Matka wymusza przełożenie ślubu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-11, 18:55   #1
somebody3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 60

Matka wymusza przełożenie ślubu


Witajcie. Mam bardzo przykrą sytuację w rodzinie, właśnie niespodziewanie zmarł mój wujek (zarazem chrzestny), brat mamy. Miał ok 50 lat, ale miał nadciśnienie, dużo palił - prawdopodobnie wylew lub zawał. Leczył się też na depresję. Wszyscy są w szoku. W czerwcu ma odbyć się mój ślub, na którym miał on być. Jest mi bardzo smutno, że go zabraknie, choć nasze relacje nie były może bardzo bliskie. W dzieciństwie niespecjalnie spędzał ze mną czas, przy problemach rodzinnych (ojciec alkoholik, potem rozwód) też nie wspierał mnie. Ale lubiłam go, tak czy siak, poza tym to bliska rodzina. Z moją mamą miał w sumie podobne relacje (okej, ale niezbyt bliskie).
Wracając do tematu ślubu, już w pierwszych rozmowach z mamą zaczęły się na mnie naciski żebym go przełożyła. Rozmawiałam z narzeczonym i nie chcemy tego zrobić z kilku względów: czekamy na niego już bardzo długo (jesteśmy przed 30), wszystko prawie jest załatwione poza formalnościami (terminy, zaliczki itd.), nie wiadomo, czy za rok kogoś innego nie zabraknie np. z dziadków, poza tym do wesela jest 7 miesięcy a nie tydzień więc ten najgorszy okres powinien minąć. Moja mama od zaręczyn miała do mnie pretensje, nie chciała o słyszeć o weselu, mówiła mi bardzo przykre rzeczy (że się ośmieszamy itd.). Jak było załatwione już, to się czepiała, że nie miała nic do powiedzenia. Moja relacja z nią jest bardzo problemowa. Teraz z kolei mówi, że nie szanuję wujka (?), że ona też może długo nie pożyć (?). Ja ze strony swojej rodziny nie otrzymałam dużo wsparcia np. podczas rozwodu (matka szalała, a ja miałam ją "pocieszać", z dziadkami też dużo konfliktów - moja mama i jej cierpienie było na piedestale), więc nie wiem, dlaczego mam ich stawiać na 1 miejscu. Naprawdę wystarczy jak się pojawią (mama i babcia) nawet na kilka godzin, nie muszą tańczyć. Rozumiem, że jest to trudny okres i ja sama też przeżywam. Wcześniej straciłam też dziadka. Ale jeśli ślub byłby za 2 lata, to nieobecność wuja też będzie zauważalna.
somebody3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 19:17   #2
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Cytat:
Napisane przez somebody3 Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam bardzo przykrą sytuację w rodzinie, właśnie niespodziewanie zmarł mój wujek (zarazem chrzestny), brat mamy. Miał ok 50 lat, ale miał nadciśnienie, dużo palił - prawdopodobnie wylew lub zawał. Leczył się też na depresję. Wszyscy są w szoku. W czerwcu ma odbyć się mój ślub, na którym miał on być. Jest mi bardzo smutno, że go zabraknie, choć nasze relacje nie były może bardzo bliskie. W dzieciństwie niespecjalnie spędzał ze mną czas, przy problemach rodzinnych (ojciec alkoholik, potem rozwód) też nie wspierał mnie. Ale lubiłam go, tak czy siak, poza tym to bliska rodzina. Z moją mamą miał w sumie podobne relacje (okej, ale niezbyt bliskie).
Wracając do tematu ślubu, już w pierwszych rozmowach z mamą zaczęły się na mnie naciski żebym go przełożyła. Rozmawiałam z narzeczonym i nie chcemy tego zrobić z kilku względów: czekamy na niego już bardzo długo (jesteśmy przed 30), wszystko prawie jest załatwione poza formalnościami (terminy, zaliczki itd.), nie wiadomo, czy za rok kogoś innego nie zabraknie np. z dziadków, poza tym do wesela jest 7 miesięcy a nie tydzień więc ten najgorszy okres powinien minąć. Moja mama od zaręczyn miała do mnie pretensje, nie chciała o słyszeć o weselu, mówiła mi bardzo przykre rzeczy (że się ośmieszamy itd.). Jak było załatwione już, to się czepiała, że nie miała nic do powiedzenia. Moja relacja z nią jest bardzo problemowa. Teraz z kolei mówi, że nie szanuję wujka (?), że ona też może długo nie pożyć (?). Ja ze strony swojej rodziny nie otrzymałam dużo wsparcia np. podczas rozwodu (matka szalała, a ja miałam ją "pocieszać", z dziadkami też dużo konfliktów - moja mama i jej cierpienie było na piedestale), więc nie wiem, dlaczego mam ich stawiać na 1 miejscu. Naprawdę wystarczy jak się pojawią (mama i babcia) nawet na kilka godzin, nie muszą tańczyć. Rozumiem, że jest to trudny okres i ja sama też przeżywam. Wcześniej straciłam też dziadka. Ale jeśli ślub byłby za 2 lata, to nieobecność wuja też będzie zauważalna.
Autorko, ja bym nie przekładała ślubu. Po twoim opisie wnioskuję, że twoja mama szuka pretekstów na siłę i teraz śmierć wujka, a następnym razem znajdzie coś innego. Absolutnie nie ustąpiłabym w tej sprawie
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 19:22   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Z tego co opisujesz twoja mama w bardzo brzydki sposób manipuluje tobą i próbuje w tobie wzbudzić poczucie winy żeby postawić na swoim. Już wcześniej nie przepadała za twoim narzeczonym i nie chciała ślubu, teraz ma dodatkowy argument. Okropny sposób wykorzystania czyjejś śmierci
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 19:42   #4
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

To oczywiście strata bliskiej osoby, ale nie przekładaj ślubu.
Tak jak napisałaś- w każdej chwili może zabraknąć kogoś innego i sytuacja się powtarza.
Ponadto z Twojego postu wynika, że dla mamy to tylko ,,dobra'' wymówka i od początku nie chciała tego ślubu.
Ty i narzeczony jesteście gotowi na ślub, więc go weźcie.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 19:43   #5
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 19:44   #6
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Ślub jest dopiero za ponad pół roku , więc autorko nie przekładaj .
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 20:54   #7
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Do czerwca dużo czasu. Nie przekładałabym ślubu. Nie poddawaj się naciskom mamy.
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-11, 21:03   #8
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Masz rację. Slub jest w czerwcu, jest duzo czasu. Dlaczego Twoja mama szuka pretekstow by Wam utrudnic sprawę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:14   #9
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Nie przekładaj i spróbuj nabrać dystansu do tego, co matka mówi, bo się zamęczysz, jak tak całe życie będzie się wtrącała.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:17   #10
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Nie przekładaj. Nie daj się swojej marce, to jest Twoje życie i ona nie ma prawa na Tobie niczego wymuszać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:23   #11
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Nie przekładaj. Do czerwca minie dużo czasu. A co zrobisz jak przełożycie ślub np o rok i na tydzień przed kolejnym planowanym terminem odejdzie ktoś inny z rodziny? Wtedy sytuacja będzie znacznie gorsza. Ze wszystkim trzeba się liczyć. Poza tym chrzestny, jeśli nie życzył Ci źle, na pewno cieszyłby się z Twojego szczęścia, zwłaszcza że długo już czekacie na ten ślub. Wydaje mi sie też, że w ustach Twojej mamy to po prostu kolejna wymówka. Ja na Twoim miejscu bym nie przełożyła.
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-11, 21:27   #12
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Nie przełożyłabym nawet gdyby zagroziła że nie pojawi się na ceremonii. A po ślubie ograniczyła kontakty to niezbędnego minimum bo zachodzi duże prawdopodobieństwo, iż później też będzie bruździć. Wiele małżeństw rozpadło się przez rodziców/matkę któregoś z małżonków.

Edytowane przez fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Czas edycji: 2018-11-11 o 21:28
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:44   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Wujek zmarł w listopadzie, a ślub jest w czerwcu.


Idąc tym tokiem myślenia, to śluby musiałyby się nie odbywać, bo zawsze ktoś z rodziny umrze w takiej odległości czasowej.


Nie daj się, autorko. Gdyby to było za dwa miesiące, to jeszcze, ale ponad pół roku?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 23:22   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wujek zmarł w listopadzie, a ślub jest w czerwcu.

Idąc tym tokiem myślenia, to śluby musiałyby się nie odbywać, bo zawsze ktoś z rodziny umrze w takiej odległości czasowej.

Nie daj się, autorko. Gdyby to było za dwa miesiące, to jeszcze, ale ponad pół roku?
Jak wyżej.

Do ślubu kilka ładnych miesięcy, poza tym, szczerze mówiąc nawet jakby chodziło o miesiąc, czy dwa, to życie toczy się dalej - chodzi o wujka, z którym Autorka miała średni kontakt, nie byli blisko. Matka szuka pretekstu.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 23:55   #15
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Ślubów się nie przekłada,ludzie robią śluby nawet kiedy umrze któreś z rodziców tydzień przed, nie robiąc wesela. Matka szuka pretekstu i tyle
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 07:25   #16
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wujek zmarł w listopadzie, a ślub jest w czerwcu.


Idąc tym tokiem myślenia, to śluby musiałyby się nie odbywać, bo zawsze ktoś z rodziny umrze w takiej odległości czasowej.


Nie daj się, autorko. Gdyby to było za dwa miesiące, to jeszcze, ale ponad pół roku?
Cos w tym jest, niestety.

Moi znajomi wzieli slub i zrobili przyjecie po nim, 2 miesiace po pogrzebie mamy pana mlodego. Przyjecie bylo spokojne, piekne i wzruszajace, bez szalenczych zabaw i tancow. Ale to byla mama, tu jest wujek, wesele mozna zrobic z zaplanowanej wczesniej formule.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 08:01   #17
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Cos w tym jest, niestety.

Moi znajomi wzieli slub i zrobili przyjecie po nim, 2 miesiace po pogrzebie mamy pana mlodego. Przyjecie bylo spokojne, piekne i wzruszajace, bez szalenczych zabaw i tancow. Ale to byla mama, tu jest wujek, wesele mozna zrobic z zaplanowanej wczesniej formule.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż zrobił wesele trzy miesiące po śmierci ojca.

Ja bym nie przekładała. Toż to szmat czasu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 08:03   #18
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

To 7 miesięcy, ponad pół roku. Nie przekładaj.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 08:16   #19
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Nie przekładaj. Powiedz mamie, że jest zaproszona jako gość, ale nie jest osobą decyzyjną, żeby czegokolwiek oczekiwać. I powtórz to, co ktos tutaj napisał - że to okropny sposób na wykorzystanie czyjejś śmierci do przeforsowania własnych opinii, bo przecież narzeczonego nie lubiła już wcześniej...
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-12, 09:37   #20
Filifjonka
Raczkowanie
 
Avatar Filifjonka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 290
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Z tego co wiem żałoba po krewnym takim, jak wujek trwa trzy miesiące. Nie przekładaj.
Jest listopad, do czerwca 7 miesięcy. Z tego co teraz znalazłam żałoba po rodzeństwie trwa pół roku. A nawet jeśli miałaby trwać rok to i tak od czerwca do listopada to 4 miesiące, czyli i tak już niedługo do rocznicy, bliżej niż dalej.
Twoja mama jest chyba osobą, której nic nie pasuje i ma być tak, jak ona chce, musi być w centrum uwagi i nie liczy się z tym, co czują inni i że czasem chcą po swojemu. Nie daj się temu szantażowi emocjonalnemu.

Edytowane przez Filifjonka
Czas edycji: 2018-11-12 o 09:49
Filifjonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 09:41   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Ja bym nie przekladala slubu. Tym bardziej, ze to jeszcze ponad pol roku. Szkoda, ze nie widzisz, ze masz problematyczna relacje z matka i od dawna sabotuje twoj zwiazek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 10:02   #22
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Nie przekładaj ślubu. Widać, że matka ma jakiś problem z Twoim ślubem (czemu?), a śmierć wujka jest tylko wymówką.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 10:07   #23
ginewrona
Raczkowanie
 
Avatar ginewrona
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 406
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Absolutnie nie przekładaj!
ginewrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 10:21   #24
somebody3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 60
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jak wyżej.

Do ślubu kilka ładnych miesięcy, poza tym, szczerze mówiąc nawet jakby chodziło o miesiąc, czy dwa, to życie toczy się dalej - chodzi o wujka, z którym Autorka miała średni kontakt, nie byli blisko. Matka szuka pretekstu.
Mówiąc, że nie byliśmy blisko, myślę o tym, jak mój TŻ traktuje swoją siostrzenicę. Myślę, że mógł się mną bardziej interesować. Ale byłam z nim związana. Z drugim wujkiem od strony ojca już wcale.
Mama na tę chwilę trochę się ogarnęła, powiedziała, że nie będzie ingerować. Ale jest b. emocjonalna i wiem, że moze jej się jeszcze odmienić.
somebody3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 10:24   #25
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Nie przekładaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 12:22   #26
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Powiedz mamusi że ok, wesele odkładasz ale idziecie z narzeczonym do USC i pobieracie się np. za 2 tyg. Oczywiście poinformujesz o tym całą rodzinę żeby matka nie mogła udawać że nie jesteście małżeństwem.
Powiedziałabym też mamusi że niech się nie martwi, jeśli ona umrze nagle uczcimy jej pamięć toastem.



Nie przekładaj bo ślub przekłada się wtedy gdy samemu czuje się potrzebę. Nawet jakby wujek umarł tydzien przed, smutna sprawa, ale nie jest to dla ciebie aż takie traumatyczne doświadczenie że nie byłabyś w stanie cieszyć się własną uroczystością. Tu minie aż 8 miesięcy. Przed ślubem zawsze może ktoś umrzeć, a to są terminy, zamówienia, zaliczki. No sorry, matka jest niepoważna. Nawet suknia może wymagać ingerencji bo przytycie, schudnięcie choć to akurat detal. Nie mówiąc o tym że psychicznie szykujesz się na dany etap a teraz odsuwaj to w czasie bo matka nie chce dopuścić do tego małżeństwa i wymyśla argumenty z czapki.
A poza tym czy wujek by chciał abyś odwołała własny ślub? To tak również z delikatnym przymrużeniem oka. Nie czujesz potrzeby odwołania ślubu to nie odwołuj. Poza tym oficjalnie żałoba trwa pół roku. Akurat że przez 8 miesięcy cała twoja rodzina nie pójdzie na sylwestrową imprezę, nic w karnawale, nie pobawią się na żadnej komunii, do nikogo nie pójdą potanczyć, ''bo wujek zmarł''.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-11-12 o 12:25
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 12:32   #27
somebody3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 60
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Nie przełożę ślubu. Teraz za to pojawiają się nowe kwiatki. Mama zadzwoniła do mnie z pretensjami, że ją nie pocieszam, bo: nie polajkowałam jej wpisów na fb i nie zadzwoniłam dzisiaj. Zaczynają się pretensje, szukanie winnych. Kiedy dziadek zmarł, to według niej była wina ojca i drugich dziadków (kwestia alkoholu i stresów) - mimo, że byli 10 lat po rozwodzie. Jestem najmłodsza w rodzinie, też odczuwam tą stratę ale to JA mam ich pocieszać.
somebody3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 13:06   #28
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Akurat że przez 8 miesięcy cała twoja rodzina nie pójdzie na sylwestrową imprezę, nic w karnawale, nie pobawią się na żadnej komunii, do nikogo nie pójdą potanczyć, ''bo wujek zmarł''.
Komunia to trochę co innego niz "potanczenie w karnawale" i ja akurat wierze ze czesc ludzi bez problemu powstrzyma sie w zalobie od tancow czy imprez. Dlaczego niby nie?


Cytat:
Napisane przez somebody3 Pokaż wiadomość
. Mama zadzwoniła do mnie z pretensjami, że ją nie pocieszam, bo: nie polajkowałam jej wpisów na fb
Czy Twoja mama ma 15 lat?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 13:20   #29
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Akurat że przez 8 miesięcy cała twoja rodzina nie pójdzie na sylwestrową imprezę, nic w karnawale, nie pobawią się na żadnej komunii, do nikogo nie pójdą potanczyć, ''bo wujek zmarł''.

Tego akurat nie wiesz. Każdy przeżywa żałobę we własny sposób, jak długo tego potrzebuje.



Ale po upływie dłuższego czasu (tutaj 8 miesięcy), można się pojawić na uroczystości i po prostu nie tańczyć, jeśli nie ma się ochoty albo coś. Albo, jeśli żałoba jest za silna, można nie przyjąć z tego powodu zaproszenia. I nie fair jest ocenianie takiego kogoś.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 14:33   #30
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Matka wymusza przełożenie ślubu

Cytat:
Napisane przez somebody3 Pokaż wiadomość
Nie przełożę ślubu. Teraz za to pojawiają się nowe kwiatki. Mama zadzwoniła do mnie z pretensjami, że ją nie pocieszam, bo: nie polajkowałam jej wpisów na fb i nie zadzwoniłam dzisiaj. Zaczynają się pretensje, szukanie winnych. Kiedy dziadek zmarł, to według niej była wina ojca i drugich dziadków (kwestia alkoholu i stresów) - mimo, że byli 10 lat po rozwodzie. Jestem najmłodsza w rodzinie, też odczuwam tą stratę ale to JA mam ich pocieszać.
niezłą jest.

Jak znów zadzwoni z pretensjami - powiedz jej że łkałaś całą noc w poduszkę, i czemu ona Cię nie pociesza, jak ona może. Przecież to był Twój OJCIEC chrzestny. Mów o swoim bólu i oczekuj pocieszenia.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-13 11:09:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.