Panny Młode 2021 cz. II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-07, 20:50   #151
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja tam się nie martwię, mamy w sumie wszystko ogarniete, a za tydzień robimy sesję narzeczeńską.
Nawet chcieliśmy zrobić coś po ślubie, ale większość ludzi nam odmawia ze względu na wirusa, tak jak Wam pisałam.

Po dzisiejszej konferencji cieszę się, że nie przekładaliśmy, bo Niedzielski sam mówił, że najlepiej przekładać na przyszły rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:07   #152
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

I rozumiem, że w 2022 mają się zmieścić pary z 2020, 2021 i 2022?
A jaką mamy pewność, że akurat w 2022 nie będzie 27 mutacji wirusa i och... Jednak 2023? Totalna kpina.
Z tego co wiem, to u nas na salach odbywają się imprezy. Przy zapraszaniu jeden kolega powiedział, że ostatnio był na chrzcinach, takich skromnych, 60 osób auta musieli gdzieś z tyłu parkować, żeby nie były z przodu sali.
Czekamy jeszcze parę dni i umawiamy się z właścicielem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:09   #153
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja mam pytanie, rodzicom dajecie zwykłe zaproszenia, czy macie jakieś szczególne? Bo ja nie pomyślałam i rodziców wliczyłam w normalne zaproszenia, a teraz myślę, że mamy tekst wraz z rodzicami, więc trochę to dziwne?
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:15   #154
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie, rodzicom dajecie zwykłe zaproszenia, czy macie jakieś szczególne? Bo ja nie pomyślałam i rodziców wliczyłam w normalne zaproszenia, a teraz myślę, że mamy tekst wraz z rodzicami, więc trochę to dziwne?
no to faktycznie trochę dziwnie ale myślę, że nie zwrócą na to uwagi. a zawsze w żartach możecie mówić, że zapraszacie wraz z tymi drugimi rodzicami

my mieliśmy zasadniczo takie same (ale nie mieliśmy 'wraz z rodzicami' nigdzie). drobna różnica polegała natomiast na tym, że zapraszaliśmy nie "sz.p. Annę i Adama Kowalskich" a "mamę Anię i tatę Adama"
i patrząc po reakcjach to bardzo się to spodobało
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:22   #155
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

mamy takie same dla wszystkich.
jedyny wyjątek dla mojej bratanicy, jedyne dziecko 4 letnie i dla niej zamawiałam specjalne zaproszenie z motywem bajkowym.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:33   #156
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
I rozumiem, że w 2022 mają się zmieścić pary z 2020, 2021 i 2022?
A jaką mamy pewność, że akurat w 2022 nie będzie 27 mutacji wirusa i och... Jednak 2023? Totalna kpina.
Z tego co wiem, to u nas na salach odbywają się imprezy. Przy zapraszaniu jeden kolega powiedział, że ostatnio był na chrzcinach, takich skromnych, 60 osób auta musieli gdzieś z tyłu parkować, żeby nie były z przodu sali.
Czekamy jeszcze parę dni i umawiamy się z właścicielem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oni chyba nie zdają sobie sprawy ile ludzi rocznie organizuje ślub jak myślą, że w jeden rok trzy lata powsadzają. Jeszcze się na przykładzie szpitali nie nauczyli, że ROTACJA jest najważniejsza.. idzie z nimi ocipieć i z tymi ich ,,mądrościami.'' Nie zna sytuacji od kuchni to się wypowie, bo łatwo mówić. No i właśnie.. jaką mamy pewność, że w 2022 pandemia wygaśnie? no bo ja nie mam nawet 1% tej pewności.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie, rodzicom dajecie zwykłe zaproszenia, czy macie jakieś szczególne? Bo ja nie pomyślałam i rodziców wliczyłam w normalne zaproszenia, a teraz myślę, że mamy tekst wraz z rodzicami, więc trochę to dziwne?
My mamy identyczne zaproszenia dla wszystkich tylko u mojego tż'ta będzie ,,Kochanych rodziców xyz'', a u mnie z racji, że moi rodzice są po rozwodzie: ,,Kochaną mamę xyz'', ,,Kochanego tatę xyz'' i to w sumie tylko na pamiątkę to zaproszenie, bo rodzice pomagają nam finansowo, więc to by było nielogiczne
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:39   #157
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze dzwoniłam dziś po znajomych, że niestety wesela nie ma ale zapraszamy na ślub. Wszyscy od razu powiedzieli, że na pewno będą Także na ślubie nie będzie na pewno pusto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My jutro dzwonimy. Dziś obdzwoniliśmy usługodawców. Oddadzą zadatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 21:46   #158
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

orientujecie się dziewczyny jak to jest z tymi zadatkami? jeśli wesele się nie odbędzie ze względu na obostrzenia to usługodawcy muszą oddać zadatki? jak rozmawiałam z salą menagerka bardzo kręciła i unikała odpowiedzi na to pytanie. zagadała mnie innym tematem i w końcu z niej tego nie wydusiłam.

ale jak to wygląda tak prawnie?

nie ukrywam, że zaczynam sie martwić o to wesele 8 maja
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:52   #159
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
orientujecie się dziewczyny jak to jest z tymi zadatkami? jeśli wesele się nie odbędzie ze względu na obostrzenia to usługodawcy muszą oddać zadatki? jak rozmawiałam z salą menagerka bardzo kręciła i unikała odpowiedzi na to pytanie. zagadała mnie innym tematem i w końcu z niej tego nie wydusiłam.

ale jak to wygląda tak prawnie?

nie ukrywam, że zaczynam sie martwić o to wesele 8 maja
To jest siła wyższa, muszą zwrócić.
W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony (art. 394 § 3 k.c.)

Epidemia koronawirusa, jak już wcześniej zasygnalizowano, stanowi okoliczność nagłą, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności.

Zarówno zadatek jaki i zaliczka wpłacone za salę weselną powinny zatem zostać zwrócone.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:57   #160
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
To jest siła wyższa, muszą zwrócić.
W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony (art. 394 § 3 k.c.)

Epidemia koronawirusa, jak już wcześniej zasygnalizowano, stanowi okoliczność nagłą, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności.

Zarówno zadatek jaki i zaliczka wpłacone za salę weselną powinny zatem zostać zwrócone.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję za rzeczową odpowiedź uspokoiłaś mnie trochę, chociaż obawiam się, że sala będzie kręcić i unikać zwrotu ile się da
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 21:59   #161
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Oni chyba nie zdają sobie sprawy ile ludzi rocznie organizuje ślub jak myślą, że w jeden rok trzy lata powsadzają. Jeszcze się na przykładzie szpitali nie nauczyli, że ROTACJA jest najważniejsza.. idzie z nimi ocipieć i z tymi ich ,,mądrościami.'' Nie zna sytuacji od kuchni to się wypowie, bo łatwo mówić. No i właśnie.. jaką mamy pewność, że w 2022 pandemia wygaśnie? no bo ja nie mam nawet 1% tej pewności.
Nie żebym tego wcześniej mocno nie podejrzewała, ale przykład z pożegnaniem Krzysztofa Krawczyka przez Dudę to pokazał idealnie, jak bardzo oni są oderwani od rzeczywistości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
orientujecie się dziewczyny jak to jest z tymi zadatkami? jeśli wesele się nie odbędzie ze względu na obostrzenia to usługodawcy muszą oddać zadatki? jak rozmawiałam z salą menagerka bardzo kręciła i unikała odpowiedzi na to pytanie. zagadała mnie innym tematem i w końcu z niej tego nie wydusiłam.

ale jak to wygląda tak prawnie?

nie ukrywam, że zaczynam sie martwić o to wesele 8 maja
Muszą zwrócić, jeśli nie dogadacie się co do przełożenia terminu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-07, 22:14   #162
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Tak, w przypadku odgórnego zakazu - muszą zwrócić.
Zaproszenia mamy dla wszystkich takie same.
Wkurza mnie to wszystko jeszcze bardziej, bo bardzo się cieszę z różnych reakcji na nasz ślub - np. dzisiaj totalnie rozczulił mnie organista. Jest to przekochany człowiek, bardzo utalentowany i chciałabym móc w pełni czerpać tę radość, skoro już mnie narzeczony namówił na to wszystko i się wkręciłam, i jeszcze spotykamy się z tak miłymi reakcjami. No ale do końca się nie da, bo się może okazać, że akurat będzie siódmy oddech trzeciej fali, czy cos tam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-07, 23:16   #163
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Mi tylko szkoda że nie potańczę w sukni a i prognozy pogody są lipne:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 08:42   #164
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ja tam się nie martwię, mamy w sumie wszystko ogarniete, a za tydzień robimy sesję narzeczeńską.
Nawet chcieliśmy zrobić coś po ślubie, ale większość ludzi nam odmawia ze względu na wirusa, tak jak Wam pisałam.

Po dzisiejszej konferencji cieszę się, że nie przekładaliśmy, bo Niedzielski sam mówił, że najlepiej przekładać na przyszły rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to ciekawe a niedawno mówił że kwietniowe by odmawiał ale reszta miesięcy jest do zrobienia w tym roku 🤦☠♀️🤦☠♀️ on chyba żyje w innym świecie ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 09:19   #165
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dzień dobry. Trochę pozytywnej energii chce wprowadzić...

Kilka dni temu minister edukacji mówił, że nie znają przybliżonego terminu kiedy przedszkolaki wrócą do szkół.

Wczoraj mówił o powrocie w kwietniu ale w trybie hybrydowym...

Dziś artykuł o tym, że najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu wrócą do szkół wszyscy uczniowie, również studenci.

Takie info zbieram ze strony TVP info. Dla mnie ta tv jak dla każdego źródłem informacji jest kiepskim, ale w zasadzie na bieżąco czytam co tam wypisują jeśli chodzi o sprawy z i ich "przepowiednie" się sprawdzają. Moim zdaniem po 18 kwietnia może ruszyć sporo branż skoro i szkoły chcą otworzyć i tak śmiało się o ten Czarntek czy jak on tam ma wypowiada

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 09:19   #166
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie, rodzicom dajecie zwykłe zaproszenia, czy macie jakieś szczególne? Bo ja nie pomyślałam i rodziców wliczyłam w normalne zaproszenia, a teraz myślę, że mamy tekst wraz z rodzicami, więc trochę to dziwne?
My mamy inne. Bardziej jest to w formie prośby o błogosławieństwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 09:38   #167
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Hej, różne info krążą w sieci, wczoraj czytałam, że Niedzielski gdzieś powiedział, że ogródki w restauracjach nie będą otwarte na majówkę, więc wydaje mi się, że właśnie po majówce zaczną powoli odmrażać jednak mała szansa, że wszystkie branże od razu.. wesela wrócą pewnie w czerwcu tak jak w poprzednim roku...po majówce są matury więc po tym okresie pewnie puszczą starsze roczniki, możliwe, że wcześniej starsze...nam w październiku zrobili zakaz przed samym weselem więc w tym roku na maj też się nie nastawiam...plusem jest, że można poleciec na wymarzoną wycieczke i mieę coś dla siebie..
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 09:42   #168
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My wczoraj ostatecznie zamówiliśmy zaproszenia. I dla rodziców będzie wyglądało podobnie ale inna treść. Czyli takie bardziej krótkie podziękowania i prośba o błogosławieństwo. Będzie to raczej dla nich swojego rodzaju pamiątka niż zaproszenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 10:04   #169
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
My wczoraj ostatecznie zamówiliśmy zaproszenia. I dla rodziców będzie wyglądało podobnie ale inna treść. Czyli takie bardziej krótkie podziękowania i prośba o błogosławieństwo. Będzie to raczej dla nich swojego rodzaju pamiątka niż zaproszenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to u nas tak samo! Takie podziękowania z prośbą o błogosławieństwo. Bardziej w formie pamiątki rodzice bardzo się ucieszyli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-08, 10:05   #170
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My nadal czekamy za zaproszeniami, za to wpadła mi super paczka z aliexpress, a w niej wszystkie ozdoby do włosów. Muszę się umówić z fryzjerką, żeby mi doradziła, co najlepiej. Korona jest super, ale musiałby mi tż poprzeginać ten drucik, bo się dobrze trzyma w szczycie głowy, a wtedy ją trochę słabiej widać, za to jak mam tu z przodu, to mnie coś ciśnie niesamowicie




My dla rodziców mamy normalne zaproszenia, tylko jest dla drogich rodziców X i Y, zamiast sz.p. i tyle
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 10:11   #171
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Przykra sprawa z przedłużeniem obostrzeń... jednak ciągle myślałam że w kwietniu to już wszystko ruszy. No nic najważniejsze że śluby tak czy siak się odbędą i ostatecznie i tak każda z nas będzie wspominać dobrze ten dzień.

Mojej siostry znajomi w tren weekend biorą ślub. Po ślubie spotkanie w namiocie w ogrodzie. W sobotę jedna partia gości, a niedzielę znajomi. Też to jakieś wyjście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 10:11   #172
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez lady isss Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Trochę pozytywnej energii chce wprowadzić...

Kilka dni temu minister edukacji mówił, że nie znają przybliżonego terminu kiedy przedszkolaki wrócą do szkół.

Wczoraj mówił o powrocie w kwietniu ale w trybie hybrydowym...

Dziś artykuł o tym, że najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu wrócą do szkół wszyscy uczniowie, również studenci.

Takie info zbieram ze strony TVP info. Dla mnie ta tv jak dla każdego źródłem informacji jest kiepskim, ale w zasadzie na bieżąco czytam co tam wypisują jeśli chodzi o sprawy z i ich "przepowiednie" się sprawdzają. Moim zdaniem po 18 kwietnia może ruszyć sporo branż skoro i szkoły chcą otworzyć i tak śmiało się o ten Czarntek czy jak on tam ma wypowiada

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Pewnie będą ostrożni do majówki. Puszczą może przedszkolaków i dzieci z klas I-III, może otworzą fryzjerów i kosmetyczki? a po majówce dopiero coraz więcej rzeczy. Liczę na odmrożenie wesel od czerwca. Mam nadzieję, że w sierpniu chociaż na 100 osób, ale super by było na 150. W zeszłym roku od 13 czerwca bodajże na 150 osób można było, ale czy i w tym tak z grubej rury walną? no nie wiem.. chciałoby się.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 10:15   #173
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Damy te co mamy, właśnie z podpisem Mama Ania i Tata Romek itp
Powiem Wam,że jestem wściekła na ten rząd, na covid choruje brat mojego taty i jego żona. I ona bardzo ciężko, wczoraj wezwali karetkę, lekarz dwie godziny szukał miejsca w szpitalu i nie znalazł. W końcu zaoferował miejsce 220 km od domu, to podziękowali. Lekarz zaordynował spanie przy otwartym oknie by zmniejszyć duszności. Dziś znów mają szukać jej miejsca w szpitalu... Rząd olał temat kompletnie, zmarnowany cały rok. Nawet jakiejś bazy tych łóżek nie ma, załoga karetki sama dzwoni po szpitalach i się pyta czy mają jakieś łóżko....
Co do studentów trefne info, w styczniu oficjalnie zajęcia zamrożone do 1 października, więc niby kto je ma odmrażać? Wiem, po sama studiuję, studiuje mój brat, a siostra jest wykładowcą. Więc newsy z TVP są niewarte przeglądania.
Niedzielski wczoraj mówił,że nie będzie normalnej majówki jak dwa, czy trzy lata temu. Więc ja myślę,że do majówki otworzą przedszkola, może sklepy meblowe. A na większe luzy pewnie w 2 połowie maja. Tak myślę, musi spaść poniżej 10 tysiecy chorych, by coś mocniej poszło.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: 2021-04-08 o 10:28
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 10:31   #174
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Gdyby nie to, że mam mieć ślub w tym roku, to ta cała pandemia mniej by działała mi na nerwy.
Szkoda, że nie można pójść do knajpy zjeść jak człowiek czy pójść na piwo do pubu itd.. jednak na co dzien przyzwyczaiłam się do tego i po prostu spokojnie bym czekała na rozwój wydarzeń.
Jednak ta niepewność odnośnie wesela jest bardzo irytująca i stresująca

Staram się o tym nie myśleć i nie ładować negatywnie, ale niestety różne myśli i tak przychodzą.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 11:18   #175
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Majówka to znów okazja do spotkania się z rodziną czy znajomymi więc pewnie znów będą obawiać się nagminnych kontaktów Więc możliwe że będą trzymać jakieś większe zakazy do majówki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 11:21   #176
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Poli, ja tez tak obstawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 11:43   #177
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
Majówka to znów okazja do spotkania się z rodziną czy znajomymi więc pewnie znów będą obawiać się nagminnych kontaktów Więc możliwe że będą trzymać jakieś większe zakazy do majówki
pewnie, raczej tutaj będą trzymać rygor, żeby nie było wielu kontaktów. Najlepiej dla rządu jakby było zimno jak dziś, wtedy by nic nie kusiło,i nie byłoby krzyku, o knajpy, wycieczki itp. Ja obstawiam 2 połowę maja , że może coś delikatnie zluzują-ogródki przy knajpach, fryzjer, kosmetyczka. Aczkolwiek jestem co do wesel nijako nastawiona, to jednak na koniec odmrażania idzie
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 12:49   #178
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Gdyby nie to, że mam mieć ślub w tym roku, to ta cała pandemia mniej by działała mi na nerwy.
Szkoda, że nie można pójść do knajpy zjeść jak człowiek czy pójść na piwo do pubu itd.. jednak na co dzien przyzwyczaiłam się do tego i po prostu spokojnie bym czekała na rozwój wydarzeń.
Jednak ta niepewność odnośnie wesela jest bardzo irytująca i stresująca

Staram się o tym nie myśleć i nie ładować negatywnie, ale niestety różne myśli i tak przychodzą.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam odczucia bardzo podobne do Ciebie. Gdyby nie ślub to bym po prostu żyła tak jak się da na ten moment i czekała na rozwój wydarzeń. W tym momencie ciągle myślę, humor rollercoaster i wieczna niepewność. Ile tak można funkcjonować?


Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
pewnie, raczej tutaj będą trzymać rygor, żeby nie było wielu kontaktów. Najlepiej dla rządu jakby było zimno jak dziś, wtedy by nic nie kusiło,i nie byłoby krzyku, o knajpy, wycieczki itp. Ja obstawiam 2 połowę maja , że może coś delikatnie zluzują-ogródki przy knajpach, fryzjer, kosmetyczka. Aczkolwiek jestem co do wesel nijako nastawiona, to jednak na koniec odmrażania idzie
Fakt. Tylko mnie ciekawi czemu rok temu jak wszystko pozamykali to gadali to samo, a wesela ruszyły z dnia na dzień.. wyszedł, powiedział, że od 13 czerwca wesela do 150 osób i tyle, a w kwietniu lasy otwierali dopiero.

Nic nie zrobimy, trzeba obserwować sytuację.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 13:46   #179
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość

Fakt. Tylko mnie ciekawi czemu rok temu jak wszystko pozamykali to gadali to samo, a wesela ruszyły z dnia na dzień.. wyszedł, powiedział, że od 13 czerwca wesela do 150 osób i tyle, a w kwietniu lasy otwierali dopiero.

Nic nie zrobimy, trzeba obserwować sytuację.
Rządzący nie mają żadnego planu, owszem, rozumiem,że sytuacja jest nieprzewidywalna, ale mieli kiedyś plan tych stref z podziałem na ilość zakażeń, człowiek na bieżąco by wiedział jakie czekają go zamknięcia/otwarcia, a tak to czekamy na to co się przyśni premierowi
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 13:51   #180
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

nie porównywałabym tego roku do roku zeszłego

przecież rok temu o tej porze to nikt nic o wirusie nie wiedział za wiele, dopiero się uczyliśmy tego, dopiero zgadywaliśmy jak to się rozprzestrzenia, jak działa, jak szybko przechodzi, jakie ma skutki itd.
teraz mamy rok później - wiemy wiele więcej. więc to, że rok temu otworzyli i na jakich zasadach nie jest niestety żadnym wyznacznikiem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.