minęło od wzięcia tabletki, do biegunki + wzięcia węgla. Jeśli 4 h to ja bym byla spokojna
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 08:11   #2296
Karolajna1_9_8_9
Rozeznanie
 
Avatar Karolajna1_9_8_9
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 555
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Czy Dicloberl (Diclofenacum natricum), może obniżać skuteczność Microgynonu?
__________________

Wystarczy Karolina
Karolajna1_9_8_9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 21:18   #2297
Zanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Witam, czy regularne zażywanie tabletek Magnum Zdrowit, zawierających potas i magnes oraz witaminy E i B6 może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
Zanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 10:46   #2298
shewerewolf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

witam. duże prawdopodobieństwo, że pytanie do mojego już padło, ale cięzko przebrnąć przez tyle stron, więc pozwolę sobie powtórzyć.
brałam niedawno antybiotyki (amotaks itp). ostatnia dawka antybiotyku padła na ostatni dzień tabletek (cilest). zrobiłam przerwę 7dniową, krwawienie wystąpiło (co prawda dzień wcześniej niż normalnie, ale to chyba nic takiego). po przerwie rozpoczęłam kolejne opakowanie cilestu, które przedwczoraj skończyłam, jednak zaczęłam od razu kolejne ze względu na zbliający się wyjazd.
i tu moje pytanie - czy już mogę być spokojna o pełne zabezpieczenie? co prawda już dluższy stosunkowo czas minął od zakończenia terapii antybiotykowejale czytałam dość często, żeby podczas brania antybiotyków brać jedno opakowanie tabletek za drugim, ale ginekolog powiedział, że mogę zrobić przerwę jak zwykle.. i się trochę zamotałam.
shewerewolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 11:06   #2299
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shewerewolf Pokaż wiadomość
witam. duże prawdopodobieństwo, że pytanie do mojego już padło, ale cięzko przebrnąć przez tyle stron, więc pozwolę sobie powtórzyć.
brałam niedawno antybiotyki (amotaks itp). ostatnia dawka antybiotyku padła na ostatni dzień tabletek (cilest). zrobiłam przerwę 7dniową, krwawienie wystąpiło (co prawda dzień wcześniej niż normalnie, ale to chyba nic takiego). po przerwie rozpoczęłam kolejne opakowanie cilestu, które przedwczoraj skończyłam, jednak zaczęłam od razu kolejne ze względu na zbliający się wyjazd.
i tu moje pytanie - czy już mogę być spokojna o pełne zabezpieczenie? co prawda już dluższy stosunkowo czas minął od zakończenia terapii antybiotykowejale czytałam dość często, żeby podczas brania antybiotyków brać jedno opakowanie tabletek za drugim, ale ginekolog powiedział, że mogę zrobić przerwę jak zwykle.. i się trochę zamotałam.
Powinnas polaczyc opakowania gdy bralas antybiotyk ale skoro i tak nie wpolzylas to nie ma problemu. Tak, jestes juz zabezpieczona.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 11:21   #2300
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shewerewolf Pokaż wiadomość
witam. duże prawdopodobieństwo, że pytanie do mojego już padło, ale cięzko przebrnąć przez tyle stron, więc pozwolę sobie powtórzyć.
brałam niedawno antybiotyki (amotaks itp). ostatnia dawka antybiotyku padła na ostatni dzień tabletek (cilest). zrobiłam przerwę 7dniową, krwawienie wystąpiło (co prawda dzień wcześniej niż normalnie, ale to chyba nic takiego). po przerwie rozpoczęłam kolejne opakowanie cilestu, które przedwczoraj skończyłam, jednak zaczęłam od razu kolejne ze względu na zbliający się wyjazd.
i tu moje pytanie - czy już mogę być spokojna o pełne zabezpieczenie? co prawda już dluższy stosunkowo czas minął od zakończenia terapii antybiotykowejale czytałam dość często, żeby podczas brania antybiotyków brać jedno opakowanie tabletek za drugim, ale ginekolog powiedział, że mogę zrobić przerwę jak zwykle.. i się trochę zamotałam.
Jasne ze mozesz, ja wspolzylam biorac antybiotyk i nie jestem w ciazy moje kolezanki podobnie, niezbyt zwracaja na to uwage. Nie tak latwo jest zajsc w ciaze od dluzszego czasu bierzesz tabletki anty
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 11:22   #2301
shewerewolf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

no nie połączyłam bo raz - lekarz powiedział, że nie trzeba, a dwa - gdzieś tak mi się w pamięć zakorzeniło, że łaczymy jeśli antybiotyk "zachodzi" na przerwę, a ja jak mówię antybiotyk skończyłam równo z tabletkami.
no ale skoro od antybiotyku minęło całe opakowanie cilestu kolejne to też wydaje mi się, że nie muszę się już martwić. ale dla pewności wolałam spytać
a same tabletki to już fakt, jakiś czas biorę bo ponad 3 lata ciągle będzie..

Edytowane przez shewerewolf
Czas edycji: 2009-08-25 o 11:25
shewerewolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-25, 23:26   #2302
shewerewolf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

czyli jeszcze raz dla pewności. mogę już szaleć do woli, tak? (wolę 2x spytać niż potem sie zastanawiać )
shewerewolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 09:53   #2303
shewerewolf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

halo
shewerewolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 10:02   #2304
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shewerewolf Pokaż wiadomość
czyli jeszcze raz dla pewności. mogę już szaleć do woli, tak? (wolę 2x spytać niż potem sie zastanawiać )
tak, możesz
w Twoim przypadku dodatkowe zabezpieczenie potrzebne było przez tydzień po zakończeniu kuracji, minęło dużo więcej : więc nie masz o co się martwić i możesz korzystać
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-28, 20:35   #2305
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

jestem po kolejnej wizycie u kardiologa. dostałam nowy lek i chciałam się upewnić, czy nie ma wpływu na działanie Yazu. jest to betabloker, Concor Cor. substancja czynna: bisoprolol fumaranu. pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, krospowidon, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, wapnia wodorofosforan bezwodny, dimetykon, makrogol 400, tytanu wodorotlenek, hypromeloza.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 08:41   #2306
x3independencex3
Raczkowanie
 
Avatar x3independencex3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z pokoju :D
Wiadomości: 149
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Drogie Wizażanki.. mam ogromny problem.
Otóż...od 6 miesięcy biorę NOVYNETTE .. Ostatnio jednak na zapalenie gardła brałam OSPAMOX zawierający Penicylinę. Na ulotce tabletek anty jest informacja o penicylinie V przy ktorej nalezy zachowac szczegolną ostroznosc. 3 dni temu skonczylam brac antybiotyk.. a nastepnego dnia kochalam się z moim TŻ .. Proszę o jakąś pomoc..odpowiedź ..radę co teraz zrobić. Czy jest możliwe że jestem w ciąży ? .. Dodam iż tabletki są brane regularnie od początku i nigdy o żadnej nie zapomniałam.
__________________
To dla Ciebie istnieje cały mój świat <3
x3independencex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 10:24   #2307
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez x3independencex3 Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki.. mam ogromny problem.
Otóż...od 6 miesięcy biorę NOVYNETTE .. Ostatnio jednak na zapalenie gardła brałam OSPAMOX zawierający Penicylinę. Na ulotce tabletek anty jest informacja o penicylinie V przy ktorej nalezy zachowac szczegolną ostroznosc. 3 dni temu skonczylam brac antybiotyk.. a nastepnego dnia kochalam się z moim TŻ .. Proszę o jakąś pomoc..odpowiedź ..radę co teraz zrobić. Czy jest możliwe że jestem w ciąży ? .. Dodam iż tabletki są brane regularnie od początku i nigdy o żadnej nie zapomniałam.
Mogłas przeczytac ulotkę i się do niej sotoswac. 14 dni od stosunku zrób test.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 10:40   #2308
x3independencex3
Raczkowanie
 
Avatar x3independencex3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z pokoju :D
Wiadomości: 149
Unhappy Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Mogłas przeczytac ulotkę i się do niej sotoswac. 14 dni od stosunku zrób test.

czytałam ulotkę. Tylko że nigdzie nie piszę o działaniu PO BRANIU ANTYBIOTYKOW. Nie jestem dzieckiem i wiem że nalezy czytać ulotkę.

Myślicie że jakie może byc prawdopodobieństwo że jestem w ciąży ?
__________________
To dla Ciebie istnieje cały mój świat <3
x3independencex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 12:25   #2309
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez x3independencex3 Pokaż wiadomość
czytałam ulotkę. Tylko że nigdzie nie piszę o działaniu PO BRANIU ANTYBIOTYKOW. Nie jestem dzieckiem i wiem że nalezy czytać ulotkę.

Myślicie że jakie może byc prawdopodobieństwo że jestem w ciąży ?
Wiec albo ulotkę masz dziwną albo źle czytałaś ponieważ po zakończeniu kuracji trzeba się zabezpieczac 7 dni. Więc możesz byc w ciąży.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 12:32   #2310
x3independencex3
Raczkowanie
 
Avatar x3independencex3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z pokoju :D
Wiadomości: 149
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Wiec albo ulotkę masz dziwną albo źle czytałaś ponieważ po zakończeniu kuracji trzeba się zabezpieczac 7 dni. Więc możesz byc w ciąży.

rozumiem. A czy jest jakas szansa ze nie jestem w ciąży? .. Nie orientujesz się może jak to wygląda mniej więcej procentowo ?
__________________
To dla Ciebie istnieje cały mój świat <3
x3independencex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.